Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

iOS 11.1


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
787 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#586   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 10/11/2017 - 14:43

Ήμουν 11.1. Έκανα set up as new και μετά update σε 11.1.1


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#587   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 10/11/2017 - 14:54

Μπορεί να μου πει κάποιος πιο είναι το καλό να πάει κάποιος 11.1.1; Μεχρι στιγμής και σε κάθε update διαβάζω για κατανάλωση κτλ.. Το καλό της υπόθεσης πιο είναι;


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#588   Honda22

Honda22

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 10/11/2017 - 15:06

Μπορεί να μου πει κάποιος πιο είναι το καλό να πάει κάποιος 11.1.1; Μεχρι στιγμής και σε κάθε update διαβάζω για κατανάλωση κτλ.. Το καλό της υπόθεσης πιο είναι;


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Άποψη μου, μικρο βελτιώσεις και διορθώσει σε κενά ασφαλείας... 



#589   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/11/2017 - 17:17

Με την μπαταρία γιατι έτσι ; εκτός αν τρέχει κάτι συνέχεια από πίσω ;

#590   ThodorisZ

ThodorisZ

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 10/11/2017 - 18:55

Ζητώ συγνώμη αν έχει συζητηθεί ξανά, βρήκα έπειτα από αναζήτηση κάποιες αναφορές στο forum καθώς και σε άλλες σελίδες αλλά δεν καταλήγω σε κάποια λύση. Μετά από την αναβάθμιση σε 11.1 το Tapatalk Pro δεν στέλνει καμία ειδοποίηση. Ανεξάρτητα από τις σελίδες που ακολουθώ. Σε 11.1.1 το ίδιο πρόβλημα. Το ίδιο συμβαίνει και στη δωρεάν έκδοση. 

 

Αντιθέτως στην 11.0.3, καθώς και στην 9.3.3 τα notifications έρχονται έγκαιρα χωρίς θέμα. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι ακόμα και αν κάνω subscribe σε κάποιο νήμα, δεν εμφανίζεται στη λίστα των subscribed, ούτε εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις όταν ανοίγω την εφαρμογή. Συνεπώς, δεν μπορώ να καταλάβω αν πρόκειται για θέμα των push notifications, ή του εκάστοτε φόρουμ, των server της εταιρείας ή ακόμη και του λογαριασμού μου. 

 

Έχω δοκιμάσει επανεγκατάσταση της εφαρμογής, να ακολουθήσω εκ νέου τα forum, να ανοιγοκλείσω τα push notification από ρυθμίσεις και να κάνω reset τα network settings. Εννοείται στο ticket μου δεν έλαβα καμία απάντηση, όπως δεκάδες χρήστες αν κρίνω από την κατάσταση στο forum της εφαρμογής. Έχετε να προτείνετε κάτι παραπάνω; Μακάρι να μην ήταν μονόδρομος το Tapatalk, όσο πάει γίνεται και πιο απογοητευτική η εμπειρία χρήσης του.



#591   didimos33

didimos33

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2017 - 19:12

Ενώ έχω ως γλώσσα επιλεγμένη τα Ελληνικά, Ελλάδα και απενεργοποιημένο το siri, όταν έχω μία εισερχόμενη κλήση (έχω ενεργοποιημένη την ανακοίνωση κλήσεων) μου λέει το όνομα του καλούντος στα Αγγλικά! Τι συμβαίνει?



#592   perryz3

perryz3

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:Perryz3

Δημοσίευση 10/11/2017 - 19:35

Ενώ έχω ως γλώσσα επιλεγμένη τα Ελληνικά, Ελλάδα και απενεργοποιημένο το siri, όταν έχω μία εισερχόμενη κλήση (έχω ενεργοποιημένη την ανακοίνωση κλήσεων) μου λέει το όνομα του καλούντος στα Αγγλικά! Τι συμβαίνει?[/size]

Κλείσε και ξανάνοιξε τον διακόπτη απο το Siri και σε εμένα είχε κολλήσει στα αγγλικά

Τελευταία επεξεργασία από: perryz3, 10/11/2017 - 19:36


#593   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/11/2017 - 19:37

Ζητώ συγνώμη αν έχει συζητηθεί ξανά, βρήκα έπειτα από αναζήτηση κάποιες αναφορές στο forum καθώς και σε άλλες σελίδες αλλά δεν καταλήγω σε κάποια λύση. Μετά από την αναβάθμιση σε 11.1 το Tapatalk Pro δεν στέλνει καμία ειδοποίηση. Ανεξάρτητα από τις σελίδες που ακολουθώ. Σε 11.1.1 το ίδιο πρόβλημα. Το ίδιο συμβαίνει και στη δωρεάν έκδοση. 

 

Αντιθέτως στην 11.0.3, καθώς και στην 9.3.3 τα notifications έρχονται έγκαιρα χωρίς θέμα. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι ακόμα και αν κάνω subscribe σε κάποιο νήμα, δεν εμφανίζεται στη λίστα των subscribed, ούτε εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις όταν ανοίγω την εφαρμογή. Συνεπώς, δεν μπορώ να καταλάβω αν πρόκειται για θέμα των push notifications, ή του εκάστοτε φόρουμ, των server της εταιρείας ή ακόμη και του λογαριασμού μου. 

 

Έχω δοκιμάσει επανεγκατάσταση της εφαρμογής, να ακολουθήσω εκ νέου τα forum, να ανοιγοκλείσω τα push notification από ρυθμίσεις και να κάνω reset τα network settings. Εννοείται στο ticket μου δεν έλαβα καμία απάντηση, όπως δεκάδες χρήστες αν κρίνω από την κατάσταση στο forum της εφαρμογής. Έχετε να προτείνετε κάτι παραπάνω; Μακάρι να μην ήταν μονόδρομος το Tapatalk, όσο πάει γίνεται και πιο απογοητευτική η εμπειρία χρήσης του.

Πίνει καιρό τώρα η εφαρμογή.

 

Το να ασχοληθούν, απίθανο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#594   perryz3

perryz3

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:Perryz3

Δημοσίευση 10/11/2017 - 19:38

Από ότι καταλαβαίνω από τα παραπάνω μένουμε 11.1 προς το παρόν γιατί όσο πάει γίνεται και χειρότερη η κατανάλωση μπαταρίας ήδη είμαστε στις 3 και κάτι ωρες χρήση με την 11.1 ποσό δηλαδή πιο κάτω να πάει δεν αντέχεται

Τελευταία επεξεργασία από: perryz3, 10/11/2017 - 19:40


#595   didimos33

didimos33

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2017 - 19:44

Κλείσε και ξανάνοιξε τον διακόπτη απο το Siri και σε εμένα είχε κολλήσει στα αγγλικά

Σε ευχαριστω πολυ. Αυτο ηταν!



#596   mariosnt

mariosnt

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2017 - 19:57

Θα μείνω στην 11.0.3 μέχρι να βγει jb

#597   Lellos

Lellos

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 10/11/2017 - 20:43

Mένω στην 11.1



#598   vaggelis83

vaggelis83

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 10/11/2017 - 21:57

Εγώ πάλι έχω το εξής θέμα που είχα και στην 11.0.3. Κάποιες φορές δεν μου δουλεύει η "εύκολη πρόσβαση" και επίσης δεν κλειδώνει το κινητό αφού περάσει το χρονικό διάστημα του ενός λεπτού που έχω επιλέξει. Φυσικά με ένα ριμπουτ λύνεται το θέμα αλλά , όσο να πεις, είναι λίγο εκνευριστικό. 


Τελευταία επεξεργασία από: vaggelis83, 10/11/2017 - 21:57


#599   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2017 - 03:27

11.1.1 έχω 20% παραπάνω μπαταρία στο iphone X Με ίδια χρήση....εκεί που είχα χθες 20% τώρα έχω 40% μπαταρία και έχω κλείσει μέρα! Έχω εκπλαγεί. Δεν χρειάζομαι πλέον powerbank μέσα στη μέρα.

Καλά με το 6s που είχα, το φόρτιζα 3 φορές τη μέρα... συνεχώς ήμουν με powerbank + ότι είχα καινούργια μπαταρία από την apple. Πολύ ενεργοβόρα συσκευή το 6s + μικρή μπαταρία.

Σώθηκα με το X. Απίθανο κινητό. 2 χρονάκια άνετα το κρατάω.



#600   bezoss

bezoss

    iPH Enthousiast

  • 409 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 11/11/2017 - 08:42

Το να δείτε αλλαγές στη μπαταρία με την 11.1.1 είναι ουτοπικό και ιδέα σας. Διορθώνει μόνο το prediction και με τη siri κάτι. τίποτα άλλο. ούτε κενά ασφαλείας, ούτε bugs ούτε τίποτα άλλο.

όποιος δεν ασχολείται με την Siri και δεν γράφει με λεξικό δεν υπάρχει κάνενας λόγος να τη κάνει.

Όλα τα άλλα που γράφετε δεν ισχύουν. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες