Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 2 ψήφοι

Τιμές iPhone στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
29 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/01/2018 - 20:24

οι οικονομικες δυνατοτητες μου ειναι η για το 7αρι 128 η 7 plus 32 gb. εχω μπερδευτει ως προς την καμερα.αν οι διαφορες δεν ειναι τοσο μεγαλες μεταξυ των δυο κινητων μαλλον θα παω προς το 7 για πρακτικους λογους κ χωρητικοτητας.αν αξιζει οντως η επιλογη του αλλου με βαση την καμερα τοτε θα παω εκει.εσυ που ειχες την εμπειρια κ των δυο τι λες?

Γιατί δεν πας σε 8αρη 64?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   tsita78

tsita78

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/01/2018 - 21:10

φοβαμαι λιγο το γυαλι που εχει σαν υλικο κ επισης δεν ξερω αν συγκρινεται η καμερα του 8 με του 7 plus.Με εχει προβληματισει μια φιλη που βεβαια εκεινη εχει το 6 16 gb k μου ειπε να παρω με χωρητικοτητα καλη για να μη σβηνω συνεχεια πραγματα σε καθε update λογω ελλειψης χωρου.Πω το εχω κανει μεγαλο θεμα αλλα ειναι μια επενδυση που θα την εχω για πολυ καιρο κ για αυτο εξεταζω ολες τις παραμετρους.



#18   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/01/2018 - 22:27

φοβαμαι λιγο το γυαλι που εχει σαν υλικο κ επισης δεν ξερω αν συγκρινεται η καμερα του 8 με του 7 plus.Με εχει προβληματισει μια φιλη που βεβαια εκεινη εχει το 6 16 gb k μου ειπε να παρω με χωρητικοτητα καλη για να μη σβηνω συνεχεια πραγματα σε καθε update λογω ελλειψης χωρου.Πω το εχω κανει μεγαλο θεμα αλλα ειναι μια επενδυση που θα την εχω για πολυ καιρο κ για αυτο εξεταζω ολες τις παραμετρους.

Το γυαλί εάν μπει θήκη καλή μην το φοβάσαι. Το 8 δεν έχει την κάμερα του 7 plus αλλά εγώ στο είπα γιατί 7 plus μεγαλώνει και άλλο εάν μπει θήκη


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 18/01/2018 - 22:28


#19   tsita78

tsita78

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/01/2018 - 22:56

μολις ειδα ενα review για την καμερα του 8 σε σχεση με το 7 κ αρχισα να το σκεφτομαι..μπερδεμα!



#20   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/01/2018 - 10:26

μολις ειδα ενα review για την καμερα του 8 σε σχεση με το 7 κ αρχισα να το σκεφτομαι..μπερδεμα!


Ανάμεσα σε 7 και 8 παρόλο που εγώ είχα πει ότι είναι τα ίδια όταν το πήρα λόγω ότι μου κάηκε η μητρική στο 7 ήταν πολύ καλύτερο με πολύ καλύτερη διαχείριση στην μπαταρία.


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#21   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/01/2018 - 11:54

Ανάμεσα σε 7 και 8 παρόλο που εγώ είχα πει ότι είναι τα ίδια όταν το πήρα λόγω ότι μου κάηκε η μητρική στο 7 ήταν πολύ καλύτερο με πολύ καλύτερη διαχείριση στην μπαταρία.


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro

Και εγώ έλεγα σιγά τη διαφορά από το 6 στο 6s όσο προχωράνε ο επεξεργαστής γίνεται όλο και καλύτερος.



#22   tsita78

tsita78

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/01/2018 - 23:54

αρα καλυτερα να παω στο 8 ε?νομιζω οτι θα το ευχαριστηθω περισσοτερο κ θα ειναι πιο βολικο σε σχεση με το πλας.οντως με θηκη που δεν παιζει να μη βαλω λογω απροσεξιας θα γινει τεραστιο στα χερια μου κ  μαλλον δυσκολο στον χειρισμο.σαν να εχεις ενα ταβλετ κ να μιλας απο αυτο νιωθω οσες φορες ετυχε να το κρατησω αλλα για την καμερα θα το επελεγα.ειδα ομως κ το 8 οτι εχει καλες κριτικες οσων αφορα την καμερα κ κλινω προς τα εκει.



#23   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 20/01/2018 - 09:00

Ανάμεσα σε 7 και 8 παρόλο που εγώ είχα πει ότι είναι τα ίδια όταν το πήρα λόγω ότι μου κάηκε η μητρική στο 7 ήταν πολύ καλύτερο με πολύ καλύτερη διαχείριση στην μπαταρία.


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro


Αν εννοείς ότι το 8 φαίνεται καλύτερο θα συμφωνήσω.
Και εγώ έμεινα στο 7+ πιστεύοντας πως δεν έχει να μου προσφέρει κάτι η αλλαγή.
Μετά την αναγκαστική όμως μετάβαση στο 8 λόγω καταστροφής του 7+, διαπίστωσα πως το 8 αν και με μικρότερη Ράμ, είναι ταχύτερο και φαίνεται να έχει καλή αν όχι και καλύτερη μπαταρία από το 7+.


Sent from my iPad using Tapatalk

#24   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 20/01/2018 - 09:04

αρα καλυτερα να παω στο 8 ε?νομιζω οτι θα το ευχαριστηθω περισσοτερο κ θα ειναι πιο βολικο σε σχεση με το πλας.οντως με θηκη που δεν παιζει να μη βαλω λογω απροσεξιας θα γινει τεραστιο στα χερια μου κ μαλλον δυσκολο στον χειρισμο.σαν να εχεις ενα ταβλετ κ να μιλας απο αυτο νιωθω οσες φορες ετυχε να το κρατησω αλλα για την καμερα θα το επελεγα.ειδα ομως κ το 8 οτι εχει καλες κριτικες οσων αφορα την καμερα κ κλινω προς τα εκει.

Ξαναγυρνώντας στο 8, όσον αφορά στο μέγεθος, ένοιωσα πολύ καλύτερα από ότι ήμουν με το +.
Καλύτερο κράτημα και χειρισμός. Έτσι πια βεβαιώθηκα ότι δεν πρόκειται να ξανά παρασύρθω από τις σειρήνες του μεγέθους και των επιπλέον χαρακτηριστικών. Αυτό θα είναι το μέγεθος μου με ότι δυνατότητες υπάρχουν σε κάθε έκδοση.


Sent from my iPad using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: skiace, 20/01/2018 - 09:04


#25   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/01/2018 - 10:57

Ξαναγυρνώντας στο 8, όσον αφορά στο μέγεθος, ένοιωσα πολύ καλύτερα από ότι ήμουν με το +.
Καλύτερο κράτημα και χειρισμός. Έτσι πια βεβαιώθηκα ότι δεν πρόκειται να ξανά παρασύρθω από τις σειρήνες του μεγέθους και των επιπλέον χαρακτηριστικών. Αυτό θα είναι το μέγεθος μου με ότι δυνατότητες υπάρχουν σε κάθε έκδοση.


Sent from my iPad using Tapatalk

Το είχα κάνει κι εγώ αυτό το πείραμα γιατί αν δεν το κάνεις ότι και να ακούς αν εσύ δεν το δεις με τα μάτια σου πως και τι σε βολεύει καθημερινά δεν έχει ουσία . 


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#26   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/01/2018 - 16:35

Νομίζω το Plus είναι πιο καλό αλλά πάντα στα καταστήματα το βλέπουμε ανευ θήκης. Μόλις μπει η θήκη και αυξηθεί το μέγεθος εκεί ξεκινάει η γκρίνια + δεν χωράει εύκολα σε τσέπες.

 

 

Εγώ έχω να πω πως ο Α11 είναι οτι ταχύτερο  έχω δει(κυριολεκτικά γαζώνει) και με εκπληκτική διαχείριση μπαταρίας. Μπροστά του π.χ. το iphone 6 ακόμα και με αλλαγμένη μπαταρία μοιάζει παρωχημένο.


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 20/01/2018 - 16:36


#27   tsita78

tsita78

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/01/2018 - 17:41

το προβλημα σας με τα plus περιοριζεται μονο στο θεμα τσεπης η κ σε αλλα πραγματα?Για πειτε την εμπειρια σας!Επισης εχετε να προτεινετε καποια θηκη που να ειναι σουπερ ανθεκτικη για σπασιματα?Ειναι ωραια η μεγαλη οθονη αλλα δυστυχως αβολη ταυτοχρονα..μαλλον προς το 8 παω..αντε λιγο ακομη κ πειστηκα! :)



#28   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/01/2018 - 18:10

το προβλημα σας με τα plus περιοριζεται μονο στο θεμα τσεπης η κ σε αλλα πραγματα?Για πειτε την εμπειρια σας!Επισης εχετε να προτεινετε καποια θηκη που να ειναι σουπερ ανθεκτικη για σπασιματα?Ειναι ωραια η μεγαλη οθονη αλλα δυστυχως αβολη ταυτοχρονα..μαλλον προς το 8 παω..αντε λιγο ακομη κ πειστηκα! :)

Θα αγοράσεις την rhinoshield playproof θα με θυμηθείς!!! Και πάνε για το 8αρη κάνει την καλύτερη διαχείριση που έχω δει ποτέ μου. Το plus είναι άβολο να το κρατήσεις με το ένα χέρι. Είναι άβολο ακόμα και στις φωτογραφίες με το ένα χέρι. Απαιτεί 2 χέρια. Εκτός και αν είσαι 2 μέτρα και έχεις χέρια σαν κουπιά οπότε δεν θα έχεις θέμα.


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 20/01/2018 - 18:12


#29   tsita78

tsita78

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/01/2018 - 22:38

Θα αγοράσεις την rhinoshield playproof θα με θυμηθείς!!! Και πάνε για το 8αρη κάνει την καλύτερη διαχείριση που έχω δει ποτέ μου. Το plus είναι άβολο να το κρατήσεις με το ένα χέρι. Είναι άβολο ακόμα και στις φωτογραφίες με το ένα χέρι. Απαιτεί 2 χέρια. Εκτός και αν είσαι 2 μέτρα και έχεις χέρια σαν κουπιά οπότε δεν θα έχεις θέμα.

που την βρισκω αυτη την θηκη?



#30   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/01/2018 - 23:25

που την βρισκω αυτη την θηκη?

Από εξωτερικό με χρέωση έρχεται σε 7 μέρες. Τέρας προστασίας. Παραγγέλνεις και έρχεται με κούριερ. 30 ευρώ νομίζω(μπορεί και λιγότερο θα σε γελάσω) κοστίζει αλλά είναι εξαιρετική.


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 20/01/2018 - 23:28


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες