Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με Bluetooth headset


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
10 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 19/10/2017 - 10:23

Θα ήθελα την βοήθεια σας σε ένα πρόβλημα. Συνδέω το Bluetooth ( Spigen r12e) https://www.spigen.c...ant=16407470273 με το iPhone 8plus και πριν με το 7plus και πολλές φορές οι συνομιλητές μου παραπονιούνται ότι δεν με ακούνε ή ότι με ακούνε από μακρυά. Το ίδιο πρόβλημα είχα και με πιο οικονομικά ακουστικά αντίστοιχου τύπου. Εάν τα ίδια ακουστικά τα συνδέσω με Android τηλέφωνο με ακούνε καμπάνα. Υπάρχει τρόπος να ανεβάσω τον ήχο του μικροφώνου του bluetooth μέσα από τις ρυθμίσεις ;
Σε κλειστούς χώρους χωρίς θόρυβο λειτουργούν καλά.
Έχει κάποιος δοκιμασμένα ακουστικά με μικρόφωνο να μου προτείνει ; Με ενδειαφέρει να με ακούνε καλά. Δεν τα θέλω για μουσική.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: AvgoustisP, 19/10/2017 - 10:26


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 20/10/2017 - 11:55

Καμία πρόταση κάποιος να βοηθήσει ;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/10/2017 - 12:04

αν η ενταση ειναι στο τερμα απο το volume up των ακουστικων  τοτε δεν νομιζω οτι μπορεις να κανεις κατι. Δεν μπορεις να βρεις αλλο bluetooth  να δοκμασεις? Εγω ενα plantronics που χρησιμοποιω δουλευει καλα, το ειχα διαλεξει για την αυτονομια του και για κανενα αλλο λογο αλλα μεχρι στιγμης ειναι οκ


Τελευταία επεξεργασία από: rromeodim, 20/10/2017 - 12:04


#4   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 20/10/2017 - 14:10

Το θέμα είναι ότι τα ίδια ακουστικά σε Android δουλεύουν πιο καλά και μου κάνει εντύπωση. Πιο plantronics έχεις ; Σε ακούνε καλά όταν περπατάς στο δρόμο; Με αέρα ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#5   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/10/2017 - 15:11

plantronics explorer 50....σχετικα φτηνα και με τεραστια αυτονομια. Εχουν βγει και πιο καινουργια μοντελα με καλυτερες προδιαγραφες στα χαρτια αλλα μεχρι στιγμης δεν εχω παραπονα. Επειδη οταν περπαταω το χρησιμοποιω συνεχεια αντε να υπηρξε προβλημα λογω αερα 1 στις 10 φορες. Γενικα ειναι μετρημενες στα δαχτυλα του ενος χεριου οι φορες που μου εχουν παραπονεθει αν και φανταζομαι οτι σε πολυ αερα η επανω σε ποδηλατο λογικα θα υπαρχει θεμα . Και σε ανδροιδ που τα εχω παντρεψει δεν εχω καταλαβει διαφορα στο πως ακουω, στο πως με ακουνε δεν ξερω.


Τελευταία επεξεργασία από: rromeodim, 20/10/2017 - 15:11


#6   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 20/10/2017 - 18:05

Εκεί είναι το θέμα με τα spigen ακούω τέλεια τους άλλους αλλά δεν με ακούνε εκείνοι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#7   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/10/2017 - 20:39

οχι δεν εχω τετοιο προβλημα, με τοσους που μιλαω θα ειχε παραπονεθει καποιος σιγουρα. Δεν ξερω, μηπως το συγκεκριμενο bluetooth εχει καποιο θεμα με ios? Το εχεις ψαξει καθολου?



#8   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 21/10/2017 - 14:47

Δεν έχω διαβάσει πουθενά αρνητικές κριτικές. Θα το δοκιμάσω και θα δω πως πάει. Αλλιώς θα πάρω σε λύση τύπου plantronics. Πολύ θα μου άρεσε να πάω σε AirPod αλλά δεν περισσεύουν


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: AvgoustisP, 21/10/2017 - 14:48


#9   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2017 - 15:28

Δεν έχω διαβάσει πουθενά αρνητικές κριτικές. Θα το δοκιμάσω και θα δω πως πάει. Αλλιώς θα πάρω σε λύση τύπου plantronics. Πολύ θα μου άρεσε να πάω σε AirPod αλλά δεν περισσεύουν


Sent from my iPhone using Tapatalk

αστα βραστα..τελος παντων.Εχουν παρει τετοιου τυπου ακουστικα και παιδια εδω οποτε ισως καποιος μπορει να προτεινει καποιο σχετικα φτηνο και δοκιμασμενο. Σε κατι reviews που διαβασα παντως υπηρχαν παραπονα για τα συγκεκριμενα, βεβαια μπορει να μην εχει σχεση

 

"So far, the BT works good with music, but callers complain they can't hear me at all with calls."

 

Reset και σχετικα εχεις δοκιμασει να υποθεσω



#10   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 21/10/2017 - 15:47

Ναι reset έχω κάνει και επανασύνδεση. Αυτά τα reviews δεν τα είχα δει. Όπως και να έχει ευχαριστώ για την βοήθεια.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#11   GRchris

GRchris

    iPH Addict

  • 840 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 21/10/2017 - 15:59

Έχεις τσεκάρει στις ρυθμίσεις και στην προσβασιμότητα και στους ήχους (ρυθμίσεις) τί είναι επιλεγμένο;






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες