Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone Firmware v2.2.1 released!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
56 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   MarioZ

MarioZ

    Member

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/01/2009 - 15:29

Νε.. Το baseband μενει τ ιδιο ομως μιας αυτο εχει σχεση οσων αφορα το yellowsn0w..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 28/01/2009 - 16:10

Quote

Νε.. Το baseband μενει τ ιδιο ομως μιας αυτο εχει σχεση οσων αφορα το yellowsn0w..

λάθος το baseband άλλαξε από 2.28... σε 2.30...

#33   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 28/01/2009 - 16:18

Το baseband άλλαξε ΜΟΝΟ στο iPhone 3G! Στο iPhone 1st gen έχει παραμείνει το ίδιο...

#34   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 28/01/2009 - 16:38

Update: Video του MuscleNerd σχετικά με την v2.2.1
(Προστέθηκε στο αρχικό post)

#35   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 28/01/2009 - 20:42

Quote

Το baseband άλλαξε ΜΟΝΟ στο iPhone 3G! Στο iPhone 1st gen έχει παραμείνει το ίδιο...


Ελπίζουμε και στις επόμενες...

Οποιος την έβαλε έχει δει καμία διαφορά στον safari στο θέμα cruch...

Και γιατί ρωτάω... Εμένα από την μέρα που έβαλα την 2.2 δεν το έχει κάνει ποτέ...

#36   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 28/01/2009 - 20:50

Eμένα δυστυχώς και στην 2.2 μου χει κρασάρει 3-4 φορές. Καμία σχέση με την 2.1 βέβαια αλλά περιμένα να βελτιωθει τελείως.

#37   charis_r

charis_r

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/01/2009 - 22:05

Εγώ που την έβαλα (δυστυχώς κατα-λάθος) έχει μικροπροβλήματα.

Π.χ για να ανοίξω το site της dev Team μου έσπασαν κανονικότατα τα νεύρα. Αργεί απίστευτα και κρασάρει. Στα υπόλοιπα site είναι normal.

Παιδιά μην την βάζετε δεν υπάρχει λόγος. bug fixes και κουραφέξαλα. Αντί να ασχοληθούν με τίποτα σημαντικό όπως π.χ να αξιωθούν να βάλουν flash player κάθονται και μου ψάχνουν μονο πως να σπάσουν τα unlocks.

Γι'αυτό βγήκε η v2.2.1 και όλα τ'άλλα πιστεύω είναι μόνο λόγια.

Edit: Greeklish to Greek

#38   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 28/01/2009 - 22:24

Quote

Εγώ που την έβαλα (δυστυχώς κατα-λάθος) έχει μικροπροβλήματα.



Π.χ για να ανοίξω το site της dev Team μου έσπασαν κανονικότατα τα νεύρα. Αργεί απίστευτα και κρασάρει. Στα υπόλοιπα site είναι normal.



Παιδιά μην την βάζετε δεν υπάρχει λόγος. bug fixes και κουραφέξαλα. Αντί να ασχοληθούν με τίποτα σημαντικό όπως π.χ να αξιωθούν να βάλουν flash player κάθονται και μου ψάχνουν μονο πως να σπάσουν τα unlocks.



Γι'αυτό βγήκε η v2.2.1 και όλα τ'άλλα πιστεύω είναι μόνο λόγια.

1ον : No Greeklish
2ον : Εσύ θεωρείς σημαντικό το flash η Apple δεν το θεωρεί και γι αυτό δεν πρόκειται να το βάλει (τα έχουμε ξαναπεί)
3ον : Εάν θεωρείς Bug fixes "κουραφέξαλα" μόνο και μόνο επειδή εσύ δεν αντιμετόπισες ποτέ bug ή πολύ απλά δεν τα καταλαβαίνεις αυτά τα fix όπως επίσης το 20% παραπάνω διάρκεια μπαταρίας(σε αυτήν την έκδοση μπήκε νομίζω...) τότε απλά δεν νιώθεις  ;)

ΥΓ: μίλησα έτσι μόνο και μόνο επειδή βαρέθηκα να μιλάνε έτσι για ανθρώπους που δουλεύουν τόσες ώρες για να κανουν ακόμα καλύτερο το iPhone και να βγάζουν συχνά Updates ενώ θα μπορούσαν κάλλιστα να το παρατήσουν έτσι όπως είναι και να μην το εκτιμάει το 90% του κόσμου... Και όχι μόνο να μην το εκτιμάει αλλά και να το κατακρίνει...

#39   charis_r

charis_r

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/01/2009 - 23:31

1)Γράφω από iPhone
2)Από σένα είμαι σίγουρος ότι ξέρω πολλά περισσότερα για το τι είναι bugs και bug fixes.
3)Όσο αφορά το flash,αν η Apple δεν το θεωρεί σημαντικό τότε φιλε μου δικό τις πρόβλημα... και μεγάλο. και δεν ξέρω τι λέγατε πιο πριν ούτε θα έπρεπε να ξέρω μιας και δεν έχω διαβάσει όλο το forum.
4)Αντί να κάθεται να βγάζει update για να κλειδώσει πάλι το iPhone (και αν διαβάσεις στο site της Dev Team εκεί το είπαν πριν από μένα αυτό) θα μπορούσαν να ασχοληθούν με πολύ πιο σημαντικά πράγματα όπως να βάλουν πχ Ελληνικά μιας και κυκλοφορεί επίσημα εδώ ή flash ή άλλα χίλια δυο.
5)Προσωπικά η μπαταρία μου δεν την είδα να κρατάει παραπάνω και καλά κανεις και δεν είσαι σίγουρος "γιαυτό".
6)Επειδή μιλάς σε forum και όχι στον προσωπικό σου ιστότοπο καλο θα είναι να προσεχεις τους τρόπους σου και όχι να προκαλείς γιατί εδώ είμαστε για να βοηθάμε ο ένας τον άλλο και να εκφράζουμε τις απόψεις μας.

Edit: Greeklish to Greek

#40   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 29/01/2009 - 00:49

Παρακαλώ να σταματήσει αυτή η (ανούσια) αντιπαράθεση.

Από τα τελευταία post κρατάμε μόνο το: "...εδώ είμαστε για να βοηθάμε ο ένας τον άλλο και να εκφράζουμε τις απόψεις μας" και συνεχίζουμε σαν μία όμορφη παρέα :-)

#41   DimitrisT

DimitrisT

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/01/2009 - 01:32

Παιδία καλησπέρα είμαι καινούργιος στο φόρουμ κ πριν λίγες μέρες έφερα ένα iphone 3g από αμερική με ΑΤ&Τ carrier. Το έκανα jailbreak με τα κλασικά προγραματάκια και μου δούλευε με το firmware 2.2.0 μια χαρά και με Cosmote sim . Σήμερα μου έκανε μόνο  του update στην 2.2.1 και μου ξανά κλείδωσε και δεν μπορώ να του επαναφέρω το 2.2.0 για να το σπάσω. Tο itune μου κάνει νε μεν restore αλλά δεν με αφήνει να διαλέξω εγώ firmware και έτσι μου βάζει το 2.2.1 με auto update. Έκανα και το shift+restore αλλά τίποτα. Ξέρει κανείς πως μπορεί να γίνει manual restore??

#42   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/01/2009 - 01:50

Aν διαβάζες θα καταλάβαινες
Mολις αναβαθμισες την Baseband σου

Διαβασε απο την αρχη του post

Δεν μπορεις να το ξαναεπαναφέρεις
Θα περιμένεις την Dev Team

#43   DimitrisT

DimitrisT

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/01/2009 - 03:55

Και αν δηλαδή  δεν βγάλει τίποτα η Dev Team την πατήσαμε? Σκέφτομαι άμα είναι να παραγείλω μια sim της ΑΤ&Τ από Αμερική για να το λειτουργήσω κ μετά να το ξανακάνω restore στο 2.2.0. Έτσι δεν θα μπορέσω  να αλλάξω και το baseband του; Με λίγα λόγια πιστεύω ότι έγινε μεγάλη μα….α. Έχει κάνεις καμία άλλη ιδέα;

#44   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/01/2009 - 09:05

Θα βγάλει απλά πρέπει να κάνεις υπομονή
;)
Οτι βγσινει σπάει!!!! ;)

#45   mikemoisi

mikemoisi

    iPH Member

  • 249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:mikemoisi

Δημοσίευση 29/01/2009 - 14:37

DimitrisT...... Μην κατηγορούμε άλλους για πράματα που κάνουμε εμείς....
Το update δεν έγινε μόνο του...!!! εσύ το διάλεξες...!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες