Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 15 ψήφοι

iPhone X - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4213 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#421   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 30/10/2017 - 12:20

είμαι υπέρ του λευκού φέτος ιδίως στο Χ που βάζοντας μια μαύρη θήκη είναι σαν να εχεις μαύρο ,το βαρεθηκες πετάς μια διάφανη τσουπ λευκό   :D



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#422   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 30/10/2017 - 12:25


Hello everyone! Παιδια να σας ρωτησω λιγο την γνωμη σας για το χρωμα του X που εχετε επιλεξει; Μαυρο ή ασπρο τελικα; (σορρυ αν εχει ανοιξει σε αλλο μνμ αυτο το θεμα)

Αυτο που βλεπω απο τα βιντεακια ειναι οτι στο  space grey  φετος εχει μια ωραια ομοιομορφια η πλατη- πλαινα μερη - περιγραμμα οθονης (μιας που ειναι μαυρο) και δινει μια ενιαια εικονα χωρις καμια εγκοπη ή εναλλαγη. 

Ενω το ασπρο τα πλαινα μερη αν μπορω να δω καλα απο τα βιντεο ειναι ασημενια η πλατη αρκετα shiny λευκο (τελειο) αλλα μου την σπαει το μαυρο περιγραμμα στην οθονη που κανει. 

Σε απρο εχω παρει και τα 4 που ειχα κατα το παρελθον απλα αυτη την φορα το μαυρο, ειναι πιο απολυτο αλλα δεν ξερω αν ειναι τοσο εντυπωσιακο τελικα.

Αν δεν τα δούμε από κοντά δύσκολο. Το ασημένιο έχω δει φωτογραφίες που φαίνεται άσπρο και άλλες που φαίνεται ασημένιο. Το μαυρο περίγραμα στην οθόνη είναι ο μόνος λόγος που πάρα πολλοί δεν αγόραζαν ασημένιο τόσα χρόνια, οπότε τώρα που επιτέλους άλλαξε προβλέπω ότι το ασημένιο θα έχει την τιμητική του φέτος.

Προσωπικά έχω παραγγείλει το space grey, ίσως να μην είναι τόσο flashy όσο το silver αλλά μου αρέσει και εμένα αυτό το "απόλυτο" που βγάζει. Είναι πάντως η πρώτη φορά μετά από χρόνια που δεν αποφάσισα καθόλου ευκολα πιο χρώμα να πάρω γιατί το ασημένιο είναι πραγματικά ωραίο και λογικά από κοντά θα είναι εντυπωσιακό.



#423   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 30/10/2017 - 12:44

Αααααα , ε τοτε είμαστε ολοι καλοί πελάτες .....χαχα..

Επίσης δεν θέλω να σας στενοχωρήσω αλλα εγω θα παραλάβω 31-10-2017... :P :P :P 



ecbff825d55204e6a8990245b289c3bf.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk

Ακομα κλαιω απο τα γελια! Αλλα σωστος! Παρτο και πουλησε το για 5000 ευρω. χαχαχαχαχα

 

Ας το δούμε λογικά λίγο. Οι μεγάλες εταιρείες δεν είναι μπακάλικα, ασφαλώς και ξέρουν το στοκ που θα έχουν σε 3 μέρες που παραλαμβάνουν, για να καταχωρήσουν, να τιμολογήσουν και εν συνεχεία να παραδώσουν. Για τον απλούστατο λόγο οτι πριν το στοκ, συνενοούνται με την κάθε αντιπροσωπεία και ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ. Το στοκ δεν έρχεται απο μόνο του μια μέρα με καρότσι και τους λένε "Μάστορα, 200 κομμάτια έχω, να τ'αφήσω ?" Πάντα προηγείται η παραγγελία η οποία έχει γίνει σε συνενόηση με την αντιπροσωπεία για το πόσα μπορεί να διαθέσει. Τώρα αν για το iphone αλλάζουνε και οι κλασσικοί νόμοι της αγορας, τι να πώ ρε παιδιά, δεν είμαι σε αυτό τον κλάδο και δεν ξέρω, αλλά υποθέτω πως ισχύει ότι ισχύει για κάθε εμπορικό προιόν μαζικής κατανάλωσης.

Απο κεί και πέρα ΣΑΦΩΣ και οι υπάλληλοι δεν θα αποκαλύψουν το στοκ στον καθένα που τηλεφωνάει ή πάει απο κεί και ρωτάει, ακόμα και αν είναι φίλος τους, γιατί έχουν αυστηρή εντολή και μπορεί να χάσουν τη δουλειά τους αν αποκαλύψουν τέτοιες εσωτερικές πληροφορίες. Και η πιο εύκολη δικαιολογία για να ξεφορτωθούν εναν πιεστικό πελάτη που τους πρήζει είναι να πουν δεν ξέρουμε. Και η συντριπτική πλειοψηφία των υπαλλήλων των μαγαζιών δεν ασχολείται, ούτε καίγεται κιόλας για το iphone, μην τρελλαίνεστε, πουλάνε δεκάδες άλλα προιόντα ταυτόχρονα και το iphone είναι απλά ενα ακόμα προιόν γι'αυτούς.

Στο εξωτερικό ήδη η παράδοση εχει πάει στις 5-6 εβδομάδες, Καλά Χριστούγεννα δηλαδή. Λογικά, η μικρη δική μας αγορά είναι σε καλύτερη μοίρα, οπότε ας δούμε το θετικό και ας αφήσουμε τη γκρίνια και την αμφισβήτηση ο ενας του άλλου.

 

Εννοειτε οι εταιριες γνωριζουν τα κομματια πανω απο 15 μερες νωριτερα ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ που θα παραλαβουν, οπως και σε ολα τα προηγουμενα μηλοφωνα, το Χ δεν αποτελει εξαιρεση! 

Και εννοειτε πως οι υπαλληλοι που ειναι οι τελευταιοι της υποθεσεις ΔΕΝ εχουν ιδεα το πως και ποσα κομματια! 

Στο εξωτερικο απο πελατης ηδη παρατηρειται το φαινομενο της μειωσης του χρονου παραδοσης μιας και η Αππλε αρεσκετε να δηλωνει μεγαλους χρονους παραδοσης (προληπτικα) και μετα να τους ριχνει!



#424   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 30/10/2017 - 12:49

 

Στο εξωτερικο απο πελατης ηδη παρατηρειται το φαινομενο της μειωσης του χρονου παραδοσης μιας και η Αππλε αρεσκετε να δηλωνει μεγαλους χρονους παραδοσης (προληπτικα) και μετα να τους ριχνει!

Σε αυτό εχεις δίκιο ξεκινάει 5-6 εβδομάδες και στο τέλος σε πάει 2 έως 3.



#425   geomac31

geomac31

    iPH Enthousiast

  • 445 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2017 - 13:09

Με πηραν απο ενα καταστημα pt shop λεγεται ειχα κανει προπαραγγελια! Και μου ζητησαν να τους βαλω το 20% του κινητου σε τραπεζικο τους λογαριασμο για να το εχω 15-11 και καλα να βγει η παραγγελια στο ονομα μ ! Κανα δυο φιλους μ που εχω βαλει για μεσολαβηση σε μεγαλες αλυσιδες παλι μου ειπαν πολυ δυσκολο για day 1 αφου τα κομματια που θαερθουν θανε παρα πολυ περιορισμενα! Ηταν αυτο που πιστευα δεν βρισκουμε ουτε για δειγμα !! Αφου θα καλυψουν πρωτα τους ημετερους στελεχη φιλους κτλ

#426   panosxxx

panosxxx

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 30/10/2017 - 13:11

Hello everyone! Παιδια να σας ρωτησω λιγο την γνωμη σας για το χρωμα του X που εχετε επιλεξει; Μαυρο ή ασπρο τελικα; (σορρυ αν εχει ανοιξει σε αλλο μνμ αυτο το θεμα)

Αυτο που βλεπω απο τα βιντεακια ειναι οτι στο  space grey  φετος εχει μια ωραια ομοιομορφια η πλατη- πλαινα μερη - περιγραμμα οθονης (μιας που ειναι μαυρο) και δινει μια ενιαια εικονα χωρις καμια εγκοπη ή εναλλαγη. 

Ενω το ασπρο τα πλαινα μερη αν μπορω να δω καλα απο τα βιντεο ειναι ασημενια η πλατη αρκετα shiny λευκο (τελειο) αλλα μου την σπαει το μαυρο περιγραμμα στην οθονη που κανει. 

Σε απρο εχω παρει και τα 4 που ειχα κατα το παρελθον απλα αυτη την φορα το μαυρο, ειναι πιο απολυτο αλλα δεν ξερω αν ειναι τοσο εντυπωσιακο τελικα.

 

Εγω παρήγγειλα space gray. Tα πρωτα iphone μου ήταν όλα μαύρα, μια και μου αρέσει πολύ σαν χρώμα, αλλά στο 6s είπα να κάνω μια αλλαγή γιατι μου άρεσε πολύ το Rose gold. Μια χαρά το βολεύτηκα, αλλά μετά απο δύο χρόνια είμαι έτοιμος να ξαναγυρίσω στο σκούρο και δεν προβληματίστηκα καθόλου στην επιλογή μου, μια και το προτιμώ πιο ομοιόμορφο απο δίχρωμο που είναι το Silver. Πάντως, ανεξάρτητα απο προσωπικές προτιμήσεις και τα δύο φαίνονται πανέμορφα.



#427   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 30/10/2017 - 13:16

Aς έρθουν τα Χριστούγεννα , και βλέπουμε . Να το πιάσει και κανένας στα χέρια του , να μας πει και τη γνώμη του.



#428   epaminos

epaminos

    iPH Contributor

  • 1.546 μηνύματα
  • Twitter:@epaminos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:epaminos

Δημοσίευση 30/10/2017 - 13:46

Καλη αρχη. Δε ξερει τι του γινεται...




Η συγκεκριμένη συσκευή είναι demo και προορίζεται για κάποιο κατάστημα.

Έχει λειτουργίες επίδειξης και επίσης ξεχωριστό εικονίδιο για το FaceID (όπως το TouchID στα προηγούμενα).

Κι ο συγκεκριμένος παραβίασε κάποιους κανόνες! ;-)

#429   dinosboz

dinosboz

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Twitter:@dinosboz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 30/10/2017 - 13:53

Εμένα τώρα ήρθε μήνυμα από mediamarkt ότι το προϊόν που παράγγειλα θα είναι διαθέσιμο στην αποθήκη τους 10/11.. ☹☹☹
Πάει το day 1...

#430   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 30/10/2017 - 13:56

τώρα πάμε για day15  :rolleyes:



#431   manosofi1

manosofi1

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/10/2017 - 14:10

Εμένα τώρα ήρθε μήνυμα από mediamarkt ότι το προϊόν που παράγγειλα θα είναι διαθέσιμο στην αποθήκη τους 10/11.. ☹☹☹
Πάει το day 1...

.
Ειναι μια ειδοποιηση ομως και αυτη...τι ωρα εκανες την προπαραγγελια;

#432   dinosboz

dinosboz

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Twitter:@dinosboz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 30/10/2017 - 14:19

.
Ειναι μια ειδοποιηση ομως και αυτη...τι ωρα εκανες την προπαραγγελια;


όταν άνοιξαν οι προπαραγγελίες στην mediamarkt γύρω στις 9 κάπου εκεί...

#433   manosofi1

manosofi1

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/10/2017 - 14:26

όταν άνοιξαν οι προπαραγγελίες στην mediamarkt γύρω στις 9 κάπου εκεί...

Οχοχ καταλαβα!

#434   SmartSteli0s

SmartSteli0s

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/10/2017 - 14:32

οποιος δεν έχει μπαρμπα απο την κορώνη και όποιος δεν έχει μπακουί το μαρουλάκι δεν θα το δει πριν το νέο έτος.

εκτός και αν σταθεί τυχερός.

τα franchise καταστηματα κινητης θα κοιτάξουν να καλύψουν τους καλους πελατες εταιρικών συμβολαιών να τους χαιδεψουν λιγάκι και μετά τα νέα συμβολαια.

ετσι δουλευει το πραγμα λίγο στην ελλάδα και κάποιοι θα σκάσουν με αρκετες συσκευες εδω insomnia να πουλανε συσκευες απο κονε με καταστηματα που εχουν παρει χωρις φπα και θα πωλουνται σε κανονικες τιμες με ενα απλο αποδεικτικο αγορας ναυτιλιακες με μεγαλες εκπτωσεις και τα λοιπα.

τοσα χρονια δεν μαθατε τωρα θα αλλαξει;

ολοι βολεμαστε με τον εναν ή με τον αλλον τροπο.

λεφτα να υπαρχουν και ολοι θα βρουν.


Τελευταία επεξεργασία από: SmartSteli0s, 30/10/2017 - 14:34


#435   manosofi1

manosofi1

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/10/2017 - 14:36

Απο public μερια κανενα νεο;...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)