Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 11 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone X - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2241 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1891   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 22/01/2018 - 19:40

Συνεχίζω να εκπλήσσομαι ευχάριστα από το τηλέφωνο μετά από αρκετό καιρό διαβιώσεως μαζί του...
Αν εξαιρέσουμε το βάρος (που θα συμφωνήσω,ότι λίγο ξενίζει, όχι κάτι φοβερό φυσικά...) κατά τα αλλά πραγματικά ικανοποιημένος...
Όντας χρήστης ιδιαίτερα ενεργός και απαιτητικός από το τηλέφωνο...έχοντας «συμβιβαστεί» με τα Iphone και με όσα η μαμά Apple προσφέρει...δύσκολα έως αδύνατο μα αλλάξω σε κάποια άλλη πλατφόρμα. Αντιλαμβάνομαι και «ζηλεύω» κατά κάποιο τρόπο όσους έχουν την δυνατότητα της επιλογής μιας και το οικοσύστημα τους τους το επιτρέπει ή δεν τους νοιάζει ...αλλά θεωρώ πολύ δύσκολο για εμένα να άλλαζα. Όλα όσα μου προσφέρει και με τον τρόπο που μου τα προσφέρει με καλύπτουν απόλυτα.
Πραγματικά το IPhone X μετά από καιρό με έκανε να έχω εκτός από όλα τα αλλά και την αίσθηση πως ερωτεύτηκα ξανά την συσκευή μου...
Εξαιρετική μπαταρία...μεταξύ άλλων!
Το νοτς ούτε λόγος για ενόχληση και η οθόνη μιας και πάντα προτιμούσα τις εκδόσεις 4,7 ιντσών (με το πλας κατάφερα να έχω συμβίωση 5 μήνες) εξαιρετική σε μέγεθος κι απόδοση!
Το Face ID στις ευχάριστες εκπλήξεις!
Αυτά από εμένα. Φυσικά είναι εντελώς δίκη μου άποψη και δεν σημαίνει ότι θα πρέπει να ταιριάζουν τα όσα αναφέρω σε όλους. Άλλωστε η χρήση και τα ζητούμενα είναι για όλους μας διαφορετικά.

Εαν στα ίδια χρήματα έβγαζε μια άλλη έκδοση που δεν θα είχε το notch και επίσης θα είχε Touch ID θα έπαιρνες εκείνη η αυτή που έχεις τώρα?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1892   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 22/01/2018 - 20:02

η μεγαλύτερη μαλακία με το Χ είναι το μέγεθος οθόνης και όταν πληρώνεις το πιο ακριβό από τα 3 μοντέλα. θα έπρεπε αν είχε τουλάχιστον ίδιο μέγεθος με το plus... Βέβαια το Σεπτέμβρη όλοι θα είμαστε ευχαριστημένοι με το 6,4 ιντσών φυσικά. Απλά κρίμα τα χρήματα που δώσαμε φέτος...



#1893   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/01/2018 - 20:12

Το Σεπτέμβριο με τις 6.5" (❤️) θα έχουμε φυσικά το νέο "ιδανικό". "Αυτό που πραγματικά έλειπε".

 

Patience.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1894   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.843 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 22/01/2018 - 20:20

Είπαμε φέτος το X είναι beta


Sent from my iPad using Tapatalk

#1895   Tolis1975

Tolis1975

    iPH User

  • 152 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/01/2018 - 20:20

Ελεος με τις παντοφλες. Αμαν ειπαμε να βγει ενα κινητο σε κανονικο μεγεθος , θα το σκοτωσουν παλι?
Και αυτο που ολοι σας εχετε ξετρελαθει με τη μπαταρια του Χ με ξεπερναει.

Ειναι το μοναδικο που με χαλαει τρομερα στο τηλεφωνο.

Ουτε κατα διανοια δε φτανει το 7plus



#1896   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 22/01/2018 - 20:28

Ελεος με τις παντοφλες. Αμαν ειπαμε να βγει ενα κινητο σε κανονικο μεγεθος , θα το σκοτωσουν παλι?
Και αυτο που ολοι σας εχετε ξετρελαθει με τη μπαταρια του Χ με ξεπερναει.
Ειναι το μοναδικο που με χαλαει τρομερα στο τηλεφωνο.
Ουτε κατα διανοια δε φτανει το 7plus

Αν και από ότι βλέπεις δεν είμαι κανένας θιασώτης της συσκευής έχω την αίσθηση ότι η μπαταρία δεν έχει εμφανή διαφορά με το 7 plus...Το είχα σχεδόν ένα χρόνο το 7 plus όποτε έχω πλήρη εμπειρία...Μήπως τίποτα εφαρμογές σου αυξάνουν την κατανάλωση...

#1897   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/01/2018 - 20:59

Μια χαρά είναι το X.
Πολύ καλύτερη μπαταρία από τα μη plus μοντελα, εξαιρετική οθόνη, ωραία αίσθηση το γυαλί και ανανεωμένο σχεδιαστικά, τιμή στα ύψη ώστε να νιώθεις ότι πήρες premium συσκευή, όλα καλά!
Κατά τα αλλά οποιος έχει το κόλλημα με την Apple τα σκάει και παίρνει το ανανεωμένο X, οποίος είναι πιο χαλαρός παίρνει 8/8 plus ή ακόμα καλύτερα 7, και οποιος θέλει android με γεια του με χαρά του και καλοδεχούμενος στο φόρουμ να μας πρήζει :P

#1898   baspil66

baspil66

    iPH Enthousiast

  • 432 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 23/01/2018 - 06:30

Ελεος με τις παντοφλες. Αμαν ειπαμε να βγει ενα κινητο σε κανονικο μεγεθος , θα το σκοτωσουν παλι?
Και αυτο που ολοι σας εχετε ξετρελαθει με τη μπαταρια του Χ με ξεπερναει.
Ειναι το μοναδικο που με χαλαει τρομερα στο τηλεφωνο.
Ουτε κατα διανοια δε φτανει το 7plus

Καλημερα,
Εχω την εντύπωση οτι σε ένα καινούργιο τηλεφωνο που το σκαλίζουμε πιο πολυ λόγω οτι ειναι καινούργιο ,η μπαταρία φυσιολογικά τελειώνει πιο γρήγορα απο κάποιο που το εχουμε 1’5 χρόνο
Για μένα που προέρχομαι απο 7 Plus μοντέλο η διαφορα στην μπαταρία ειναι ανεπαίσθητη .!
Το δυνατό του σημείο παραμένει η οθόνη του(μέγεθος-χρώματα),και το ιδανικό σχήμα σε ευχαριστία.

#1899   fireleader

fireleader

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 24/01/2018 - 01:12

Κάτι που είχα παρατηρήσει όταν έπαιζα με demo συσκευές αλλά και όταν πήρα το δικό μου Χ είναι ότι η γραμματοσειρά είναι πιο μεγάλη από όλα τα υπόλοιπα iPhones (κατά τη γνώμη μου χωρίς λόγο) με αποτέλεσμα η οθόνη να δείχνει λιγότερα πράγματα τη φορά (πχ σε σχέση με το Plus που είχα). Αυτό είναι κάτι για το οποίο δεν έχω ακούσει κανέναν να μιλάει ούτε στο YouTube ούτε σε forums... Η λύση που έχω βρει μέχρι τώρα είναι να μικρύνω ένα κλικ το μέγεθος του κειμένου από τις ρυθμίσεις στο accessibility section όμως αυτό δεν το κάνει όπως ήταν πριν για 2 λόγους: 1ον κάποιες εφαρμογές δεν το υποστηρίζουν και 2ο κάποιες που το υποστηρίζουν δείχνουν περίεργα (πχ instagram στο bio). Παραθέτω 2 screenshots όπου φαίνεται η ρύθμιση και τα «περίεργα γράμματα» στο instagram. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να αυξήσεις το μέγεθος της γραμματοσειράς του τηλεφώνου κάνοντας το έτσι να μοιάζει το μικρό σε αυτά που μπορεί να δείξει στην οθόνη. Δίπλα δίπλα με ένα 8 και ένα 8 plus (πχ στις ρυθμίσεις) το Χ είναι πολύ κοντά στο 8 από άποψη περιεχομένου στην οθόνη.
7871a94b9cc34a7e32d5ea6907290fee.jpg
fbb8bb54c2891f0a5713d6fb6617f2ad.jpg

#1900   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 24/01/2018 - 07:48

Κάτι που είχα παρατηρήσει όταν έπαιζα με demo συσκευές αλλά και όταν πήρα το δικό μου Χ είναι ότι η γραμματοσειρά είναι πιο μεγάλη από όλα τα υπόλοιπα iPhones (κατά τη γνώμη μου χωρίς λόγο) με αποτέλεσμα η οθόνη να δείχνει λιγότερα πράγματα τη φορά (πχ σε σχέση με το Plus που είχα). Αυτό είναι κάτι για το οποίο δεν έχω ακούσει κανέναν να μιλάει ούτε στο YouTube ούτε σε forums... Η λύση που έχω βρει μέχρι τώρα είναι να μικρύνω ένα κλικ το μέγεθος του κειμένου από τις ρυθμίσεις στο accessibility section όμως αυτό δεν το κάνει όπως ήταν πριν για 2 λόγους: 1ον κάποιες εφαρμογές δεν το υποστηρίζουν και 2ο κάποιες που το υποστηρίζουν δείχνουν περίεργα (πχ instagram στο bio). Παραθέτω 2 screenshots όπου φαίνεται η ρύθμιση και τα «περίεργα γράμματα» στο instagram. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να αυξήσεις το μέγεθος της γραμματοσειράς του τηλεφώνου κάνοντας το έτσι να μοιάζει το μικρό σε αυτά που μπορεί να δείξει στην οθόνη. Δίπλα δίπλα με ένα 8 και ένα 8 plus (πχ στις ρυθμίσεις) το Χ είναι πολύ κοντά στο 8 από άποψη περιεχομένου στην οθόνη.
7871a94b9cc34a7e32d5ea6907290fee.jpg
fbb8bb54c2891f0a5713d6fb6617f2ad.jpg


Εχεις δοκιμασει να μικρυνεις το μεγεθος κειμενου;

Συνημμένο αρχείο  IMG_2662.JPG   129,95KB   72 λήψεις


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1901   AlexSandros

AlexSandros

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 24/01/2018 - 10:08

Καλημέρα παιδιά. Διαβάζοντας τόσα πολλά είπα να πω κάτι νέο που παρατήρησα που συμβαίνει στο Χ μου. Αν και συνηθησμένος να φορτίζω όλα μου τα κινητά τόσα χρόνια το βράδυ που κοιμάμαι και αφού είχα παράπονα απο τις μπαταρίες της apple είπα να ξεκινήσω μια νέα μέθοδος φόρτισης που ουσιαστικά μου τη πρότεινε ένας γνωστός ο οποίος ψάχνει πολλά περισσότερα απο μένα σε σχέση apple  - iphone κτλπ. Μου είπε να φορτίζω το κινητό απο 30% εως 90% και θα δώ τη μπαταρία να ζει αρκετά χρόνια. Το έκανα λοιπόν και σε συνδυασμό με αυτά που διάβαζα ότι το app facebook συνεχίζει να λειτουργεί στο υπόβαθρο και είναι μια κακή εφαρμογή όσο αναφορά τη μπαταρία του κινητού , έτσι λοιπόν το άφησα στο 90% ( όχι στο ρεύμα)  ενα βράδυ και ξύπνησα μετά απο 8 ώρες και το κινητό ήταν στο 53%. Λέω άτιμο πράγμα αυτό το facebook ρουφάει τη μπαταρία  ,πρέπει να πατάει like σε γκομενάκια όσο εγώ κοιμάμαι κτλπ. 

Οπότε λέω θα κλείσω το wifi (χθες βράδυ ) ώστε να μη λειτουργήσει το facebook στο υπόβαθρο του κινητου και να δώ το ποσοστό της μπαταρίας. Το κινητό το άφησα στο 82% και το πρωί ξύπνησα και ήταν στο 39% με κλειστά wifi - bluetooth τίποτα ανοιχτό στο υπόβαθρο. 

Λέω κάποιος μου κάνει πλάκα. 

 

Ερώτηση λοιπόν : Όταν λέμε το facebook λειτουργει στο υπόβαθρο και σου τρώει τη μπαταρία ισχύει και με κλειστό wifi ??? 

Επίσης έχω παρατηρήσει για περίεργη κατανάλωση μπαταρίας και μου βγάζει απλά το facebook πρώτο πρώτο με 24% . Καμιά άλλη ιδέα?



#1902   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.843 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 24/01/2018 - 10:16

βγάζεις την εφαρμογή fb και θα δεις την υγειά σου .



#1903   AlexSandros

AlexSandros

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 24/01/2018 - 10:20

βγάζεις την εφαρμογή fb και θα δεις την υγειά σου .

Είναι εφαρμογή η οποία τη χρησιμοποιώ . Επίσης αυτό δε νομίζω ότι συνέβαινε σε παλιές συσκευές που είχα. Δε μπορώ να σου μιλήσω με σιγουριά για βράδυ  . Αλλά πχ όταν στο παλιό μου το 6s ξύπναγα με 100% μπαταρία,και  σε 8ώρες παίζοντας το κινητό δε πήγαινε στο 39% .Για αυτό μου φαίνεται πάρα πολύ περίεργη πτώση αυτή .



#1904   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.843 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 24/01/2018 - 10:23

οι χρόνοι χρήση -αναμονή είναι το ίδιο ?



#1905   AlexSandros

AlexSandros

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 24/01/2018 - 10:25

οι χρόνοι χρήση -αναμονή είναι το ίδιο ?

Ναι ναι . 33ωρες και 45 λεπτά λένε και τα 2 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες