Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 11 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone X - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2241 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 03/11/2017 - 21:11

Βράδινα πλάνα μέσα στο σπίτι σε σύγκριση με το Note 8 η αλήθεια είναι ότι είναι πολύ πίσω.
Δύσκολες οι συνθήκες δεν λέω αλλά το Note 8 φαίνεται πως του ρίχνει στο κεφάλι.
Αυτό είναι μια πρώτη εντύπωση που έχω από το πολύ λίγο που το δοκίμασα είναι η αλήθεια.
Θα δούμε αύριο που θα ασχοληθώ εκτενέστερα.
Μια ερώτηση στους κατόχους.
Η κάμερα είχε προστατευτική μεμβράνη όταν το ανοίξατε παιδιά.
Στο δικό μου δεν είδα κάτι.
Nikos IPhone X 256 silver

Η οθόνη σε σχέση με το note πως είναι;;Βγάζει ίδια ζωντάνια και φωτεινότητα;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 03/11/2017 - 21:18

Βράδινα πλάνα μέσα στο σπίτι σε σύγκριση με το Note 8 η αλήθεια είναι ότι είναι πολύ πίσω.
Δύσκολες οι συνθήκες δεν λέω αλλά το Note 8 φαίνεται πως του ρίχνει στο κεφάλι.


Nikos IPhone X 256 silver

 

Σε pc δες τες για ασφαλη συμπερασματα.


You'll Never Walk Alone


#33   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/11/2017 - 21:25

Καλησπέρα στο φόρουμ. Καταρχήν να ευχηθώ ότι καλύτερο στους κατόχους που παρέλαβαν το νέο μοντέλο της Apple. Και τώρα στο θέμα. Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να παρεξηγηθώ από κανέναν εδώ μέσα και ξεκαθαρίζω πως αυτά που θα γράψω αφορούν αποκλειστικά προσωπικές πεποιθήσεις και απόψεις και δεν έχουν κανένα σκοπό να βλάψουν κανέναν. Παρατηρώ λοιπόν ότι παρά τα «μεγάλα» λόγια από αρκετούς που αφορούσαν τόσο στο σχεδιασμό, την απουσία η παρουσία νέων τεχνολογιών του νέου Χ όσο και στη τιμολογιακή πολιτική της Apple που εκτόξευσε τις τιμές της, το νέο X ξεπούλησε για μια ακόμα φορά στην Ελλάδα της κρίσης. Αυτό που συμβαίνει σε αυτή τη χώρα με αυτό τον λαό πραγματικά δεν μπορώ να το εξηγήσω. Όχι δεν είμαι Apple Hater, είμαι λάτρης και κάτοχος συσκευών Apple εδώ και μια 5ετια περίπου. Επίσης δεν ζηλεύω αυτούς που κατάφεραν και το αγόρασαν. Καλά έκαναν αφού μπορούσαν και ήθελαν. Απλά προσπαθώ να καταλάβω τη νοοτροπία όχι μιας μικρής μερίδας ανθρώπων που έχουν και ξοδεύουν αλλά της πλειοψηφίας αυτού του λαού που άλλα λέει άλλα εννοεί και τελικά άλλα πράττει. Φιλικά πάντα.

#34   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 03/11/2017 - 21:29

Καλά τα λες αλλά ο καθένας έχει τις κ@λες του άλλος στα αυτ/τα άλλος στον τζόγο και πάει λέγοντας .
Άκρη δεν βγαίνει όποτε ας το απολαύσουμε .


Sent from my iPhone using Tapatalk

#35   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 03/11/2017 - 21:34

Καλησπέρα στο φόρουμ. Καταρχήν να ευχηθώ ότι καλύτερο στους κατόχους που παρέλαβαν το νέο μοντέλο της Apple. Και τώρα στο θέμα. Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να παρεξηγηθώ από κανέναν εδώ μέσα και ξεκαθαρίζω πως αυτά που θα γράψω αφορούν αποκλειστικά προσωπικές πεποιθήσεις και απόψεις και δεν έχουν κανένα σκοπό να βλάψουν κανέναν. Παρατηρώ λοιπόν ότι παρά τα «μεγάλα» λόγια από αρκετούς που αφορούσαν τόσο στο σχεδιασμό, την απουσία η παρουσία νέων τεχνολογιών του νέου Χ όσο και στη τιμολογιακή πολιτική της Apple που εκτόξευσε τις τιμές της, το νέο X ξεπούλησε για μια ακόμα φορά στην Ελλάδα της κρίσης. Αυτό που συμβαίνει σε αυτή τη χώρα με αυτό τον λαό πραγματικά δεν μπορώ να το εξηγήσω. Όχι δεν είμαι Apple Hater, είμαι λάτρης και κάτοχος συσκευών Apple εδώ και μια 5ετια περίπου. Επίσης δεν ζηλεύω αυτούς που κατάφεραν και το αγόρασαν. Καλά έκαναν αφού μπορούσαν και ήθελαν. Απλά προσπαθώ να καταλάβω τη νοοτροπία όχι μιας μικρής μερίδας ανθρώπων που έχουν και ξοδεύουν αλλά της πλειοψηφίας αυτού του λαού που άλλα λέει άλλα εννοεί και τελικά άλλα πράττει. Φιλικά πάντα.

Βασικά δεν ξεπούλησε. Για ξεπούλημα θα μιλάγαμε σε άλλη περίπτωση. Στην Ελλάδα είναι καθαρά θέμα έλλειψης. Επίσης μην θεωρείς ότι ο ντόρος που γίνεται τώρα αντικατοπτρίζει και τις συνολικές πωλήσεις που θα έχει στην χώρα μας. Είναι μικρή η μερίδα στην οποία απευθύνεται και λόγω iOS αλλά και λόγω τιμής. Όπως έγραψα και σε άλλο thread ακόμα και 8.000 αλλά και 10.000 και 20.000 να είναι οι πωλήσεις στην χώρα μας, με βάση τα τελευταία στοιχεία του 2016 πωλήθηκαν συνολικά 3.000.000 συσκευές. Οπότε το Χ θα είναι σταγόνα στον ωκεανό.


Τελευταία επεξεργασία από: ChrisDs, 03/11/2017 - 21:36


#36   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/11/2017 - 21:49



#37   Micpapas

Micpapas

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 03/11/2017 - 21:53

Το ποσοστό μπαταρίας που δεν υπάρχει μπροστά δεν με ενθουσίασε.


Τελευταία επεξεργασία από: Micpapas, 03/11/2017 - 21:57


#38   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 03/11/2017 - 21:54

Πραγματικά , οποίος μπορεί ας κάνει ένα μίνι review για την κάμερα του , σε σχέση και με τον ανταγωνισμό αν είναι δυνατόν . Θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον αν παίζει δυνατά ανάμεσα τους .

#39   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 03/11/2017 - 21:56

ααααοοοουτς... κάτι μου λέει ότι η UAG, η Otterbox και η X-Doria θα τρίβουν τα χεράκια τους με το Χ.



#40   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 03/11/2017 - 22:05

Καλησπέρα στο φόρουμ. Καταρχήν να ευχηθώ ότι καλύτερο στους κατόχους που παρέλαβαν το νέο μοντέλο της Apple. Και τώρα στο θέμα. Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να παρεξηγηθώ από κανέναν εδώ μέσα και ξεκαθαρίζω πως αυτά που θα γράψω αφορούν αποκλειστικά προσωπικές πεποιθήσεις και απόψεις και δεν έχουν κανένα σκοπό να βλάψουν κανέναν. Παρατηρώ λοιπόν ότι παρά τα «μεγάλα» λόγια από αρκετούς που αφορούσαν τόσο στο σχεδιασμό, την απουσία η παρουσία νέων τεχνολογιών του νέου Χ όσο και στη τιμολογιακή πολιτική της Apple που εκτόξευσε τις τιμές της, το νέο X ξεπούλησε για μια ακόμα φορά στην Ελλάδα της κρίσης. Αυτό που συμβαίνει σε αυτή τη χώρα με αυτό τον λαό πραγματικά δεν μπορώ να το εξηγήσω. Όχι δεν είμαι Apple Hater, είμαι λάτρης και κάτοχος συσκευών Apple εδώ και μια 5ετια περίπου. Επίσης δεν ζηλεύω αυτούς που κατάφεραν και το αγόρασαν. Καλά έκαναν αφού μπορούσαν και ήθελαν. Απλά προσπαθώ να καταλάβω τη νοοτροπία όχι μιας μικρής μερίδας ανθρώπων που έχουν και ξοδεύουν αλλά της πλειοψηφίας αυτού του λαού που άλλα λέει άλλα εννοεί και τελικά άλλα πράττει. Φιλικά πάντα.




Sent from my iPhone using Tapatalk

#41   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/11/2017 - 22:07

ααααοοοουτς... κάτι μου λέει ότι η UAG, η Otterbox και η X-Doria θα τρίβουν τα χεράκια τους με το Χ.

Ήταν που ήταν εύθραυστα, τώρα τα έκαναν ακόμα πιο πολύ.



#42   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1.155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 03/11/2017 - 22:19

Τρελα

Συνημμένα αρχεία



#43   panosxxx

panosxxx

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 03/11/2017 - 22:21

Καλησπέρα στο φόρουμ. Καταρχήν να ευχηθώ ότι καλύτερο στους κατόχους που παρέλαβαν το νέο μοντέλο της Apple. Και τώρα στο θέμα. Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να παρεξηγηθώ από κανέναν εδώ μέσα και ξεκαθαρίζω πως αυτά που θα γράψω αφορούν αποκλειστικά προσωπικές πεποιθήσεις και απόψεις και δεν έχουν κανένα σκοπό να βλάψουν κανέναν. Παρατηρώ λοιπόν ότι παρά τα «μεγάλα» λόγια από αρκετούς που αφορούσαν τόσο στο σχεδιασμό, την απουσία η παρουσία νέων τεχνολογιών του νέου Χ όσο και στη τιμολογιακή πολιτική της Apple που εκτόξευσε τις τιμές της, το νέο X ξεπούλησε για μια ακόμα φορά στην Ελλάδα της κρίσης. Αυτό που συμβαίνει σε αυτή τη χώρα με αυτό τον λαό πραγματικά δεν μπορώ να το εξηγήσω. Όχι δεν είμαι Apple Hater, είμαι λάτρης και κάτοχος συσκευών Apple εδώ και μια 5ετια περίπου. Επίσης δεν ζηλεύω αυτούς που κατάφεραν και το αγόρασαν. Καλά έκαναν αφού μπορούσαν και ήθελαν. Απλά προσπαθώ να καταλάβω τη νοοτροπία όχι μιας μικρής μερίδας ανθρώπων που έχουν και ξοδεύουν αλλά της πλειοψηφίας αυτού του λαού που άλλα λέει άλλα εννοεί και τελικά άλλα πράττει. Φιλικά πάντα.

 

Δες το λογικά και στατιστικά. Σε μια χώρα 11.000.000 ανθρώπων, ας πούμε οτι ο ενεργος πληθυσμός (μείον παιδιών και ηλικιωμένων) είναι τουλάχιστον 6.000.000 ? Πιστεύεις οτι δεν υπάρχουν απο αυτά τα 6.000.000 ανθρώπους, 500.000 με 1 εκατομμύριο, τους οποίους δεν έχει αγγίξει καθόλου η κρίση ή και αν τους άγγιξε, εξακολουθεί το εισόδημα τους να είναι πολυ υψηλό για τον μέσο όρο? Και απο αυτούς δεν θα βρεθούν 10-20 ή και 30.000 που να μην έχουν πρόβλημα να πάρουν ενα ακριβό κινητό ? Ψυχρα μιλώντας, νομίζω οτι οι αριθμοί βγαίνουν πάντως.



#44   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 03/11/2017 - 22:38

Δίπλα στο 7 plus δείχνει πολύ μικρό όταν το είδα από κοντά σήμερα. Επίσης έχει χαμηλή φωτεινότητα σε σχέση με το 7 plus με ή χωρίς tune και σίγουρα δεν αξίζει 1400Ε γιατί η οθόνη δείχνει μικρή έτσι όπως το έφτιαξαν


Sent from my iPhone using Tapatalk

#45   gymsouda

gymsouda

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/11/2017 - 22:41


Εμείς δεν βρίσκουμε και αυτοι τα σπάνε!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες