Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

iOS 11.2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
639 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   arisikaria

arisikaria

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 03/12/2017 - 17:01

Πήγα 11.2 σε 6plus επιτέλους έφτιαξαν το bug με το μνμ... όταν είσαι σε επαφή και επιλέγεις να στείλεις μνμ από την επαφή σε βγάζει στο μνμ με τον παραλήπτη χωρίς να έχεις ανοιχτή την εφαρμογή μηνύματα... επιτέλους....


Sent from my iPad using Tapatalk

Από κατανάλωση μπαταρίας πως πάει?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   Balema

Balema

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 03/12/2017 - 17:05

Την έβαλα και εγώ με restore και update την επίσημη 11.2 στο 7 (πρώτη φορά έβαλα το iOS 11) και έχω 2 ερωτήσεις βρε παιδιά...

 

Είδα ότι βγάλανε το Facebook που το είχαν ενσωματωμένο... δεν είναι πια δυνατό να συγχρονιστούν οι επαφές του Facebook με το κινητό;

 

Όταν τελείωσα με το restore και update είδα ότι μετά συνέχεια έδειχνε το εικονίδιο ότι φορτώνει στο κινητό (ήμουν σε Wi-Fi) και το άφησα έτσι καμιά 12αριά ώρες και μετά σκέφτηκα να κάνω restart. Και κατευθείαν σταμάτησε... το ερώτημα είναι αν πιστεύετε ότι όντως κατέβασε κάτι που δεν έπρεπε και μου έχει πιάσει χώρο στο κινητό; Και φοβάμαι μη μείνει στο κινητό σα "σκουπίδι" που απλά θα μου πιάσει χώρο και δε θα ξέρω πως να το βγάλω...

 

Ευχαριστώ!


Τελευταία επεξεργασία από: Balema, 03/12/2017 - 17:07


#138   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 03/12/2017 - 17:20

Σε 6s plus έχω την εντύπωση ότι πάει κάπως καλύτερα σε μπαταρία από ότι πριν. Σίγουρα μεχρι στιγμής φαίνεται η καλύτερη έκδοση της 11, θα δείξει


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#139   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 03/12/2017 - 17:58

Την έβαλα και εγώ με restore και update την επίσημη 11.2 στο 7 (πρώτη φορά έβαλα το iOS 11) και έχω 2 ερωτήσεις βρε παιδιά...

 

Είδα ότι βγάλανε το Facebook που το είχαν ενσωματωμένο... δεν είναι πια δυνατό να συγχρονιστούν οι επαφές του Facebook με το κινητό;

 

Όταν τελείωσα με το restore και update είδα ότι μετά συνέχεια έδειχνε το εικονίδιο ότι φορτώνει στο κινητό (ήμουν σε Wi-Fi) και το άφησα έτσι καμιά 12αριά ώρες και μετά σκέφτηκα να κάνω restart. Και κατευθείαν σταμάτησε... το ερώτημα είναι αν πιστεύετε ότι όντως κατέβασε κάτι που δεν έπρεπε και μου έχει πιάσει χώρο στο κινητό; Και φοβάμαι μη μείνει στο κινητό σα "σκουπίδι" που απλά θα μου πιάσει χώρο και δε θα ξέρω πως να το βγάλω...

 

Ευχαριστώ!

 

Συγχρονισμός και backup στο παρασκήνιο έτρεχαν. πχ κατέβαζε φωτό από icloud,  pdf από κάποια εφαρμογή κλπ



#140   Balema

Balema

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 03/12/2017 - 18:16

 

Την έβαλα και εγώ με restore και update την επίσημη 11.2 στο 7 (πρώτη φορά έβαλα το iOS 11) και έχω 2 ερωτήσεις βρε παιδιά...

 

Είδα ότι βγάλανε το Facebook που το είχαν ενσωματωμένο... δεν είναι πια δυνατό να συγχρονιστούν οι επαφές του Facebook με το κινητό;

 

Όταν τελείωσα με το restore και update είδα ότι μετά συνέχεια έδειχνε το εικονίδιο ότι φορτώνει στο κινητό (ήμουν σε Wi-Fi) και το άφησα έτσι καμιά 12αριά ώρες και μετά σκέφτηκα να κάνω restart. Και κατευθείαν σταμάτησε... το ερώτημα είναι αν πιστεύετε ότι όντως κατέβασε κάτι που δεν έπρεπε και μου έχει πιάσει χώρο στο κινητό; Και φοβάμαι μη μείνει στο κινητό σα "σκουπίδι" που απλά θα μου πιάσει χώρο και δε θα ξέρω πως να το βγάλω...

 

Ευχαριστώ!

 

Συγχρονισμός και backup στο παρασκήνιο έτρεχαν. πχ κατέβαζε φωτό από icloud,  pdf από κάποια εφαρμογή κλπ

 

 

όχι δεν έτρεχε τίποτα... το είχα βγάλει κιόλας το κινητό από τον υπολογιστή ενσύρματα που έκανα τη διαδικασία μιας και έδειχνε ότι έχει τελειώσει. Μέχρι και οι εφαρμογές είχαν ολοκληρωθεί. Στα χέρια μου το είχα και έκανε loading...


Τελευταία επεξεργασία από: Balema, 03/12/2017 - 18:20


#141   dimitrisnt

dimitrisnt

    iPH Contributor

  • 1.166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/12/2017 - 19:49

https://youtu.be/oBW-xbEypZs

 

σε ολα βελτιωθηκε η μπαταρια εκτος του Χ που χειροτερευσε.....?


Τελευταία επεξεργασία από: dimitrisnt, 03/12/2017 - 19:51

IPhone 14 pro - Macbook air m2


#142   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 03/12/2017 - 20:02

Και εγώ μετά το update έχω αυτήν την εντύπωση ότι έγινε χειρότερη η μπαταρία πλέον έχω ίδιους χρόνους χρήση και αναμονή .


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#143   dimitrisnt

dimitrisnt

    iPH Contributor

  • 1.166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/12/2017 - 20:18

οσο κ να θεωρω υπερβολλες τα περι μπαχαλου των προγραμματιστων της apple φετος τελικα μαλλον  επιβεβαιώνονται...


IPhone 14 pro - Macbook air m2


#144   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 03/12/2017 - 22:23

σε ολα βελτιωθηκε η μπαταρια εκτος του Χ που χειροτερευσε.....?

Αν καταλαβα καλα στο βιντεο αλλο λεει. Οτι το Χ ηταν το μονο που βελτιωθηκε 1ωρα επιπλεον ενω τα υπολοιπα κερδισαν 20 λεπτα παραπανω «οθονη»

Τελευταία επεξεργασία από: venos, 03/12/2017 - 22:24

discord.gg/ajkUM8J

#145   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 03/12/2017 - 23:01

Αν καταλαβα καλα στο βιντεο αλλο λεει. Οτι το Χ ηταν το μονο που βελτιωθηκε 1ωρα επιπλεον ενω τα υπολοιπα κερδισαν 20 λεπτα παραπανω «οθονη»


Λαθος εκανα. Λεει decrease για το Χ και δεν το ακουσα καλα....
Οντως δεν βελτιωθηκε.
discord.gg/ajkUM8J

#146   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 03/12/2017 - 23:35

Από κατανάλωση μπαταρίας πως πάει?


Δεν έχω καταλάβει διαφορά...αύριο απόγευμα θα γνωριζω καλύτερα διότι θα είναι εργάσιμη ημέρα και θα κάνω τα συνήθη...


Sent from my iPad using Tapatalk

#147   flip

flip

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/12/2017 - 23:59

 εγώ πάντως είμαι μια ώρα κάτω χρήσης σε x



#148   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 04/12/2017 - 00:49

Πάντως ενώ το Android σε έκδοση 7 και 8 έχει βελτιωθεί ενώ η Apple τα έχει κάνει μαντάρα στο 11 ακόμα είναι μεγάλη η απόσταση στα δύο αρκεί μην το παρακάνει γιατί θα χάσει έδαφος...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Knowledge Is Power


#149   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 04/12/2017 - 01:04

Πάντως ενώ το Android σε έκδοση 7 και 8 έχει βελτιωθεί ενώ η Apple τα έχει κάνει μαντάρα στο 11 ακόμα είναι μεγάλη η απόσταση στα δύο αρκεί μην το παρακάνει γιατί θα χάσει έδαφος...


Sent from my iPhone using Tapatalk


Χάνει οπαδούς όπως και μα το κάνεις.

Άλλο να έχεις ένα ακριβό αλλά αξιόπιστο κινητό με με λειτουργικό που δεν κολλάει και λειτουργεί άψογα πάντα. Και που το κρατάς άνετα 2-3 χρόνια και το πουλάς άνετα και ακριβά.

Και άλλο να αγοράζεις κινητό 700€ και να παρακαλάς να μην έχει καμένα ιχνοστοιχεία , να παλιώνει τον επόμενο χρόνο με πολλά προβλήματα στο λειτουργικό , να κάνεις 5 αναβαθμίσεις σε τρεις μήνες με μύρια όσα προβλήματα και αυτονομία άντε να βγάλει 7 ώρες το( iOS 11..)

Παει η παλιά αίγλη που είχε η 


Sent from my iPhone using Tapatalk

#150   MaouMiou

MaouMiou

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 04/12/2017 - 01:14

Παρατηρώ 3 πράγματα στο 11.2 οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη :
1. Το clear cache που έκανες κρατώντας παρατεταμένα το home button όταν είσαι στην οθόνη απενεργοποιησης δεν το κάνει πλέον.. Υπάρχει άλλος τρόπος να γίνει??
2. Ο καιρός το widget δεν θέλει με τίποτα να ανανεωθεί ενώ είναι το μόνο που του εχω ενεργή τη λειτουργία σε υπόβαθρο εκτός και αν εχω απενεργοποιησει κάτι στις ρυθμίσεις απορρήτου που του το κάνουν αυτό.. Μέχρι στιγμής εχω μόνο τη βαθμονομιση πυξιδας και το find my iPhone..
3. Η εφαρμογή messenger όταν μιλάω σε ανοιχτή ακρόαση το ηχείο κάνει κάτι κρακα κρουκα ανα καμποση ώρα ενώ πριν δεν έκανε τίποτα...
Κατά τα άλλα η εμπειρία ειναι πιο smooth... Επιτέλους δε μου πετάει το SwiftKey πληκτρολόγιο εκτός κάθε λίγο βάζοντας το κανονικό στη θέση του.... Και η μπαταρία δε γνωρίζω μιας και έζησα το κινητό (8 plus) μόλις 2 μέρες με 11.1.2 τώρα πάντως με 11.2 βγάζω 7 με 7μιση ωρες χρήση με 19 ωρες αναμονή και 20% υπόλοιπο...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες