Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Γνώμες για αγορά iPhone 8 Plus ή iPhone X?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
33 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   arNeN

arNeN

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 12/11/2017 - 05:00

Μονο x. Εκτος αν φορας ακομη παντελονια καμπανα και θελεις να τα συνδιασεις με ενα επισης παλιομοδιτικο κινητο.

solved


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ότι δηλαδή όσοι έχουν plus μοντέλα ειναι παλιομοδίτες... απλά γελάω!

 

 

Κανείς για καλύτερη εγγύηση έξτρα να μου προτείνει κάποιος από istorm public ή κοτσοβολος;; Έχει κσποοος εμπειρία;;

Σαν εγγύηση το ίδιο είναι και τα τρία. 2 χρόνια από infoquest. Δεν νομίζω όμως ότι κανένα από τα τρία που αναφέρεις να προσφέρουν doa. Αντίθετα στο skroutz υπάρχουν καταστήματα που προσφέρουν doa και τη συσκευή σε χαμηλότερη τιμή.


Τελευταία επεξεργασία από: arNeN, 12/11/2017 - 05:01


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 12/11/2017 - 11:40

Ότι δηλαδή όσοι έχουν plus μοντέλα ειναι παλιομοδίτες... απλά γελάω!


vintage κινητο, σχεδιο 4ετιας, τετοιο εχω και γω


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

You'll Never Walk Alone


#18   pasxalismp

pasxalismp

    iPH Enthousiast

  • 450 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 13/11/2017 - 15:08

μάλλον τελικά καταλήγω στο 8 plus.. δεν ξέρω μου φαίνονται λιγες οι διάφορες.. και επισης θεωρώ οτι 1200 ευρω για κινητο ειναι παρα πολλα.. οχι οτι τα 990 ειναι λιγα.. 



#19   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 863 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/11/2017 - 16:45

Κοίταξα τωρα στο Σκρουτζ το 8+ και εχει παει στα 903 € από 820 € που είχε φτάσει.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: PanosI, 13/11/2017 - 16:46


#20   arNeN

arNeN

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 13/11/2017 - 18:05

Ναι, γενικά οι τιμές ανεβοκατεβαίνουν ανάλογα με τη ζήτηση και τη διαθεσιμότητα. Πρέπει δηλαδή να τις παρακολουθείς αν θέλεις να πετύχεις όσο το δυνατόν καλύτερη τιμή. Εκτίμηση μου είναι ότι στα plus θα πέσουν σύντομα οι τιμές και άλλο, μιας και η μεγαλύτερη μερίδα φέτος κοιτάει προς iphone x μεριά. Υπομονή!



#21   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 13/11/2017 - 18:53

Χτυπά το 8 plus. Μεγαλύτερη οθόνη και κάτω από το ψυχολογικό όριο των 1000€.. Έτσι και αλλιώς είναι πολύ καλό τα +200 δεν δικαιολογούνται η μάλλον χάνονται από το μέγεθος


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#22   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 08/12/2017 - 05:35

Για εμενα αυτος που θα αποφασιζει εισαι εσυ, απλα κι εγω αγορασα για αρχη το iPhone X και μολις διαβασα για παρακαμψεις σε FaceID και οτι χρονο μ το χρονο θα γινεται και πιο ευκολη αυτη η παρακαμψη με ξενερωσε. Ενα αλλο αρνητικο που με χαλασε παρα πολυ ειναι οτι δεν μπορουσα να δω το ποσοστο μπαταριας επι της % διοτι η εσοχη της οθονης ειναι πολυ μικρη σ εκεινο το σημειο και πρεπει παντα να κατεβαζεις το Κεντρο Γνωστοποιησεων για να το δεις. Ακομη η οθονη ειναι κουραστικη στο πανω μερος οταν πας να δεις ενα βιντεο διοτι την καλυπτει το ακουστικο και τα υπολοιπα αισθητηρια που για εμενα η Apple δεν θα επρεπε να τα τοποθετησει σ αυτο το σημειο. Κι ακομη πολυ κακη τοποθετησει ειναι κ το σημειο της πισω καμερας διοτι γεμιζει συνεχεια δαχτυλιες. Εκει π βρισκεται κ οπως κρατας τη συσκευη σ τα δαχτυλα ακουμπουν στην καμερα

Δεν ξερω παντως με ξενερωσε παρα πολυ η αγορα του Χ φετος. Η Apple μας γεμισε με ενα σορο διαφιμησεις που αν σκεφτεις καλα ηθελε να δελεασει κανοντας ακραιες εξωφανεις αλλαγες στη συσκευη και αφηνοντας την εταιρια να Vintarei με το παλιο εξωτερικο σχεδιο...

 

Τελος παντων να μην στα πολυλογω χιλιες φορες iPhone PLUS και συγγεκριμενα 8+ γι αυτη τη στιγμη ειναι οτι καλυτερο αν εξαιρεσεις το βαρος της φετινης συσκευης.

Εγω πουλησα το X και πηγα απευθειας σε 8+ παντως...


Τελευταία επεξεργασία από: mrdjgiorgis, 08/12/2017 - 05:37


#23   gkas1973

gkas1973

    iPH Member

  • 206 μηνύματα
  • Twitter:@gkas1973
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/12/2017 - 21:42

Για εμενα αυτος που θα αποφασιζει εισαι εσυ, απλα κι εγω αγορασα για αρχη το iPhone X και μολις διαβασα για παρακαμψεις σε FaceID και οτι χρονο μ το χρονο θα γινεται και πιο ευκολη αυτη η παρακαμψη με ξενερωσε. Ενα αλλο αρνητικο που με χαλασε παρα πολυ ειναι οτι δεν μπορουσα να δω το ποσοστο μπαταριας επι της % διοτι η εσοχη της οθονης ειναι πολυ μικρη σ εκεινο το σημειο και πρεπει παντα να κατεβαζεις το Κεντρο Γνωστοποιησεων για να το δεις. Ακομη η οθονη ειναι κουραστικη στο πανω μερος οταν πας να δεις ενα βιντεο διοτι την καλυπτει το ακουστικο και τα υπολοιπα αισθητηρια που για εμενα η Apple δεν θα επρεπε να τα τοποθετησει σ αυτο το σημειο. Κι ακομη πολυ κακη τοποθετησει ειναι κ το σημειο της πισω καμερας διοτι γεμιζει συνεχεια δαχτυλιες. Εκει π βρισκεται κ οπως κρατας τη συσκευη σ τα δαχτυλα ακουμπουν στην καμερα
Δεν ξερω παντως με ξενερωσε παρα πολυ η αγορα του Χ φετος. Η Apple μας γεμισε με ενα σορο διαφιμησεις που αν σκεφτεις καλα ηθελε να δελεασει κανοντας ακραιες εξωφανεις αλλαγες στη συσκευη και αφηνοντας την εταιρια να Vintarei με το παλιο εξωτερικο σχεδιο...

Τελος παντων να μην στα πολυλογω χιλιες φορες iPhone PLUS και συγγεκριμενα 8+ γι αυτη τη στιγμη ειναι οτι καλυτερο αν εξαιρεσεις το βαρος της φετινης συσκευης.
Εγω πουλησα το X και πηγα απευθειας σε 8+ παντως...


Ενδιαφέρουσες οι παρατηρήσεις σου.


Sent from my iPad using Tapatalk

#24   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 11/12/2017 - 15:34

Και εγώ φέτος πήγα σε 8plus. Αν και θα μπορούσα να πάρω το x. Για μένα ανασταλτικός παράγοντας ήταν καθαρά η τιμή. Επιπσης η μπαταρία του 8plus είναι από άλλο πλανήτη. Κρατάει για πλάκα 2 ημέρες.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#25   alekastyl

alekastyl

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 14/12/2017 - 00:02

Είμαι ένα βήμα πριν την αγορά iphone 8!Αξίζει να το πάρω ή δεν έχει διαφορές με το 7;Το σκέφτομαι δλδ και για το 7..



#26   Hillmaster

Hillmaster

    iPH Enthousiast

  • 435 μηνύματα
  • Twitter:@dimitriadhs
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 14/12/2017 - 09:17

Και εγώ ήμουν έτοιμος να αγοράσω το 7+ όταν θα έπεφταν οι τιμές μετά την ανακοίνωση των νέων iPhone, αλλά οι δυνατοτητες του καινούριου επεξεργαστή Α11, με έπεισαν να κινηθώ προς το καινούριο iPhone.

Κατά τα αλλά, δεν υπάρχει κάποια άλλη ουσιαστική διαφορά.

Ωραία η ασύρματη φόρτιση και η αναβαθμισμένη κάμερα, αλλά δεν είναι κάτι τόσο ουσιαστικό όσο η θηριώδης επεξεργαστική δύναμη της νέας cpu και o τρόπος που διαχειρίζεται και εξοικονομεί ενέργεια.

Πιστεύω ότι αξίζει να κινηθείς προς το 8+.

Είναι η πλέον ώριμη συσκευή της Apple με Touch ID.


Sent from my iPad using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: Hillmaster, 14/12/2017 - 09:18


#27   gelioa

gelioa

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/12/2017 - 09:18

Εγώ, μετα από αρκετή σκέψη πήρα το 8 plus και πραγματικά δεν το μετάνιωσα. Ίσως θα ήθελα να ήταν λίγο ποιο ελαφρύ αλλά δεν μπορείς να τα έχεις όλα. Ταχύτητα οθόνη και απίστευτη μπαταρία. Και το βασικό φορτίζει πολύ γρήγορα. Ωραίο το Χ αλλά σαν επαγγελματίας δεν θέλω κάθε φορά να δικαιολογώ την αγορά του. Ήταν και αυτό ένα βασικό στοιχείο για την αγορά του

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: gelioa, 14/12/2017 - 09:20


#28   alekastyl

alekastyl

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 14/12/2017 - 21:19

Εντάξει τότε ας δώσω κάτι παραπάνω για το 8 που έχει και καλύτερο επεξεργαστή!Η κάμερα είναι εμφανώς καλύτερη;



#29   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/12/2017 - 17:07

Εγώ θα έλεγα να πας στο X. Το 8 plus το είχα το X ξανά πήρα πίσω το τηλέφωνο που ήθελα το design γιατί στο 8 plus είναι πολύ παλιό έρχεται από το 6 plus οπότε καταλαβαίνεις για πόσα χρόνια μιλάμε ενώ το άλλο είναι φρέσκο καινούριο με καινοτομίες . Μπαταρία είναι τέρας δεν θα σε προβληματίσει καθόλου θα βγάζεις ότι κι αν κάνεις μια μέρα .


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#30   alekastyl

alekastyl

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 15/12/2017 - 20:31

Εγώ θα έλεγα να πας στο X. Το 8 plus το είχα το X ξανά πήρα πίσω το τηλέφωνο που ήθελα το design γιατί στο 8 plus είναι πολύ παλιό έρχεται από το 6 plus οπότε καταλαβαίνεις για πόσα χρόνια μιλάμε ενώ το άλλο είναι φρέσκο καινούριο με καινοτομίες . Μπαταρία είναι τέρας δεν θα σε προβληματίσει καθόλου θα βγάζεις ότι κι αν κάνεις μια μέρα .

Η αλήθεια είναι ότι ξεφεύγει μετά πολύ σε τιμή κ επίσης με χαλάει που δεν έχει το κουμπί για αφετηρία..Επίσης με προβληματίζει για το 8 ότι έχω στον υπολογιστιή μου OS X 10.9.3 και θέλει από 10.10.5 και πάνω δεν ξέρω αν παίζει ρόλο μετά μόνο η έκδοση του itunes.. Δεν είμαι και για αναβαθμίσεις τώρα!


Τελευταία επεξεργασία από: alekastyl, 15/12/2017 - 20:32


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες