Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Αγορά βιβλίου μόνο με TouchID


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   r6c

r6c

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 09/11/2017 - 10:10

Καλημέρα παιδία..

 

Μπήκα στο iBooks σήμερα και αγόρασα ένα βιβλίο όμορφα και ωραία. Μετά όμως που δοκίμασα να δω αν αποθηκεύονται τα στοιχεία της κάρτας μου ΜΟΝΟ με touch ID αγόραστηκε ακόμα ένα βιβλίο καταλάθος. Δεν είναι θέμα το ποσό (8.00 Ε) το θέμα είναι να μην την ξαναπάθω και με μεγαλύτερο ποσό.

Πως θα γίνει να απενεργοποιήσω το touchID apo to ibooks και να αφαιρέσω και τα στοιχεία της κάρτας μου? 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 09/11/2017 - 10:16

ρυθμίσεις-touch id κλείσε τον διακόπτη -itunes και app store .



#3   r6c

r6c

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 09/11/2017 - 10:18

ρυθμίσεις-touch id κλείσε τον διακόπτη -itunes και app store .

Ευχαριστώ φίλε και με τα στοιχεία της κάρτας τι γίνεται? Ή είναι σφαλές και δεν υπάρχει θέμα?



#4   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 09/11/2017 - 10:19

ναι δεν εχεις πρόβλημα .



#5   r6c

r6c

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 09/11/2017 - 15:30

Αν τύχει και σε κάποιον κάτι παρόμοιο στο email που μου έχουν στείλει για την αγορά το οποίο ήρθε 6-7 ώρες αργότερα υπάρχει επιλόγη Report a problem για την αγορά και σου έχει επιλογή να κάνεις Report όποιο βιβλίο θέλεις από την αγορά σου. Υπάρχουν επιλογές και διαλέγεις ανάλογα όποια θές και περιμένεις απάντηση μέχρι 48 ώρες για το ερώτημα σου.

Ξέρει κάποιος αν γίνεται επιστροφή χρήματων ή σου δίνουν Credit για άλλη αγορά?



#6   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/11/2017 - 22:30

Αν τύχει και σε κάποιον κάτι παρόμοιο στο email που μου έχουν στείλει για την αγορά το οποίο ήρθε 6-7 ώρες αργότερα υπάρχει επιλόγη Report a problem για την αγορά και σου έχει επιλογή να κάνεις Report όποιο βιβλίο θέλεις από την αγορά σου. Υπάρχουν επιλογές και διαλέγεις ανάλογα όποια θές και περιμένεις απάντηση μέχρι 48 ώρες για το ερώτημα σου.
Ξέρει κάποιος αν γίνεται επιστροφή χρήματων ή σου δίνουν Credit για άλλη αγορά?


Κάτι παρόμοιο που είχα μου είχαν κάνει επιστροφή τα χρήματα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#7   r6c

r6c

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 16/11/2017 - 10:54

UPDATE: Προς εκπληξη μου εχει γινει επιστροφη χρηματων στην καρτα μου κανονικα, δεν ειναι το ποσο αλλα μπραβο στην apple που με την κινηση της με κερδισε ως πελατη και για τα επομενα χρονια!

#8   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/11/2017 - 11:02

UPDATE: Προς εκπληξη μου εχει γινει επιστροφη χρηματων στην καρτα μου κανονικα, δεν ειναι το ποσο αλλα μπραβο στην apple που με την κινηση της με κερδισε ως πελατη και για τα επομενα χρονια!


Ειχα κατεβασει μια εφαρμογη για το mac απο appstore. Η εφαρμογη κοστιζε 30 ευρω και την εδιναν για μια μερα δωρεαν. Ομως στο mac η συγκεκριμενη εφαρμογη κολλουσε και κρασαρε τον υπολογιστη. Αμεσως ενημερωσα την apple(δηλαδη μετα απο 10 μερες) ζητωντας τους αν ειναι εφικτο να δωσουν update μιας και την εφαρμογη την κατεβασα τζαμπα. Εκεινοι μου απαντησαν πως δεν γινεται και για να με αποζημιωσουν μου εδωσαν τη δυνατοτητα να κατεβασω 5 δωρεαν ταινιες. Μια ασημαντη κινηση για αυτους μια τεραστια για μενα. Το support τους ειναι μοναδικο εχεις δικαιο.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες