Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Μεμβράνη / Tempered Glass για iPhone X;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
327 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2018 - 00:27

φίλε μου τα μεταφορικά είναι πιο ακριβά και από το ίδιο το προΐον icarez... αξίζει τόσο πολύ να δωσουμε 30€;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

για το πρωτο δηλ αυτο που παιρνουμε οι περισσοτεροι βγαινει ακριβως ...

Order total: EUR 21,26

τωρα αν σωνει και καλα θες το 3D (δεν χρειαζεται κατα τη γνωμη μου ουτε καν αισθητικα), τοτε πας στα 33 ευρω, ακριβουτσικο αν και εχει και αυτο 2 γυαλια μεσα. Εδω ομως υπαρχει παντα ο κινδυνος του τελωνειου.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/10/2018 - 09:47

https://projectstore...-iphone-xs-max/
Έχει δοκιμάσεις κάποιος να μας πει εντυπώσεις ?

#78   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 13/10/2018 - 10:50

Πήρα το γυαλί της syncwire  https://www.amazon.d...0?ie=UTF8&psc=1. Πρώτο θετικό αρχικά η τιμή στα 8,52 τα 3 κομμάτια.

 Το τοποθέτησα γρήγορα και χωρίς ιδιαίτερη προσοχή μιας και μια εβδομάδα ήμουν στη μονάδα οπότε το περιβάλλον δεν είναι και το καλύτερο. Μπήκε με τη πρώτη όπως έπρεπε μιας και έχει πλαίσιο τοποθέτησης χωρίς φουσκάλες ή hallo effect . Είναι 2,5d και καλύπτει τη περιοχή notch-camera, αφήνοντας κενό στην εσοχή του ακουστικού-ηχείου. Δεν επηρεάζει ούτε μπροστινή κάμερα ούτε face id. Η αίσθηση είναι σχεδόν όπως της οθόνης και δε καταλαβαίνεις το κενό-πάχος που δημιουργεί το γυαλί. στην οθόνη. Η διαύγεια του υποδειγματική ακόμα και μετά από 5 μέρες στο καράβι, πιάνοντάς το με βρώμια χέρια, φούμο κλπ. Το καθάρισα με ένα πανί και νερό και είναι σα καινούριο. Στα θετικά επίσης η εγγύηση 1 χρόνου και 3(!) αν το καταχωρήσεις. Μένει να το δούμε στη πράξη.

 Το συγκρίνω μόνο με της spigen  το οποίο όμως έχει περισσότερη ταλαιπωρία μιας και το τοποθετείς χωρίς οδηγό και με κίνδυνο να μη κάτσει ακριβώς και να το πετάξεις, γιατί προσωπικά δε μπορώ αυτή τη λεπτοδουλειά της τοποθέτησης και εκνευρίζομαι αν δε κάτσει όπως πρέπει. Επίσης είναι ακριβότερο 18 ευρώ τα 2 από  spaceboy  μιας και δε στέλνει η spigen από amazon.



#79   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2018 - 11:15

εδω το βλεπω με μεταφορικα γυρω στα 17 ευρω απο γερμανικο αμαζον και σκαρτα 14 ευρω απο το αγγλικο. Μαλλον συμφερει απο αγγλικο. (δεν εχω βαλει μεσα το 5% εκπτωση οποτε ειναι κατα τι φτηνοτερο και στα 2 αμαζον)

Σε καθε περιπτωση πολυ καλη επιλογη και μεγειες



#80   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 13/10/2018 - 13:05

Με κουπόνι μου ήρθε τόσο κ εμένα είχε προμο και γι αυτό τη πήρα.
Εντιτ: 8,99 για την ακρίβεια Συνημμένο αρχείο  IMG_0190.PNG   154,34KB   41 λήψεις

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: Badass, 13/10/2018 - 13:07


#81   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 14/10/2018 - 07:17

Εγώ πάντως πήρα το 3D τζαμάκι της imos από εδώ:
https://store.srsworks.com/
Και για τέταρτη συνεχή χρόνια την πραγματικά απίστευτη αλλά ακριβή carbon θήκη της 2r etc από εδώ:
https://www.carbonan...one-Xs-Max.html

Προσπάθησα να βρω το τζαμάκι από Amazon ή eBay, αλλά τζίφος. Το είχα φορέσει στο 6s plus και είναι ό,τι καλύτερο έχω φορέσει σε κινητό. Ακόμη θυμάμαι την υφή στα δάκτυλά...

#82   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 14/10/2018 - 07:40

Φιλε μου αυτη η ανθρακονηματινη θηκη προστατευει απο πτωσεις;

Απ'οτι βλεπω ειναι πραγματικο carbon fibre 100% αλλα ειναι λεπτη και δεν ξερω πως θα τα παει σε περιπτωση επαφης με το πατωμα.



#83   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 14/10/2018 - 09:31

Φιλε μου αυτη η ανθρακονηματινη θηκη προστατευει απο πτωσεις;
Απ'οτι βλεπω ειναι πραγματικο carbon fibre 100% αλλα ειναι λεπτη και δεν ξερω πως θα τα παει σε περιπτωση επαφης με το πατωμα.

Θα σου μιλήσω με απόλυτη ειλικρίνεια:
1. Σε πτώσεις στο πάτωμα προστατεύει 100% χωρίς να αφήσει ίχνος σημαδιού τόσο η θήκη όσο και το τηλέφωνο.
2. Είναι περιμετρικά κλειστή, άρα δεν αφήνει κάποιο κενό από κάτω ή στα κουμπιά που μπορεί να γρατζουνιστεί.
3. Η αίσθηση στο χέρι είναι τέλεια, πολύ ανώτερη του γυαλιού που είναι φτιαγμένο το τηλέφωνο. Επίσης, είναι τόσο σφιχτή η εφαρμογή που η θήκη γίνεται ένα με το τηλέφωνο.
4. Προστατεύει την κάμερα γιατί το carbon περιμετρικά της κάμερας είναι τρισδιάστατα χτισμένο ώστε να καλύπτει το ύψος της κάμερας.
Έχει μαγνήτη στη πλάτη που δεν επηρεάζει το σήμα και μια πανέμορφη βάση με επιπλέον 20€

Αλλά...
1. Δεν έχει περιμετρικό χείλος που να καλύπτει την οθόνη σε περίπτωση πτώσης με την οθόνη προς το πάτωμα. Και για αυτό χρειάζεται πολύ καλό τζαμάκι.

Οποία άλλη θήκη και να βάλω, τη βγάζω μέσα σε μια βδομάδα.

#84   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 14/10/2018 - 09:34

Αν ήσουν Θεσσαλονίκη, θα μπορούσαμε να βρεθούμε για να τη δεις. Επίσης, αν θες να την αγοράσεις, μόνο από το σάιτ τους ΙΚΑ μόνο στη γερμανική γλώσσα. Σε εμένα έκανε υπερωρίες ο μεταφραστής.

#85   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 14/10/2018 - 10:40

Το σημα με θηκες carbon απ'οτι διαβαζω ειναι ενα θεμα γενικοτερα, αλλα ειναι πολυ σημαντικο που αναφερεις οτι δεν εχεις δει διαφορα στη ληψη.

Μαλλον (απο οσες εχω δει) ειναι και η μοναδικη που ειναι αυθεντικο ανθρακονημα και τοσο υψηλης ποιοτητας κατασκευη. Οι υπολοιπες φαινονται ειτε σαν να εχουν μονο μια φλουδα carbon πανω σε πλαστικο πλαισιο ειτε οι χρηστες αναφερουν προβληματα με τις κεραιες του κινητου.

Οταν με το καλο παραλαβεις βαλε φωτογραφια να τη δουμε φορεμενη στο τηλεφωνο (και το τζαμακι φυσικα).



#86   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 14/10/2018 - 11:21

Από το σήμα, κανένα θέμα, να κανένα. Το διαφημίζει και η εταιρία το γεγονός αυτό. Όσον αφορά για φωτό, φυσικά και θα ανεβάσω, αλλά με μια μικρή αναζήτησή θα δεις φωτό που είχα ανεβάσει από το Χ. Η θήκη είναι 100% μασίφ ανθρακόνημα.

#87   dimitrisnt

dimitrisnt

    iPH Contributor

  • 1.166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/10/2018 - 11:55

ψαγμενες επιλογες bioxalk αλλα υπερβολικη ι τιμη της καρμπον θηκης :)


IPhone 14 pro - Macbook air m2


#88   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 14/10/2018 - 13:20

ψαγμενες επιλογες bioxalk αλλα υπερβολικη ι τιμη της καρμπον θηκης :)


Δεν έχεις και άδικο, φιλε. Αλλά, τόσα χρόνια έπαιρνα τρεις τέσσερις θήκες, γιατί τις βαριόμουν. Μια δερμάτινη της Apple κοστίζει 60€, που είναι δερμάτινη και πολύ πιο κοινή. Ε, μια της Apple να πάρεις και μια ακόμη της πλάκας, τα έφτασες τα 80-90€. Τώρα παίρνω μια μόνο και τέλος, δηλαδή είμαι και κερδισμένος.

#89   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2018 - 13:32

Δεν έχεις και άδικο, φιλε. Αλλά, τόσα χρόνια έπαιρνα τρεις τέσσερις θήκες, γιατί τις βαριόμουν. Μια δερμάτινη της Apple κοστίζει 60€, που είναι δερμάτινη και πολύ πιο κοινή. Ε, μια της Apple να πάρεις και μια ακόμη της πλάκας, τα έφτασες τα 80-90€. Τώρα παίρνω μια μόνο και τέλος, δηλαδή είμαι και κερδισμένος.

...εξαλλου και μια επωνυμη δερματινη να παρεις τυπου Vaja θες πανω απο 100 ευρω οποτε δεν νομιζω οτι η τιμη της συγκεκριμενης ειναι παραλογη



#90   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 14/10/2018 - 13:49

Ακομα και θηκη των 120 ευρω να αγορασει καποιος για το Max, εχει ξοδεψει μαζι με ενα κορυφαιο tempered λιγοτερο απο το 10% της αξιας του κινητου σε αξεσουαρ  :)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες