Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Redsn0w 0.9.4 (Windows) for v3.1.3


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
359 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/02/2010 - 15:04

Χωρίς extract μετονομασε το αρχείο σε .ipsw δεξί κλικ - μετονομασία .. Και θα το δει το iTunes ..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   stefanosgeo

stefanosgeo

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/02/2010 - 22:29

Παιδιά καλησπέρα και από μένα,
Πρώτο μου πόστ στο forum, καλώς σας βρήκα...Αφού διάβασα το πιο πλήρες ενημερωμένο forum( :rolleyes: )για το iphone στην Ελλάδα, λέω να καταθέσω και εγώ την περιπετειά μου...Αγόρασα την προηγούμενη Τετάρτη ένα iphone 3G 8Gb. Για να μην τα πολυλογώ και γίνομαι κουραστικός έκανα JB με έκδοση firmware 3.1.3 (αυτήν είχε από την αρχή με την ενεργοποίηση του τηλεφώνου) με το Redsn0w 0.9.4 (από ότι διάβασα γίνεται jailbreak στην συγκεκριμένη έκδοση στο 3G). Τό μόνο που χρειάστηκε να κάνω είναι να κατεβάσω την έκδοση 3.1.2 (είχε μόνο την 3.1.3) από το forum και να την κάνω paste στο directory C:\Documents and Settings\<user>\Application Data\Apple Computer\iTunes\iPhone Software Updates (έχω Xp Pro) για να βρεί το αντίστοιχο αρχείο το Redsn0w (προσοχή για να εμφανίσουν τους φακέλους τα Windows πατάμε προβολή κρυφών αρχείων από την επιλογή φακέλων), ακολούθησα τις οδηγίες από το προγραμματάκι και είδα το μαγικό εικονιδιάκι της Cydia :P με έκδοση 3.1.3!!!!!!. Αυτά από μένα, ελπίζω να βοήθησα κάποιους νέους χρήστες που έχουν το ίδιο πρόβλημα...
Υ.Γ. sorry για το μεγάλο post.

#48   bill64

bill64

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 09/02/2010 - 08:53

χεχεε η πλάκα είναι ότι ήμουν έτοιμος να κάνω αναβάθμιση σε 3.1.3, αλλά λέω κάτσε να διαβάσω τι γίνεται χεχεχ!!
Μπορώ άφοβα να κάνω jailbreak με blackrain χωρίς να μου ζητάει να κάνω την αναβάθμιση??

#49   joker25

joker25

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/02/2010 - 17:44

παιδια καλησπερα..εχω διαβασει εδω κ 2 μερες χιλιαδες σελιδες,ελληνικες κ ξενες οσον αφορα το jailbreak σε 3.1.3...εκανα κ εγω οπως πολλοι αλλοι πιστευω τη μεγαλυτερη βλακεια που θα μπορουσα να κανω...τωρα μαλλον δεν γινεται τιποτα κ απλα πρεπει να περιμενω..δεν μπορω ομωσ να καταλαβω το σκεπτικο οτι κανεις δεν θα κατσει να ασχοληθει να σπασει την 3.1.3 κ ολα αυτα..δηλαδη εμεις που καναμε update τι θα κανουμε?πολλοι ισχυριζονται οτι δεν θα γινει ποτε...δηλαδη δεν θα μπορεσουμε ξανα ποτε να κανουμε jailbreak το κινητο μας?οποιος μπορει κ ξερει κατι...ευχαριστω παιδια

#50   rousbill

rousbill

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2010 - 20:41

Καλησπερα θα ηθελα να μου εξηγησει καποιος πως να κανω jailbreak το ipod touch 16G με version 2.1.1.
εχω κανει αναζητηση στα post αλλα δεν εβγαλα ακρη...ευχαριστω εκ των προτερων

#51   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 10/02/2010 - 23:34

Καλησπερα σε ολους :)
Ζητω την βοηθεια σας για ακομη μια φορα
προσπαθω εδω και 2 μερες να κανω jb ενα itouch 1st gen, υποτιθεται πως γινεται με τη μια αλλα... τα πραγματα δεν πανε και τοσο καλα...
εκανα update (αφου διαβασα τα σχετικα εδω)σε 3.1.3, με την βαση οτι θα μπορεσω να κανω jb μετα με το redsn0w (0.9.4), ομως με το process της ipsw μου βγαζει παντα μηνυμα "unable to recognize specified ipsw". Κατεβασα ακομη τις εκδοσεις 0.9.2 και 0.8, και μου εβγαλε παλι το ιδιο μηνυμα. Δεν μπορεσα να κανω downgrade.
Ακομη δοκιμασα και μια ακομη επιλογη που εχουμε με το sn0wbreeze (v1.4)αλλα δυστυχως και αυτη δεν βοηθησε...(το προγραμμα ετρεξε κανονικα, εκανε τις αλλαγες που επρεπε, αλλα μετα ζητωντας restore στο itunes δεν το αναγνωρισε για να μπορεσει να το περασει)
Ελπιζω να εχω ακομη ελπιδες...
Οποια συμβουλη και βοηθεια θα ειναι χρησιμη
Ευχαριστω εκ των προτερων :)

#52   ceRoN

ceRoN

    iPH Enthousiast

  • 403 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/02/2010 - 11:28

Καλησπερα σε ολους :)
Ζητω την βοηθεια σας για ακομη μια φορα
προσπαθω εδω και 2 μερες να κανω jb ενα itouch 1st gen, υποτιθεται πως γινεται με τη μια αλλα... τα πραγματα δεν πανε και τοσο καλα...
εκανα update (αφου διαβασα τα σχετικα εδω)σε 3.1.3, με την βαση οτι θα μπορεσω να κανω jb μετα με το redsn0w (0.9.4), ομως με το process της ipsw μου βγαζει παντα μηνυμα "unable to recognize specified ipsw". Κατεβασα ακομη τις εκδοσεις 0.9.2 και 0.8, και μου εβγαλε παλι το ιδιο μηνυμα. Δεν μπορεσα να κανω downgrade.
Ακομη δοκιμασα και μια ακομη επιλογη που εχουμε με το sn0wbreeze (v1.4)αλλα δυστυχως και αυτη δεν βοηθησε...(το προγραμμα ετρεξε κανονικα, εκανε τις αλλαγες που επρεπε, αλλα μετα ζητωντας restore στο itunes δεν το αναγνωρισε για να μπορεσει να το περασει)
Ελπιζω να εχω ακομη ελπιδες...
Οποια συμβουλη και βοηθεια θα ειναι χρησιμη
Ευχαριστω εκ των προτερων :)

εχω ακριβως το ιδιο προβλημα το ipod 1gen μου

#53   tim88

tim88

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/02/2010 - 15:10

Πως μπορώ να σπάσω το iPod touch 8giga και από που κατεβάζω ταινίες και παιχνίδια κλπ..??
Το καινούργιο iPod touch..

Τελευταία επεξεργασία από: tim88, 12/02/2010 - 15:13


#54   xxxice

xxxice

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/02/2010 - 20:39

Να ρωτησεω και εγω κατι με την σειρα μου,
επεσε στα χερια μου ενα 3g με firmware 2.2.1 εαν το κανω αναβαθμιση μεσω Itunes θα παω στην 3.1.3, μετα θα μπορεσω να το κανω jailbreak με redsnow?

#55   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/02/2010 - 20:43

εχω ακριβως το ιδιο προβλημα το ipod 1gen μου

Αναφερθηκε οτι μας ζηταει την firmware και αντι να του βαλουμε την 3.1.3 στο redsnow του δινουνε την 3.1.2 τουλαχιστον για iphone αυτο ισχυει

#56   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/02/2010 - 20:45

Να ρωτησεω και εγω κατι με την σειρα μου,
επεσε στα χερια μου ενα 3g με firmware 2.2.1 εαν το κανω αναβαθμιση μεσω Itunes θα παω στην 3.1.3, μετα θα μπορεσω να το κανω jailbreak με redsnow?

shift και restore στην 3.1.2 και οχι στην 3.1.3 γνωμη μου αφου πρωτα κανεις ενα καλο back up

#57   xxxice

xxxice

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/02/2010 - 20:50

shift και restore στην 3.1.2 και οχι στην 3.1.3 γνωμη μου αφου πρωτα κανεις ενα καλο back up

την 3.1.2 πρεπει να την εχω κατεβασει στο pc σωστα??? και μετα κανω το jailbreak με blackrain

#58   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/02/2010 - 20:55

Διαβασε τους οδηγους απο την αρχη τι εκδοση ειναι το ipod?να τα παρουμε απ την αρχη

#59   ilovezoulapita

ilovezoulapita

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/02/2010 - 22:24

Παιδια βοηθεια έκανα το jailbreak και ενω ολα φαινονταν ενταξει μολις πατησα το CYNTIA μου εσβησε ταεικονιδια για τα contacts, ta settings μου τα εσβησε σχεδον ολα ουτε καν το εικονιδιο του cydia φαινετε δεν υπαρχει καν η γραμμη κατω για το τηλεφωνο τισ προσφατεσ κλησεις ολα εξαφανισμενα τι να κανω?σε ενα θπαδατε ποθ ειχα κανει μου ειχε ζητησει φυσικα να κανω backup παλιοτερα alla poy to σωζει το backup?mου τα εξαφανισε ολα σχεδον τι να κανω helppppppppppp

#60   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/02/2010 - 22:32

κανε ενα hard reset... πατησε παρατεταμενα και ταυτοχρονα home+power button μεχρι να δεις το μηλο.. και πες μας τι εγινε :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες