Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Jailbreak iPhone OS 3.1.3 With redsn0w 0.9.4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
59 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   giotisk88

giotisk88

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/03/2010 - 20:59

κανε μια επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου και θα δουλέψει
ρυθμίσεις γενικά επαναφορά επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου..



οχι ουτε ετσι δε γινετε τιποτα...

για να σασ δωσω μια εικονα για το τι γινετε...
το ειχα κανει jailbreak με το blackra1n περασα σπασμενει την εφαρμογη του gps και δουλεβε κανονικα(χωρισ συνδεση στο ιντερνετ)
αλλα πριν απο μια βδομαδα πηγα ιταλια και δεν λειτουργουσε το gps παραμονο για μερικα δευτερολεπτα.... και απο τοτε τιποτα. ακομα και μετα το restore και αφου εβαλα το ιδιο gps που ειχα και ακομα 3 αλλα παλι τιποτα.

μπορει καποιοσ να σκευτει ενα λογο για τον οποιο να μη δουλεβει?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/03/2010 - 21:18

αφου εχεις 3g τι προβληματιζεσαι.. κανε ενα restore .. και δες εαν δουλευει το gps μεσω του maps.. εαν δουλευει προχωρησε με redsnow0.9.4.. σε jailbreak.. και βλεπεις.. :)

#33   giotisk88

giotisk88

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/03/2010 - 21:26

αφου εχεις 3g τι προβληματιζεσαι.. κανε ενα restore .. και δες εαν δουλευει το gps μεσω του maps.. εαν δουλευει προχωρησε με redsnow0.9.4.. σε jailbreak.. και βλεπεις.. :)



μολισ τωρα του εκανα restore και redsn0w και δεν δουλεβει...

#34   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 02/03/2010 - 21:36

μολισ τωρα του εκανα restore και redsn0w και δεν δουλεβει...


κανε το restore και δοκιμασε να δεις εαν δουλευει με clean συσκευη...επισης ξαναλεω οτι μαλλον η εφαρμογη κατι εχει.

#35   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/03/2010 - 21:36

εαν προσεξες σου ειπα να δοκιμασεις σε clean συσκευη επισης να κανεις setup as new.. γιατι το προβλημα μεταφερεται.. :)

#36   eliask29

eliask29

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/03/2010 - 16:11

Λοιπόν παιδιά επειδή έκανα αναβάθμιση στην 3.1.3 σε iphone 3g 8gb και το redsnow 0.9.4 μου κόλαγε το τηλέφωνο σε μια λευκή οθόνη,έκανα το εξής.
1.Έβαλα το τηλέφωνο σε dfu mode και απο itunes έκανα restore σε 3.1.2 όπου μου εμφάνισε το γνωστό λάθος μη συμβατής έκδοσης.
2.Έκλεισα το itunes και έχοντας το τηλέφωνο σε restore mode πια, συνδεδεμένο με τον υπολογιστή, έκανα jailbreak με redsn0w 0.9.4 . Το αποτέλεσμα ήταν να έχω πλέον 3.1.2 με baseband 05.12.01 ΑΛΛΑ χώρις να βρίσκει δίκτυο :P
3.Jailbreak με blackra1n , εγκατάσταση cydia κανονικά και unlock. Επανεκίνηση και πάλι χωρίς σήμα :P
4.Jailbreak με redsn0w 0.9.4 και εγένετο φώς. iPhone jailbroken με 3.1.2(7D11) baseband 05.12.01 σήμα καμπάνα και cydia κανονικά. B)
Θέλει λίγο υπομονή η διαδιακσία αλλά πιστεύω οτι αξίζει τον κόπο!

#37   spiros2

spiros2

    iPH Member

  • 282 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/03/2010 - 14:16

κατεβασε απο εδω http://www.redmondpi...-redsn0w-0.9.4/ τις εκδοσεις 3.1.3 και 3.1.2
κανε restore με shift+restore την 3.1.3
μετα θα κανεις jb με redsn0w και οταν σου ζητησει το fw θα βαλεις το 3.1.2
επισης αποθηκευσε τα στην επιφανεια εργασιας.



ενα μεγαλο thank φιλαρακι!ολα οκ!εκανα βημα βημα οτι ειπες κ ετοιμοοοοοοο!!!(iphone 3G,me 16g!απο ελλαδα)
αλλααααα εχω παραπονα!εχασα ολα τα apps!!κ φτες εσυ για αυτο!χιχιχι!πλακα κανω!το μονο που εσωσα ηταν οι επαφες μου!παλι καλα!νασε καλα φιλαρακι!πιστευω οτι το παραπανω πρεπει να μπει στις επισημες πληροφοριες jailbreak για iphone 3G που καναμε την βλακεια (update)

#38   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 10/03/2010 - 14:26

ενα μεγαλο thank φιλαρακι!ολα οκ!εκανα βημα βημα οτι ειπες κ ετοιμοοοοοοο!!!(iphone 3G,me 16g!απο ελλαδα)
αλλααααα εχω παραπονα!εχασα ολα τα apps!!κ φτες εσυ για αυτο!χιχιχι!πλακα κανω!το μονο που εσωσα ηταν οι επαφες μου!παλι καλα!νασε καλα φιλαρακι!πιστευω οτι το παραπανω πρεπει να μπει στις επισημες πληροφοριες jailbreak για iphone 3G που καναμε την βλακεια (update)


εαν τα apps που εχασες ειναι απο appstore δεν τα χανεις.πηγαινε στο Tunes και κανε transfer purchases και εισαι ετοιμος και με αυτο.δεν εκανα τιποτα φιλε μου.ο οδηγος αυτος υπαρχει αλλα εγω στον εδωσα αν θες πιο συμμαζεμενο.

#39   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/03/2010 - 14:35

μην ξεχασεις να κανεις authorize computer.. και μετα purchses transfer.. με δεξι κλικ στο ονομα της συσκευης.. :)

#40   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 10/03/2010 - 14:37

μην ξεχασεις να κανεις authorize computer.. και μετα purchses transfer.. με δεξι κλικ στο ονομα της συσκευης.. :)


γι'αυτο ειμαστε πολλοι...για να συμπληρωνει ο ενας τον αλλον...


ξεχασες ενα a στο purchases

#41   spiros2

spiros2

    iPH Member

  • 282 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/03/2010 - 14:45

μην ξεχασεις να κανεις authorize computer.. και μετα purchses transfer.. με δεξι κλικ στο ονομα της συσκευης.. :)



για να μην κανω παλι καμια βλακια!
1.μπορεις να την εξηγισεις την διαδικασια??(τιποτα απο τα 2 δεν καταλαβα!)χι!
2.τωρα ξεκινησα να κατεβαζω εφαρμογες απο cydia,με το που το ανοιξα,πριν ξεκινησω να κατεβαζω μου ζηταει upgrade 2 προγραμματα,,το ενα APT 0.7(apt-key) και APT 0.7 Strict(lib),να τα κανω upgrade???

#42   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/03/2010 - 14:48

λοιπον... πας store- authorize computer και μετα συνδεσε την συσκευη σου στο pc.. πηγαινε στο ονομα τις συσκευης..και με δεξι κλικ επελεξε purchses transfer.. ωστε να μεταφερθουν οι εφαρμογες σου... απο το appstore.. και μονο στο pc.. τα update που σου ζητα το cydia... δεξου τα δεν θα εχεις προβλημα.. :)

#43   spiros2

spiros2

    iPH Member

  • 282 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/03/2010 - 17:22

παιδια προβλημαααααααα!!!εδω που καθομουν λεω δεν κλεινω το iphone και να το ανοιξω παλι!μολις το εκλεισα δεν ξαναανειξε!εκανα απειρες φορες hardreset αλλα τιποτα!κ τωρα το παρατησα κατω πατοντας μια φορα το power και ανοιξε!τι να εγινε!να εκανα κατι λαθος στην εγκατασταση του cydia? τωρα δουλευει κανονικα!

#44   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 10/03/2010 - 17:30

παιδια προβλημαααααααα!!!εδω που καθομουν λεω δεν κλεινω το iphone και να το ανοιξω παλι!μολις το εκλεισα δεν ξαναανειξε!εκανα απειρες φορες hardreset αλλα τιποτα!κ τωρα το παρατησα κατω πατοντας μια φορα το power και ανοιξε!τι να εγινε!να εκανα κατι λαθος στην εγκατασταση του cydia? τωρα δουλευει κανονικα!

τρωει κατι τετοια σκαλωματακια.δεν ειναι τιποτα μην ανησυχεις.εαν χτυπα ξυλο παθει κατι εδω ειμαστε εμεις.

#45   spiros2

spiros2

    iPH Member

  • 282 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/03/2010 - 17:34

τρωει κατι τετοια σκαλωματακια.δεν ειναι τιποτα μην ανησυχεις.εαν χτυπα ξυλο παθει κατι εδω ειμαστε εμεις.


μακαρι να ηταν κατι τυχαιο!εντωμεταξυ τωρα με τρωει να το ξανακλεισω να δω τι θα γινει!χιχι!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες