Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αγορά iPad Pro


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/12/2017 - 15:05

Καλησπέρα σε όλο το φόρουμ και χρόνια πολλά. Έχω ένα iPad Pro 9,7 το οποίο αν και λειτουργεί άψογα σκέφτομαι να το πουλήσω και να προχωρήσω σε αγορά του νέου 10,5 Pro. Αξίζει τον κόπο η να περιμένω μήπως μέσα στο 2018 παρουσιαστεί καινούργιο μοντέλο?? Ευχαριστώ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   AZAZ

AZAZ

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 24/12/2017 - 16:04

Το αιώνιο ερώτημα!!!
Θα έλεγα να κρατησεις το ipad σου και με τα υπόλοιπα χρήματα να πας ένα ωραίο διήμερο στο Μιλανο.( βρίσκεις και φθηνές πτήσεις πλέον)


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3   toxotis70

toxotis70

    iPH Contributor

  • 972 μηνύματα

Δημοσίευση 24/12/2017 - 18:30

Δεν έχεις να κερδίσεις και πολλά, εκτός αν κανείς πολύ βαριές εργασίες, ειδικά σε φωτό και βίντεο.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

#4   GRchris

GRchris

    iPH Addict

  • 840 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 24/12/2017 - 19:25

Καλησπέρα σε όλο το φόρουμ και χρόνια πολλά. Έχω ένα iPad Pro 9,7 το οποίο αν και λειτουργεί άψογα σκέφτομαι να το πουλήσω και να προχωρήσω σε αγορά του νέου 10,5 Pro. Αξίζει τον κόπο η να περιμένω μήπως μέσα στο 2018 παρουσιαστεί καινούργιο μοντέλο?? Ευχαριστώ.

Για να αποφανθεί κάποιος άν χρειάζεται αναβάθμιση η συσκευή σου νομίζω πιό σωστό θα ήταν να αναφέρεις την χρήση.

Εκτός κι άν ψυχολογικά όπως η πλειοψηφία θέλεις να έχεις τελευταίο update iOS η συσκευή-μοντέλο.



#5   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/12/2017 - 20:11

Για να αποφανθεί κάποιος άν χρειάζεται αναβάθμιση η συσκευή σου νομίζω πιό σωστό θα ήταν να αναφέρεις την χρήση.
Εκτός κι άν ψυχολογικά όπως η πλειοψηφία θέλεις να έχεις τελευταίο update iOS η συσκευή-μοντέλο.


Ο κυριότερος λόγος που θέλω το νέο μοντέλο είναι για την οθόνη που λειτουργεί στα 120hz και κάνει πιο ευχάριστη την όλη λειτουργία. Η χρήση που του κάνω γενικά είναι εφαρμογές γραφείου όταν είμαι εν κινήση για να μην κουβαλάω το λαπτοπ.

#6   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 24/12/2017 - 21:05

Εγώ είμαι με το Air 2και ο λόγος που και εγώ το σκέφτομαι είναι τα 120hz, όταν δεις εκείνη την οθόνη δύσκολα επιστρεφεις, για εμένα βέβαια είναι και θέμα pencil...


Sent from my iPad using Tapatalk

#7   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/12/2017 - 22:03

Εγώ είμαι με το Air 2και ο λόγος που και εγώ το σκέφτομαι είναι τα 120hz, όταν δεις εκείνη την οθόνη δύσκολα επιστρεφεις, για εμένα βέβαια είναι και θέμα pencil...
Sent from my iPad using Tapatalk


Την έχω δει και την έχω δουλέψει την οθόνη του 10.5 και είναι πραγματικά άμεσα αντιληπτή η διαφορά στο μάτι. Όσο για το Apple Pencil όντας κάτοχος από το Σεπτέμβριο μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι πέραν του ότι είναι αμεσότατη σε απόδοση και ακρίβεια, απογειώνει και την παραγωγικότητα με τις ανάλογες εφαρμογές.

#8   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 24/12/2017 - 22:18

Την έχω δει και την έχω δουλέψει την οθόνη του 10.5 και είναι πραγματικά άμεσα αντιληπτή η διαφορά στο μάτι. Όσο για το Apple Pencil όντας κάτοχος από το Σεπτέμβριο μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι πέραν του ότι είναι αμεσότατη σε απόδοση και ακρίβεια, απογειώνει και την παραγωγικότητα με τις ανάλογες εφαρμογές.


Κάλυψες τους λόγους μου για αναβάθμιση!


Sent from my iPad using Tapatalk




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες