Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Κατανάλωση δεδομένων


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
40 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sinuos

sinuos

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 13/01/2018 - 10:44

Καλημερα κατοχος 8plus εδω θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να δω αναλυτικα ποτε,ποσα και ποια εφαρμογη χαλαει τα δεδομενα μου.Νοιωθω οτι φευγουν υπερβολικα γρηγορα.7,5gb  το μηνα για πλακα



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   geoef

geoef

    iPH Enthousiast

  • 404 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 13/01/2018 - 11:09

Ρυθμίσεις-> Δεδομένα..

 

Το πότε μια εφαρμογή τα κατανάλωσε δεν σου την λέει..


Τελευταία επεξεργασία από: geoef, 13/01/2018 - 11:10


#3   GRchris

GRchris

    iPH Addict

  • 840 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 13/01/2018 - 11:22

http://www.iphonehel...m/topic/167417-εφαρμογή-για-ίντερνετ/

Εδώ το έχεις ξαναρώτήσει και σου απάντησα. Έκανες οτι σου είπα;

Τουλάχιστον δώσε ένα screenshot να δούμε και να έχουμε μία εικόνα για το τί καταναλώνει τα δεδομένα σου.(Ρυθμίσεις-Δεδομένα).

Επίσης έλεγξε στο,

Γενικά----> Ανανέωση εφ.στο υπόβαθρο   τί είναι (ποιά εφαρμογή δηλαδή) ενεργοποιημένη. 


Τελευταία επεξεργασία από: GRchris, 13/01/2018 - 11:23


#4   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/01/2018 - 12:39

Καλημερα κατοχος 8plus εδω θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να δω αναλυτικα ποτε,ποσα και ποια εφαρμογη χαλαει τα δεδομενα μου.Νοιωθω οτι φευγουν υπερβολικα γρηγορα.7,5gb  το μηνα για πλακα

Δεν καταλαβαίνω γιατί τα έχεις μόνιμα ανοικτά . Εγώ όποτε το πιάνω στα χέρια μου τα ανοίγω και όποτε το αφήνω τα κλείνω έτσι ποτέ δεν έχω κανένα πρόβλημα . Τώρα το νούμερο που λες ότι καταναλώνεις είναι τεράστιο. Θα σου έλεγα για αρχή να επιλέξεις τα 3G και όχι 4G θα δεις τεράστια διαφορά στην κατανάλωση χωρίς να πέσεις ιδιαίτερα στην χρήση .


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#5   Hillmaster

Hillmaster

    iPH Enthousiast

  • 435 μηνύματα
  • Twitter:@dimitriadhs
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 13/01/2018 - 12:56

Είναι τεράστιο νούμερο τα 7,5gb για να καταναλωθούν σε ένα μήνα, ακόμα και για το 8 plus που "ρουφάει" δεδομένα.

Θα έπρεπε να κατεβάζεις ολόκληρες λίστες σε extreme quality από το Spotify ή να βλέπεις συνέχεια video σε Full HD ανάλυση.

Δεν υπάρχουν εφαρμογές που να καταναλώνουν τόσα πολλά δεδομένα.



Sent from my iPad using Smart Keyboard

#6   perryz3

perryz3

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:Perryz3

Δημοσίευση 13/01/2018 - 13:12

Αν καποιος παιζει παιχνιδια ή ακουει μουσικη ή χρησιμοποιει πολυ το youtube δεν νομιζω να ειναι τοσο μεγαλο το νουμερο..μπορει να το φτανει..το θεμα ειναι αλλο η σιγουρη λυση παντα σε αυτες τις περιπτωσεις ειναι να κανει οτι γραφει ο φιλος παραπανω να κλεινει τα δεδομενα.


Τελευταία επεξεργασία από: perryz3, 13/01/2018 - 13:13


#7   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/01/2018 - 13:30

Κλείστε το καταραμένο το 4g. 


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 13/01/2018 - 13:30


#8   wrathchild

wrathchild

    iPH Elite Poster

  • 3.140 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G

Δημοσίευση 13/01/2018 - 13:56

Δεν καταλαβαίνω γιατί τα έχεις μόνιμα ανοικτά . Εγώ όποτε το πιάνω στα χέρια μου τα ανοίγω και όποτε το αφήνω τα κλείνω έτσι ποτέ δεν έχω κανένα πρόβλημα . Τώρα το νούμερο που λες ότι καταναλώνεις είναι τεράστιο. Θα σου έλεγα για αρχή να επιλέξεις τα 3G και όχι 4G θα δεις τεράστια διαφορά στην κατανάλωση χωρίς να πέσεις ιδιαίτερα στην χρήση .

Δηλαδή αν κατεβάσεις πχ ένα αρχείο με 3g θα είναι πχ 10 ΜΒ κ αν το κατεβάσεις με 4g θα είναι 20;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#9   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 13/01/2018 - 14:04

Από πότε ρε παιδιά το 4g καταναλώνει περισσότερα gb από το 3g;;;Ταχύτητα μεταφοράς δεδομένων είναι όχι όγκος δεδομένων τα g.

#10   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 13/01/2018 - 14:46

Από πότε ρε παιδιά το 4g καταναλώνει περισσότερα gb από το 3g;;;Ταχύτητα μεταφοράς δεδομένων είναι όχι όγκος δεδομένων τα g.

Ακριβώς και αφού κατεβάζει με μεγαλύτερη ταχύτητα καταναλώνει και ποιο πολλά gb τσεκαρισμενω ανοίγω 4g κάνω ακριβώς τα ίδια πράγματα με 3g και η κατανάλωση είναι σχεδόν διπλάσια...δες το σαν αυτοκίνητο με το ίδιο αυτοκίνητο την ίδια απόσταση μπορείς να καψεις λιγότερα καύσιμα η περισσότερα αν πας με μεγαλύτερη τι; ΤΑΧΎΤΗΤΑ...όπως ίδια είναι η απόσταση (τα πράγματα που κάνεις δηλαδή σερφαρισμα πχ στις ίδιες σελίδες) αλλά τα κάνεις με μεγαλύτερη ταχύτητα που καταλήγει που; Σε μεγαλύτερη κατανάλωση...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Knowledge Is Power


#11   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/01/2018 - 15:54

Δηλαδή αν κατεβάσεις πχ ένα αρχείο με 3g θα είναι πχ 10 ΜΒ κ αν το κατεβάσεις με 4g θα είναι 20;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν ξέρω αν θα είναι 20 αλλά θα σου καταναλώσει ποιο πολλά mb. 

 

Από πότε ρε παιδιά το 4g καταναλώνει περισσότερα gb από το 3g;;;Ταχύτητα μεταφοράς δεδομένων είναι όχι όγκος δεδομένων τα g.

Καταναλώνει ποιο πολλά δοκίμασε το.


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#12   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 13/01/2018 - 17:07

Δεν ξέρω αν θα είναι 20 αλλά θα σου καταναλώσει ποιο πολλά mb. 

 

Καταναλώνει ποιο πολλά δοκίμασε το.

Σα να λεμε "Τι ειναι πιο βαρυ ενα κιλο σιδερο η ενα κιλο βαμβακι ;;"

 

Ενα αρχειο 10mb θα ειναι παντα ενα αρχειο 10mb οπως και να το κατεβασεις ...Μη λεμε οτι θελουμε ..

 

Απο την αλλη ενα τραγουδι 4 λεπτων (η ενα βιντεο 10 λεπτων) απο ενα service που στριμαρει adaptive bitrate (Spotify, youtube) μπορει οντως να χρησιμοποιησει περισσοτερο ογκο 



#13   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 13/01/2018 - 18:33

Ακριβώς και αφού κατεβάζει με μεγαλύτερη ταχύτητα καταναλώνει και ποιο πολλά gb τσεκαρισμενω ανοίγω 4g κάνω ακριβώς τα ίδια πράγματα με 3g και η κατανάλωση είναι σχεδόν διπλάσια...δες το σαν αυτοκίνητο με το ίδιο αυτοκίνητο την ίδια απόσταση μπορείς να καψεις λιγότερα καύσιμα η περισσότερα αν πας με μεγαλύτερη τι; ΤΑΧΎΤΗΤΑ...όπως ίδια είναι η απόσταση (τα πράγματα που κάνεις δηλαδή σερφαρισμα πχ στις ίδιες σελίδες) αλλά τα κάνεις με μεγαλύτερη ταχύτητα που καταλήγει που; Σε μεγαλύτερη κατανάλωση...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Να καταναλώσει μπαταρία να το καταλάβω...Δεδομένα γιατί;;Μια εφαρμογή 100mb είναι 100 και για το 3g και για το 4g.Επισης για να φορτώσεις μια σελίδα τα ίδια mb χρειάζονται με οποίο g και να εισαι.Νομοζω κάνετε λάθος παιδια.

#14   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 13/01/2018 - 18:48

Γενικά κλείστε τα δεδομένα όταν δεν τα χρειάζεστε.. Πείτε με οπισθοδρομικό αλλα κάποτε την είχα πατήσει δεν εμαθα ποτέ τον λόγο ήρθε λογαριασμός 250€.. Από τότε μόνο όταν θέλω ανοικτά και ας έχω 6gb το μήνα για κατανάλωση. Οποίος καεί στο χυλό...


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#15   GRchris

GRchris

    iPH Addict

  • 840 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 13/01/2018 - 18:54

Ο φίλος άφαντος πάντως. ^_^



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες