Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iOS 11.2.5


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
138 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   arkoudi

arkoudi

    iPH Enthousiast

  • 567 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 02/02/2018 - 10:07

Χθες πήγα να κάνω καθαρή εγκατάσταση στο X ,μέσω iTunes και από τότε είναι σε DFU mode. 

Προσπαθώ από χθες να το επαναφέρω αλλά βγάζει σφάλμα 9 και το επισυναπτόμενο σε windows

 

Καμιά ιδέα ?

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 02/02/2018 - 10:13

 

Χθες πήγα να κάνω καθαρή εγκατάσταση στο X ,μέσω iTunes και από τότε είναι σε DFU mode. 

Προσπαθώ από χθες να το επαναφέρω αλλά βγάζει σφάλμα 9 και το επισυναπτόμενο σε windows

 

Καμιά ιδέα ?

 

Ποιο iTunes έχεις?

 

Κάνε ένα Reboot στο PC σου, κλείσε το Antivirus αν έχεις και ξαναδοκίμασε


Τελευταία επεξεργασία από: manosvitacar, 02/02/2018 - 10:13


#48   arkoudi

arkoudi

    iPH Enthousiast

  • 567 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 02/02/2018 - 10:16

Ποιο iTunes έχεις?

 

Κάνε ένα Reboot στο PC σου, κλείσε το Antivirus αν έχεις και ξαναδοκίμασε

Τώρα κατεβάζω το 12.7.3 στο iTunes. 



#49   gymsouda

gymsouda

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/02/2018 - 10:44

Επειδή διαβάζω κάτι για 10 ώρες χρήσης σε 6s κι εγώ με 7 plus (ενός μήνα)πάνω από 7:30 ώρες χρήσης δεν έχω δει ποτε,μήπως πρέπει να το κάνω με επαναφορά σαν καινούριο;μετά παίρνω κανονικά το αντίγραφο μου από iTunes ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Οι 10 ωρες που ειδες πιο πανω ειναι σε iPhone X, οχι σε iPhone 6s. Οι 7:30 ωρες που εχεις σε 7 plus ειναιι μια χαρα!!


Τελευταία επεξεργασία από: gymsouda, 02/02/2018 - 10:46


#50   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 02/02/2018 - 10:47

Οι 10 ωρες που ειδες πιο πανω ειναι σε iPhone X, οχι σε iPhone 6s


Σορρυ,6s+ 10 ώρες ..σελίδα 2.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#51   gymsouda

gymsouda

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/02/2018 - 10:58

Σορρυ,6s+ 10 ώρες ..σελίδα 2.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Επειδη το εχω κ γω το iPhone 6s plus, ειναι παρα πολυ δυσκολο να βγαλει το συγκεκριμενο κινητο 10 ωρες.... Μονο αν εχεις συνδεσει ρολοι απανω κ ακους κ πολυ μουσικη, μπορει....



#52   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/02/2018 - 12:07

Τελικά ρε παιδιά πως πρέπει να γίνονται οι αναβαθμίσεις ;

Εφόσον έχεις διαθέσιμο PC, Restore.

 

Προφανώς και μπορείς να επαναφέρεις Backup.

 

Χθες πήγα να κάνω καθαρή εγκατάσταση στο X ,μέσω iTunes και από τότε είναι σε DFU mode. 

Προσπαθώ από χθες να το επαναφέρω αλλά βγάζει σφάλμα 9.

 

Καμιά ιδέα ?

Αν τελικά το 9 ήταν το 9006, κατέβασε το IPSW ξανά και κάνε Restore.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#53   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/02/2018 - 12:09

Τελικά ρε παιδιά πως πρέπει να γίνονται οι αναβαθμίσεις ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το καλύτερο με βάση αυτά που έχω δει εγώ είναι με reset as new από τον υπολογιστή κάθε φορά για να είσαι χίλια τα εκατό σίγουρος ότι όλα πήγαν καλά .

 

Επειδή διαβάζω κάτι για 10 ώρες χρήσης σε 6s κι εγώ με 7 plus (ενός μήνα)πάνω από 7:30 ώρες χρήσης δεν έχω δει ποτε,μήπως πρέπει να το κάνω με επαναφορά σαν καινούριο;μετά παίρνω κανονικά το αντίγραφο μου από iTunes ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

10 ώρες 6s δύσκολο .

 

Δηλαδη κάνω εγκατάσταση σαν καινούριο και στήνω πάλι μια μια τις εφαρμογές μου χειροκίνητα; Τόσοι κωδικοί απομνημονευμένοι πάνε χαμένοι; Όλα από την αρχή; φανταζομαι ότι επαναφέρω iCloud φωτογραφίες κλπ.

ναι iCloud κανονικά δεν έχεις πρόβλημα.

 

Χθες πήγα να κάνω καθαρή εγκατάσταση στο X ,μέσω iTunes και από τότε είναι σε DFU mode. 

Προσπαθώ από χθες να το επαναφέρω αλλά βγάζει σφάλμα 9.

 

Καμιά ιδέα ?

Είσαι σίγουρος ότι είναι σε dfu? Άλλαξε υπολογιστή δες αν έχεις το τελευταίο update iTunes , άλλαξε θύρα usb αν δεν έχεις άλλο υπολογιστή κάνε επανεκκίνηση . Αν δεν κάνε δεύτερο χρήστη στον υπολογιστή σου και ξανά δοκίμασε.

 

 

Χθες πήγα να κάνω καθαρή εγκατάσταση στο X ,μέσω iTunes και από τότε είναι σε DFU mode. 

Προσπαθώ από χθες να το επαναφέρω αλλά βγάζει σφάλμα 9 και το επισυναπτόμενο σε windows

 

Καμιά ιδέα ?

 

Κάνε όλα τα παραπάνω αποκλείεται να μην σου δουλέψει για κάποιο λόγο κόλλησε .


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#54   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/02/2018 - 13:03

Σορρυ,6s+ 10 ώρες ..σελίδα 2.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Οι ώρες χρήσης είναι ένα στατιστικό στοιχείο και δεν συγκρίνονται μεταξύ 2 συσκευών για ασφαλή συμπεράσματα σχετικά με την μπαταρία.


Big things have small beginnings

#55   konra

konra

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G

Δημοσίευση 02/02/2018 - 14:49

Του έκανα επαναφορά σαν καινούργιο. Δηλαδή δεν επανέφερα το μπακ απ. Αν εξαιρέσω το χρόνο που έκανα για να το στήσω από την αρχή πιστεύω πως αξίζει. Μπορεί να είναι ιδέα μου αλλά μου φαίνεται πως ανταποκρίνεται πιο γρήγορα. Ο χώρος που καταλάμβανε το σύστημα από τα 12,5gb μειώθηκε στα 5,3gb. Για μπαταρία θα ενημερώσω όταν κάνω δυο-τρεις πλήρεις φορτίσεις ούτως ώστε να στρώσει. Σε ευχαριστώ KostasRodos29.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#56   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/02/2018 - 15:25

Του έκανα επαναφορά σαν καινούργιο. Δηλαδή δεν επανέφερα το μπακ απ. Αν εξαιρέσω το χρόνο που έκανα για να το στήσω από την αρχή πιστεύω πως αξίζει. Μπορεί να είναι ιδέα μου αλλά μου φαίνεται πως ανταποκρίνεται πιο γρήγορα. Ο χώρος που καταλάμβανε το σύστημα από τα 12,5gb μειώθηκε στα 5,3gb. Για μπαταρία θα ενημερώσω όταν κάνω δυο-τρεις πλήρεις φορτίσεις ούτως ώστε να στρώσει. Σε ευχαριστώ KostasRodos29.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τίποτα χαίρομαι που όλα πήγαν καλά ;-).


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#57   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1.878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/02/2018 - 15:37

Επειδή διαβάζω κάτι για 10 ώρες χρήσης σε 6s κι εγώ με 7 plus (ενός μήνα)πάνω από 7:30 ώρες χρήσης δεν έχω δει ποτε,μήπως πρέπει να το κάνω με επαναφορά σαν καινούριο;μετά παίρνω κανονικά το αντίγραφο μου από iTunes ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Σορρυ,6s+ 10 ώρες ..σελίδα 2.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αυτη την στιγμη το 6splus μου το οποιο στην σελιδα 2 σας ειπα εχει 10ωρες χρηση , εχει 6ωρες 22λεπτα χρησης 33 ωρες και 31 λεπτα αναμονη και ειναι στο 43%. 

Ολα αυτα βεβαια με την νεα μπαταρια... αν λοιπον φτασει παλι 10 ωρες θα σας το ξαναποσταρω και με φωτο. Πιστευω παντως οτι θα παει... ειδικα αν οταν φτασει στο 20% του βαλω και την λειτουργια χαμηλης ισχυος.


Τελευταία επεξεργασία από: xarisk, 02/02/2018 - 15:38


#58   jb12

jb12

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 02/02/2018 - 16:05

Καλησπέρα σας .Πως περνάμε το καινούργιο iOS σε iphone X πως κάνουμε επαναφορά μέσω itunes σαν καινούργιο και μετά πως περνάμε το back up από icloud. Μετά με τις εφαρμογές.μηνύματα,email τι κάνουμε. Μπορεί να εξηγηθεί η διαδικασία αναλυτικά για την αποφυγή λαθών. 

Σας ευχαριστώ θερμά.

 

Θέλω συμπληρωματικά να αναφέρω ότι έβαλα την 11.2.5 από τις ρυθμίσεις αλλά δυστυχώς χειροτέρεψε οπότε πως πρέπει να κάνω ολα τα ανωτέρω.


Τελευταία επεξεργασία από: vrachamis, 02/02/2018 - 16:27


#59   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/02/2018 - 16:24

Στο iTunes, εφόσον συνδεθεί η συσκευή με το PC, πατάμε στην επιλογή Restore και όταν ολοκληρωθεί η επαναφορά, επιλέγουμε στην οθόνη μας "Setup as new Phone".

 

Αποσυνδέουμε την συσκευή από το PC και ενώ βρίσκεται στην Welcome Screen, ακολουθούμε τα βήματα, στην πορεία των οποίων, θα σου δοθεί η επιλογή για επαναφορά από iCloud,(εφόσον υπάρχει εκεί διαθέσιμο Backup για το Apple ID που μόλις συνδέθηκε με την συσκευή).

 

Τα πάντα θα επαναφερθούν στην συσκευή, αρκεί να την πιστώσεις σε χρόνο, έχοντας μια σταθερή WiFi σύνδεση με το διαδίκτυο.


Big things have small beginnings

#60   gkok

gkok

    iPH Enthousiast

  • 563 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 02/02/2018 - 17:54

Έχω το 8+ και μου έχει κατέβει από μόνη της η 11.2.5 αλλά δεν θέλω να την βάλω. Τι κάνω για να βγει και να φύγει και το κόκκινο σηματάκι από τις ρυθμίσεις;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες