Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iOS 11.3: Αυτά είναι τα νέα χαρακτηριστικά του


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
880 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   pavlosdr

pavlosdr

    iPH Member

  • 343 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 10/02/2018 - 20:08

Όταν έχουμε την beta μετά με το καλό που θα βγει η επίσημη έκδοση θα μας έρθει κανονικά ειδοποίηση η χρειάζεται τίποτε άλλο ?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 10/02/2018 - 23:02

όταν η τελευταία beta που θα βγει θα ειναι στο μεγεθος μιας κανονικής εκδοσης πχ 2gb τότε αυτη θα ειναι η κανονική.ειδοποιηση δεν θα σου ερθει αφου κανεις τις beta

#168   GRchris

GRchris

    iPH Addict

  • 840 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 11/02/2018 - 16:56

Η Αpple έχει σκοπό να φτιάξει το πρόβλημα με το Adblock content ή τσάμπα πληρώνουμε σε εφαρμογές και τις συσκευές της;
Έχει καταντήσει να μην πω τι...δυο Adblock πλήρωσα και δεν δουλεύει κανένα στην 11 beta.
Ένα φτιάχνει 10 προκύπτουν...

#169   cretan

cretan

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/02/2018 - 19:40

Η Αpple έχει σκοπό να φτιάξει το πρόβλημα με το Adblock content ή τσάμπα πληρώνουμε σε εφαρμογές και τις συσκευές της;
Έχει καταντήσει να μην πω τι...δυο Adblock πλήρωσα και δεν δουλεύει κανένα στην 11 beta.
Ένα φτιάχνει 10 προκύπτουν...

θα συμφωνήσω μαζί σου, αυτό με το Adblock είναι πολύ σπαστικό. Η μόνη 100% λύση για την χρήση στο σπίτι με WiFi είναι το raspberry + pihole. Το σετάρισα και ησύχασα μια και καλή. Αλλά με data οι διαφημίσεις παραμένουν..


Sent from my iPhone using Tapatalk

#170   ThodorisZ

ThodorisZ

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 11/02/2018 - 19:58

Η Αpple έχει σκοπό να φτιάξει το πρόβλημα με το Adblock content ή τσάμπα πληρώνουμε σε εφαρμογές και τις συσκευές της;
Έχει καταντήσει να μην πω τι...δυο Adblock πλήρωσα και δεν δουλεύει κανένα στην 11 beta.
Ένα φτιάχνει 10 προκύπτουν...

Και εγώ αντιμετωπίζω συνέχεια θέματα με τα content blockers, και προκύπτουν σε κάθε περίπτωση από αλλαγές της Apple.

Αν έχεις το AdGuard παρεπιπτόντως, νομίζω πως παρέχουν beta εκδόσεις σε ενδιαφερόμενους χρήστες, στις οποίες έχουν επιλύσει τα θέματα που ανέκυψαν από την 11.3.

Στην 11.2.5 που είμαι τώρα, στο AdGuard και το 1Blocker, πολλές φορές δεν γίνεται επιτυχώς η ενημέρωση των φίλτρων. Έχει προκύψει ένα workaround (άκρως εκνευριστικό φυσικά) κατά το οποίο πρέπει πρώτα να κλείνεις το διακόπτη του εκάστοτε blocker στις ρυθμίσεις του Safari, και αφού κάνεις τις αλλαγές σου, μετά τον ενεργοποιείς ξανά. Ίσως ισχύει το ίδιο και για την 11.3...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: ThodorisZ, 11/02/2018 - 19:58


#171   GRchris

GRchris

    iPH Addict

  • 840 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 11/02/2018 - 20:51

Και εγώ αντιμετωπίζω συνέχεια θέματα με τα content blockers, και προκύπτουν σε κάθε περίπτωση από αλλαγές της Apple.
Αν έχεις το AdGuard παρεπιπτόντως, νομίζω πως παρέχουν beta εκδόσεις σε ενδιαφερόμενους χρήστες, στις οποίες έχουν επιλύσει τα θέματα που ανέκυψαν από την 11.3.
Στην 11.2.5 που είμαι τώρα, στο AdGuard και το 1Blocker, πολλές φορές δεν γίνεται επιτυχώς η ενημέρωση των φίλτρων. Έχει προκύψει ένα workaround (άκρως εκνευριστικό φυσικά) κατά το οποίο πρέπει πρώτα να κλείνεις το διακόπτη του εκάστοτε blocker στις ρυθμίσεις του Safari, και αφού κάνεις τις αλλαγές σου, μετά τον ενεργοποιείς ξανά. Ίσως ισχύει το ίδιο και για την 11.3...
Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Με ενδιαφέρει το 1Blocker επειδή έχει την δυνατότητα custom block και δεν δουλεύει καθολου!
Δεν ενεργοποιείται με τίποτε.
https://mobile.twitt...6121600?lang=el

Μετά σου λέει iOS και δικό της λειτουργικό. Με τα παιδεραλια που μάζεψε εκεί μέσα έχασε την μπάλα. Το 11 έχει γενικά ζητήματα memory leak και απλά αραξανε στις πωλήσεις.
Πόσες εκδόσεις πρέπει ακόμη να περάσουν για να λειτουργήσει επιτέλους το 11 όπως οφειλε;

Τελευταία επεξεργασία από: GRchris, 11/02/2018 - 20:53


#172   arisikaria

arisikaria

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 11/02/2018 - 21:06

Με ενδιαφέρει το 1Blocker επειδή έχει την δυνατότητα custom block και δεν δουλεύει καθολου!
Δεν ενεργοποιείται με τίποτε.
https://mobile.twitt...6121600?lang=el

Μετά σου λέει iOS και δικό της λειτουργικό. Με τα παιδεραλια που μάζεψε εκεί μέσα έχασε την μπάλα. Το 11 έχει γενικά ζητήματα memory leak και απλά αραξανε στις πωλήσεις.
Πόσες εκδόσεις πρέπει ακόμη να περάσουν για να λειτουργήσει επιτέλους το 11 όπως οφειλε;

Εμείς φταίμε που είμαστε κολλημένοι ..... και πολύ μάλιστα!!



#173   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1.027 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/02/2018 - 09:49

Σε τι συσκευή εάν επιτρέπεται? Εγώ σε 8αρη σε single score έπιασα 4000 και κάτι ακόμα και σε multi 9000


Τις μετρήσεις αυτές με κάποιο συγκεκριμένο app έκανες;

#174   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/02/2018 - 09:54

Τις μετρήσεις αυτές με κάποιο συγκεκριμένο app έκανες;

Με το geekbench 4



#175   pakos30

pakos30

    iPH Hero

  • 4.038 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 16/02/2018 - 18:27

Με ενδιαφέρει το 1Blocker επειδή έχει την δυνατότητα custom block και δεν δουλεύει καθολου!
Δεν ενεργοποιείται με τίποτε.
https://mobile.twitt...6121600?lang=el

Μετά σου λέει iOS και δικό της λειτουργικό. Με τα παιδεραλια που μάζεψε εκεί μέσα έχασε την μπάλα. Το 11 έχει γενικά ζητήματα memory leak και απλά αραξανε στις πωλήσεις.
Πόσες εκδόσεις πρέπει ακόμη να περάσουν για να λειτουργήσει επιτέλους το 11 όπως οφειλε;

τελικα βρήκατε κάτι που να μπλοκάρει διαφημίσεις σε εφαρμογές και να δουλεύει στο 11.2.5-11.3;

#176   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1.027 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/02/2018 - 18:42

Με το geekbench 4


Προτίμηση συγκριτικά με το CPU DASHER X ή και κάποιο άλλο;

#177   ThodorisZ

ThodorisZ

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 16/02/2018 - 22:02

τελικα βρήκατε κάτι που να μπλοκάρει διαφημίσεις σε εφαρμογές και να δουλεύει στο 11.2.5-11.3;


Καλησπέρα, είμαι καλυμμένος με το AdGuard Pro στο 11.2.5, κόβει ορισμένες διαφημίσεις σε εφαρμογές πέρα από τον Safari μέσω των AdGuard DNS. Το μόνο θέμα που θα επιλυθεί πιστεύω σύντομα, είναι πως μερικές φορές προκύπτει σφάλμα κατά το update ή την επιλογή των filters, και πρέπει να κλείσεις τον Safari από το multitasking για να εισαχθούν σωστά.

Βέβαια αυτό συμβαίνει μόνο αν τα φίλτρα ξεπερνάνε τα 35+ χιλιάδες, από τότε που τα μείωσα λίγο δεν έχει προκύψει ξανά σφάλμα. Θα επιλυθεί πιθανότατα με την επόμενη ενημέρωση, κατά τα αλλά λειτουργεί ικανοποιητικά για τις απαιτήσεις μου...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#178   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 17/02/2018 - 13:23

Το προβλημα με τις επαφες που ειναι με ελληνικα γραμματα και δεν ειναι ταξινομημενες παραμενει. Ειναι ολες κατω απο διεση χυμα.
Υπαρχει καποια λυση;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#179   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1.027 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/02/2018 - 14:55

Το προβλημα με τις επαφες που ειναι με ελληνικα γραμματα και δεν ειναι ταξινομημενες παραμενει. Ειναι ολες κατω απο διεση χυμα.
Υπαρχει καποια λυση;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Κατω από διεση αλλά νομίζω εμένα τις έχει αλφαβητικά, τώρα το πρόσεξα. Θα με ενδιέφερε να μάθω αν υπάρχει λύση.

Τελευταία επεξεργασία από: gousias, 17/02/2018 - 14:56


#180   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 17/02/2018 - 15:34

Κατω από διεση αλλά νομίζω εμένα τις έχει αλφαβητικά, τώρα το πρόσεξα. Θα με ενδιέφερε να μάθω αν υπάρχει λύση.


Ναι ειναι αλαφαβητικα αλλα οχι
Α απο κτω αυτες
Β απο κατω
Κτλ



Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (4)