Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iOS 11.3: Αυτά είναι τα νέα χαρακτηριστικά του


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
880 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#826   christos1414

christos1414

    iPH Contributor

  • 1.662 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 11/04/2018 - 22:13

Κάνε Reboot στο PC σου.

Aνακαλυψα οτι υπηρχε ενας φακελος iTunes, τον διεγραψα και μπορεσα να αποθηκευσω ΟΛΑ τα αρχεια του κινητου στον υπολογιστη.

Ελεγξα επισης και την αποθηκευση ολων των εγαρμογων καθως την ταξινομηση τους αναλογα τους στην οθονη.

Και παλι ευχαριστω για την βοηθεια σου!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#827   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/04/2018 - 22:53

Λοιπόν. Μίλησα με κάποιον από το 0800 έναν τέρμα ευγενικό κύριο που θέλησε να με βοηθήσει παρ όλο που δεν εξυπηρετούν iphone. Μου έδωσε apple case και μου είπε να μεταβώ στο istorm Θεσσαλονίκης και μου ζήτησε να πάω εκεί να πάρουν το diagnostic log γιατί δεν μπορούν να καταλάβουν τι γίνεται και πως. Ενώ φαίνεται πως δεν είναι hardware πρόβλημα κάτι επηρεάζει το software. Εκτός αυτού με apple που επικοινώνησα στο apple chat επιχείρησα να βγάλω μια φωτογραφία αλλά μόνο του έβγαλε βίντεο και ξεκίνησε να γράφει τέρμα σκοτεινό ενώ ο χώρος ήταν τέρμα φωτεινς και σιγά σιγά στο βίντεο άνοιξε το φως. Από το apple chat που έστειλα τα δεδομένα παραδέχθηκαν πως μάλλον είναι software τα χαζόfreeze της κάμερας  αλλά δεν υπάρχει φως στον ορίζοντα πότε και αν θα επιδιορθωθούν καθώς το restart εμένα πλέον δεν με καλύπτει ως απάντηση. Παραδόξως αυτά τα προβλήματα με την κάμερα εμφανίζονται σπάνια και τυχαία στις stock εφαρμογές και όχι σε snapchat/messenger/instagram. Βαρέθηκα να με κρεμάρει η κάμερα εκεί όπου πραγματικά την χρειάζομαι και εκεί που την χαζοχρησιμοποιώ να δουλεύει αψεγάδιαστα. Θέλω να την χρησιμοποιώ 100% δίχως προβλήματα. Τόσα πολλά ζητάω? Είναι η τελευταία apple συσκευή που αγοράζω. Του χρόνου πάω σε άλλο κατασκευαστή. Μεγάλη απογοήτευση πλέον το ios 11(δεν έχω θέμα με το iphone τα software bugs του ios όμως με κούρασαν τελείως)


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 11/04/2018 - 22:56


#828   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/04/2018 - 23:03

Aνακαλυψα οτι υπηρχε ενας φακελος iTunes, τον διεγραψα και μπορεσα να αποθηκευσω ΟΛΑ τα αρχεια του κινητου στον υπολογιστη.

Ελεγξα επισης και την αποθηκευση ολων των εγαρμογων καθως την ταξινομηση τους αναλογα τους στην οθονη.

Και παλι ευχαριστω για την βοηθεια σου!

Δεν έκανα τίποτα. Αφού έβγαλες έτσι άκρη, όλα καλά. :)

 

Απλά να ξέρεις πως ο iTunes φάκελος στη Μουσική (αν μιλάς γι' αυτόν) δημιουργείται ξανά μιας και εκεί είναι όλη η βιβ/θήκη του iTunes.

 

Πιθανόν να είχες κάποιο Corrupted αρχείο εκεί.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 11/04/2018 - 23:03

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#829   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1.027 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/04/2018 - 07:40

Από ταχύτητα πάντως δεν υπάρχει καλύτερο.
iPhone 8 (set up as new) Geekbench 4258 single score & 10541 multiscore!!!


Και με προηγούμενα μοντέλα 7 και 6S θα ήταν ενδιαφέρον να δούμε συγκριτικά των επιδόσεων και διαρκείας μπαταρίας.

#830   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 12/04/2018 - 12:49

Third-party iPhone 8 screen repairs reportedly bricking devices with iOS 11.3


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#831   alex89

alex89

    iPH Addict

  • 881 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:ALEXJRMS

Δημοσίευση 12/04/2018 - 19:19

Λοιπόν. Μίλησα με κάποιον από το 0800 έναν τέρμα ευγενικό κύριο που θέλησε να με βοηθήσει παρ όλο που δεν εξυπηρετούν iphone. Μου έδωσε apple case και μου είπε να μεταβώ στο istorm Θεσσαλονίκης και μου ζήτησε να πάω εκεί να πάρουν το diagnostic log γιατί δεν μπορούν να καταλάβουν τι γίνεται και πως. Ενώ φαίνεται πως δεν είναι hardware πρόβλημα κάτι επηρεάζει το software. Εκτός αυτού με apple που επικοινώνησα στο apple chat επιχείρησα να βγάλω μια φωτογραφία αλλά μόνο του έβγαλε βίντεο και ξεκίνησε να γράφει τέρμα σκοτεινό ενώ ο χώρος ήταν τέρμα φωτεινς και σιγά σιγά στο βίντεο άνοιξε το φως. Από το apple chat που έστειλα τα δεδομένα παραδέχθηκαν πως μάλλον είναι software τα χαζόfreeze της κάμερας  αλλά δεν υπάρχει φως στον ορίζοντα πότε και αν θα επιδιορθωθούν καθώς το restart εμένα πλέον δεν με καλύπτει ως απάντηση. Παραδόξως αυτά τα προβλήματα με την κάμερα εμφανίζονται σπάνια και τυχαία στις stock εφαρμογές και όχι σε snapchat/messenger/instagram. Βαρέθηκα να με κρεμάρει η κάμερα εκεί όπου πραγματικά την χρειάζομαι και εκεί που την χαζοχρησιμοποιώ να δουλεύει αψεγάδιαστα. Θέλω να την χρησιμοποιώ 100% δίχως προβλήματα. Τόσα πολλά ζητάω? Είναι η τελευταία apple συσκευή που αγοράζω. Του χρόνου πάω σε άλλο κατασκευαστή. Μεγάλη απογοήτευση πλέον το ios 11(δεν έχω θέμα με το iphone τα software bugs του ios όμως με κούρασαν τελείως)


Που έχει ξεπέσει η Apple εκεί που κανείς δεν του πέρναγα από το μυαλό να αμφισβήτηση το iOS τώρα είναι γεμάτο bugs και διαφορά προβλημα.

#832   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/04/2018 - 21:02

Που έχει ξεπέσει η Apple εκεί που κανείς δεν του πέρναγα από το μυαλό να αμφισβήτηση το iOS τώρα είναι γεμάτο bugs και διαφορά προβλημα.


Μα το θέμα είναι πως ζητάμε μόνο τις βασικές λειτουργίες. Το iPhone 4/6 ουδέποτε με κρέμασε όποτε το χρειάστηκα

#833   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 12/04/2018 - 21:05

Είμαι προβληματισμένος με την ένδειξη της υγείας της μπαταρίας.
Το 8 είναι αγορασμένο τέλος Ιανουαρίου, δηλαδή 2,5 μηνών περίπου.
Από όταν πρώτο έβαλα την 11.3 beta πριν κανένα μήνα περίπου, είδα την ένδειξη στο 97%. Θα περίμενα να είναι αν όχι στο 100%!τουλάχιστον στο 99%. Τώρα είναι στο 96%.

Τόσο λάθος κάνω που την φορτιζω από περίπου 20% έως το 100% της ;;;;


Sent from my iPad Pro.

#834   dgeorge4

dgeorge4

    iPH Enthousiast

  • 489 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 12/04/2018 - 23:06

Έχω ένα 6s με 97% υγεία. Παρόλα αυτά αισθάνομαι με την 11.3 εκεί που είναι πχ στο 55% μέσα σε ένα λεπτό πάει 54 και μετά 53 κατευθείαν με αποτέλεσμα να βλέπω μειωμένη χρήση. Η μπαταρία είναι 3μηνου με 90 φορτίσεις

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

#835   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/04/2018 - 23:30

Είμαι προβληματισμένος με την ένδειξη της υγείας της μπαταρίας.
Το 8 είναι αγορασμένο τέλος Ιανουαρίου, δηλαδή 2,5 μηνών περίπου.
Από όταν πρώτο έβαλα την 11.3 beta πριν κανένα μήνα περίπου, είδα την ένδειξη στο 97%. Θα περίμενα να είναι αν όχι στο 100%!τουλάχιστον στο 99%. Τώρα είναι στο 96%.

Τόσο λάθος κάνω που την φορτιζω από περίπου 20% έως το 100% της ;;;;


Sent from my iPad Pro.

Υγεία 100% το έχω από όταν σχεδόν βγήκε και φορτίσεις μέχρι από το 2%.



#836   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 13/04/2018 - 07:45

θεωρώ ότι μας έβαλαν σε ακόμα ένα τρυπακι με την "υγεία της μπαταρίας" και σε έμενα στο χ 98% λέει ε και ?αφού ο Σεπτέμβριος είναι κοντά :D  



#837   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 13/04/2018 - 14:56

Εγώ πάλι κάθε βράδυ το φορτίσω με όση μπαταρία έχει μείνει(25-30-40%) και το βγάζω το πρωί και λέει 100% μέγιστη χωρητικότητα.το έχω το κινητό(7+)από αρχές Δεκεμβρίου..το θέμα είναι ότι εκει που μου εβγαζε 6,5-7 ώρες χρήσης τώρα είναι γύρω στις 5,5-6!με ίδια χρήση..


Sent from my iPhone using Tapatalk

#838   alex89

alex89

    iPH Addict

  • 881 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:ALEXJRMS

Δημοσίευση 13/04/2018 - 14:56

Και εμένα σε IPhone 7 Plus από 99% σε μια εβδομάδα έπεσε σε 98% .

#839   vasileiosm

vasileiosm

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:miralas1977

Δημοσίευση 13/04/2018 - 15:00

Εμένα 98% (7plus Οκτωβρίου), και 2 μέρες μετά 97%

#840   pakos30

pakos30

    iPH Hero

  • 4.038 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 13/04/2018 - 16:17

Ε πως θα πουλήσει Μπαταριες η apple Μην ασχολείστε απλά χαρείτε την συσκευή σας.Φιλικα!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες