Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPhone X: Νέο bug αποτρέπει την απάντηση εισερχόμενων κλήσων (!?!)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
16 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 05/02/2018 - 17:51

iphone_x-bug-call-answer.jpg

 

Λίγες ημέρες νωρίτερα σας ενημερώσαμε σχετικά με την πρόθεση της Apple να καθυστερήσει την ανάπτυξη νέων χαρακτηριστικών για το επερχόμενο iOS 12 ώστε να επικεντρωθεί στην βελτίωση της απόδοσης του λειτουργικού της:

 

Σύμφωνα με αναφορά των Axios και Bloomberg, η Apple σκοπεύει με το επερχόμενο iOS 12 να δώσει έμφαση στη σταθερότητα του λειτουργικού της συστήματος, γεγονός που αναμένεται να μειώσει τον αριθμό των νέων features που έχουμε συνηθίσει να αναμένουμε κάθε χρόνο και με κάθε νέα major έκδοση του iOS.

 

Οι πληροφορίες αναφέρουν πως η απόφαση αυτή επικοινωνήθηκε από τον ίδιο τον Craig Federighi (Senior Vice President of Software Engineering) προς τους μηχανικούς της εταιρείας στις αρχές του Ιανουαρίου.

 

Η αλλαγή θα οδηγήσει κάποια από τα προγραμματισμένα νέα features του iOS 12 να μεταφερθούν σε μελλοντικές εκδόσεις του iOS 12.x μέσα στο 2019. Σύμφωνα με τις τελευταίες διαροές/φήμες, στο iOS 12 αναμένουμε να δούμε τον ανασχεδιασμό της κεντρικής οθόνης (Homescreen), αλλαγές στο περιβάλλον του CarPlay αλλά και γενναίες αναβαθμίσεις στις εφαρμογές Mail.app και Camera.app.

 

 

Σήμερα, δημοσίευμα των The Financial Times αναφέρει πως εκατοντάδες χρήστες iPhone X αντιμετωπίζουν ένα σοβαρό bug που αποτρέπει την απάντηση κλήσεων, αναμφισβήτητα το κυριότερο χαρακτηριστικό ενός κινητού τηλεφώνου :)

 

Το bug στο οποίο αναφέρεται η FT έχει ως αποτέλεσμα την καθυστέρηση της απόκρισης της οθόνης του iPhone X κατά την εισερχόμενη κλήση (περίπου ~10 δευτ.), με τον χρήστη να μην προλαβαίνει να απαντήσει την εισερχόμενη κλήση.

 

Αναμένουμε την επίσημη απάντηση της Apple η οποία ερευνά το θέμα.


Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.827 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 05/02/2018 - 17:57

Πολύ στο χαβαλέ το έχουν ρίξει εκεί στην apple και δεν μου αρέσει καθόλου όλο αυτό .

#3   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/02/2018 - 18:22

Νομίζω πως σε όλα τα iphone υπάρχει το εν λόγω πρόβλημα. Σερνεις και δεν απαντάει

#4   GRchris

GRchris

    iPH Addict

  • 840 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 05/02/2018 - 18:22

Όλα πάνε ρολόι...οι "μηχανικοί" της Apple κάνουν την δουλειά τους.



#5   giannik

giannik

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:gianni_k

Δημοσίευση 05/02/2018 - 18:30

Γιαυτό δεν πρόκειται να το κουνήσω ρούπι από την 10...

#6   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 05/02/2018 - 18:59

Αθάνατο 6 Plus 8.4.1 η γυναίκα μου που με το κατάσχεσε, με το ξανά έκανε πάσα σε εμένα... Ξέρω, ξέρω είναι πανάρχαιο iOS αλλά αφού τρέχει άριστα και τα νέα feutures δεν με απασχολούν μένει εκεί ώσπου να λιώσει...   


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#7   yianniskyr

yianniskyr

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 05/02/2018 - 19:06

Πάντως στο δικό μου δεν παρατήρησα τίποτα τέτοιο . Ευτυχώς

#8   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 05/02/2018 - 21:29

Αθάνατο 6 Plus 8.4.1 η γυναίκα μου που με το κατάσχεσε, με το ξανά έκανε πάσα σε εμένα... Ξέρω, ξέρω είναι πανάρχαιο iOS αλλά αφού τρέχει άριστα και τα νέα feutures δεν με απασχολούν μένει εκεί ώσπου να λιώσει...


Σιγα το παναρχαιο...

ios 8.1.1 jb εδω, σφαιρα, με μπαταρια χελωνα, σολβντ

49902add52d1f178bc24b7abc4e1a3ea.png


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

You'll Never Walk Alone


#9   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/02/2018 - 22:38

δεν το εχω παρατηρησει και ουτε φιλος που μιλαμε τωρα στο τηλ. Ευτυχως δηλαδη γιατι ειναι σπαστικο.



#10   konra

konra

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G

Δημοσίευση 05/02/2018 - 22:51

Τίποτα και εδώ μέχρι στιγμής. Τώρα ποσό μεμονωμένο θα είναι η αν θα το κάνει και σε εμάς θα δείξει. Εκτός αν κάνει update όπως είχε κάνει για την οθόνη και το θέμα με την χαμηλή θερμοκρασία..


Sent from my iPhone using Tapatalk

#11   baspil66

baspil66

    iPH Enthousiast

  • 432 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 06/02/2018 - 09:33

καλημερα,

όλοι οι μηχανικοί τησ apple είναι αμόρφωτοι και άσχετοι!!!!!

οι καλοί -μορφωμένοι και experts είναι μόνο στις πλατφόρμες αδροιιδων και δει στην samsung!!!!!! 

φιλικά πάντα 



#12   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.407 μηνύματα

Δημοσίευση 06/02/2018 - 19:43

Δεν ξέρω τι λες εγώ βλέπω θέματα κυκλοφορούν.. Και από μένα 6s Plus μεχρι να λιώσει και μετά Android τέρμα τα κάστανα


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#13   GRchris

GRchris

    iPH Addict

  • 840 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/02/2018 - 20:22

Δεν ξέρω τι λες εγώ βλέπω θέματα κυκλοφορούν.. Και από μένα 6s Plus μεχρι να λιώσει και μετά Android τέρμα τα κάστανα


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Καλά, κάθεσαι να μιλήσεις με άτομα που σε θέμα iOS ειρωνεύονται άλλα λειτουργικά που πετάνε;

Ο οπαδισμός είναι δύσκολο πράγμα. Οι από απέναντι λύνουν τα προβλήματα τους στην στιγμή (πήγαινε να δείς ποιά εταιρεία έβγαλε 12 beta+final μέχρι Ιανουάριο και έχει αυτά τα προβλήματα) και όχι να συνεχίζουν να έχουν τα ίδια μετά απο 12 εκδόσεις της 11, διαβάζοντας δηλώσεις της Apple οτι ΘΑ και ΟΤΑΝ...το έχουμε αναλύσει σε άλλο τόπικ, μην το κάνουμε και εδώ το ίδιο. Οι κολλημένοι είναι κολλημένοι. Τέλος.

Ο καθένας βλέπει και κρίνει.


Τελευταία επεξεργασία από: GRchris, 06/02/2018 - 20:24


#14   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 06/02/2018 - 22:24

Πιο γραφικός κι απ τη Σαντορίνη;

Δε βαρέθηκες να γράφεις τα ίδια και τα ίδια; Ξέρεις πόσοι έχουν περάσει από εδώ μέσα τόσα χρόνια ποστάροντας επανειλημμένα τα κλασσικά ποστ του στυλ θελουμε παραμετροποίηση-ελευθερία-καλύτερες τιμές και τα λοιπά συναφη;
Δεν πρόκειται να μας ξεκολλήσεις... έχεις σίγουρα καλές προθέσεις και το κάνεις για το καλό μας αλλά δυστυχώς είμαστε καμμένα χαρτιά!!

#15   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 06/02/2018 - 22:53

Ναι ρε κρις ... Καλά λέει ο omilitis. Η Apple ειναι διαβολική αλλα κουτσα στραβά την παλεύουμε... Τα καταφέραμε τόσα χρόνια ..
Γιατί δεν πας να σώσεις κανέναν άλλο ?? Γιατί δεν πας να σώσεις κανα-δυο φουκαράδες απο το Bitcoin ??

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες