Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

QuickPwn for Firmware v2.2.1


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
202 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   zervas

zervas

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 04/06/2009 - 15:06

ρε παιδες κανενας δεν ξερει???


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 04/06/2009 - 18:04

ποια firmware εχει στο itunes τωρα??μου λεει ρεστορε κ αναβαθμισι

#168   geopaok4

geopaok4

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/06/2009 - 23:27

ρε παιδιά ακολούθησα το βήματα.... για το quickpwn μου έγραψε ότι ολοκληρώθηκε περιμέντε να κάνει reboot....φαίνεται μονο το μήλο στην έναρξη και δεν  ανάβει το κινητό τι να κάνω....δεν μπορώ και να συνδεθώ με το itunes γιατί έχω passcode.......pls help με!!!!!!!!!

ρε παιδιά έχω κάνει το jb μου έβγαλε ότι ολοκληρώθηκε σωστά  να περιμένω να κάνει reboot....έχει αναμένω το μήλο και δεν κάνει τίποτα έχει κολλήσει εκεί....τι να κάνω help με!!!!!!!!!


EDIT: Greeklish to Greek!!! Merged posts!!!


#169   giannakisss

giannakisss

    iPH User

  • 161 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 08/06/2009 - 01:25

Παιδια εγω εχω αλλο  προβλημα. Εκανα  backup   κ στη συνεχεια  εκανα αποδοχη για την 2 2 1 και εκανα restore   κατεβασα  το QuickPwn 22 5 κ δεν εγινε τπτ κ παλευω απο το πρωι. Τι πρεπει να κανω  helppppp.. :(

+ Κανω την Διαδικασια  ανοιγω το Quick  k kolaei sto Wait for your  iphone  to connect in Recovery   mode. απο κει και περα τπτ

EDIT: Merged posts!!!


#170   Peris

Peris

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:peris72

Δημοσίευση 08/06/2009 - 11:55

Δοκιμάστε να κάνετε όλη την διαδικασία, αλλάζοντας θύρα USB στον υπολογιστή σας. Επίσης μην το συνδέσετε το κινητό σε USB hub, αλλά απευθείας σε USB 2 στο pc σας.

Ξεκινήστε έτσι την διαδικασία:
http://www.iclarifie...x.php?enid=1034

και μετά κάντε με το quickpown το jaibrake.

#171   giannakisss

giannakisss

    iPH User

  • 161 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 08/06/2009 - 15:00

Φιλε peri  το ιδιο πραγμα  γινετε  μου κολαει παλι εκει.  :-[

#172   Peris

Peris

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:peris72

Δημοσίευση 08/06/2009 - 17:16

Με το iTunes σου κολλάει ή με το quickpown; Γιατί αν δεν κολλάει με το iTunes, ώστε να κάνεις restore με τον παραπάνω τρόπο, τότε κάνε restore στο κινητό ώστε να δουλέψει. Κατέβασε πάλι μετά το quickpown και ξανακάνε την διαδικασία για jailbrake ώστε να δεις αν είναι οκ τώρα.

#173   giannakisss

giannakisss

    iPH User

  • 161 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 08/06/2009 - 18:10

Με  το  Quickpwn  μου κολαει. Αυτο που ειπες εσυ το εκανα κ ολα οκ. Πηγα να κανω τι διαδικασια με το  Quick  κ παλι το ιδιο. :-\

#174   Peris

Peris

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:peris72

Δημοσίευση 08/06/2009 - 19:01

Να έχεις κλειστό το itunes οταν πας να κάνεις jailbreak. Επίσης όταν το αποσυμπιέσης το quickpown, κάντο με την αποσυμπίεση των windows και όχι άλλο πρόγραμμα όπως το winrar. Το firmware που ψάχνει το quickpown το έχεις κατεβάσει εσύ ή είναι αυτό που βρίσκει μόνο του απο αυτό που κατέβασε το itunes;

#175   giannakisss

giannakisss

    iPH User

  • 161 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 08/06/2009 - 20:48

εγω το εχς κατεβαση, αλλα κ αυτο που μου λες για αποσυμπιεση με  windows  με ποιο προγραμα να το ανοιξω?

#176   Peris

Peris

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:peris72

Δημοσίευση 08/06/2009 - 21:11

Κάνε αποσυμπίεση με δεξί κλικ επάνω στο εικονίδιο και "άνοιγμα με" "συμπιεσμένοι (μορφή zip) φάκελλοι.

Αν όμως έκανες update απο το iTunes και κατέβασες firmware απο εκεί, τότε πήγαινε στο quickpown και εκεί που λέει για το firmware στην αρχή, πήγαινε εδώ και πάρε αυτό του iTunes:
C:\Documents and Settings\το όνομα που έχει το pc σου\Application Data\Apple Computer\iTunes\iPhone Software Updates

Πρέπει να βλέπεις τα κρυφά αρχεία για να δεις την παραπάνω πορεία. Εργαλεία>Επιλογές φακέλων>προβολή>εμφάνιση κρυφών αρχείων και φακέλων.

Όταν κάνεις jailbreak, κρατάς τα πλήκτρα όπως σου λέει; Να τα κρατάς ακριβώς την ώρα που λέει. Ακόμα και εκεί που λέει τα 20 δευτερόλεπτα, μέτρα μόνος σου 20 αν δεν μετράει απο ένα σημείο και μετά.

#177   giannakisss

giannakisss

    iPH User

  • 161 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 08/06/2009 - 22:33

φιλε μου  απο τα νευρα μου εσβησα το  Itunes  κ λογικα  χαθηκε. το itunes  το ξανα  εβαλα κ εχω το firmware  pou κατεβασα απο το λινκ απο δω μεσα. Κ για αλλη μια φορα εκανα την διαδικασια κ τπτ. Κολαει παλει εκει

#178   Giorgos7

Giorgos7

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/06/2009 - 00:09

Παιδια γεια σας!Καθοτι ασχετος με το αθλημα διαβασa ολες τις σελιδες του topic και μπερδευτηκα ακομα πιο πολυ!Εχω iphone απο Vodafone και εκανα update απο itunes   firmware 2.2.1 baseband 02.30.03(ε δεν ηξερα :( )!Θα ηθελα να ρωτησω τι προβλημα θα αντιμετωπισω για να κανω jailbreak!?Μπορω απλα να χρησιμοποιησω το QuickPwn for Firmware v2.2.1 και ολα καλα?Ή χρειάζεται να κανω κατι πιο πριν?Και αν ειναι ευκολο καποιο link με αναλυτικες οδηγιες!

Ευχαριστω εκ των προτερων ;)

#179   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 09/06/2009 - 00:14

Quote

Παιδια γεια σας! Καθοτι ασχετος με το αθλημα διαβασa ολες τις σελιδες του topic και μπερδευτηκα ακομα πιο πολυ!



Εχω iphone απο Vodafone και εκανα update απο itunes   firmware 2.2.1 baseband 02.30.03(ε δεν ηξερα :( )!



Θα ηθελα να ρωτησω τι προβλημα θα αντιμετωπισω για να κανω jailbreak!?Μπορω απλα να χρησιμοποιησω το QuickPwn for Firmware v2.2.1 και ολα καλα?



Ή χρειάζεται να κανω κατι πιο πριν?Και αν ειναι ευκολο καποιο link με αναλυτικες οδηγιες!



Ευχαριστω εκ των προτερων ;)


Εφόσον έχεις iPhone από την Vodafone δεν έχεις πρόβλημα με την αναβάθμιση της baseband. Αυτό επηρεάζει ΜΟΝΟ το unlock - τα Ελληνικά iPhone είναι ήδη unlocked!

Απλά κατέβασε το QuickPwn και ακολούθα τις οδηγίες του προγράμματος

#180   Giorgos7

Giorgos7

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/06/2009 - 01:10

Quote

ρε παιδιά ακολούθησα το βήματα.... για το quickpwn μου έγραψε ότι ολοκληρώθηκε περιμέντε να κάνει reboot....φαίνεται μονο το μήλο στην έναρξη και δεν  ανάβει το κινητό τι να κάνω....δεν μπορώ και να συνδεθώ με το itunes γιατί έχω passcode.......pls help με!!!!!!!!!



ρε παιδιά έχω κάνει το jb μου έβγαλε ότι ολοκληρώθηκε σωστά  να περιμένω να κάνει reboot....έχει αναμένω το μήλο και δεν κάνει τίποτα έχει κολλήσει εκεί....τι να κάνω help με!!!!!!!!!





EDIT: Greeklish to Greek!!! Merged posts!!!

Εχω ακριβως το ιδιο προβλημα!Οποιος μπορει ας βοηθησει pls!
Παιζει να εχει σχεση με το Net Framework 3.5 και αν ναι πως το διορθωνουμε?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες