Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

QuickPwn for Firmware v2.2.1


  • Please log in to reply
202 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   Batman

Batman

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/03/2009 - 18:02

Λοιπόν το έκανα restore....πέρασε μέν την 2.2.1 πάλι κανονικά...αλλά το aptbackup μου λέει ότι δεν έχω κάνει backup....τώρα πρέπει να τα ξανα περάσω ΟΛΑ ένα ένα.....προσοχή άλλη φορα ΟΥΤΕ για πλάκα restore....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   JohnL

JohnL

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/03/2009 - 12:08

Παιδιά μια βοήθεια!

Έχω ένα iPhone 3G 16GB από Vodafone που είχε το 2.2.1. Ξεκίνησα το Quickpwn, και ακολούθησα τη διαδικασία επιλέγοντας Cydia και Installer.. Έδειξε να προχωράει κανονικά, και στο τέλος μου έβγαλε το κλασσικο: The pwnage procedure appears to have completed successfully... Please wait...

Είναι λογικό που έκανε γύρω στα 10 λεπτά να φορτώσει όμως??? Γιατί μέχρι τώρα νόμιζα ότι έχει πρόβλημα...

#108   Snowflake

Snowflake

    iPH Enthousiast

  • 409 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 31/03/2009 - 13:56

Καλησπέρα, κατέβασα το Quickpwn για το 2.2.1 και οταν παω να το εγκαταστήσω μου βγάζει μήνυμα

OUICKPWN.EXE APPLICATION ERROR
THE APPLICATION FAILED TO INTIALIZE PRORERLY (OX0000135)


Γιατι? ξέρει κανείς κάτι?

#109   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/03/2009 - 15:15

Το κατέβασες με το default προγραμμα;;;;

#110   Snowflake

Snowflake

    iPH Enthousiast

  • 409 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 31/03/2009 - 15:38

Ναι αλλά τελικά βρήκα την λύση σε άλλο thread ήταν της microsoft το ΝΕΤ ##

Ευχαριστωωω

Πολύ καλα τα threads παιδιά μπράβο, αλλά πολύ διαβασμα... αξίζει!

#111   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/03/2009 - 16:04

Γιαυτο λεμε θελει διαβασμα και σιγα σιγα τα βήματα

Το net framework 3.5 ειναι το Α και το Ω για να μπορεσεις να το κανεις jailbreak ;) ;) ;)

#112   iliaskorn

iliaskorn

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/04/2009 - 10:12

Έχω το 3g με το firmware 2.2.1 Προσπαθώ να βάλω cydia,instaler με το quickpwn και αφού έκανα τα πρώτα βήματα κρατώντας τα κουμπιά home k power εδώ κ 20 λεπτά δεν προχωράει καθόλου η πράσινη μπαρίτσα...Είναι η δεύτερη φορά που δοκιμάζω.Η πρώτη απέτυχε έκανα restore με το itunes και τώρα ξαναπροσπαθώ αλλά τίποτα...Έχω εγκαταστήσει το netframework 3.0 και τώρα βάζω την 3.5

#113   Kaska

Kaska

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/04/2009 - 13:37

Επειδή βλέπω οτι αρκετοί χρήστες έχοuν το πρόβλημα μετά το upgrade σε άλλο Firmware και στην συνέχεια σε νεο Jailbreak να μην έχοuν όλα τα εικονίδια και ειδικά το Cydia που είναι και το μεγαλύτερο πρόβλημα κάποιος πρεπει να απαντήσει.
Αυτό οφείλεται στην εγκατάσταση του Categories και του Poof που κάνουμε hide icons.
Οι λύσεις είναι δύο: a) κάνουμε unhide όλα τα εικονίδια πριν το νεο Firmware και Jailbreak
B) h πάμε Settings / General / Restrictions κάνουμε enable Restrictions μετά Disable Restrictions Restart iphone και λογικά τα icons ξαναεμφανίζονται.

Καλό θα ήταν στο Guide για jailbreak να υπήρχε και αυτη η προειδοποίηση.  >:(



#114   Charis

Charis

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/04/2009 - 14:08

Παιδια εμενα δεν μου τρεχει το Quickpwn. Εχω 64χ ΧΡ και το δοκιμασα και σε Vista.
Σε πια εκδοσει τρεχει?

#115   souzerman

souzerman

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/04/2009 - 14:25

Καλησπέρα κι από μένα παιδιά.Χθες έγινα κάτοχος ενός iphone 3g 16gb κι έχω βγάλει το μάτια μου στο site σας να δω τι μπορώ να κάνω με το τηλέφωνο μιας και μέχρι τώρα ήμουν παιδί των windows mobile και πιο συγκεκριμένα της htc.Έχω κάνει jailbraik με το quickpwn for windows users κι έχω περάσει κάποιες εφαρμογές.Το θέμα είναι ότι μόλις τώρα είδα ότι έχω baseband 2.30.03 και απ'ότι διάβασα δε θα λειτουργεί το yellowsnow αφού χρησιμοποίησα το quickpwn.Η ερώτηση μου είναι η εξής:Σε τι χρησιμεύει το yellosnow κι αν θα χρειαστεί να το χρησιμοποιήσω!Επίσης δεν έχω καταλάβει καλά πως περνάω μια σπασμένη εφαρμογή και που θα βρω σπασμένες εφαρμογές.Αυτά!Αν έχει κανείς την υπομονή ας προσπαθήσει να μου λύσει τις απορίες που έχω καθότι newbie στο iphone!

#116   soiramk

soiramk

    iPH Enthousiast

  • 524 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:soiramk

Δημοσίευση 04/04/2009 - 14:30

Quote

Καλησπέρα κι από μένα παιδιά.Χθες έγινα κάτοχος ενός iphone 3g 16gb κι έχω βγάλει το μάτια μου στο site σας να δω τι μπορώ να κάνω με το τηλέφωνο μιας και μέχρι τώρα ήμουν παιδί των windows mobile και πιο συγκεκριμένα της htc.Έχω κάνει jailbraik με το quickpwn for windows users κι έχω περάσει κάποιες εφαρμογές.Το θέμα είναι ότι μόλις τώρα είδα ότι έχω baseband 2.30.03 και απ'ότι διάβασα δε θα λειτουργεί το yellowsnow αφού χρησιμοποίησα το quickpwn.Η ερώτηση μου είναι η εξής:Σε τι χρησιμεύει το yellosnow κι αν θα χρειαστεί να το χρησιμοποιήσω!Επίσης δεν έχω καταλάβει καλά πως περνάω μια σπασμένη εφαρμογή και που θα βρω σπασμένες εφαρμογές.Αυτά!Αν έχει κανείς την υπομονή ας προσπαθήσει να μου λύσει τις απορίες που έχω καθότι newbie στο iphone!
Όσον αφορά το θέμα της baseband αν το iPhone σου είναι αγορασμένο απο Ελλάδα μην ανησυχείς αφού είναι factory unlocked κ έτσι δεν χρειάζεσαι το yellosn0w

#117   Charis

Charis

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/04/2009 - 14:39

Για να παίξουν οι σπασμένες εφαρμογές θα πρέπει να περάσετε το miPatch Firmware 2.2.1 και να κατεβάσετε μια δωρεάν εφαρμογή από το AppStore

για να κατεβασω δωρεαν εφαρμογη πρεπει να κανω register αλλα χριαζετε πιστοτικη χωρις πος μπορω να γινω?

#118   rasel

rasel

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/04/2009 - 08:34

Καλημέρα. 'Εχω ένα iphone 3g 8gb καινούριο, αγορασμένο από αγγλία, με firmware 2.2.1 και κλειδωμένη sim στην O2. Όταν το ανοίγω είναι σε κατάσταση slide for emergency.
Πως μπορώ να το κάνω activate ώστε να χρησιμοποιήσω μια turbo sim?

#119   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8,236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/04/2009 - 12:22

Θα το συνδέσεις στο iTunes

#120   rasel

rasel

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/04/2009 - 12:44

Δοκίμασα μέσω itunes και δεν γίνεται γιατι δεν έχω sim της O2. Μήπως υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες