Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αλλαγή μπαταρίας σε iphone 6s


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
12 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   stelios19934

stelios19934

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 17/02/2018 - 15:18

Καλησπέρα και καλο τριημερο!! Ο αδερφος μου εχει ενα 6s η μπαταρια ομως τα εχει παιξει, του ειπα να παει να την αλλαξει με το προγραμμα αντικαταστασης των 39€ απο την document βεβαια τωρα που κοιταξα τις τιμες των μπαταριων στο skroutz και θυμηθηκα πως εχω και τα εργαλειακια για να ανοιξω το iphone σκεφτηκα να του την αλλαξω εγω! τα ερωτηματα μου ειναι τα εξης : 1) Ξέρετε καποιο κατάστηματα οπου να πουλαει αξοιοπιστες μπαταριες; ( φοβαμαι μην παρω απο κανα σκρουτζομαγαζο και ειναι καμια κινεζια και βγει σκαρτη) ; 2) εχει τοση τεραστια διαφορα η μπαταρια που θα βαλει η document ωστε να δωσει 30 ευρω παραπανω και να το παει εκει;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 17/02/2018 - 23:57

Αν ανοιχτεί το κινητό από μη εξουσιοδοτημένο τότε μετά δεν το δέχονται για οποιοδήποτε πρόβλημα στο μέλλον εχεις δεν εχεις εγγύηση. Ακόμα και αν θες να πληρώσεις δεν δέχονται.

Γνώμη μου στείλε τον αδελφό σου στην αντιπροσωπεία να είσαστε σίγουροι ότι στο μέλλον. Ότι και αν πάθει θα μπορείτε να τους το ξαναπατε.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#3   christopoulosc

christopoulosc

    iPH newbie

  • Pip
  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/02/2018 - 11:47

Είναι μια από αυτές τις μαγικες,απειροελάχιστες στιγμές που το μήλο αναγνωρίζει πρόβλημα και το διορθώνει είτε δωρεάν είτε στην περίπτωση σου με κόστος 40€.....

Και θέλεις να κανείς αρκουδιά στο τηλεφωνάκι;;;;;

Αντιπροσωπεία άμεσα αδερφέ,για να μπορείς να ξαναπάς...

Άσε τα μαστορέματα....

Τελευταία επεξεργασία από: christopoulosc, 18/02/2018 - 11:48


#4   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/02/2018 - 16:13

Καλησπέρα και καλο τριημερο!! Ο αδερφος μου εχει ενα 6s η μπαταρια ομως τα εχει παιξει, του ειπα να παει να την αλλαξει με το προγραμμα αντικαταστασης των 39€ απο την document βεβαια τωρα που κοιταξα τις τιμες των μπαταριων στο skroutz και θυμηθηκα πως εχω και τα εργαλειακια για να ανοιξω το iphone σκεφτηκα να του την αλλαξω εγω! τα ερωτηματα μου ειναι τα εξης : 1) Ξέρετε καποιο κατάστηματα οπου να πουλαει αξοιοπιστες μπαταριες; ( φοβαμαι μην παρω απο κανα σκρουτζομαγαζο και ειναι καμια κινεζια και βγει σκαρτη) ; 2) εχει τοση τεραστια διαφορα η μπαταρια που θα βαλει η document ωστε να δωσει 30 ευρω παραπανω και να το παει εκει;

Δεν υπάρχει κανένας λόγος πλέον να μπλέκει κάποιος με αμφιβόλου ποιότητας μπαταρίες απο 'δω και απο 'κει.

 

Η Document έχει έλλειψη πάντως, περιμένουν μέσα στη βδομάδα. Εναλλακτικά iSystem, InfoQuest.

 

Τώρα, 2 πράγματα ακόμα..

 

1. Το να έχει ανοιχτεί η συσκευή δεν επηρεάζει στην αλλαγή. Επίσης η Document για δικούς της λόγους μιλάει για επισκευή απο κάποιον 3ο που βγάζει τη συσκευή εκτός.

 

2. Υπάρχει ήδη δωρεάν πρόγραμμα αντ/στασης για τα 6S να τσεκάρει αν τον καλύπτει.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#5   christopoulosc

christopoulosc

    iPH newbie

  • Pip
  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/02/2018 - 23:08

Δεν υπάρχει κανένας λόγος πλέον να μπλέκει κάποιος με αμφιβόλου ποιότητας μπαταρίες απο 'δω και απο 'κει.
 
Η Document έχει έλλειψη πάντως, περιμένουν μέσα στη βδομάδα. Εναλλακτικά iSystem, InfoQuest.
 
Τώρα, 2 πράγματα ακόμα..
 
1. Το να έχει ανοιχτεί η συσκευή δεν επηρεάζει στην αλλαγή. Επίσης η Document για δικούς της λόγους μιλάει για επισκευή απο κάποιον 3ο που βγάζει τη συσκευή εκτός.
 
2. Υπάρχει ήδη δωρεάν πρόγραμμα αντ/στασης για τα 6S να τσεκάρει αν τον καλύπτει.



Προς δική μου εξυπηρέτηση και διευκρίνιση,εννοείς πως δεν επηρεάζει το άνοιγμα συσκευής από μη εξουσιοδοτημένο την παροχή
επίσημου service;
Ή απλά πως η Document κατ’εξαιρεση προσφέρει κάτι τέτοιο;

Επειδή μπερδεύτηκα απλά όπως το γράφεις,όχι για άλλο λόγο...

#6   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/02/2018 - 00:14

Δε θα πρέπει να επηρεάζει το να έχει ανοιχτεί η συσκευή.

 

Επισκευή απο κάποιον τρίτο να μην έχει γίνει.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#7   spyros6spl

spyros6spl

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα

Δημοσίευση 19/02/2018 - 10:27

Τραγική η μπαταρία και στο 6s plus (με 11.2.5)
Πρέπει να αλλαχτεί το συντομότερο δυνατόc0b5ab98c12765c1154ce47bcb613b5d.jpg



Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#8   christopoulosc

christopoulosc

    iPH newbie

  • Pip
  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/02/2018 - 10:38

Δε θα πρέπει να επηρεάζει το να έχει ανοιχτεί η συσκευή.
 
Επισκευή απο κάποιον τρίτο να μην έχει γίνει.


Μάλιστα,δηλαδή δεν είναι και ιδιαίτερα ξεκάθαρο...Πάντως η InfoQuest τα διώχνει και με απλό άνοιγμα,σε δυο περιπτώσεις που γνωρίζω...

Ευχαριστώ ούτως ή άλλως για την απάντηση...

#9   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/02/2018 - 12:10

Το γνωρίζω.. Δυστυχώς.

 

Γι' αυτό λέω πως σε αυτού του είδους τα προγράμματα δε θα έπρεπε να επηρεάζει.

 

Η Apple στις επίσημες ανακοινώσεις της πουθενά δεν αναφέρει για άνοιγμα της συσκευής, παρά μόνο για επισκευή και αντ/κο τρίτων.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 19/02/2018 - 12:12

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#10   odiseas

odiseas

    iPH User

  • 154 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 20/12/2019 - 16:47

Καλησπέρα παίδες.Θέλω να αλλάξω μπαταρια στο 6S.Στην isystem έχει 59 ευρώ και είναι γνήσια λένε.Επίσης στο public 38 αλλά συμβατική,στο πλαίσιο 29 ευρώ αλλά επίσης συμβατική.Η συμβατική θα τελειώνει γρήγορα σε σχέση με την γνήσια ή δεν παίζει ρόλο? Στο πλαίσιο μου είπαν οτι η απόδοση(τις συμβατικής που έχουν) είναι ίδια με την γνησια.Εχει βάλει κανείς απο πλαίσιο ή public? Υπάρχει διαφορά στην απόδωση της μπαταρίας?



#11   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 20/12/2019 - 17:25

59 € τα επίσημα; Ουάου. Το 6s πόσο κοστίζει καινούριο για να έχει 59€ η μπαταρία.

#12   odiseas

odiseas

    iPH User

  • 154 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 20/12/2019 - 20:35

Εξωφρενική τιμή για 6σ πλέον.Μαλλον στο πλαίσο θα πάω.



#13   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/12/2019 - 22:19

Άλλαξα της γυναίκας μου μπαταρία , έδωσα 59€ σε reseller apple και έγινε καινούργιο. Κράτησε πάνω από 2,5 έτη.

Σε πιο παλιό iPhone 6 είχα αλλάξει μπαταρία σε αλυσίδα καταστημάτων μη εξουσιοδοτημένη.
Η μπαταρία κράτησε 1 έτος μετά ήταν για πέταμα και έχασα την επισκευή από εξουσιοδοτημένο για πάντα , γιατί λυπήθηκα τα 20€ παραπάνω που έκανε στα εξουσιοδοτημένα.

Ποτέ ξανά εκτός εξουσιοδοτημένου και ας είναι λίγο πιο ακριβά.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες