Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

επιβεβαιωση Apple ID


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   newoldbei52

newoldbei52

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:none

Δημοσίευση 03/05/2018 - 19:52

Προσφατα, ενα πρωινο,  μολις συνδεθηκα με το ipad μου, ( ipad 2 με ios 9.3.5) , λαμβανω μηνυμα να επιβεβαιωσω το Apple ID μου. Ακολουθησα τις οδηγιες των μηνυματων και δημιουργησα νεο Apple ID και το εγραψα σε χαρτι μην το κανω λαθος. Ομως μου ζητηθηκε μια επιπλεον επιβεβαιωση,  να βαλω ενα κωδικο που θα λαμβανα σε μια αλλη συσκευη Apple.   Aνοιξα λοιπον το  iphone μου ( 4αρι δυστυχως με ios 7.1.2... ας οψεται η κριση ...) , ηρθε ενας εξαψηφιος κωδικος τον οποιο συμπληρωσα στο ipad σε μια οθονη με 6 παυλες ( _ ) . Απο τοτε αρχισαν τα προβληματα , λαμβανα συνεχως μηνυματα να βαλω το Apple ID μια στο Ipad , μια στο iphone ( σε αυτο δεν ηρθε ποτε οθονη με 6 παυλες ( _ ),   και με επακολουθο μηνυμα στην αλλη συσκευη καθως και στον iMac , οτι καποιος προσπαθει να συνδεθει σε αλλη συσκευη με το Apple ID . Προσπαθησα αρκετα να τα βαλω σε μια ταξη,  αλλα μπερδευτηκα και τα παρατησα . Τωρα λαμβανω μηνυματα, ειτε στο ipad ειτε στο iphone ,  να εισαγω  το Apple ID ειτε για συνδεση στο itunes ειτε για το  icloud και εξακολουθω να τα αγνοω μη γνωριζοντας τι να κανω αφου με την πληκτρολογιση του Apple ID που δημιουργησα δεν συνδεομαι στο itunes η στο icloud. Εχω απελπιστει,  μπορει να βοηθησει καποιος ; Ευχαριστω 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Lounes

Lounes

    iPH Member

  • 298 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 03/05/2018 - 21:08

Βάζεις το Apple ID τον κωδικό και συνεχέια του κωδικού τον εξαψήφιο αριθμό που σου στέλνει

#3   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/05/2018 - 13:44

Προσφατα, ενα πρωινο,  μολις συνδεθηκα με το ipad μου, ( ipad 2 με ios 9.3.5) , λαμβανω μηνυμα να επιβεβαιωσω το Apple ID μου. Ακολουθησα τις οδηγιες των μηνυματων και δημιουργησα νεο Apple ID και το εγραψα σε χαρτι μην το κανω λαθος. Ομως μου ζητηθηκε μια επιπλεον επιβεβαιωση,  να βαλω ενα κωδικο που θα λαμβανα σε μια αλλη συσκευη Apple.   Aνοιξα λοιπον το  iphone μου ( 4αρι δυστυχως με ios 7.1.2... ας οψεται η κριση ...) , ηρθε ενας εξαψηφιος κωδικος τον οποιο συμπληρωσα στο ipad σε μια οθονη με 6 παυλες ( _ ) . Απο τοτε αρχισαν τα προβληματα , λαμβανα συνεχως μηνυματα να βαλω το Apple ID μια στο Ipad , μια στο iphone ( σε αυτο δεν ηρθε ποτε οθονη με 6 παυλες ( _ ),   και με επακολουθο μηνυμα στην αλλη συσκευη καθως και στον iMac , οτι καποιος προσπαθει να συνδεθει σε αλλη συσκευη με το Apple ID . Προσπαθησα αρκετα να τα βαλω σε μια ταξη,  αλλα μπερδευτηκα και τα παρατησα . Τωρα λαμβανω μηνυματα, ειτε στο ipad ειτε στο iphone ,  να εισαγω  το Apple ID ειτε για συνδεση στο itunes ειτε για το  icloud και εξακολουθω να τα αγνοω μη γνωριζοντας τι να κανω αφου με την πληκτρολογιση του Apple ID που δημιουργησα δεν συνδεομαι στο itunes η στο icloud. Εχω απελπιστει,  μπορει να βοηθησει καποιος ; Ευχαριστω 

Ο 6ψήφιος είναι απο το Two-factor authentication.

 

Το πρόβλημα απο 'κει και πέρα είναι το iPh 4 που έχεις σε iOS 7.

 

Μπες εδώ, απεν/ποίησε το Two-Factor και αν θες το εν/ποιείς ξανά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#4   newoldbei52

newoldbei52

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:none

Δημοσίευση 04/05/2018 - 19:23

ευχαριστω το μελος nikosgnr. Εκανα αυτο που μου υπεδειξες .  Ελπιζω να "στρωσει" η κατασταση ...






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες