Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

iOS 12


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4362 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2476   giokspy

giokspy

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad mini 3

Δημοσίευση 14/11/2018 - 21:43

Μολις εκανα και γω την ανοησια να αναβαθμισω το ipad mini 3 απο 10.3.2 σε 12. Δεν ειχα δοκιμασει το 11 να δω το lagαρισμα αλλα και το 12 δεν παει πισω. Απορω πως καποιοι εγραφαν οτι ειναι γρηγορο στο mini 3. Mε setup as new ο safari lagαρει αρκετα, η οθονη μου φαινεται οτι κιτρινιζει και αρκετα πιο αχνα τα γραμματα. Γενικα δεν ειναι για χρηση. Οπτε θα μενει στη κορη μου για παιχνιδια. Και ο βασικος λογος της αναβαθμισης ηταν οτι δεν επαιζe το Netflix στο 10!!


Τελευταία επεξεργασία από: giokspy, 14/11/2018 - 21:44


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2477   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/11/2018 - 21:55

Σε εμένα με ΟΤΑ κάποιες φορές τα εικονίδια αναβοσβήνουν σαν φωτορυθμικά disco φάση και έτσι...

Το έχω παρατηρήσει και εγώ 5-6 φορές....λες και κάποιος πατάει τα app.....

Τραγικά τα αποτελέσματα με την 12.1 πραγματικά ελπίζω να κάνουν κάτι γιαυτό....και στο παρελθόν έχει ξαναγίνει αυτό δεν θυμάμαι με ποια έκδοση και περιμέναμε νέα έκδοση να νιώσει η μπαταρία κάτι το οποίο έγινε.Αναρωτιέμαι δεν κάνουν δοκιμές πριν μας τα πλασάρουν..?Μάλλον θέλουν να μας σπάσουν τα νεύρα,προσωπικά βιάστηκα χωρίς λόγο και έκανα το update.

Σήμερα στη δουλειά που το λειτούργησα η διαφορά είναι απίστευτη :mellow:,ανοίγω κάποιο app και η μπαταρία πέφτει 5% ούτε σε 1 λεπτό......και στο σπίτι που είμαι με Wifi το κινητό συμπεριφέρεται λες και έχω 3G ανοιχτό.

Χθες πάντως με την δοκιμή που έκανα να το πάω 1% μπαταρία και το κινητό αρνιόταν να κλείσει με χρήση εφαρμογών με τρέλανε......10 λεπτά και δεν ένιωθε,ώσπου βαρέθηκα το έκλεισα/άνοιξα και η μπαταρία ήταν στο 30%........έλεος.



#2478   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 14/11/2018 - 22:03

Βρε παιδια οσοι γραφετε για τετοιες συμπεριφορες απο τις συσκευες σας ειναι λογικο να ειστε δυσαρεστημενοι μεν, αλλα απο την αλλη ειναι προφανες οτι εχετε θεμα με τη μπαταρια σας.

Σε συσκευες 3ετιας με προσφατα αλλαγμενη μπαταρια ολα τρεχουν ομαλα χωρις τετοια τρελα κολληματα που αναφερετε. Δεν αμφισβητω οτι εχετε προβλημα, αλλα το προβλημα δεν ειναι το λειτουργικο-η μπαταρια σας ειναι.



#2479   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/11/2018 - 22:13

Φίλε μου αν είχε κάποιο πρόβλημα η μπαταρία μου δεν νομίζω να έμπαινα στην διαδικασία να "γκρινιάξω" εδώ μιλάμε για απίστευτη διαφορά,δεν είχα κανένα πρόβλημα πριν,με καλή χρήση έβγαζα άνετα μια μέρα 91% b. life και με το που έβαλα την 12.1 σε λίγες ώρες η μπαταρία ψόφια......ανοίγω app και κοιτάω την μπαταρία να πέφτει σαν τρελή,στην πρώτη μέρα παρατηρήθηκε αυτό,οπότε δεν γίνεται ξαφνικά να βγήκε άχρηστη η μπαταρία.



#2480   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1.910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 14/11/2018 - 22:25

Έχει παρατηρήσει κανείς freezαρισμα της συσκευής του για μερικά δευτερόλεπτα και να ξαναλειτουργεί κανονικά μετά; Την τελευταία εβδομάδα μου το κάνει αρκετά συχνά.

Μιλάω για συσκευή iPhone X και με την τελευταία έκδοση λογισμικού. Από την ημέρα που το πήρα όλες οι ενημερώσεις έχουν γίνει ΟΤΑ.

εγω φιλε το έχω αρκετό καιρό το συγκεκριμένο θέμα . Ακόμα και με clean restore σε όλες τις εκδόσεις κάνει τα ίδια απλά σε μικρότερο τέμπο .


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2481   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 14/11/2018 - 22:51

Φίλε μου αν είχε κάποιο πρόβλημα η μπαταρία μου δεν νομίζω να έμπαινα στην διαδικασία να "γκρινιάξω" εδώ μιλάμε για απίστευτη διαφορά,δεν είχα κανένα πρόβλημα πριν,με καλή χρήση έβγαζα άνετα μια μέρα 91% b. life και με το που έβαλα την 12.1 σε λίγες ώρες η μπαταρία ψόφια......ανοίγω app και κοιτάω την μπαταρία να πέφτει σαν τρελή,στην πρώτη μέρα παρατηρήθηκε αυτό,οπότε δεν γίνεται ξαφνικά να βγήκε άχρηστη η μπαταρία.

Εγω παλι παω στοιχημα οτι αν -υποθετικα- αλλαζες μπαταρια ολα τα προβληματα που αναφερεις θα εξαφανιζονταν.

Αλλο ενδεχομενο να υπαρχει "κολλημενο" app που δουλευει συνεχως στο παρασκηνιο και σου ρουφαει τη μπαταρια, αλλα δεν πιστευω οτι ειναι αυτο.



#2482   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/11/2018 - 22:54

Εγω παλι παω στοιχημα οτι αν -υποθετικα- αλλαζες μπαταρια ολα τα προβληματα που αναφερεις θα εξαφανιζονταν.

Αλλο ενδεχομενο να υπαρχει "κολλημενο" app που δουλευει συνεχως στο παρασκηνιο και σου ρουφαει τη μπαταρια, αλλα δεν πιστευω οτι ειναι αυτο.

Όχι δεν είναι app......τα έχω ψάξει όλα....απ την ωραία μέρα που έβαλα την 12.1 άλλαξαν τα πάντα.



#2483   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/11/2018 - 23:37

Φίλε μου αν είχε κάποιο πρόβλημα η μπαταρία μου δεν νομίζω να έμπαινα στην διαδικασία να "γκρινιάξω" εδώ μιλάμε για απίστευτη διαφορά,δεν είχα κανένα πρόβλημα πριν,με καλή χρήση έβγαζα άνετα μια μέρα 91% b. life και με το που έβαλα την 12.1 σε λίγες ώρες η μπαταρία ψόφια......ανοίγω app και κοιτάω την μπαταρία να πέφτει σαν τρελή,στην πρώτη μέρα παρατηρήθηκε αυτό,οπότε δεν γίνεται ξαφνικά να βγήκε άχρηστη η μπαταρία.

Το θέμα είναι όμως πως έχει όντως θέμα η μπαταρία σου.

 

Όλα αυτά που αναφέρεις δεν είναι φυσιολογικά (ειδικά με το άσχετο κλείσιμο) και δεν είναι αποκλειστική ευθύνη του ίδιου του iOS.

 

Επίσης δε γίνεται να έχεις επιδόσεις και λειτουργικότητα -που έφερε το iOS 12- χωρίς να θυσιάσεις κάτι απο την αυτονομία.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2484   dgeorge4

dgeorge4

    iPH Enthousiast

  • 489 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 14/11/2018 - 23:45

Βρε πώς δε γίνεται να βγαίνει άχρηστη η μπαταρία μετά το update. Αλλά δε φταίει το 12.1 αλλά οι χάλια υλοποιήσεις των μπαταριών της apple, διότι και στην 12.0.1 να γυρίσεις, πάλι το ίδιο χάλι θα είναι. Εγώ πιστεύω κάπου κλατάρουν στο update, χάνουν τη «μνήμη» τους και ο μόνος τρόπος να βελτιωθεί είναι το calibration ή να περιμένεις το επόμενο update που θα ξαναδιαβάσει το λειτουργικό τη μπαταρία και θα τη δει καλύτερα από πριν. Αλλιώς αλλαγή μπαταρίας.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2485   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/11/2018 - 00:23

Το θέμα είναι όμως πως έχει όντως θέμα η μπαταρία σου.

 

Όλα αυτά που αναφέρεις δεν είναι φυσιολογικά (ειδικά με το άσχετο κλείσιμο) και δεν είναι αποκλειστική ευθύνη του ίδιου του iOS.

Δεν υπήρχε ιστορικό με κάποιο κλείσιμο,με λίγα λόγια το κινητό φύσαγε με την 12.0.1 έβγαζα 1 μέρα χαλαρώτατα και με google maps που το χρειάζομαι λόγο δουλείας  και με την πατάτα την 12.1 ανοίγω app και η μπαταρία πέφτει 1% κάθε 30sec με Wifi.....

Περιμένω τις επόμενες μέρες που για άλλη μια φορά θα βγάλουν update το οποίο θα διορθώσει τα λάθη του προηγούμενου....



#2486   bagg21

bagg21

    iPH Contributor

  • 971 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/11/2018 - 00:29

Χάθηκε από το FaceTime η επιλογή του να τραβάς φωτό κατά την κλήση;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Θα το ξανά βάλουν στην 12.1.1.official

Υπάρχει στην 12.1.1 beta 2

Στάλθηκε από το AGS-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#2487   bagg21

bagg21

    iPH Contributor

  • 971 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/11/2018 - 00:30

Χάθηκε από το FaceTime η επιλογή του να τραβάς φωτό κατά την κλήση;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Θα το ξανά βάλουν στην 12.1.1.official

Υπάρχει στην 12.1.1 beta 2

Στάλθηκε από το AGS-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#2488   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/11/2018 - 00:31

έμεινε με 1% με 10 λεπτά χρήσης......το κλείνω και το ανοίγω και η μπαταρία στο 35%.......περίεργα πράματα.

Μιλάω γι' αυτό. Είναι ξεκάθαρα θέμα της μπαταρίας σου.

 

Μη περιμένεις τρομερές αλλαγές μελλοντικά..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2489   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/11/2018 - 00:40

Μιλάω γι' αυτό. Είναι ξεκάθαρα θέμα της μπαταρίας σου.

 

Μη περιμένεις τρομερές αλλαγές μελλοντικά..

Ναι κάτι το οποίο πριν την 12.1 δεν γινόταν.....αν είχε π.χ 5% μπαταρία και το έκλεινες/άνοιγες πάλι χαμηλά θα ήταν....με 1% ούτε που θα άνοιγε......αν έκλεινε μόνο του το ίδιο....

Αλλά με την 12.1 κάνει αυτά τα κουφά που μου δίνει την αίσθηση πως η μπαταρία δουλεύει όπως δούλευε το % που αναγράφει είναι ότι νάνε....

Τέσπα........στην αναμονή να έρθει το new update.Απλά είναι μλκ μεγάλη όλο αυτό και φυσικά αρκετός κόσμος το αντιμετωπίζει τώρα αυτό και μιλάω για συσκευές οι οποίες δεν έχουν θέμα με μπαταρία,τώρα αυτοί που έχουν θέμα καλό είναι να την αλλάξουν :)



#2490   angelob7

angelob7

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 15/11/2018 - 10:01

ΔΕΝ είναι θέμα μπαταρίας. Σας λέει πως μέσα σε μια μέρα, μετά την αναβάθμιση σε ios12 το κινητό άλλαξε συμπεριφορά, τόσο δύσκολο είναι να καταλάβουμε πως η apple εσκεμμένα μας αχρηστεύει τις μπαταρίες, για να πάμε σε αγορά νέας συσκευής. Μένω στο 10.2.1 δεν θα αναβαθμίσω ποτέ. Τέλος οι αναβαθμίσεις, θα πρέπει να μένουμε στο ios που έρχεται η συσκευή μας είτε είναι iPhone είτε ipad. Θα πρέπει να περνάμε μόνο διορθώσεις του ios, δηλαδή, αν έρθει το iPhone με ios 10, να τερματίσουμε τα updates της 10 και να μην πάμε σε ios 11..12..(εκτός αν είναι απολύτως απαραίτητο για τα app που χρησιμοποιούμε). Το κάθε καινούργιο λειτουργικό είναι γραμμένο-αποδίδει καλύτερα, για την κάθε καινούργια συσκευή που πλασάρει η apple.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες