Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

iOS 12


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4362 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2446   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/11/2018 - 14:48

Το πραγματικό "συλλεκτικό" (a.k.a iPh 5) το καλύτερο iPhone που κατασκευάστηκε ποτέ.

 

Τόσα κατασκευαστικά Features μαζεμένα είχε.

 

Ξεφλούδιζε απλά κοιτώντας το. Κάποιος ανακάλυψε οτι μπλεδίζει κιόλας χαρίζοντας μας επι μήνες μοναδικές στιγμές.

 

Hail to the King.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2447   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 13/11/2018 - 15:05

Το καλύτερο iPhone μάγκες είναι το επόμενο.

Από την στιγμή που το αγοράσατε οποίο μοντέλο και να πήρατε , παύει πλέον να είναι το καλύτερο , το συλλέκτικότερο διότι η apple ξέρει τι θέλετε και θα σας φέρει το επόμενο καλύτερο.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2448   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 13/11/2018 - 15:08

Σωστός. Και ας πω και κάτι προφητικό, αλλά καλύτερο από το επόμενο, είναι το μεθεπόμενο. 



#2449   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 13/11/2018 - 15:30

Χαζή κουβέντα κάνουμε. Λογικό είναι το κάθε επόμενο να είναι καλύτερο από το απερχόμενο αλλιώς πως θα πουλούσε; Τώρα το ποσό καλύτερο και επαναστατικό είναι αυτό ελέγχεται


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#2450   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 13/11/2018 - 17:04

Μπορει να γινω γραφικος, αλλα η ουσια ειναι κατα ποσο χρειαζεται το καθε καινουριο - ολο και πιο ακριβο - iPhone σε σχεση με τους προκατοχους του. Προσωπικα με αυτη τη λογικη θα μπορουσα να κανω ενα συγκριτικο εν ετη 2018 και δη Νοεμβριο με βαση τις τιμες των 7 -8 - Χ. Δε μιλαμε για αναβαθμισεις απο το 4 στο 4s για να καταληξουμε στο 5 και 5s οπου η αλλαγη RAM, μεγεθους αλλα και απο 32 σε 64bit συσκευες.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2451   dragonfighter

dragonfighter

    iPH Member

  • 217 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 13/11/2018 - 19:30

«Το καλύτερο» στην τεχνολογια υπάρχει σαν έννοια μόνο για συγκεκριμενες χρονικες στιγμες. Το καλύτερο κινητό το 2009 ήταν το 3GS, το 2010 το iPhone 4, το 2012 το Samsung s3, κτλ.
Στα κινητά πχ υπάρχουν γενικά τρεις κατηγορίες χρηστών/καταναλωτών:
αυτοί που θέλουν το καλύτερο κ τρέχουν κ τα σκάνε κάθε χρόνο
εκείνοι που παίρνουν ή μενουν με το περσινό ή πρόπερσινο καλύτερο γιατί ωραίο το καλύτερο αλλά μην πιάνουν κ τον κωλο
κ εκείνοι που θέλουν να κάνουν απλά τη δουλειά τους με το ελάχιστο δυνατό κόστος και ταλαιπωρούν στην πορεία όλους τους άλλους γιατί μια ο χώρος γεμίζει, μια λαγκαρει το κινητό κτλ.

Βέβαια ξεφύγαμε λίγο από το θέμα.

Τελευταία επεξεργασία από: dragonfighter, 13/11/2018 - 19:36


#2452   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/11/2018 - 20:18

Με την 12.1 η μπαταρία του κινητού τάχει παίξει εντελώς.....Έχω το 6s και δεν είχα κανένα θέμα και τώρα πέφτει πάρα πολύ γρήγορα,αναρωτιέμαι τι καταφέρανε πάλι να κάνουν.Το έχω 100% ανοίγω εφαρμογή με υπηρεσίες τοποθεσίας και πέφτει στο 80% για πλάκα μέσα σε 10 λεπτά.....πριν δεν παρουσίαζε κάτι τέτοιο και έβγαζα χαλαρά τη μέρα μου.Το γονάτισα πριν λίγο στο 1% της μπαταρίας και άνοιξα ξανά εφαρμογή με υπηρεσίες τοποθεσίας και δεν έλεγε να κλείσει το κινητό......έμεινε με 1% με 10 λεπτά χρήσης......το κλείνω και το ανοίγω και η μπαταρία στο 35%.......περίεργα πράματα.Διάβασα που έγραψε κάποιος να απενεργοποιήσουμε  την "δυνατότητα απόδοσης κορυφής" στην επιλογή όμως βγάζει το μήνυμα  "Η απενεργοποίηση μπορεί να προκαλέσει αναπάντεχους τερματισμούς" οπότε δεν το έχω δοκιμάσει γιατί δεν ξέρω τι θα γίνει μετά,κάποια συμβουλή...?Θυμάμαι και στο παρελθόν με κάποιο update είχε γίνει θέμα με την μπαταρία....



#2453   nickvog

nickvog

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 13/11/2018 - 23:08

Με την 12.1 η μπαταρία του κινητού τάχει παίξει εντελώς.....Έχω το 6s και δεν είχα κανένα θέμα και τώρα πέφτει πάρα πολύ γρήγορα,αναρωτιέμαι τι καταφέρανε πάλι να κάνουν.Το έχω 100% ανοίγω εφαρμογή με υπηρεσίες τοποθεσίας και πέφτει στο 80% για πλάκα μέσα σε 10 λεπτά.....πριν δεν παρουσίαζε κάτι τέτοιο και έβγαζα χαλαρά τη μέρα μου.Το γονάτισα πριν λίγο στο 1% της μπαταρίας και άνοιξα ξανά εφαρμογή με υπηρεσίες τοποθεσίας και δεν έλεγε να κλείσει το κινητό......έμεινε με 1% με 10 λεπτά χρήσης......το κλείνω και το ανοίγω και η μπαταρία στο 35%.......περίεργα πράματα.Διάβασα που έγραψε κάποιος να απενεργοποιήσουμε  την "δυνατότητα απόδοσης κορυφής" στην επιλογή όμως βγάζει το μήνυμα  "Η απενεργοποίηση μπορεί να προκαλέσει αναπάντεχους τερματισμούς" οπότε δεν το έχω δοκιμάσει γιατί δεν ξέρω τι θα γίνει μετά,κάποια συμβουλή...?Θυμάμαι και στο παρελθόν με κάποιο update είχε γίνει θέμα με την μπαταρία....

Προς το παρόν, μπορείς να γυρίσεις πίσω στην 12.0.1.



#2454   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/11/2018 - 23:21

Με την 12.1 η μπαταρία του κινητού τάχει παίξει εντελώς.....Έχω το 6s και δεν είχα κανένα θέμα και τώρα πέφτει πάρα πολύ γρήγορα,αναρωτιέμαι τι καταφέρανε πάλι να κάνουν.Το έχω 100% ανοίγω εφαρμογή με υπηρεσίες τοποθεσίας και πέφτει στο 80% για πλάκα μέσα σε 10 λεπτά.....πριν δεν παρουσίαζε κάτι τέτοιο και έβγαζα χαλαρά τη μέρα μου.Το γονάτισα πριν λίγο στο 1% της μπαταρίας και άνοιξα ξανά εφαρμογή με υπηρεσίες τοποθεσίας και δεν έλεγε να κλείσει το κινητό......έμεινε με 1% με 10 λεπτά χρήσης......το κλείνω και το ανοίγω και η μπαταρία στο 35%.......περίεργα πράματα.Διάβασα που έγραψε κάποιος να απενεργοποιήσουμε  την "δυνατότητα απόδοσης κορυφής" στην επιλογή όμως βγάζει το μήνυμα  "Η απενεργοποίηση μπορεί να προκαλέσει αναπάντεχους τερματισμούς" οπότε δεν το έχω δοκιμάσει γιατί δεν ξέρω τι θα γίνει μετά,κάποια συμβουλή...?Θυμάμαι και στο παρελθόν με κάποιο update είχε γίνει θέμα με την μπαταρία....

Απο τη στιγμή που βλέπεις άκυρες μεταπτώσεις στο ποσοστό, μιλάμε για μπαταρία.

 

Καλύπτεσαι ακόμα για τα 39€.

 

Απο την άλλη αν πήγες ΟΤΑ, κάνε ένα Restore.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2455   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/11/2018 - 23:24

Απο τη στιγμή που βλέπεις άκυρες μεταπτώσεις στο ποσοστό, μιλάμε για μπαταρία.

 

Το θέμα είναι πως δεν είχα κανένα θέμα με την μπαταρία,ίσα ίσα κράταγε μια χαρά,με την 12.1 τρελάθηκε εντελώς....ούτε ιός να ήταν.



#2456   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/11/2018 - 23:27

Αν πήγες ΟΤΑ κάνε ένα Restore και θα δείς σχετική διαφορά.

 

Επίσης τσέκαρε και τις χιλιοειπωμένες υπ. συστήματος.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2457   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 14/11/2018 - 00:53

Σε εμενα τουλαχιστον ουτε η 12.1 σταματησε την κατρακυλα της μπαταριας.
Επομενη ελπιδα πια διορθωσης στην 12.1.1


Sent from my iPad using Tapatalk

#2458   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/11/2018 - 06:57

Σε εμενα τουλαχιστον ουτε η 12.1 σταματησε την κατρακυλα της μπαταριας.
Επομενη ελπιδα πια διορθωσης στην 12.1.1


Sent from my iPad using Tapatalk

:(

Στην δική μου περίπτωση η διαφορά είναι τρομερά μεγάλη,έχεις την αίσθηση λες και το update έγινε για να πίνει την μπαταρία......ελπίζω κάτι να κάνουν γιαυτό.



#2459   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 14/11/2018 - 11:45

Έχει παρατηρήσει κανείς freezαρισμα της συσκευής του για μερικά δευτερόλεπτα και να ξαναλειτουργεί κανονικά μετά; Την τελευταία εβδομάδα μου το κάνει αρκετά συχνά.

Μιλάω για συσκευή iPhone X και με την τελευταία έκδοση λογισμικού. Από την ημέρα που το πήρα όλες οι ενημερώσεις έχουν γίνει ΟΤΑ.

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 14/11/2018 - 11:45


#2460   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 14/11/2018 - 12:02

Έχει παρατηρήσει κανείς freezαρισμα της συσκευής του για μερικά δευτερόλεπτα και να ξαναλειτουργεί κανονικά μετά; Την τελευταία εβδομάδα μου το κάνει αρκετά συχνά.

Μιλάω για συσκευή iPhone X και με την τελευταία έκδοση λογισμικού. Από την ημέρα που το πήρα όλες οι ενημερώσεις έχουν γίνει ΟΤΑ.

Παρη ναι μου το έκανε και εμένα σε ota update στο iPhone 7plus
Όλες οι να αναβαθμίσεις πάντα ota
Είχα καλομάθει και βαριόμουν αφάνταστα το restore και as new
Δυστυχως αναγκάστηκα να κάνω αυτήν την φορά και ευτυχώς ηρέμησε και δεν μου τραβάει τα ψιλό freezαρισματα που έκανε πριν
Έστρωσε και πάει καλα πιστεύω ( φτου φτου)
Το μόνο θέμα μου είναι πλέον με την μπαταρία που δεν κρατάει όπως παλιά .....


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: canecorso, 14/11/2018 - 12:03

  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες