Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

iOS 12


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4362 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1816   georgeavl3

georgeavl3

    iPH User

  • 100 μηνύματα

Δημοσίευση 06/10/2018 - 19:29

Τίποτα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1817   pakos30

pakos30

    iPH Hero

  • 4.037 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 06/10/2018 - 19:37

Πλέον δεν μου γράφει ότι η μπαταρία μου υποστηρίζει μέγιστη απόδοση κορυφής έτσι θα παραμείνει?? και τι αρνητικά θα έχω από δω και πέρα ;Θα ενεργοποιηθεί ξανά η safe λειτουργία εάν έχω ξανά αναπάντεχο τερματισμό;

#1818   dinosppc

dinosppc

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 06/10/2018 - 19:40

Το είδα και εγώ και ξενέρωσα πολύ. Προσπαθώ να καταλάβω γιατί το αφαίρεσαν και μάλλον το iq μου είναι χαμηλό για να βρει την απάντηση

Σε μένα υπάρχει. Έχω το 6S.



#1819   georgeavl3

georgeavl3

    iPH User

  • 100 μηνύματα

Δημοσίευση 06/10/2018 - 19:42

Πλέον δεν μου γράφει ότι η μπαταρία μου υποστηρίζει μέγιστη απόδοση κορυφής έτσι θα παραμείνει?? και τι αρνητικά θα έχω από δω και πέρα ;Θα ενεργοποιηθεί ξανά η safe λειτουργία εάν έχω ξανά αναπάντεχο τερματισμό;

Αν θέλεις να μη φαίνεται αυτό το μήνυμα μια είναι η λύση: επαναφορά. Αρνητικά τίποτα απολύτως. Ναι θα ενεργοποιηθεί αυτό δεν το αποφεύγεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1820   pakos30

pakos30

    iPH Hero

  • 4.037 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 06/10/2018 - 19:45

Αν θέλεις να μη φαίνεται αυτό το μήνυμα μια είναι η λύση: επαναφορά. Αρνητικά τίποτα απολύτως. Ναι θα ενεργοποιηθεί αυτό δεν το αποφεύγεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk

τι επαναφορά;

#1821   georgeavl3

georgeavl3

    iPH User

  • 100 μηνύματα

Δημοσίευση 06/10/2018 - 19:58

τι επαναφορά;

Γενική επαναφορά, δηλαδή Restore


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1822   pakos30

pakos30

    iPH Hero

  • 4.037 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 06/10/2018 - 20:01

Σε ευχαριστώ πολύ δλδ είμαι για αλλαγή μπαταρίας;

#1823   georgeavl3

georgeavl3

    iPH User

  • 100 μηνύματα

Δημοσίευση 06/10/2018 - 20:02

Σε καμία περίπτωση, η δική μου είναι 87% υγεία και δεν έχει παρουσιάσει αυτό το φαινόμενο, δεν έχει πρόβλημα η μπαταρία σου


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1824   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 06/10/2018 - 20:02

Πλέον δεν μου γράφει ότι η μπαταρία μου υποστηρίζει μέγιστη απόδοση κορυφής έτσι θα παραμείνει?? και τι αρνητικά θα έχω από δω και πέρα ;Θα ενεργοποιηθεί ξανά η safe λειτουργία εάν έχω ξανά αναπάντεχο τερματισμό;

Αυτο για τη μπαταρια θα παραμεινει. Αρνητικα-αν χρησιμοποιεις πολλες εφαρμογες που απαιτουν τον επεξεργαστη να δουλευει στα "κοκκινα" (πχ παιχνιδια) θα βλεπεις συχνα επανεκκινησεις. Αν παλι δεν πολυζοριζεις το κινητο μπορει να εχεις restart μια στις τοσες. Μονη λυση αλλαγη μπαταριας για σιγουρια.



#1825   pakos30

pakos30

    iPH Hero

  • 4.037 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 06/10/2018 - 20:06

Ο ένοχος είναι το PUBG τώρα τελευταία το έχω λιώσει...Σας ευχαριστώ παιδιά!!

#1826   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 06/10/2018 - 20:09

Απλα να θυμασαι οτι η υγεια της μπαταριας σχετιζεται φυσικα με τη δυνατοτητα αποδοσης κορυφης αλλα δεν παυουν να ειναι δυο ανεξαρτητα πραγματα, γι'αυτο και το iOS αναφερει και τις δυο αυτες παραμετρους.

Προφανως ενα κινητο με υγεια μπαταριας 100% θα υποστηριζει αποδοση κορυφης σιγουρα, αλλα η δικη σου περιπτωση ειναι χαρακτηριστικο παραδειγμα μπαταριας που επαρκει απολυτα με το 89% οταν χρησιμοποιεις το κινητο σε "νορμαλ" πλαισια, αλλα γονατιζει οταν ο επεξεργαστης δουλευει στη μεγιστη ταχυτητα χρονισμου (οταν παιζεις PUBG δηλαδη).


Τελευταία επεξεργασία από: Dkoukou, 06/10/2018 - 20:11


#1827   sakissalonika

sakissalonika

    iPH Addict

  • 895 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/10/2018 - 20:14

Workaround ( ? )
Στις ρυθμισεις τοποθεσιας συστηματος, κλειστε και ενεργοποιηστε τον διακοπτη ''Ζώνη ώρας''

Τελικά ήταν αυτό. Ενεργοποίησα τον διακόπτη και τώρα στο Night shift εμφανίζεται η επιλογή Sunset to Sunrise.

Ευχαριστώ πολύ

#1828   pakos30

pakos30

    iPH Hero

  • 4.037 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 06/10/2018 - 20:23

Απλα να θυμασαι οτι η υγεια της μπαταριας σχετιζεται φυσικα με τη δυνατοτητα αποδοσης κορυφης αλλα δεν παυουν να ειναι δυο ανεξαρτητα πραγματα, γι'αυτο και το iOS αναφερει και τις δυο αυτες παραμετρους.
Προφανως ενα κινητο με υγεια μπαταριας 100% θα υποστηριζει αποδοση κορυφης σιγουρα, αλλα η δικη σου περιπτωση ειναι χαρακτηριστικο παραδειγμα μπαταριας που επαρκει απολυτα με το 89% οταν χρησιμοποιεις το κινητο σε "νορμαλ" πλαισια, αλλα γονατιζει οταν ο επεξεργαστης δουλευει στη μεγιστη ταχυτητα χρονισμου (οταν παιζεις PUBG δηλαδη).

λογικο το βρίσκω αυτο που λες και όταν γονατίζει ο επεξεργαστής το χειρότερο σενάριο ποιο είναι;Δηλαδή τώρα που απενεργοποίησα χειροκίνητα τη προστασία μέσω διαχείρισης απόδοσης η μπαταρία υποστηρίζει κανονικά απόδοση κορυφής απλά δεν το γράφει;και κάτι τελευταίο όταν μπαίνει σε προστασία τι γίνεται κόβεται η απόδοση του επεξεργαστή και το κινητό γίνεται πιο αργό;

#1829   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 06/10/2018 - 20:34

Πλέον δεν μου γράφει ότι η μπαταρία μου υποστηρίζει μέγιστη απόδοση κορυφής έτσι θα παραμείνει?? και τι αρνητικά θα έχω από δω και πέρα ;Θα ενεργοποιηθεί ξανά η safe λειτουργία εάν έχω ξανά αναπάντεχο τερματισμό;

Όταν η συσκευή σου κλείσει ξανά μόνη της, το Throttle επανέρχεται και θα χρειαστεί να το απεν/ποιήσεις ξανά.

 

Τώρα, αν και έχουμε ξαναπεί πως το (Beta) Health δε πρέπει να είναι βασικό κριτήριο για τη μπαταρία, ίσως θα πρέπει να σκεφτείς την αντ/σταση της.

 

Ειδικά αν δεν έχεις καλή αυτονομία.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1830   pakos30

pakos30

    iPH Hero

  • 4.037 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 06/10/2018 - 20:57

Θα το κοιτάξω Νίκο σε ευχαριστώ!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 10 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες