Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

iOS 12


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4362 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1861   vaggelis83

vaggelis83

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 08/10/2018 - 09:27

Και γω από το Viber βλέπω μεγάλη κατανάλωση στο παρασκήνιο. Έχει κάνει ένα κάρο update αυτές τις μέρες το συγκεκριμένο application. Δεν φταίει η Apple για αυτό , αλλά οι developers της εφαρμογής.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1862   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1.026 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/10/2018 - 11:52

Καθόλου, Ίσα ίσα που κατάλαβα τι φταίει, δε ψάχνω άλλο!


Sent from my iPhone using Tapatalk


Τι εντοπισες ως υπαίτιο;

#1863   gymsouda

gymsouda

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2018 - 11:56

Τι εντοπισες ως υπαίτιο;

 

 

Απ ότι κατάλαβα παίζει σημαντικό ρόλο η υγεία. Προφανώς κ το σεταρισμα. Η ταχύτητα του iOS 12 και η αμεσότητα του, έχει αντίτιμο τη κατανάλωση. Όσα παλαιά μοντέλα έχουν χαμηλή υγεία αντιμετωπίζουν πρόβλημα. Ο φίλος πιο πάνω που την άλλαξε είναι οκ.


Sent from my iPhone using Tapatalk



#1864   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 08/10/2018 - 15:45

Και γω από το Viber βλέπω μεγάλη κατανάλωση στο παρασκήνιο. Έχει κάνει ένα κάρο update αυτές τις μέρες το συγκεκριμένο application. Δεν φταίει η Apple για αυτό , αλλά οι developers της εφαρμογής.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Έχεις δίκιο  αυτοί στο viber παίζουν με την εφαρμογή τους και προσπαθούν τα μέγιστα (άλλο αν δεν τα καταφέρνουν.            
Τα έχω πάρει με την apple γιατί πληρώνω ένα σκασμό λεφτά παραπάνω για να είμαι σε ένα αξιόπιστο κλειστό κύκλωμα συσκευών και os που δουλεύουν απροβλημάτιστα χωρίς προβλήματα.          
Η apple που περνάει ελέγχους τις εφαρμογές πριν ανέβουν στο apple store δεν τους βλέπει τι κάνουν ;          
Αν "ανεβαίνουν" έτσι εφαρμογές στα κουτουρού που είναι η ποιοτική διαφορά του apple store σε σχέση με το play store ;        
Επιτρέπεται να με βάζει να τρώω ένα απόγευμα με σεταρίσματα ;
Αν ήταν καθημερινή που το κινητό είναι εργαλείο δουλειάς ; θα είχα μείνει στα κρύα του λουτρού.  
Την εμπιστοσύνη στα λειτουργικά συστήματα τους πληρώνουμε τόσο ακριβά.... ε ας φροντίζουν καλύτερα να μην την χάνουν οι πελάτες τους ......

Συγνώμη αλλά τα έχω πάρει μαζί τους.     :o  

 

Από την μια πουλάνε μούρη με τις τιμές τους και από την άλλη ιδρώνουμε η μπαταρία να βγάλει ένα χρόνο με τις βλακείες τους στις ασταμάτητες ανανεώσεις ios και τις προσαρμογές των εφαρμογών σε αυτά.      

Με τι ψυχολογία θα πάω εγώ τώρα να σκάσω 1200€ να πάρω το Xs ;  :(


Τελευταία επεξεργασία από: petervgr, 08/10/2018 - 15:47


#1865   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.407 μηνύματα

Δημοσίευση 08/10/2018 - 15:57

Έχεις δίκιο αυτοί στο viber παίζουν με την εφαρμογή τους και προσπαθούν τα μέγιστα (άλλο αν δεν τα καταφέρνουν.
Τα έχω πάρει με την apple γιατί πληρώνω ένα σκασμό λεφτά παραπάνω για να είμαι σε ένα αξιόπιστο κλειστό κύκλωμα συσκευών και os που δουλεύουν απροβλημάτιστα χωρίς προβλήματα.
Η apple που περνάει ελέγχους τις εφαρμογές πριν ανέβουν στο apple store δεν τους βλέπει τι κάνουν ;
Αν "ανεβαίνουν" έτσι εφαρμογές στα κουτουρού που είναι η ποιοτική διαφορά του apple store σε σχέση με το play store ;
Επιτρέπεται να με βάζει να τρώω ένα απόγευμα με σεταρίσματα ;
Αν ήταν καθημερινή που το κινητό είναι εργαλείο δουλειάς ; θα είχα μείνει στα κρύα του λουτρού.
Την εμπιστοσύνη στα λειτουργικά συστήματα τους πληρώνουμε τόσο ακριβά.... ε ας φροντίζουν καλύτερα να μην την χάνουν οι πελάτες τους ......

Συγνώμη αλλά τα έχω πάρει μαζί τους.

Από την μια πουλάνε μούρη με τις τιμές τους και από την άλλη ιδρώνουμε η μπαταρία να βγάλει ένα χρόνο με τις βλακείες τους στις ασταμάτητες ανανεώσεις ios και τις προσαρμογές των εφαρμογών σε αυτά.

Με τι ψυχολογία θα πάω εγώ τώρα να σκάσω 1200€ να πάρω το Xs ; :(

Σωστός σε όλα. Και επειδή σε παρακολουθώ και όπως σου έχω ξαναπεί είμαι στην ίδια θέση με σενα, σου βάζω ένα τρυπακι.. Λες να μην ψωνίσουμε φέτος που στην τελική είναι η περσινή σειρά s και να πάμε του χρόνου με εντελώς νέα συσκευή iPhone, new design κτλ;


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: ikaros13, 08/10/2018 - 15:58


#1866   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 08/10/2018 - 16:16

Το σκέφτομαι και εγώ σοβαρά για τα καινούργια του χρόνου , από την άλλη και το Χ στα 780 σήμερα χωρίς ΦΠΑ πάει κανένα 700αρι 740 θα το χτυπήσω δεν κρατιέμαι άλλο με το 6s.

Το βασικό είναι ότι θέλω μεγάλη οθόνη και Face ID που τα εχει το Χ και που τα καινούργια εκτός από το διαφορετικό design θα έχουν περίπου την ίδια σε διαστασεις οθόνη απλά «θα δουλεύει 30% καλύτερα τα χρώματα» «νεος επεξεργαστης πιο γρήγορος» κλπ. Επίσης σκέφτομαι , πως ότι πάρω θα το κρατήσω 2 χρόνια σίγουρα που τα βγάζει άνετα το Χ (αν δεν βγάλει θέμα μπαταριας με τα νέα iOS ).

Τα καινούργια του χρόνου πάλι θα είναι στο θεό οι τιμές όπως και φέτος. Νομίζω υπέρτιμούν αυτό που παρέχουν στους πελάτες τους και δεν θέλω να τους τα δώσω. Ας τα δώσω σε κάτι πιο value for money. Εκτός αν βγει κάτι πολύ extreme όπως πχ εύκαμπτες οθόνες σε κινητά όποτε εκεί όλοι οι προγραμματισμοί αναιρούνται .

Spam off


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: petervgr, 08/10/2018 - 16:18


#1867   josuts

josuts

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/10/2018 - 16:49

Revolut app k i bank pay.Παιδια καλησπερα.Θελω να ρωτησω αν γνωριζεται αυτες τις 2 εφαρμογες κ ποση μπαταρια καταναλωνουν! Διοτι νομιζω στο δικο μου την ρουφανε λιγο εως πολυ :(



#1868   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 08/10/2018 - 16:54

Revolut που έχω καθόλου


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#1869   JimBala

JimBala

    iPH User

  • 167 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 08/10/2018 - 17:00

Εγω σε iphone X εχω 4ωρες και 18 λεπτα με υγεια μπαταριας στο 98% τις τελευταιες 8 μερες


Καλά είσαι! Εάν έπιανα 4ωρο θα ήμουν ευχαριστημένος. Με τη 10.3.3 έπιανα 5 ώρο για πλάκα μη σου πω κ 6ωρα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1870   johntrou7

johntrou7

    iPH User

  • 154 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 08/10/2018 - 17:02

Το σκέφτομαι και εγώ σοβαρά για τα καινούργια του χρόνου , από την άλλη και το Χ στα 780 σήμερα χωρίς ΦΠΑ πάει κανένα 700αρι 740 θα το χτυπήσω δεν κρατιέμαι άλλο με το 6s.
Το βασικό είναι ότι θέλω μεγάλη οθόνη και Face ID που τα εχει το Χ και που τα καινούργια εκτός από το διαφορετικό design θα έχουν περίπου την ίδια σε διαστασεις οθόνη απλά «θα δουλεύει 30% καλύτερα τα χρώματα» «νεος επεξεργαστης πιο γρήγορος» κλπ. Επίσης σκέφτομαι , πως ότι πάρω θα το κρατήσω 2 χρόνια σίγουρα που τα βγάζει άνετα το Χ (αν δεν βγάλει θέμα μπαταριας με τα νέα iOS ).
Τα καινούργια του χρόνου πάλι θα είναι στο θεό οι τιμές όπως και φέτος. Νομίζω υπέρτιμούν αυτό που παρέχουν στους πελάτες τους και δεν θέλω να τους τα δώσω. Ας τα δώσω σε κάτι πιο value for money. Εκτός αν βγει κάτι πολύ extreme όπως πχ εύκαμπτες οθόνες σε κινητά όποτε εκεί όλοι οι προγραμματισμοί αναιρούνται .
Spam off
Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Αφού και εγώ έσπασα το κεφάλι μου τελικά κατέληξα στο X στα 780 προ ΦΠΑ το οποίο είναι το ίδιο πράγμα με το xs . Όσον αφορά το xs max ούτε καν το σκέφτηκα γιατί 1350 € για ένα τηλέφωνο είναι απλά υπερβολικά δεδομένου ότι το μόνο παραπάνω που θα έβλεπα σαν διαφορά θα ήταν η οθόνη του...

#1871   smoothjimmy27

smoothjimmy27

    iPH Addict

  • 803 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:smoothjimmy27

Δημοσίευση 08/10/2018 - 17:03

Καλά είσαι! Εάν έπιανα 4ωρο θα ήμουν ευχαριστημένος. Με τη 10.3.3 έπιανα 5 ώρο για πλάκα μη σου πω κ 6ωρα.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Πιστεύω με την 12.1 θα βελτιωθεί κι αλλο


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#1872   angelob7

angelob7

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 08/10/2018 - 17:31

Για αυτούς που περιμένουν iphone, χωρίς το απαίσιο notch, όπως και εγώ, δεν πιστεύω πως η apple θα μας το δώσει τόσο γρήγορα και τόσο αναίμακτα. Αν το παρουσιάσει του χρόνου, εντελώς απίθανο κατά την γνώμη μου, θα είναι σαν να απαξιώνει όλα τα Χ. Οι κάτοχοι τους θα τα χαρίζουν στις αγγελίες και δεν θα τα αγοράζει κανένας. Προσωπικά θα ήθελα το τηλέφωνο να έχει μπροστά μόνο οθόνη, χωρίς κάμερες, face id, δαχτυλικά αποτυπώματα και τα λοιπά καλούδια (έτσι και αλλιώς το τηλέφωνο δεν το κλειδώνω). Να φτιάξει μια τέτοια κινητάρα, να γίνει χαμός στις πωλήσεις, αλλά, όσο ξεπουλάει κάθε χρόνο με τις πατέντες που μας πλασάρει, ας προσέχαμε...



#1873   josuts

josuts

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/10/2018 - 18:09

τι ρυθμισεις εχεις κανει για να μην ρουφαει μπαταρια?



#1874   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 08/10/2018 - 18:15

Το notch «εξαφανίζεται» με ένα θέμα που να μαυρίζει και να ξεχωρίζει όλη τη πάνω περιοχή ως ξεχωριστό τμήμα ή τουλάχιστον να σου δίνει την επιλογή να το κανείς εφόσον σε χαλάει το notch

#1875   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.407 μηνύματα

Δημοσίευση 08/10/2018 - 18:42

Του χρόνου δεν θα υπάρχει notch (μακάρι), η κάμερα θα βγει με τριπλούς φακούς (το s10 θα τους φοράει και πρέπει η Apple να μην χάσει πάλι επαφή με κορυφή) θα μπει σίγουρα δακτυλικό (στην οθόνη; ) και φοβάμαι μήπως τα τωρινά μοιάζουν παλιά μπροστά του από design. Σορυ για το offtopic


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες