Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

iOS 12


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4362 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2536   spursfan

spursfan

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Twitter:@jowardan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:jordancoys

Δημοσίευση 19/11/2018 - 21:12

Καλησπέρ παιδιά, το σκ η γυναίκα μου έκανε αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ τήν έκδοση 12.1 σε iPhone 7. Από τότε μου παραπονιέται ότι τελειώνει γρηγορότερα η μπαταρία. Υπάρχει όντως πρόβλημα με την 12.1 και αν ναι, υπάρχει τρόπος να λυθεί?
Ευχαριστω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2537   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/11/2018 - 23:01

Καλό θα ήταν να προχωρήσεις σε Restore.

 

Θα δει διαφορά.

 

Επίσης και τις υπ. συστήματος να τσεκάρεις.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2538   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/11/2018 - 23:39

12.1 ο killer της μπαταρίας......

Διαβάζω τελικά πως αρκετός κόσμος έχει θέμα με την διάρκεια της μπαταρίας,ελπίζω να το διορθώσουν με νέα έκδοση.



#2539   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 20/11/2018 - 00:28

Τοσο αντιφατικες αποψεις για την μπαταρια δεν θυμαμαι να εχω βιωσει και διαβασει τοσα χρονια.
Και δεν αναφερομαι μονο σε αλλους αλλα και στην προσωπικη μου εμπειρια.
Πρωτη δοκιμη εγινε με το ipad air 2 της συζυγου οπου πηγα στην 12 ΟΤΑ. Ολα καλα και ετσι συνεχισα οταν βγηκε και η 12.1 με τον ιδιο τροπο.
Βλεποντας την καλη συμπεριφορα, λεω να παω και στο 8 στην 12. Καινουργιο ios, ακολουθω τις συμβουλες αλλα και την λογικη και παω στην 12 με επαναφορα. Δραμα η μπαταρια, αδειασμα σαν σε αντιστροφη μετρηση. Φευγω τρεχοντας, οσο προλαβαινα και γυρναω στην 11..4.1. Δυστυχως ομως και εκει συνεχιστηκε και χειροτερεψε το battery drain.
Θεωρωντας συμπτωματικη την παραπανω συμπεριφορα, αποφασιζω να παω στο 12.1 πια στο ipad pro με επαναφορα σαν καινουργιο. Αλλο δραμα εκει, η μπαταρια απο 2-3 ημερες που κρατουσε, κραταει πια λιγοτερο απο ημερα.
Μην εχοντας τιποτα να χασω λεω να περασω την 12.1 και στο 8. Βαριεμαι ομως να την περασω ορθοδοξα και την περναω ΟΤΑ. 4 ημερες τωρα η μπαταρια εχει φυσιολογικη καταναλωση.

Σε εμενα λοιπον για καποιο αγνωστο και ακατανοητο λογο οι ΟΤΑ αναβαθμισεις λειτουργουν κανονικα, ενω οι ορθοδοξες δεν μου βγαινουν. Περιμενω πια να βγει και η 12.1.1 για να την περασω ΟΤΑ στο ipad pro, μηπως και στρωσει.


Sent from my iPad using Tapatalk

#2540   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 20/11/2018 - 00:57

Προσωπικα και εμενα με προβληματιζει και αγτο το γεγονος.

Πραγματικα το μονο που εχω σκεφτει, ειναι να ειναι πραγματικα μαμημενες οι αναβαθμισεις των εφαρμογων και να μην καθονται καλα με το iOS12. Να υπαρχει προβλημα με τον κωδικα τους somehow. Ο μονος λογος που το σκεφτομαι ειναι πως δεν γινεται προφανως να εχουμε ολοι τις ιδιες εφαρμογες, και πως ειναι η μονη διαφορα αναμεσα μας.
Αλλοι με καινουρια μπαταρια τα πανε καλα, αλλοι οχι, αλλοι με ρεστορε τους στρωνει καθ σε αλλους οχι. Οντως τοσο αντιφαση στους καταναλωτες μετα απο βδομαδες και μετα απο την *.1 εκδοση δεν θυμαμι να εχω ακουσει

#2541   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/11/2018 - 07:41



Αρχικά αν κάποιος το κάνει setup as new , το κινητό θέλει μέρες για να φορτώσει φωτό από icloud και να κάνει ευρετήρια , όποτε εύκολα κάποιος λέει ότι με την αναβάθμιση έχει πρόβλημα με την μπαταρία.

Αλλη περίπτωση , το κινητό να τσεκάρει μόνο του εφαρμογές (αναβόσβηναν οι εφαρμογές ) σε παλαιότερη έκδοση σε καποιες συσκευες αυτό κόλλαγε και κατάπινε της μπαταρία σαν νερό , διορθώθηκε μετά με αναβάθμιση .

Άλλη περίπτωση παρόλο που ειναι κλειστή η Siri , το βράδυ με μηδέν δραστηριότητα ξυπνάει και κάτι στέλνει παίρνει για καμία ώρα μετά ξανακοιμαται. Όποτε καταναλώνει ελάχιστα την μπαταρία παρόλο που δεν χρησιμοποιήται η συσκευή .

Θέλω να πω με όλα αυτά πως οι συσκευές μας στο background κάνουν πολλά που κάποιες φορές έχει επίπτωση στη μπαταρία μικρή ή μεγάλη όταν κάποιες φορές κολλάνε οι εργασιες αυτες και πίνουν την μπαταρία σαν νερό. Αυτό εξαρτάται πχ από τις εφαρμογές που έχουμε επάνω από το σεταρισμα που έχουμε κάνει κλπ κλπ.

Όποτε κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος τι θα παρουσιαστεί. Άλλωστε πλέον είναι πολύ πιο δύσκολο να δουλευουν απροβλημάτιστα και αξιόπιστα τόσες διαφορετικές συσκευές με διαφορετικό hardware , με το ίδιο λειτουργικό. Δεν είναι δυνατόν να ταιριάζουν όλα σε όλες τις συσκευές.
Προσαρμόζεται το λειτουργικό κυρίως στις νέες συσκευές και λιγότερο στις παλιές.
Αυτή βοηθάει και την πολιτική της  να ανανεώνουν οι χρήστες τις συσκευες τους κάθε κάποια χρόνια.

Γίναμε Android !!!
Απλά εμείς με  συσκευες , τις κρατάμε λειτουργικές μερικά χρόνια παραπάνω λόγο μικρότερης γκαμαρ συσκευών από ότι στα Android.








Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2542   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 20/11/2018 - 15:09

Εγώ πάντως με το 8αρακι μου είμαι μια χαρά με την προϋπόθεση ότι η μπαταρία θα κρατάει όπως περίπου όταν το πήρα.
Θα κάνω ένα restore & set up as new θα βάλω λίγο πριν φύγει το 2018 και μια νέα μπαταρία (αν στα επίσημα είναι στα 39-49€) μιας και είμαι στο 91% και θα δω πως πάει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2543   frankk

frankk

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/11/2018 - 16:18

Μπαταρία Θεσσαλονίκη που μπορώ να βάλω...και αν την βάζουν κατευθείαν η πρέπει να . περιμένω καμία μέρα....ευχαριστώ
IPhone x


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2544   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 20/11/2018 - 16:24

Ποιός ο λόγος να αλλάξεις μπαταρία σε 1 χρόνου συσκευή?

 

Αυτό το Health τελικά, χρύσες δουλειές για την Apple.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2545   dimprio

dimprio

    iPH User

  • 178 μηνύματα

Δημοσίευση 20/11/2018 - 16:29

Αν δεν υπήρχε το health δεν θα είχαμε τις μισές σελίδες εδώ μέσα . Για μένα πρέπει να το βγάλει να μην βλέπει κανεις . Κάποιοι είστε υπερβολικοί εδώ μέσα . Ενός χρόνου μπαταρία κ άλλαγμα σιγά ρε φίλε


Sent from my iPhone XS

#2546   frankk

frankk

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/11/2018 - 16:33

Αλλαγμα εννοείται...όταν παίζει ο μικρός pubg όλη μέρα και η μπαταρία λέει 78% εσείς τι θα κάνατε πλάκα μου κάνετε μάλλον....λογικό αλλαγή....δεν είμαι υπερβολικός...σιγά την αλλαγή για μια μπαταρία....


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2547   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 20/11/2018 - 16:54

10% στις 7 ώρες είναι 42 min. 42 min κάθε μέρα για 49€ σε μένα που το έχω ως εργαλείο δουλειάς δεν είναι τίποτα.
Θα πρέπει να εξηγούμε και τα αυτονόητα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2548   christos1414

christos1414

    iPH Contributor

  • 1.661 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 20/11/2018 - 18:59

Μπαταρία Θεσσαλονίκη που μπορώ να βάλω...και αν την βάζουν κατευθείαν η πρέπει να . περιμένω καμία μέρα....ευχαριστώ
IPhone x


Sent from my iPhone using Tapatalk

Οχι iStorm, επουδενι λογο!

Document Αθηνα



#2549   tassr

tassr

    iPH Member

  • 212 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/11/2018 - 20:47

10% στις 7 ώρες είναι 42 min. 42 min κάθε μέρα για 49€ σε μένα που το έχω ως εργαλείο δουλειάς δεν είναι τίποτα.
Θα πρέπει να εξηγούμε και τα αυτονόητα;


Sent from my iPhone using Tapatalk



Κάνεις δε σε ειρωνεύτηκε.

Δικαίωμά σου να κάνεις ό,τι θες, δικαίωμά μας να σχολιάζουμε. Αλλιώς μη τα λες δημόσια.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2550   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 21/11/2018 - 09:39

Δεν παρεξηγήθηκα παίδες, φαντάζομαι ούτε και κάποιος από εσάς. Κουβέντα κάνουμε.
Εγώ προχώρησα σε set up as new.
Πρώτες εντυπώσεις, το κινητό πετάει. Μπαταρία είναι πολύ νωρίς. Θα κάνω κι ένα geek benchmark να επιβεβαιώσω το «πετάει»!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 15

0 μέλη, 14 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)