Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

iOS 12


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4362 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1306   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.556 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/09/2018 - 16:24

Που ακριβώς ειναι αυτές οι επιλογές ;

Υπ. τοποθεσίας - υπ. συστήματος.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1307   panchovilla55

panchovilla55

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 21/09/2018 - 16:43

Για όσους πάντως είναι στο 10.3.3 και θέλουν να περάσουν 12 σε iPhone se το συστήνω ανεπιφύλακτα. Πρόβλημα με την μπαταρία μετά από τρεις μέρες δεν υπάρχει κανένα, το κινητό είναι άψογο λειτουργικά και σε ταχύτητα, με όλα τα νέα στοιχεία που προσφέρει το 12. Η αλήθεια είναι πως όπως και με τα υπόλοιπα λειτουργικά, θέλουν δυο τρεις μέρες μέχρι να εξισορροπήσουν την κατανάλωση της μπαταρίας. Το μόνο κουφό που παρατήρησα είχε να κάνει με το measure app, το οποίο κυριολεκτικά τρώει την μπαταρία. Για μία μέτρηση ενός γραφείου που κράτησε 2 λεπτά μου κατανάλωσε 9% της μπαταρίας (Και η μπαταρία μου βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση στο 95%). Για μένα είναι μια αναβάθμιση που πραγματικά αξίζει τον κόπο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1308   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 21/09/2018 - 16:49

Για όσους πάντως είναι στο 10.3.3 και θέλουν να περάσουν 12 σε iPhone se το συστήνω ανεπιφύλακτα. Πρόβλημα με την μπαταρία μετά από τρεις μέρες δεν υπάρχει κανένα, το κινητό είναι άψογο λειτουργικά και σε ταχύτητα, με όλα τα νέα στοιχεία που προσφέρει το 12. Η αλήθεια είναι πως όπως και με τα υπόλοιπα λειτουργικά, θέλουν δυο τρεις μέρες μέχρι να εξισορροπήσουν την κατανάλωση της μπαταρίας. Το μόνο κουφό που παρατήρησα είχε να κάνει με το measure app, το οποίο κυριολεκτικά τρώει την μπαταρία. Για μία μέτρηση ενός γραφείου που κράτησε 2 λεπτά μου κατανάλωσε 9% της μπαταρίας (Και η μπαταρία μου βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση στο 95%). Για μένα είναι μια αναβάθμιση που πραγματικά αξίζει τον κόπο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

To παρατηρησα και εγω αυτο με το Measure... Σε iphone X επαιξα κανενα διλεπτο με το measure .. Η πλατη του κινητου αναψε κυριολεκτικα και η μπαταρια επεσε υπερβολικα. Η κατι τους εχει ξεφυγει η το AR του πεφτει λιγο βαρυ .... 



#1309   panchovilla55

panchovilla55

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 21/09/2018 - 16:59

To παρατηρησα και εγω αυτο με το Measure... Σε iphone X επαιξα κανενα διλεπτο με το measure .. Η πλατη του κινητου αναψε κυριολεκτικα και η μπαταρια επεσε υπερβολικα. Η κατι τους εχει ξεφυγει η το AR του πεφτει λιγο βαρυ ....

Ψάχνοντας το λίγο σε διάφορα forums είδα ότι υπάρχουν αρκετοί που το έχουν διαπιστώσει και καταλήγουν στο συμπέρασμα πως η τεχνολογία αυτή είναι ακόμα σε πολύ πρώιμο στάδιο και απαιτεί πάρα πολλούς πόρους από το σύστημα (cpu). Προφανώς και επίσημα οι κουφαλίτσες δεν το παραδέχονται, γιατί αυτό είναι ένα από τα στοιχεία που προμοτάρουν το νέο λειτουργικό. Ας είναι... Το iOS 12 γενικά είναι θαυμάσιο... Είναι αυτό που λένε αρκετοί προλαλήσαντες ότι πλέον νιώθουν σαν να έχουν νέα συσκευή....


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1310   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.556 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/09/2018 - 17:13

Sorry αν γίνομαι κουραστικός αλλά reset δεν μπορώ να βρω που έχει γιατί οι διακόπτες του keychain είναι off σε όλες μου τις συσκευές. Στο icloud.com δεν υπάρχει πουθενά να το κάνω από εκεί?

2 λύσεις.

 

Είτε θα μπείς εδώ να απεν/ποιήσεις για το παραπάνω το 2-Factor Authentication, είτε θα εν/ποιήσεις το KeyChain επιλέγοντας "Approve with Security Code".


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1311   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 21/09/2018 - 17:48

Προσπαθώ να αποκωδικοποιήσω τα νέα δεδομένα στην μπαταρία και αδυνατώ, επίτηδες το έκαναν;

Από που βλέπεις τα παλιά ''χρόνος χρήσης'' και ''χρόνος αναμονής''

Ξέρει κάποιος να πει περισσότερα;



#1312   guskoz

guskoz

    iPH Enthousiast

  • 547 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 21/09/2018 - 18:30

Προσπαθώ να αποκωδικοποιήσω τα νέα δεδομένα στην μπαταρία και αδυνατώ, επίτηδες το έκαναν;
Από που βλέπεις τα παλιά ''χρόνος χρήσης'' και ''χρόνος αναμονής''
Ξέρει κάποιος να πει περισσότερα;


Χαχα, ωραίος! Την ίδια απορία έχω και εγώ. Το χάλασαν λίγο νομίζω αυτό. Ας ελπίσουμε στην 1η αναβάθμιση να επανέλθει.

#1313   JimBala

JimBala

    iPH User

  • 167 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 21/09/2018 - 19:22

Σε 7 δυο πραγματάκια που δε μου άρεσαν ερχόμενος από 10.3.3:

1. Η μπαταρία αποφορτίζεται λίγο πιο εύκολα. (Κάπως το περίμενα αυτό)

2. Το safari αργεί να ανοίξει σελίδες.

Γενικά πρόβλημα ταχύτητας δεν αντιμετώπισα. Περιμένω αναβάθμιση εφαρμογών.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1314   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.556 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/09/2018 - 19:31

Σε 7 δυο πραγματάκια που δε μου άρεσαν ερχόμενος από 10.3.3:

1. Η μπαταρία αποφορτίζεται λίγο πιο εύκολα. (Κάπως το περίμενα αυτό)

2. Το safari αργεί να ανοίξει σελίδες.

Γενικά πρόβλημα ταχύτητας δεν αντιμετώπισα. Περιμένω αναβάθμιση εφαρμογών.

Πάντα μετά απο κάποιο Update, για ασφαλή συμπεράσματα χρειάζονται 1-2 φορτίσεις για το καλιμπράρισμα της μπαταρίας.

 

Επίσης μη ξεχνάς πως μιλάμε για το αρχικό Release με ελάχιστα προβλήματα/bugs, που άλλες χρονιές -πέρυσι π.χ.- κάνανε πάρτυ.

 

Ποιός Safari?


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1315   JimBala

JimBala

    iPH User

  • 167 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 21/09/2018 - 19:51

Θα το παρακολουθήσω κ στο μέλλον.

Όταν λες ποιος Safari?

#1316   gk8719

gk8719

    iPH User

  • 144 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/09/2018 - 19:53

Ερώτηση εαν γνωρίζει κανεις
Στην εφαρμογη MAIL , στα settings , εχει μια επιλογή offload app ετσι ωΣτε οταν επιλεξεις offload να αυξήσεις την μνήμη στο iphone , ομως εαν πας κ πατήσεις κ κανεις offload , εμφανίζεται μήνυμα οτι η εφαρμογη θε σβήσει απο το κινητο σου κ πιθανον να μην υπαρχει στο App Store για να ξαναγίνει setup

Γνωρίζει κανεις , εαν κανω offload χάνω ολα μου τα email κ την ιδια την εφαρμογη ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1317   s93060

s93060

    iPH Contributor

  • 925 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/09/2018 - 20:16

Καλησπέρα έχω το TweakBox στο κινητό χωρίς Jb Στην 11.3.1 Και τώρα κατεβάζω it’s το iOS 12 θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1318   Andreas_P

Andreas_P

    iPH Enthousiast

  • 386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:Addreas

Δημοσίευση 21/09/2018 - 20:40

2 λύσεις.

 

Είτε θα μπείς εδώ να απεν/ποιήσεις για το παραπάνω το 2-Factor Authentication, είτε θα εν/ποιήσεις το KeyChain επιλέγοντας "Approve with Security Code".

Νίκο όλα οκ!! Μόλις ενεργοποίησα το 2 Factor Authentication στο λογαριασμό μου στο Mac έγινε και approve το iphone!

Κάτι ακόμα που θέλω, μάλλον στο backup που πήρα πρίν το restore που έκανα δεν θυμάμαι αν είχα κλειστό το διακόπτη του Health με αποτέλεσμα μετά το update και start up as new έκανα reset στο watch για να το κάνω πάλι pair με το iphone και δεν έχω καθόλου τo progress που είχα στο apple watch. Μπορώ να δω κάπου αν έχω πουθενά data απο το health?? 



#1319   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.556 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/09/2018 - 21:10

Όταν λες ποιος Safari?

Υπάρχουν ανώτεροι Browsers εκεί έξω. :)

 

Νίκο όλα οκ!! Μόλις ενεργοποίησα το 2 Factor Authentication στο λογαριασμό μου στο Mac έγινε και approve το iphone!

Κάτι ακόμα που θέλω, μάλλον στο backup που πήρα πρίν το restore που έκανα δεν θυμάμαι αν είχα κλειστό το διακόπτη του Health με αποτέλεσμα μετά το update και start up as new έκανα reset στο watch για να το κάνω πάλι pair με το iphone και δεν έχω καθόλου τo progress που είχα στο apple watch. Μπορώ να δω κάπου αν έχω πουθενά data απο το health?? 

Για να αποθηκευθούν τα δεδομένα του Health πρέπει να έχεις Encrypted Backup.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1320   Giokeso1969

Giokeso1969

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/09/2018 - 00:01


 

 

 ξερει κανεις :huh:?

 

 

Δίπλα από την υδρόγειο τι σου βγάζει;

το μακροστενο πληκτρο ''διαστημα'' δεν εχει το μικροφωνο



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες