Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

MacOS 10.14 Mojave


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
474 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#346   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 12/10/2018 - 21:37

Μια ερωτηση. Ενω μεχρι τωρα οταν ανοιγα το mac και μου εβγαζε την οθονη να βαλω κωδικο εδειχνε τη μπαρα να φορτωνει και ανοιγε. Πλεον παει περιπου μεχρι τη μεση και μετα δειχνει για λιγο το apple logo με μπαρα φορτωνει μεχρι τερμα και ανοιγει. Ειναι φυσιολογικο;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#347   giodis

giodis

    iPH Hero

  • 4.468 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/10/2018 - 21:38

Μια ερωτηση. Ενω μεχρι τωρα οταν ανοιγα το mac και μου εβγαζε την οθονη να βαλω κωδικο εδειχνε τη μπαρα να φορτωνει και ανοιγε. Πλεον παει περιπου μεχρι τη μεση και μετα δειχνει για λιγο το apple logo με μπαρα φορτωνει μεχρι τερμα και ανοιγει. Ειναι φυσιολογικο;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι.


vires acquirit eundo


#348   Mikachuchios

Mikachuchios

    iPH Enthousiast

  • 395 μηνύματα
  • Twitter:@Mikachuchios
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 12/10/2018 - 22:28

giodis! αυτόν ξέρουμε αυτόν εμπιστευόμαστε! Πραγματικά ένα ευχαριστώ δεν είναι αρκετό για τη βοήθεια που δίνεις σε όλους μας εδώ πέρα. και άμεσος και αναλυτικός!



#349   WildRose

WildRose

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 13/10/2018 - 19:26

Μια ερωτηση. Ενω μεχρι τωρα οταν ανοιγα το mac και μου εβγαζε την οθονη να βαλω κωδικο εδειχνε τη μπαρα να φορτωνει και ανοιγε. Πλεον παει περιπου μεχρι τη μεση και μετα δειχνει για λιγο το apple logo με μπαρα φορτωνει μεχρι τερμα και ανοιγει. Ειναι φυσιολογικο;

χαχα χαίρομαι που δεν είμαι η μόνη που το παρατήρησε αυτό!



#350   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 13/10/2018 - 20:28

100.000 φορές διαβάζουμε το ίδιο πράγμα ...

Ναι το κάνει , ναι είναι του macOS , ναι θεωρείται φυσιολογικό , δεν υπάρχει θέμα.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#351   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 13/10/2018 - 21:55

έφαγε σήμερα το Μακ ένα σκάλωμα. Πήγα να του περάσω bootcamp windows 10. Κάνει επανεκκίνηση ξεκινάει η εγκατάσταση και βγάζει σφάλμα windows could not update the computer's boot configuration. Μετά δεν έμπαινε με τίποτα στο Μακ. Έδειχνε το μήλο και έκλεινε.

#352   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 13/10/2018 - 22:05

100.000 φορές διαβάζουμε το ίδιο πράγμα ...

Ναι το κάνει , ναι είναι του macOS , ναι θεωρείται φυσιολογικό , δεν υπάρχει θέμα.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

100001 τωρα. Sorry που δε διαβασα αμετρητες σελιδες να δω αν εχει απαντηθει. Και αν σε ενοχλει μην απαντας. Αλωστε απαντησαν απο πανω. Εσυ τι πεταγεσαι;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: tgousopoulos, 13/10/2018 - 22:15


#353   giodis

giodis

    iPH Hero

  • 4.468 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/10/2018 - 22:19

έφαγε σήμερα το Μακ ένα σκάλωμα. Πήγα να του περάσω bootcamp windows 10. Κάνει επανεκκίνηση ξεκινάει η εγκατάσταση και βγάζει σφάλμα windows could not update the computer's boot configuration. Μετά δεν έμπαινε με τίποτα στο Μακ. Έδειχνε το μήλο και έκλεινε.

 

Άνοιξε το Mac με πατημένο το πλήκτρο Χ, για force macOS startup.

 

Δούλεψε ;.


vires acquirit eundo


#354   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 13/10/2018 - 23:10

Άνοιξε! Ευχαριστώ!!!!

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#355   gkas1973

gkas1973

    iPH Member

  • 206 μηνύματα
  • Twitter:@gkas1973
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 16/10/2018 - 11:34

Καλημέρα,

 

Μετά από μέρες επανέρχομαι στο Time Machine, από ότι κατάλαβα ενώ στο High Sierra μπορούσε να πάρει backup ενώ δουλεύεις κανονικά στο Mojave φαίνεται ότι "κολλάει" αλλά αν κάνεις lock το mac και το αφήσεις κάνει το backup πολύ γρήγορα και κανονικά.

 

Ευχαριστώ

Γιώργος



#356   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/10/2018 - 12:25

Καλησπέρα στους φίλους συμφορουμίτες. Παρατήρησα με το καινούργιο λειτουργικό, ότι δεν μπορώ πλέον να πραγματοποιήσω κλήση μέσω Facetime από το MacBook Pro εαν ο αριθμός δεν είναι αποθηκευμένος. Μέχρι πρότινως(High Siera) είχα τη δυνατότητα να ανοίγω την εφαρμογή Facetime στο MacBook να πληκτρολογώ τον αριθμό που θέλω (είτε ήταν αποθηκευμένη επαφή είτε όχι) και να πραγματοποιώ κλήσεις. Άλλαξε κάτι και δεν το κατάλαβα??? Ευχαριστώ



#357   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.860 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 19/10/2018 - 12:31

Καλησπέρα στους φίλους συμφορουμίτες. Παρατήρησα με το καινούργιο λειτουργικό, ότι δεν μπορώ πλέον να πραγματοποιήσω κλήση μέσω Facetime από το MacBook Pro εαν ο αριθμός δεν είναι αποθηκευμένος. Μέχρι πρότινως(High Siera) είχα τη δυνατότητα να ανοίγω την εφαρμογή Facetime στο MacBook να πληκτρολογώ τον αριθμό που θέλω (είτε ήταν αποθηκευμένη επαφή είτε όχι) και να πραγματοποιώ κλήσεις. Άλλαξε κάτι και δεν το κατάλαβα :huh: Ευχαριστώ

Το έχω αναφέρει από την αρχή, μίλησα και με support και μου ζήτησαν να τους στείλω screenshots. Ο μόνος τρόπος να το κάνεις τώρα είναι να γράψεις τον αριθμό κάπου (στις σημειώσεις π.χ.) και να τον κάνεις αντιγραφή επικόλληση στο facetime



#358   Podilatis13

Podilatis13

    iPH Addict

  • 836 μηνύματα
  • Twitter:@Charlesfrise
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 19/10/2018 - 12:38

Το εγκατέστησα εχτές σε iMac21.5 late 2009 και από την πρώτη μάτια πάει μια χαρά το μηχάνημα...



#359   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/10/2018 - 12:54

Το έχω αναφέρει από την αρχή, μίλησα και με support και μου ζήτησαν να τους στείλω screenshots. Ο μόνος τρόπος να το κάνεις τώρα είναι να γράψεις τον αριθμό κάπου (στις σημειώσεις π.χ.) και να τον κάνεις αντιγραφή επικόλληση στο facetime

Να υποθέσω ότι είναι κάποιο bug το οποίο θα λυθεί στην πορεία?? Κάτι ανάλογο είχε συμβεί και πέρισυ πάλι με την εφαρμογή Facetime. Τότε το πρόβλημα ήταν ότι έπρεπε οι επαφές να έχουν τον κωδικό χώρας (+30 της Ελλάδας) για να μπορέσει να πραγματοποιηθεί κλήση και αποστολή SMS. Είχα επικοινωνήσει με την υποστήριξη της Apple και ανέφερα το πρόβλημα. Αν και δεν μπόρεσαν στην αρχή να δώσουν λύση, το πρόβλημα λύθηκε με κάποιο Update χωρίς να το πάρω χαμπάρι. Ας ελπίσουμε να γίνει το ίδιο και φέτος.



#360   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.860 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 19/10/2018 - 13:05

Να υποθέσω ότι είναι κάποιο bug το οποίο θα λυθεί στην πορεία?? Κάτι ανάλογο είχε συμβεί και πέρισυ πάλι με την εφαρμογή Facetime. Τότε το πρόβλημα ήταν ότι έπρεπε οι επαφές να έχουν τον κωδικό χώρας (+30 της Ελλάδας) για να μπορέσει να πραγματοποιηθεί κλήση και αποστολή SMS. Είχα επικοινωνήσει με την υποστήριξη της Apple και ανέφερα το πρόβλημα. Αν και δεν μπόρεσαν στην αρχή να δώσουν λύση, το πρόβλημα λύθηκε με κάποιο Update χωρίς να το πάρω χαμπάρι. Ας ελπίσουμε να γίνει το ίδιο και φέτος.

Δεν ξέρω αν το θεωρούν bag, απλά μου είπε ότι το έχουν αναφέρει και άλλοι χρήστες. Μεγάλη βλακεία αν δεν το διορθώσουν...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες