Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

"Error 2001" κατά τη διαδικασία του jailbreak


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   MACis

MACis

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/01/2009 - 23:02

Δεν μπορώ να καταλάβω...κατέβασα το Pwnage tool 2.2.5, έκανα εγκατάσταση, κατέβασα και το νέο firmware στο iphone μου (2.2.1) και ξεκίνησα ακολουθόντας πιστά τις οδηγίες που έλεγε το tool. Έφτασα λοιπόν στο σημείο που πρέπει να κρατάς πατημένα το menu button και το power button κτλ και όταν φτάνει στο σημείο να δεί το iphone και να ξεκινήσει το itunes για να κάνει το restore από αυτό που έφτιαξε το tool, το itunes λέει οτι βρήκε συνδεμένο ipod και στην συνέχεια μου βγάζει αυτό το μύνημα που έχω και στο topic. error 2001. Βέβαια ψάχνωντας απο το link που μου δώσατε, είδα ότι έχετε και άλλο prog το quickpwn για windows. Θα το προσπαθήσω και αυτό και βλέπουμε. Άν τώρα είναι κάτι που παράλειψα να κάνω, παρακαλώ διαφωτίστε με... ??? ??? ???

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   MACis

MACis

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/02/2009 - 14:17

Δοκίμασα και το QuickPwn 2.2.5 απο windows...Τζίφος...το κάνω extract με βάση τις οδηγίες και όταν κάνω διπλό κλίκ για να το ανοίξω το μύνημα an error has occured...εμφανίζεται και δεν γίνετε τίποτα άλλο...

#3   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/02/2009 - 14:18

Δεν έχεις κατεβάσει και εγκαταστήσει το Framework 3.5, γι' αυτό ;)

#4   MACis

MACis

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/02/2009 - 14:24

Θα το δοκιμάσω και αυτό. Μήπως ξέρεις να μου πείς και για το error 2001 όσο αφορά το mac os 10.5.6? έχω κάνει και σχετικό topic..ευχαριστώ!

#5   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/02/2009 - 14:37

Μήπως ανήκεις σε αυτή τη κατηγορία;

Quote

3. H σειρά των macbook/macbook pro/macbook air του Οκτώβρη '08 έχουν ένα πρόβλημα με το να θέτεις τη συσκευή σε DFU mode. Eίναι εφικτό να πάτε από pwned 2.1 σε 2.2 αλλά να πάτε από αυθεντική 2.1 σε pwned δεν δουλεύει, χρησιμοποιήστε κάποιο άλλο μηχάνημα


#6   MACis

MACis

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/02/2009 - 21:13

Πολύ πιθανόν...πάντως μετά από πολλές προσπάθειες, το αναγνώρισε ως iphone,ξεκίνησε την αντικατάσταση και λίγο πρίν το τέλος μου πετάει ένα error όλο δικό μου..όχι τίποτα...ήταν δίπλα μου και η αρραβωνιαστικιά μου που μου το έκανε δώρο και όταν το είδε να μην ανάβει μετά τα άκουσα!!! ;D ;D ;D ;D ευτυχώς υπάρχει και το restore... ;D ;D ;D θα το ξαναδοκιμάσω κρυφά!!! ;D

#7   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/02/2009 - 23:07

Δοκίμασε να το κάνεις από κάποιον άλλον υπολογιστή να δεις αν θα σου δουλέψει.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες