Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Η Apple επιβεβαίωσε σήμερα το event της 12ης Σεπτεμβρίου, όπου και αναμένεται να παρουσιάσει επίσημα τα νέα iPhone Xs, iPhone Xs Plus κ.α.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
592 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#586   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 17/09/2018 - 11:28

Παίδες μας βλέπω την πρώτη μέρα κυκλοφορίας των iphone να παραγγέλνουμε το μοντέλο 2 ετών πίσω πλέον.

Θα έχουμε ένα delay 2 ετών.

Ξεφύγαμε σε τιμές.

Και να πω την αλήθεια ποτέ δεν έδινα χρήματα για κινητό (επόχή ανανεώσεων) και ποτέ πάνω απο 500 ευρώ. Μέχρι που η Apple ασχολήθηκε με κινητά.

Και εδω και μία δεκατία τσούκου τσούκου 50-100 ευρώ πάνω μέχρι που τα 1000  ευρώ πλέον να θεωρούνται φυσιολογικές για το βασικό μοντέλο. Έλεος...

Συνηθίσαμε στο τέρας και πλέον οι τιμές αυτές ακούγονται λογικές.

Δε νομίζω ότι ένα κινητό πρέπει να κοστίζει πάνω από 300 ευρώ.

Θα ξαναγυρίσω σε αυτή τη λογική μπας και οι τιμές εξορθολογηθουν

Όσο αγοράζουμε η οροφή δεν θα έχει ποτέ όριο.

Σε 5 χρονάκια θα κοστίζει 3000 ευρώ το top μοντέλο και όχι γιατι θα έχει zwarowski και 18 Κ λευκόχρυσος .

Δυστυχώς πάνε οι εποχές που η top συσκευή θα είχε το πολύ 700 ευρώ. Όλοι οι κατασκευαστές βλέπεις ότι θέτουν πλέον τα 1.000+ σαν αξία συσκευής. 

 

Προσωπικά και εγώ το θεωρώ κοροϊδία να δίνεις τόσα χρήματα για κινητό, αλλά έτσι έχουν τα πράγματα.


Once You Go Mac You Never Go Back

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#587   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 17/09/2018 - 12:19

Δυστυχώς πάνε οι εποχές που η top συσκευή θα είχε το πολύ 700 ευρώ. Όλοι οι κατασκευαστές βλέπεις ότι θέτουν πλέον τα 1.000+ σαν αξία συσκευής. 

 

Προσωπικά και εγώ το θεωρώ κοροϊδία να δίνεις τόσα χρήματα για κινητό, αλλά έτσι έχουν τα πράγματα.

Στο τελος θα χρειαστει να κανεις θυσιες ομως! ακομα και στο αντιπαλο στρατοπεδο!

 

Πρακτηκα αν καποιος δεν αλλαζει συσκευη καθε 3 χρονια το ποσο δεν ειναι μεγαλο σε σχεση με εναν που παιρνει καθε χρονο ναυαρχιδα και χανει 200 ευρω το ελαχιστον καθε χρονο! ΑΛΛΑ και παλι εκει που πανε οι τιμες δεν θα ακολουθησω...η περσινη συσκευη apple κουτα η android σε καλη τιμη (δυστυχως)



#588   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/09/2018 - 12:22

Στο τελος θα χρειαστει να κανεις θυσιες ομως! ακομα και στο αντιπαλο στρατοπεδο!
 
Πρακτηκα αν καποιος δεν αλλαζει συσκευη καθε 3 χρονια το ποσο δεν ειναι μεγαλο σε σχεση με εναν που παιρνει καθε χρονο ναυαρχιδα και χανει 200 ευρω το ελαχιστον καθε χρονο! ΑΛΛΑ και παλι εκει που πανε οι τιμες δεν θα ακολουθησω...η περσινη συσκευη apple κουτα η android σε καλη τιμη (δυστυχως)


Για αυτό και από το Χ στο Χs η διαφορά είναι στο 10%. Προετοιμάζουν τους κατόχους Χ για το επόμενο μοντέλο και όχι για το Χs.
Το Χs απευθύνεται σε κατόχους 6/6s+/7+

#589   SmartSteli0s

SmartSteli0s

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/09/2018 - 12:34

εγω για εναν λογο θυμωσα με την Apple και φετος.....Depth control...δλδ θελει να μας πει οτι λογω επεξεργαστη γινεται;και το δινει αποκλειστικα στα XS XR...

τραγικο διοτι δεν ειναι τπτ περαν software....



#590   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/09/2018 - 12:36

εγω για εναν λογο θυμωσα με την Apple και φετος.....Depth control...δλδ θελει να μας πει οτι λογω επεξεργαστη γινεται;και το δινει αποκλειστικα στα XS XR...
τραγικο διοτι δεν ειναι τπτ περαν software....


Τελείως Κλάιν το συγκεκριμένο. Το fabfocus κάνει εξίσου καλά τη δουλειά. Μαντεύω σε κανά δυο βδομάδες να αποσύρεται η συγκεκριμένη εφαρμογή από το store!

#591   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 17/09/2018 - 12:42

εγω για εναν λογο θυμωσα με την Apple και φετος.....Depth control...δλδ θελει να μας πει οτι λογω επεξεργαστη γινεται;και το δινει αποκλειστικα στα XS XR...
τραγικο διοτι δεν ειναι τπτ περαν software....

Ίδια απορία είχα κ εγώ στο αντίστοιχο θέμα για το Xr. Παρα τη μόνη κάμερα όμως όσοι το πάρουν μια χαρά θα τους κατσει το portrait.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#592   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 17/09/2018 - 12:42

εγω για εναν λογο θυμωσα με την Apple και φετος.....Depth control...δλδ θελει να μας πει οτι λογω επεξεργαστη γινεται;και το δινει αποκλειστικα στα XS XR...
τραγικο διοτι δεν ειναι τπτ περαν software....

Ίδια απορία είχα κ εγώ στο αντίστοιχο θέμα για το Xr. Παρα τη μόνη κάμερα όμως όσοι το πάρουν μια χαρά θα τους κατσει το portrait.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#593   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 17/09/2018 - 18:37

Τέτοιοι επεξεργαστές και να χρησιμοποιούνται για selfie / video / games και gps σε οθόνες έως 6,5''. Τι τεράστια σπατάλη πόρων!

Θα έπρεπε με ένα πληκτρολόγιο - mouse και μια οθόνη μεγάλη να γίνονται Mac αλλά μετά ποιος θα αγόραζε Mac;






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες