Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Ερώτηση για προβλημα εφαρμογης σε flutter


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   evilakos

evilakos

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 05/09/2018 - 00:08

Εχω φτιαξει δυο εφαρμογες σε flutter και το προβλημα ειναι το εξης. Καταρχας σε android συσκευη που τις εχω βαλει δουλευουν μια χαρα. Στο iphone μου ομως που τις περασα μεσω xcode εαν δεν τις κλεισω και τις αφησω στο παρασκηνιο για μια-δυο μερες μετα δεν ανοιγουν. Πριν δημοσιευτουν θα ηθελα να ρωτησω αν αυτο ειναι καποιος περιορισμος του xcode και λυνετε με την δημοσιευση ή ειναι καποιο bug που πρεπει να το ψαξω?

 

Να αναφερω απλα πως και στις δυο εφαρμογες χρησιμοποιω firebase αν αυτο παιζει καποιο ρολο. 


Τελευταία επεξεργασία από: evilakos, 05/09/2018 - 00:09


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   WizeMan

WizeMan

    iPH Enthousiast

  • 541 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/09/2018 - 13:20

 Όταν τρέχεις σε debug mode μέσω του Xcode, η εφαρμογή κοιτάει το flutter engine που βρίσκεται στο Mac σου, οπότε είναι λογικό να μην λειτουργεί εκ των υστέρων.

 

Σε κάθε περίπτωση πρέπει να τρέξεις την εφαρμογή με release configuration στην συσκευή σου για να κάνεις έλεγχο. Θα σου πρότεινα να ακολουθήσεις τις οδηγίες εδώ:

 

https://flutter.io/ios-release/

 

Και να προβείς σε έλεγχο χρησιμοποιώντας το Testflight.


Τελευταία επεξεργασία από: WizeMan, 06/09/2018 - 13:25


#3   evilakos

evilakos

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 11/09/2018 - 12:22

Οκ ευχαριστω. Αρα φταει που ειναι σε debug mode. Βεβαια για να το τρεξω με release configuration θα πρεπει πρωτα να να γινω πιστοποιημενος developer της apple και να πληρωσω οπου ειναι κατι που θα αφησω για αργοτερα μιας και προς το παρον συλλεγω καποιες πληροφοριες  για να γεμισω τα κειμενα της εφαρμογης κ αυτο θα παρει αρκετο καιρο μεχρι να το υλοποιησω.






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες