Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhone Xs και iPhone Xs Max: Επίσημη παρουσίαση


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
999 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#346   DJTaurus

DJTaurus

    iPH Member

  • 283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:DJTaurus_

Δημοσίευση 16/09/2018 - 20:33

Τα σχόλια περι μικρής αναβάθμισης δεν ευσταθούν. Πάντα έτσι ήταν και θα είναι οι S αναβαθμίσεις. Μην κάνετε συγκρίσεις iPhone X με Xr το X είναι καλύτερο. Αν αναβαθμίσετε θα πάτε μόνο σε Max αλλιώς μείνετε με το Χ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#347   RIOTSHIELD

RIOTSHIELD

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/09/2018 - 20:46

Τα σχόλια περι μικρής αναβάθμισης δεν ευσταθούν. Πάντα έτσι ήταν και θα είναι οι S αναβαθμίσεις. Μην κάνετε συγκρίσεις iPhone X με Xr το X είναι καλύτερο. Αν αναβαθμίσετε θα πάτε μόνο σε Max αλλιώς μείνετε με το Χ.


To 4s εφερε siri, το 5s touch id, το 6s 3d touch. Το Xs δεν εφερε κατι που δεν υπαρχει


Sent from my iPhone using Tapatalk

#348   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 16/09/2018 - 20:49

To 4s εφερε siri, το 5s touch id, το 6s 3d touch. Το Xs δεν εφερε κατι που δεν υπαρχει


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εφερε το Max με οθόνη 6,5 ιντσών


Sent from my iPhone using Tapatalk

#349   Poupou

Poupou

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 16/09/2018 - 20:51

To 4s εφερε siri, το 5s touch id, το 6s 3d touch. Το Xs δεν εφερε κατι που δεν υπαρχει


Sent from my iPhone using Tapatalk

ΑΚΡΙΒΩΣ.... να μιλήσουμε για Geekbench? Ορίστε η μέτρηση από το δικό μου τηλ με ios 12 GM...υπάρχει διαφορά με το xs max? Όχι...μετάβαση από Χ σε Χmax...μόνο για μέγεθος αλλαγή...κανένας άλλος λόγος.

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  Δ.jpg   221,92KB   65 λήψεις


#350   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 16/09/2018 - 22:20

Ναι. Είναι -δυστυχώς- αλήθεια.

 

Η Apple συνεχίζει να προσφέρει τον USB φορτιστή των 5W στα νέα iPhone Xr και iPhone Xs / Max.

 

Με τον ανταγωνισμό να προσφέρει φορτιστές ταχείας φόρτισης μέσα στην συσκευασία των ναυαρχίδων τους - εδώ και χρόνια, οι χρήστες της Apple είναι αναγκασμένοι να περιμένουν ώρες για να φορτίσει πλήρως το "μονάκριβο" κινητό τους.
 

iPhone Xr - Περιεχόμενο Συσκευασίας

iPhone-Xr-What%E2%80%99s-in-the-Box.jpg

 
iPhone Xs / Max - Περιεχόμενο Συσκευασίας

iPhone-Xs-Max-What%E2%80%99s-in-the-Box.

 

Φυσικά, τα νέα iPhone υποστηρίζουν λειτουργία Ταχείας Φόρτισης (50% σε 30 λεπτά), όπως και τα περσινά μοντέλα. Δυστυχώς όμως, για να μπορέσει κάποιος χρήστης iPhone Xr και iPhone Xs / Max να απολαύσει τους καρπούς της τεχνολογίας Ταχείας Φόρτισης θα πρέπει να βάλει το χέρι στην τσέπη και να αποκτήσει 2 αξεσουάρ τα οποία δεν παρέχονται στις συσκευασίες των νέων μοντέλων iPhone:

και

  • USB-C wall charger (από $49 για το μοντέλο 29W έως $79 για το μοντέλο 87W)

Εάν λοιπόν σκοπεύετε να αποκτήσετε κάποιο από τα νέα μοντέλα της Apple, και δεν έχετε σκοπό να χάσετε τη ζωή σας δίπλα σε μία μπρίζα περιμένοντας το iPhone σας να φορτίσει, υπολογίστε στην ήδη αυξημένη τιμή αγοράς ένα ακόμη αξιοσέβαστο έξοδο.

 

Υ.Γ Εάν θέλετε να χρησιμοποιήσετε κλασικά ακουστικά (3.5mm) με τα νέα σας iPhone Xr ή iPhone Xs / Max υπολογίστε και ακόμη ~$9 καθώς το Lightning to 3.5mm Headphone Jack Adapter που μέχρι πέρυσι αποτελούσε μέρος της συσκευασίας των iPhone, φέτος απουσιάζει.

 

Ελπίζουμε του χρόνου η συσκευασία των νέων μοντέλων iPhone να μην περιέχει μόνο τη συσκευή. Αλλά ποτέ δε ξέρεις...


Behind the Scenes...

#351   enwsiths

enwsiths

    iPH User

  • 173 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:enwsiths

Δημοσίευση 17/09/2018 - 00:56

Εγώ φέτος τελικά κλείνω στο xr. Πήρα πέρυσι το x αλλά το έδωσα στο μήνα επάνω μην μπορώντας να συνηθίσω το form factor και έμεινα με το πιστό μου se (αφού πέρασα μια εβδομάδα με το xiaomi mi mix 2 se, το οποίο άψογο ήταν αλλά .. δεν είχε iOS). Τώρα κλείνω να πάω στο xr 128 (έχω τα χρήματα για xs max αλλά τόσα χρήματα δεν τα δίνω για τηλέφωνο ) το οποίο κάνει 799 δολάρια στην Αμερική , συνυπολογίζοντας φόρο Καλιφορνια (Μπέρκλεϊ μένει αυτός που θα μου το φέρει) κοστίζει 750 ευρώ, μια χαρά σχετικά τιμή για αυτά που προσφέρει και φυσικά σε κόκκινο χρώμα. Θα το σκεφτώ λίγο ακόμα μέχρι τον Οκτώβριο που κυκλοφορεί , αλλά μέχρι στιγμής προς τα εκεί κλείνω.

Υ.Γ. Και φυσικά έχω στραμμένη την προσοχή μου στο aw4 , που η αγορά του θα εξαρτηθεί στο κατά πόσον δουλεύει το ecg στα μέρη μας (έστω και με κομπογιαννιτικο τρόπο αλλαγής region).

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: enwsiths, 17/09/2018 - 01:04


#352   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 17/09/2018 - 02:08

Αρε μηλομαμα και από την μύγα ξύγκη βγάζεις...

 

New iPhones will no longer have the Lightning-to-jack adapter included in the box

 

Your new $1,000+ iPhone won’t come with a headphone dongle in the box


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#353   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/09/2018 - 06:22

δεν ξέρω τι γυαλί του βάλανε πάντως τέτοιο πράγμα δεν έχω ξαναδεί.



#354   aldpn

aldpn

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 17/09/2018 - 07:47

Η Apple σταματάει την κυκλοφορία των iPhone X, iPhone 6s και iPhone SE

 

Ή παίρνετε XS ή τίποτα... :lol:

 

Προσωπικά, μάλλον θα το πάρω αν και με τούτα και με κείνα που κάνει η apple  με εκνευρίζει ... έχε χάρη που έχω ξεμείνει με το 6άρι (ούτε καν s)


Τελευταία επεξεργασία από: aldpn, 17/09/2018 - 07:49


#355   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 17/09/2018 - 10:21

δεν ξέρω τι γυαλί του βάλανε πάντως τέτοιο πράγμα δεν έχω ξαναδεί.

Φίλε μου το βίντεο που ανέβασες είναι από παλαιότερο τεστ του iphone X και όχι των xs,xr.. Προφανώς το "τσίμπησαν" από τον "everythingapplepro" και το έκαναν για να πάρουν κλικ.. Φυσικά και δε φταις εσύ..Αν δεις το αυθεντικο στο κανάλι του everytingapplepro θα καταλάβεις το μονταζ..Νομίζω ότι ακόμα δεν έγιναν τεστ γιατί δεν έχουν πάρει συσκευές. Κατα τα άλλα μακάρι να είναι ισχυρότερο από το γυαλί του Χ. Φιλικά, Κώστας.



#356   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 17/09/2018 - 10:30

να πω εγω την δικια μου εμπειρια...τον ανταπτορα Light-jack το χρησιμοποιω μονο στο αμαξι για να το συνδεσω με aux...αντε και καμια φορα με τα ακουστηκα που εχουν jack. για ομιλια στο αμαξι εχω ενα bluetooth xiaomi και κανω αψογα την δουλεια μου. για μουσικη, αν και ακουω σπανια πλεον μονο αν ειμαι στα μεσα ( λεωφορειο μετρο ) χρησιμοποιω ενα απο τα 2 ακουστηκα της apple...

 

Η ουσια ειναι οτι για μενα ναι μεν αχριστο ΑΛΛΑ ειναι μεγαλη κοροιδεια οταν δινει τοσα λεφτα να αφαιρεις και αυτο....δηλαδη καποιος που παιρνει Xs max στα 1800€ πρεπει να του εχουν και fast charge μεσα...μη σας πω και airpods χαχαχα



#357   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 17/09/2018 - 10:34

να πω εγω την δικια μου εμπειρια...τον ανταπτορα Light-jack το χρησιμοποιω μονο στο αμαξι για να το συνδεσω με aux...αντε και καμια φορα με τα ακουστηκα που εχουν jack. για ομιλια στο αμαξι εχω ενα bluetooth xiaomi και κανω αψογα την δουλεια μου. για μουσικη, αν και ακουω σπανια πλεον μονο αν ειμαι στα μεσα ( λεωφορειο μετρο ) χρησιμοποιω ενα απο τα 2 ακουστηκα της apple...

 

Η ουσια ειναι οτι για μενα ναι μεν αχριστο ΑΛΛΑ ειναι μεγαλη κοροιδεια οταν δινει τοσα λεφτα να αφαιρεις και αυτο....δηλαδη καποιος που παιρνει Xs max στα 1800€ πρεπει να του εχουν και fast charge μεσα...μη σας πω και airpods χαχαχα

Η αλήθεια είναι αυτή δυστυχώς, σε αυτά τα χρήματα δεν επιτρέπεται να σου αφαιρεί τον αντάπτορα και να μην έχει μέσα fast charge φορτιστή. 

 

Έχε χάρη που το iOS είναι κατ'εμε το καλύτερο λειτουργικό και μας έχει δέσμιους κατά κάποιο τρόπο. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#358   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/09/2018 - 10:38

Εδώ υπήρχαν πέρυσι άτομα πρίν τη παρουσίαση του Χ, που περίμεναν να δουν στη συσκευασία AirPαχαχαχαχα...


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#359   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/09/2018 - 10:42

 



#360   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 17/09/2018 - 10:42

Η αλήθεια είναι αυτή δυστυχώς, σε αυτά τα χρήματα δεν επιτρέπεται να σου αφαιρεί τον αντάπτορα και να μην έχει μέσα fast charge φορτιστή. 

 

Έχε χάρη που το iOS είναι κατ'εμε το καλύτερο λειτουργικό και μας έχει δέσμιους κατά κάποιο τρόπο. 

ΑΝ και σκεφτομαι την αλλαγη σε Oneplus 6 ή σε oneplus 6t ( σε ενα μηνα που παρουσιαζεται ) , στα χρηματα του ειναι τιμιοτατο..απο την αλλη δεν θελω να φυγω απο το ios και σκεφτομαι να παω σε Χ ή 8 Plus.

 

Δυστυχως ολη αυτη η υπερτιμολογηση με βρισκει αντιθετο...αν αναλογιστεις οτι με 1800€ παιρνει αμαξι χαχα ή οτι αλλο θελει ο καθενας χαχα

 

Εδώ υπήρχαν πέρυσι άτομα πρίν τη παρουσίαση του Χ, που περίμεναν να δουν στη συσκευασία AirPαχαχαχαχα...

αυτο ηταν το ανεκδοτο της χρονιας!! χαχαχαχαχα



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες