Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhone Xs και iPhone Xs Max: Επίσημη παρουσίαση


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
999 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#316   JohnSerres

JohnSerres

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 16/09/2018 - 09:54

Φιλε μου αγγλικα ξερω , το θεμα εινια για πιο λογο αναφερεσαι σε αυτο μιας και εγω εκανα μια ερψτηση για το iphone Xs Max ! Φιλικα παντα 

Μα δεν απευθυνθηκα σε σενα... Γενικως εβαλα την ειδηση! Χαχα!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#317   panos027

panos027

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:PANOYKLAS027

Δημοσίευση 16/09/2018 - 09:56

Μα δεν απευθυνθηκα σε σενα... Γενικως εβαλα την ειδηση! Χαχα!


Συγχωρεσε με τοτε χχααχ ! Αν εχεις και εσυ αποψη για αναβαθμιση απο 7 σε Xs Max παντως , θα το εκτιμουσα !  :D



#318   JohnSerres

JohnSerres

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 16/09/2018 - 09:59

Συγχωρεσε με τοτε χχααχ ! Αν εχεις και εσυ αποψη για αναβαθμιση απο 7 σε Xs Max παντως , θα το εκτιμουσα !  :D

Προσωπικα πριν λιγες μερες πουλησα το iPhone 7 Plus. Εαν ειχα την οικονομικη δυνατοτητα θα πηγαινα ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ στο Xs Max. Ομως επειδη δεν παιζει να φτασω μεχρι εκει, κοιταζω προς iPhone X που μπορω να το βρω κοντα στα 770 και για μενα θα ειναι σιγουρα μια μεγαλη αναβαθμιση. Τωρα αν με ρωτας απο 7 σε Xs Max? ε...θελει και ρωτημα?



#319   panos027

panos027

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:PANOYKLAS027

Δημοσίευση 16/09/2018 - 10:08

Προσωπικα πριν λιγες μερες πουλησα το iPhone 7 Plus. Εαν ειχα την οικονομικη δυνατοτητα θα πηγαινα ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ στο Xs Max. Ομως επειδη δεν παιζει να φτασω μεχρι εκει, κοιταζω προς iPhone X που μπορω να το βρω κοντα στα 770 και για μενα θα ειναι σιγουρα μια μεγαλη αναβαθμιση. Τωρα αν με ρωτας απο 7 σε Xs Max? ε...θελει και ρωτημα?


Κατατοπειστικοτατος θα ελεγα ! Και εγω αυτο το ''ε , θελει και ερωτημα ? '' εχω στο μυαλο μου ! χαααχχ



#320   FlushRoyal

FlushRoyal

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 16/09/2018 - 10:15

Συγχωρεσε με τοτε χχααχ ! Αν εχεις και εσυ αποψη για αναβαθμιση απο 7 σε Xs Max παντως , θα το εκτιμουσα !  :D

Εννοείται πας στο Max αν έχεις την δυνατότητα αυτή.
Σίγουρα μόνο η μεγάλη καθαρή οθόνη είναι από μόνος του ένας λόγος να αφήσεις το μπεζελωτό απλό 7άρι..
συν οτι με τον νέο επεξεργαστή έχεις επίσης μεγαλύτερη σε διάρκεια μπαταρία, καλύτερες φωτογραφίες, πιο γρήγορο ξεκλείδωμα..



#321   JohnSerres

JohnSerres

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 16/09/2018 - 10:16

Κατατοπειστικοτατος θα ελεγα ! Και εγω αυτο το ''ε , θελει και ερωτημα ? '' εχω στο μυαλο μου ! χαααχχ

Ναι μη το συζητας. Αν θεωρεις οτι αντεχεις την μεγαλη διαφορα μεγεθους αναμεσα σε 7 και Xs Max (μιας και δεν γουσταρουν ολοι μεγαλα κινητα που δεν μπορουν να τα λειτουργησουν με ενα χερι)... Και επισης αν εχεις το χρημα... δεν υπαρχει καν "σκεψη". Απλα προχωρας με κλειστα ματια!



#322   panos027

panos027

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:PANOYKLAS027

Δημοσίευση 16/09/2018 - 10:16

Εννοείται πας στο Max αν έχεις την δυνατότητα αυτή.
Σίγουρα μόνο η μεγάλη καθαρή οθόνη είναι από μόνος του ένας λόγος να αφήσεις το μπεζελωτό απλό 7άρι..
συν οτι με τον νέο επεξεργαστή έχεις επίσης μεγαλύτερη σε διάρκεια μπαταρία, καλύτερες φωτογραφίες, πιο γρήγορο ξεκλείδωμα..


Μιας και εχω την οικονομικη δυνατοτητα αυτη την περιοδο , λεω να κανω το μεγαλο βημα ! 



#323   JohnSerres

JohnSerres

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 16/09/2018 - 10:16

Εννοείται πας στο Max αν έχεις την δυνατότητα αυτή.
Σίγουρα μόνο η μεγάλη καθαρή οθόνη είναι από μόνος του ένας λόγος να αφήσεις το μπεζελωτό απλό 7άρι..
συν οτι με τον νέο επεξεργαστή έχεις επίσης μεγαλύτερη σε διάρκεια μπαταρία, καλύτερες φωτογραφίες, πιο γρήγορο ξεκλείδωμα..

Πιο γρηγορο ξεκλειδωμα.....δυσκολακι!



#324   Lefty79

Lefty79

    iPH Addict

  • 665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 16/09/2018 - 11:20

Aπό 7 σε Xs...?

Ποια η γνώμη σας?



#325   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 16/09/2018 - 11:38

Σαν hardware τα δυο τηλέφωνα έχουν μεγάλες αλλαγές.

Το χρήμα είναι το θέμα , αν το διαθέτεις αλλάζεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#326   GRchris

GRchris

    iPH Addict

  • 840 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 16/09/2018 - 12:16

Εκτός της αυξημένης τιμής [σύνηθες της apple] δεν βλέπω τίποτε ουσιώδες με τον προκάτοχο.

Πάλι μάρκετινγκ στον επεξεργαστή και κάτι ψιλολοίδια στο νέο ios 12.

 

ο κορεσμός πλεόν είναι εμφανής σε όλες τις εταιρείες.


Τελευταία επεξεργασία από: GRchris, 16/09/2018 - 12:17


#327   JohnSerres

JohnSerres

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 16/09/2018 - 12:25

Aπό 7 σε Xs...?

Ποια η γνώμη σας?

Αν εισαι απο αυτους που λενε "εμενα το 7 μ@μ@ει... και δεν βλεπω κανεναν λογο για αναβαθμιση... κλπ κλπ" τοτε μια χαρα μενεις με αυτο που εχεις! Στην εποχη μας πλεον και ειδικα οσο αφορα τα iphone απο το 6 εως το Xs, σπανια καποιος χρηστης να καταλαβει διαφορες στην απλη καθημερινη χρηση μιας και ολα λειτουργουν ομαλοτατα και γρηγορα. Αν τωρα θελεις, καλυτερο ηχο, καλυτερη καμερα, καλυτερη οθονη, face id, no home button, μπλα μπλα... ε φυσικα και θα αναβαθμισεις! Γενικως απο το Χ και μετα, μιλαμε για μια διαφορετικη εμπειρια μονο και μονο απο την αμπεζελοτη εμφανιση της συσκευης αλλα και της OLED οθονης! Κατι διαφορετικο απ'οσα ξεραμε εως τωρα......


Τελευταία επεξεργασία από: JohnSerres, 16/09/2018 - 12:25


#328   johntrou7

johntrou7

    iPH User

  • 154 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 16/09/2018 - 13:42

Καλησπέρα. Μια παράθεση και από μένα είναι ότι κάποιος που έχει από 7 και κάτω (όπως εγώ), εφόσον το οικονομικό είναι μεγάλο ζήτημα ας πάει στο x το οποίο σε δυνατότητες δεν έχει καμία διαφορά από το Xs.και δεν είναι τυχαίο ότι ξαφνικά το x x-φανιστηκε από την αγορά.για να πουληθεί το ίδιο με κατάληξη s 200 ευρώ παραπάνω.

#329   JohnSerres

JohnSerres

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 16/09/2018 - 15:27

Καλησπέρα. Μια παράθεση και από μένα είναι ότι κάποιος που έχει από 7 και κάτω (όπως εγώ), εφόσον το οικονομικό είναι μεγάλο ζήτημα ας πάει στο x το οποίο σε δυνατότητες δεν έχει καμία διαφορά από το Xs.και δεν είναι τυχαίο ότι ξαφνικά το x x-φανιστηκε από την αγορά.για να πουληθεί το ίδιο με κατάληξη s 200 ευρώ παραπάνω.

Ναι κι εγω ειμαι αποφασισμενος πλεον για το Χ. Φυσικα η αληθεια να λεγεται, αν ειχα το χρημα θα πηγαινα απευθειας στο Xs κυριως για ψυχολογικους λογους. Ισως και στο Xs Max αλλα θελω πλεον να ξεφυγω απο τα κινητα τερατα που με κουρασαν στο χερι. Στο φιναλε η 5.8 οθονη του πολυ πιο ευχρηστου X με καλυπτει περισσοτερο κι απο το 7 Plus που ειχα εως τωρα κι ας ειναι καπως πιο στενη.


Τελευταία επεξεργασία από: JohnSerres, 16/09/2018 - 15:30


#330   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 16/09/2018 - 15:31

Ναι κι εγω ειμαι αποφασισμενος πλεον για το Χ. Φυσικα η αληθεια να λεγεται, αν ειχα το χρημα θα πηγαινα απευθειας στο Xs κυριως για ψυχολογικους λογους. Ισως και στο Xs Max αλλα θελω πλεον να ξεφυγω απο τα κινητα τερατα που με κουρασαν στο χερι. Στο φιναλε η 5.8 οθονη του πολυ πιο ευχρηστου X με καλυπτει περισσοτερο κι απο το 7 Plus που ειχα εως τωρα.

Μην σκέφτεσαι αγορά με xs για κανένα λόγο αφού έχεις το x.
Ίσως αν θα ήθελες πιο μεγάλο τότε να έβλεπες το max.
Αλλά για το xs δεν βλέπω το λόγο.


Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες