Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhone Xs και iPhone Xs Max: Επίσημη παρουσίαση


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
999 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#181   Panos1441

Panos1441

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 13/09/2018 - 21:29

Αυτό πάντως με το περσινό “επετειακο” X που το έβγαλε λες και είναι για τα 10 χρόνια, ότι καλύτερο έχει βγάλει, να τρέχουμε να το πάρουμε όντως ως πρωτοπόρο για την εποχή του - χωρίς μπεζελ κτλ κτλ και μετά από 1 χρόνο να το αποσύρει ειλικρινά ΜΕ ΞΕΠΕΡΝΑΕΙ αλλά με ξενερώνει κιόλας...
Τι κανείς τόσο ντόρο και το πετάς κατευθείαν την επόμενη χρονια?
Μάρκετιγκ και καλά...

Μόλις διάβασα αυτό....λογική η σύγκριση
https://www.newsit.g...swagen/2615670/

Αλλά τουλάχιστον θα έπρεπε να το κρατήσει και για 1-2 χρόνια ακόμη, εκτός αν δεν το θεώρησε επετειακό
Ε ρε κουτόχορτο που μας ταΐζουν...
Σιγά μην έκανε τα ίδια ο jobs

Όταν μιλάμε για μια κερδοσκοπική εταιρεία δεν υπάρχουν συναισθηματικά δεσίματα για τα επετειακά. Άποψη μου είναι ότι το σταμάτησαν γιατί θα έπρεπε να το ρίξουν στα 899$ και ποιός θα έδινε 745$ για το lcd χωρίς καν full HD οθόνη για το iPhone Xr που και κατασκευαστικά στην Apple κοστίζει λιγότερο? Επίσης μεγάλο μερίδιο που θα αγόραζε το Xs θα προτιμούσε το Χ γιατί πέρα απο την πλάκα φέτος οι αλλαγές είναι για το makreting καθαρά ακόμη και για το Max. Η τιμή του Max δεν δικαιολογείται με τίποτα. Μην πέσετε να με φάτε, είμαι fanboy από το iPhone 4.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#182   alex336

alex336

    iPH Enthousiast

  • 388 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 13/09/2018 - 21:37

Εντάξει...πραγματικά το ξεχείλισε η Apple. Και όχι σχόλια του τύπου..."Εμείς στην Ελλάδα δεν μπορούμε...όι έξω μπορούν.. " απλά όι "έξω" το παίρνουν με πολύ καλές τιμές από τις εταιρίες κινητής που τα δίνουν με συμβόλαιο απλόχερα...Όχι όπως εμάς εδώ που οι εταιρίες δίνουν κάτι MLS μόνο

Τελευταία επεξεργασία από: alex336, 13/09/2018 - 21:38


#183   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 13/09/2018 - 21:38

Είπαμε.... δυστυχώς ή ευτυχώς είναι η εταιρεία με τεράστια κερδοφορία. Όποτε κάνει και ότι γουστάρει.
Δίνει πάντα κάθε χρόνο ψίχουλα σε σχέση με τα προηγούμενα μοντέλα.
Απευθύνεται πάντα στους έχοντες και κάθε χρόνο αυξάνει τιμές.
Είμαστε εθισμένοι είμαστε κολλημένοι πάμε και αγοράζουμε.

Το ξαναείπα είναι το iOS που μας κρατάει. Όλα τα αλλα δεν μας εντυπωσιάζουν και δεν νομίζω ναναι κάποιος εδώ μέσα που έκανε τσισακια από την χαρά του με τα νέα μήλα.
Είσαι όμως 1ος, σερνεις τον χορό και οι άλλοι χορεύουν στο ρυθμό σου.
Αν του χρόνου βγάλει πάλι συσκευή με κουμπί και μικρότερο μέγεθος έχει τον τρόπο και λόγω λειτουργικού να την παρουσιάσει πάλι ως πρωτοπόρα.
Όποτε υπομονή και ψυχραιμία παίδες.
Και ειδικά αν σκεφτούμε ότι τις βασικές εφαρμογές που όλοι χρησιμοποιούμε στην καθημερινότητα μας, μια χαρά τις βγάζουν τα μήλα τουλάχιστον από 5/5s και πάνω.

#184   Topqua

Topqua

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 13/09/2018 - 21:45

Όλοι τα ίδια λέμε κ αναλύουμε κάθε χρόνο τέτοια εποχή αλλά στο τέλος όλοι τα σκάμε κ αγοράζουμε το τελευταίο μοντέλο iPhone γιατί είμαστε αρρωστακια.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#185   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 13/09/2018 - 21:50

@vagfilippo Όχι και μια χαρά με τέτοια λειτουργικό

σε ένα χρόνο με τις βλακείες του λειτουργικού τους χρειάστηκε να αλλάξω μπαταρία , που από το πρώτο iPhone (τα έχω πάρει όλα έκτος των s σειρών) δεν έχω αλλάξει σε κανένα.
Φέτος λοιπόν η εταιρεία το έκανε το θαύμα της και στο λειτουργικό που μου πάσαρε iOS 11 , μου ξελιγωσαν την μπαταρία με τα πειράματα τους , φυσικά η μαμά  μου είπε να είμαι και ευχαριστημένος που άλλαξα μπαταρία μόνο με 39€.

Αρα και το λειτουργικό φθίνει , θα δούμε τι θα κάνει τώρα με το νέο iOS 12 (το μόνο που παρακαλάω είναι να δουλεύει απρόσκοπτα).


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: petervgr, 13/09/2018 - 21:52


#186   Lefty79

Lefty79

    iPH Addict

  • 665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 13/09/2018 - 22:05

Πολλά τα λεφτά για ένα κινητό ρε γαμωτο... 😕
Το θέλω το XS αλλά το σκέφτομαι πια όταν με αυτά τα λεφτά παίρνεις iPad Pro ή λαπτοπάρα...

#187   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/09/2018 - 22:05

Διο iPhone Xs Max με την οθόνη των 6,5 ιντσών τεχνολογίας OLED θα πωλείται στα 1339 ευρώ για την έκδοση των 64GB.

Παρά 4€..

 

Αυτό σημαίνει 1335€ εδώ, με τη τελευταία προσθήκη φόρου.

 

 

Ρε παιδιά ναι τα είδαμε τα 800€ για το Χ αλλά γιατί να το πάρετε αφού πλέον δεν υποστηρίζεται.
Το απέσυραν από την παραγωγή.
Που σημαίνει ότι σε μερικούς μήνες αν δεν είναι κάτι συμβατό με το λειτουργικό , η  θα σου πει πρόβλημα σου εμείς βγάζουμε μόνο το 6s , 7 , 8 Xr Xs για τα άλλα SE και Χ τι μας νοιάζει ;

Ξεχνάς το ένα και πραγματικό "συλλεκτικό" που και αυτό αποσύρθηκε ένα χρόνο μετά.

 

Και σκέψου πως αυτό μπλέδιζε κιόλας..

 

Η συσκευή προφανώς και θα έχει υποστήριξη :)


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#188   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 13/09/2018 - 22:08

Αν και είναι πιθανό να το πάρω η οικονομική διαφορά 500 ευρώ του Xs max με το note 9 είναι πραγματικά τραγική...Δικαίωμα τους να πουλούν όσο θέλουν αλλά είναι τραγικότατη...

#189   spetreli64

spetreli64

    iPH Member

  • 345 μηνύματα
  • Twitter:@Spetrelis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/09/2018 - 22:29

Ρε παιδιά τα πράγματα είναι απλά όταν θες να πας να αγοράσεις αυτοκίνητο κοιτάς το πορτοφόλι σου και λες θα πάρω ένα Fiat ή θα πάρω ένα Opel η μία Mercedes ο καθένας ότι μπορεί παίρνει Και κάθε εταιρεία σου προσφέρει αυτά που σου προσφέρει άνεση και πολυτέλεια. Αν εσυ δεν συμφωνείς δεν το παίρνεις απλά τα πράγματα δε χρειάζεται να κράζεις

#190   JohnSerres

JohnSerres

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 13/09/2018 - 23:15

Ξυπνατε και παρτε το Χ, ειδικα τωρα που εχει πεσει σχεδον στα 800! Πρωτα απο ολα τεχνικα οι διαφορες με το Xs ειναι απειροελαχιστες. Και φυσικα το κυριοτερο απο ολα. Εξωτερικα ειναι τα ιδια ακριβως!!! Στην καφετερια θα παιζουμε μπαλιτσα σε διπλο ταμπλο....μιας και κανενας δεν θα μπορει να καταλαβει αν εχουμε το X ή το Xs.... Αρα παλι θα γ@μ@με.....! Χα!

 

Tip: Πολυ σημαντικο να βαλετε και την ταπετσαρια που θα εχει το Xs...  :rolleyes:


Τελευταία επεξεργασία από: JohnSerres, 13/09/2018 - 23:17


#191   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 13/09/2018 - 23:19

Ξυπνατε και παρτε το Χ, ειδικα τωρα που εχει πεσει σχεδον στα 800! Πρωτα απο ολα τεχνικα οι διαφορες με το Xs ειναι απειροελαχιστες. Και φυσικα το κυριοτερο απο ολα. Εξωτερικα ειναι τα ιδια ακριβως!!! Στην καφετερια θα παιζουμε μπαλιτσα σε διπλο ταμπλο....μιας και κανενας δεν θα μπορει να καταλαβει αν εχουμε το X ή το Xs.... Αρα παλι θα γ@μ@με.....! Χα!

Tip: Πολυ σημαντικο να βαλετε και την ταπετσαρια που θα εχει το Xs... :rolleyes:

Εγω που θα το πάρω σε χρυσό έλα μετά να μου πεις εσυ γατάκι ότι έχω το Χ


Sent from my iPhone using Tapatalk

#192   Spyros3636

Spyros3636

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 13/09/2018 - 23:25

 Νομίζω ότι το βασικό - αντικειμενικό κι όχι υποκειμενικό - πρόβλημα που παραβλέπουμε είναι η διαμόρφωση, χρόνο με τον χρόνο, της αποδοχής ως φυσιολογικότατης μιας αύξησης τιμής σε ένα προιόν που εν τοις πράγμασι 'προετοιμάζει' το καταναλωτικό κοινό να αποδεχθεί ομοίως ως φυσιολογική την περαιτέρω αύξηση της τιμής των υπολοίπων προιόντων της εταιρείας ως συγκριτικά δικαιολογημένη.

 

Σε απλά λόγια, το γεγονός ότι πλέον η ναυαρχίδα των iphone κοστίζει 1789 ευρώ δικαιολογεί απολύτως το κόστος ενός macbook pro στα 3000 ευρώ, ενός apple watch στα 700 ευρώ και πάει λέγοντας.

 

Συνεπώς, τον επερχόμενο Σεπτέμβριο 2019, η ανακοίνωση της τιμής του επόμενου iphone  στα 2100 ευρώ θα εξακολουθεί να φαντάζει ως φυσιολογική καθότι σταδιακά έχουμε διαμορφωθεί εύκολα, με καλό, μεθοδικά προετοιμασμένο και σχεδιασμένο marketing από ικανότατα στελέχη που το παίζουν στα δάχτυλα, να προσαρμόζουμε στα 'φυσιολογικά μέτρα' και να 'δικαιολογούμε' κάτι που στην πραγματικότητα δεν αντιστοιχεί σε πραγματική υπεραξία αλλά καθαρά σε αέρα.

 

Και για αυτές τις δικαιολογίες πιεζόμαστε να εφεύρουμε συγκρίσεις fiat και mercedes επικροτώντας στην ουσία την πολιτική αυτή και μάλιστα θεωρώντας την και απαραίτητη προκειμένου να ξεχωρίζει ένα luxurius κινητό από τον ανταγωνισμό. Με επίσης απλά λόγια, τα θέλει ο κόλος μας.....  



#193   JohnSerres

JohnSerres

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 13/09/2018 - 23:28

Εγω που θα το πάρω σε χρυσό έλα μετά να μου πεις εσυ γατάκι ότι έχω το Χ


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σωστο κι αυτο... Θα'χετε ομως κι εσεις τα δικα σας προβληματα! Ας πουμε η θηκη που θα βαλεις θα πρεπει οπως και να'χει να ειναι διαφανες... Διαφορετικα παλι θα μας μπερδευουν αφου μπροστα ειμαστε και οι δυο μαυροι..! Χαχαχα....  :lol:  :lol:


Τελευταία επεξεργασία από: JohnSerres, 13/09/2018 - 23:28


#194   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.860 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 14/09/2018 - 00:14

Δεν το χωράει το μυαλό μου ότι το 2016 αγόρασα την τότε ναυαρχίδα της Apple, το iPhone 7, για το... ευτελές ποσό των 646,16€ και τώρα θέλω τα διπλά!!! 

Θα μου πεις, τότε είχαμε μνημόνιο και τώρα χτυπάμε τον ζουρνά και οι αγορές χορεύουν... Σωστό κι αυτό!!!



#195   stelios256

stelios256

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 14/09/2018 - 00:16

Δεν το χωράει το μυαλό μου ότι το 2016 αγόρασα την τότε ναυαρχίδα της Apple, το iPhone 7, για το... ευτελές ποσό των 646,16€ και τώρα θέλω τα διπλά!!!
Θα μου πεις, τότε είχαμε μνημόνιο και τώρα χτυπάμε τον ζουρνά και οι αγορές χορεύουν... Σωστό κι αυτό!!!

Τόσο όμως το πηρες από Skroutz γιατί αρχική είχε 810€ την πρώτη μέρα κυκλοφορίας,το πήρα στη γυναίκα μου από MediaMarkt

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες