Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhone Xs και iPhone Xs Max: Επίσημη παρουσίαση


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
999 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#541   SmartSteli0s

SmartSteli0s

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/09/2018 - 15:50

εγω αναμενω να δω τα πρωτα θεματα που θα βγαλει....

περσι ειχε green lines....dust in lens...και τριξιμο σε καποια η πλατη....

φετος τι μας επιφυλλασει αυτη η premium συσκευη σε αυτες τις τιμες;

για να δουμεεεεε



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#542   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 20/09/2018 - 15:50

εμενα μου κανει εντυπωση πως και δεν εχουν ανοιξει προπαραγγελιες ενω ειναι μια βδομαδα πριν την επισημη στην Ελλαδα.......
μακαρι να συμμορφοθηκαν γιατι παραειχε γινε αυτο το χαλιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

Οι προπαραγγελιες ξεκινάνε επίσημα αύριο νομίζω .

#543   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.838 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/09/2018 - 15:50

εμενα μου κανει εντυπωση πως και δεν εχουν ανοιξει προπαραγγελιες ενω ειναι μια βδομαδα πριν την επισημη στην Ελλαδα.......
μακαρι να συμμορφοθηκαν γιατι παραειχε γινε αυτο το χαλιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

Που δεν έχουν ανοίξει ?στα ποιο πολλλα καταστήματα υπάρχει φόρμα .

#544   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 20/09/2018 - 15:52

Που δεν έχουν ανοίξει ?στα ποιο πολλλα καταστήματα υπάρχει φόρμα .


Αυτό το ονομάζουν "εκδήλωση ενδιαφέροντος" 😂
Οι προπαραγγελιες επίσημα αύριο ξεκινάνε

#545   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.838 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/09/2018 - 15:55

Αυτό το ονομάζουν "εκδήλωση ενδιαφέροντος"
Οι προπαραγγελιες επίσημα αύριο ξεκινάνε

Ξέρω ακριβώς πως το ονομάζουν απλά δεν έχει καμία διαφορά στην Ελλάδα η φόρμα εκδήλωσης ενδιαφέροντος από την προπαραγγελια


Sent from my iPad using Tapatalk

#546   teogn7

teogn7

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 20/09/2018 - 16:00

Ας ξεκινησουμε απο το οτι προφανως το Xs ειναι ανωτερο απο το Χ, ως νεο και βελτιωμενο μοντελο. Ωστοσο:

-τα "εως 30" λεπτα επιπλεον χρησης διαφορα ειναι αυτο ακριβως που αναφερει. Συνταξη ενος email και δυο κλησεις των 5 λεπτων παραπανω χοντρικα απο το Χ

-εως 15% πιο γρηγορο σημαινει οτι θα δεις ουσιαστικη διαφορα στην ταχυτητα σε πολυ απαιτητικες εργασιες πχ εξαγωγη βιντεο 4Κ διαρκειας καποιων λεπτων. Ποσο συχνα κανεις κατι τετοιο; Σε ολα τα υπολοιπα -ακομα και τα πιο απαιτητικα παιχνιδια- το Χ παει μπαλα (και τα benchmark δειχνουν μικροτερη διαφορα μεταξυ Xs και Χ).

-ο Α12 δεν εξοικονομει ενεργεια 50% απο το συνολο των λειτουργιων, μονο οι  low power πυρηνες ειναι οπως αναφερεται αισθητα πιο efficient. Στη πραξη ομως η τελικη διαφορα παραμενει "εως 30 λεπτα επιπλεον χρησης ανα φορτιση".

Κανεις δεν θαβει το φετινο Xs. Αντιθετως προσωπικα θαυμαζω τη δουλεια που εγινε περυσι πανω στο Χ. Ναι, το καινουργιο ειναι καλυτερο. Ειναι ομως 300+ ευρω καλυτερο;

Όπως θα είναι καλύτερο το νέο που θα βγει στην αγορά του χρόνου σε σχέση με το xs που βγήκε στην αγορά μόλις. Με αργούς ρυθμούς αλλά προς το καλύτερο βλέπω προσωπικά. Τι άλλο μπορεί να σου παρέχει μια συσκευή κινητού? Ταβάνι φτάνουν σιγά σιγά. Ξεκίνησαν με το κόσμημα Χ και πάνω του θα δουλέψουν όσο μπορούν. Τι εννοώ θα σου αναφέρω, δες πχ όταν έκανε εμφάνιση το 4αρι, το 5s κ πάνω σε αυτή την φιλοσοφία έφτασαν να δούμε και το 8αρι (μεγαλύτερη οθόνη, καλύτερη κάμερα, καλύτερο επεξεργαστή κλπ κλπ)  Τα ερχόμενα να φτιάχνουν καφέ η να σου πηγαίνει τα παιδιά σχολείο πχ λίγο δύσκολο, όποτε κάθε χρόνο όλο κάποια προσθήκη θα κάνουν και όλο και κάτι θα βρίσκουν γα να δικαιολογησουν την κάθε τιμή του. Οπως και προανέφερα θα δουλέψουν τα νέα Χ που θα έρχονται πάνω στο περυσινό κόσμημα κ όσο πάει. Και κλείνω λέγοντας ότι ο καθένας είναι υπεύθυνος κατά πόσο θέλει να ακολουθήσει αυτούς τους ρυθμούς. 



#547   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 20/09/2018 - 16:06

[quote name="manosvitacar" post="1961789" timestamp="1537451741"]

Ξέρω ακριβώς πως το ονομάζουν απλά δεν έχει καμία διαφορά στην Ελλάδα η φόρμα εκδήλωσης ενδιαφέροντος από την προπαραγγελια

Ε ναι , ελληνικές πατέντες

#548   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 20/09/2018 - 16:11

Συγνώμη αλλα τα τελευταία χρόνια όλα τα κινητά έχουν πιάσει ταβάνι σύμφωνα με τη λογική σου απλά αλλάζουν κάτι προς το καλύτερο... Ένα κλικ καλύτερη κάμερα, ένα κλικ πιο γρήγορα κτλ κτλ. Έτσι θα πάει και στο μέλλον. Αν εσυ είσαι στο ταβάνι σου με το x πάσο. Εγώ πχ από 6s Plus θα δω διαφορά στο xs max όπου θα είναι το ταβάνι μου για αρκετά χρόνια. Φαντάζομαι έτσι είναι και η λογική στην αγορά κινητών και γενικά συσκευών. Δεν πάει ο άλλος να παίρνει κάθε χρόνο το πιο καινούργιο, αν θες να είσαι τέτοιος τύπος ναι δεν θα δεις συνταρακτικές διάφορες


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#549   johntrou7

johntrou7

    iPH User

  • 154 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 20/09/2018 - 16:24

Στο ίδιο δηλημα είμαι και εγώ.
Με τιμολόγιο βρίσκω 833€ το Χ και 990€ το Χs ,
Νομίζω τα 150€ όταν δίνεις σχεδόν ένα 1000ρικο δεν είναι μεγάλη διαφορά.
Αν το Xs είναι σαν το 6s ποιοτικά μια χαρά θα είναι.
Περιμένω να κυκλοφορήσει πρώτα να διαβάσω κριτικές και μετά θα δω αν θα το τολμήσω.
Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Πραγματικά δεν νομίζω ότι έχουν εμφανή διαφορά χαρακτηριστικών και σε μένα που δεν μπορώ να κόψω τιμολόγιο είναι μεγάλη διαφορά στην τσέπη 850 μέχρι 1200

#550   teogn7

teogn7

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 20/09/2018 - 16:58

Συγνώμη αλλα τα τελευταία χρόνια όλα τα κινητά έχουν πιάσει ταβάνι σύμφωνα με τη λογική σου απλά αλλάζουν κάτι προς το καλύτερο... Ένα κλικ καλύτερη κάμερα, ένα κλικ πιο γρήγορα κτλ κτλ. Έτσι θα πάει και στο μέλλον. Αν εσυ είσαι στο ταβάνι σου με το x πάσο. Εγώ πχ από 6s Plus θα δω διαφορά στο xs max όπου θα είναι το ταβάνι μου για αρκετά χρόνια. Φαντάζομαι έτσι είναι και η λογική στην αγορά κινητών και γενικά συσκευών. Δεν πάει ο άλλος να παίρνει κάθε χρόνο το πιο καινούργιο, αν θες να είσαι τέτοιος τύπος ναι δεν θα δεις συνταρακτικές διάφορες


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Αν διαβάσεις καλύτερα θα καταλάβεις ότι λέμε το ίδιο.



#551   molko

molko

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 20/09/2018 - 17:03

αν εγω μολις βγει το xs παω και το παρω εγω θα φταιω?αφου ειναι κινηταρα τι να κανουμε τωρα.δεν θελω να πω κατι ασχημο για το μαξ αλλα για τα δικα μου χερια τουλαχιστον οπως και στο ματι μου,δειχνει πολυ μεγαλο.ενας καλος λογος ναι ειναι και η τιμη αλλα δεν ξερω θελω να παρω το xs.ενα πραγμα ειλικρινα με απασχολει.στο x ειχα ακουσει οτι ανεβαζε θερμοκρασια.υπαρχει λοιπον περιπτωση αυτο να εχει διορθωθει αφου ο νεος επεξεργαστης θα καταναλωνει λιγοτερη ενεργεια η ειναι θεμα μπαταριας αυτο?δεν ειναι και το καλυτερο πχ να παιζεις καποιο game και να νιωθεις την υπερθερμανση.θα το εκτιμουσα πολυ αν μου απαντουσε καποιος γιατι ισως για μενα αυτο ειναι πιο σοβαρο απ οτι η τιμη που θα εχει.



#552   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 20/09/2018 - 17:12

Μην περιμενεις καποια διαφορα στις θερμοκρασιες υπο υψηλο φορτιο. Σιγουρα τα 7nm του επεξεργαστη δουλευουν πιο αποδοτικα αλλα στον "κοφτη" η πλατη του κινητου θα ζεσταινεται αισθητα (οχι οτι εχει καμια ιδιαιτερη σημασια πιστευω).



#553   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 20/09/2018 - 17:39

Ας ξεκινησουμε απο το οτι προφανως το Xs ειναι ανωτερο απο το Χ, ως νεο και βελτιωμενο μοντελο. Ωστοσο:
-τα "εως 30" λεπτα επιπλεον χρησης διαφορα ειναι αυτο ακριβως που αναφερει. Συνταξη ενος email και δυο κλησεις των 5 λεπτων παραπανω χοντρικα απο το Χ


Εγω δλδ που γραφω μεγαλα μέιλς, θα δω μισο μέιλ διαφορά; Δεν αξίζει. Θα το πάρω.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

You'll Never Walk Alone


#554   nikolas81

nikolas81

    iPH Member

  • 204 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/09/2018 - 20:35

Ρε παιδιά για να καταλάβω μπορώ να πάρω το κινητό από κοτσοβολο με τιμολόγιο;αρχική έχει 1339 - 24% = 1018;

#555   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 20/09/2018 - 20:55

Ρε παιδιά για να καταλάβω μπορώ να πάρω το κινητό από κοτσοβολο με τιμολόγιο;αρχική έχει 1339 - 24% = 1018;


Ναι υπό την προϋπόθεση ότι είσαι ελεύθερος επαγγελματίας και αποδίδεις ΦΠΑ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες