Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhone Xs και iPhone Xs Max: Επίσημη παρουσίαση


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
999 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#601   JohnSerres

JohnSerres

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 22/09/2018 - 15:46

Αδερφια, αλητες, πουλια, ελαχιστα εκτος θεματος........

 

700 ευρω iPhone X 64GB απο συσκευη που μολις εγινε αντικατασταση... Refurbished κατα πασα πιθανοτητα ως συνηθως! Θα προχωρουσατε σε αγορα? Με εγγυηση εως Δεκεμβριο οσον αφορα τον 1ο χρονο... Υπαρχουν αποδειξεις αρχικης αγορας, χαρτια αντικαταστασης, κουτια, παρελκομενα.... + 5 θηκες εκ των οποιων η μια Apple δερματινη μαυρη +3 skins + 1 ασυρματος φορτιστης αυτοκινητου....

 

Σκεφτομαι πως αξιζει τον κοπο αφου ξεκιναει απο 850 στο bestprice και ο τυπος μου το δινει 700... Απλως δεν ξερω τι στο καλο μπορει να μου βγαλει μια refurbished συσκευη!


Τελευταία επεξεργασία από: JohnSerres, 22/09/2018 - 15:56


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#602   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 22/09/2018 - 15:46

Τι ακριβώς σπάει, ένα μεγάλο iPhone είναι. Δηλαδή και το iPad θα λέγαμε ότι τα σπάει;! Θέλω να πω από τι στιγμή που δεν σου προσφέρει splitscreen ή κάτι αντίστοιχο, περιττή η μεγάλη οθόνη.

συμφωνω. Θα είχε πολύ μεγαλύτερο νόημα αν έδινε πχ και stylus

#603   Evaggelostzi

Evaggelostzi

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Twitter:@euaggelos6
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 22/09/2018 - 15:58

Αδερφια, αλητες, πουλια, ελαχιστα εκτος θεματος........

 

700 ευρω iPhone X 64GB απο συσκευη αντικαταστασης... Ανακατασκευασμενο κατα πασα πιθανοτητα ως συνηθως! Θα προχωρουσατε σε αγορα? Με εγγυηση εως Δεκεμβριο οσον αφορα τον 1ο χρονο... Υπαρχουν αποδειξεις, κουτια, παρελκομενα.... + 5 θηκες εκ των οποιων η μια Apple δερματινη μαυρη +3 skins + 1 ασυρματος φορτιστης αυτοκινητου....

John στα χρηματα αυτα ειναι δελεαρ, στο θεμα της εγγυησης δεν ξερω τι γινεται, οπως ειχα γραψει ειχα μπει και εγω στην διαδικασια μεταχειρισμενου ομως αλλα ζητουσα και αλλα μου εδειχναν.



#604   JohnSerres

JohnSerres

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 22/09/2018 - 16:02

John στα χρηματα αυτα ειναι δελεαρ, στο θεμα της εγγυησης δεν ξερω τι γινεται, οπως ειχα γραψει ειχα μπει και εγω στην διαδικασια μεταχειρισμενου ομως αλλα ζητουσα και αλλα μου εδειχναν.

Αυτο λεω ρε φιλος... Τα 700 ειναι ελαχιστα... Ποσο μαλλον για συσκευη που δεν εχει λειτουργησει καν, εστω και refurbished! Οσο για την εγγυηση ξερω κι εγω... Αν εχει ο τυπος ολα τα χαρτια τι θεμα να εχω?



#605   Evaggelostzi

Evaggelostzi

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Twitter:@euaggelos6
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 22/09/2018 - 16:07

Αυτο λεω ρε φιλος... Τα 700 ειναι ελαχιστα... Ποσο μαλλον για συσκευη που δεν εχει λειτουργησει καν, εστω και refurbished! Οσο για την εγγυηση ξερω κι εγω... Αν εχει ο τυπος ολα τα χαρτια τι θεμα να εχω?

Μια χαρα τοτε  ^_^ σουπερ η τιμουλα.



#606   JohnSerres

JohnSerres

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 22/09/2018 - 16:09

Μια χαρα τοτε  ^_^ σουπερ η τιμουλα.

Φευγω να παω να το τσιμπησω... Κι οτι γινει... Ρε συ αυτα τα refurbished ελεγχονται καλυτερα απο τα κανονικα απο την εταιρια... Ειναι ξεκαθαρο... (αυτος που προσπαθει να πεισει τον εαυτο του πως κανει καλη αγορα).. Χαχαχαχα!!!

 

Οταν γυρισω θα σας γραψω αν πηγαν ολα καλα! :)



#607   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 22/09/2018 - 16:49

and the winner is... αυτό για τους κινέζους που μας πλασάρουν και φορτιστή :P



#608   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 22/09/2018 - 16:51

και τη δική μου συσκευή την είχα επιστρέψει επειδή έκανε επανεκκινήσεις συνέχεια (καινούργια 1 μήνα) και αυτή που μου έστειλαν πάει μια χαρά χωρίς κανένα θέμα εδώ και 1 χρόνο :)

Αδερφια, αλητες, πουλια, ελαχιστα εκτος θεματος........

 

700 ευρω iPhone X 64GB απο συσκευη που μολις εγινε αντικατασταση... Refurbished κατα πασα πιθανοτητα ως συνηθως! Θα προχωρουσατε σε αγορα? Με εγγυηση εως Δεκεμβριο οσον αφορα τον 1ο χρονο... Υπαρχουν αποδειξεις αρχικης αγορας, χαρτια αντικαταστασης, κουτια, παρελκομενα.... + 5 θηκες εκ των οποιων η μια Apple δερματινη μαυρη +3 skins + 1 ασυρματος φορτιστης αυτοκινητου....

 

Σκεφτομαι πως αξιζει τον κοπο αφου ξεκιναει απο 850 στο bestprice και ο τυπος μου το δινει 700... Απλως δεν ξερω τι στο καλο μπορει να μου βγαλει μια refurbished συσκευη!



#609   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 22/09/2018 - 16:53

Φευγω να παω να το τσιμπησω... Κι οτι γινει... Ρε συ αυτα τα refurbished ελεγχονται καλυτερα απο τα κανονικα απο την εταιρια... Ειναι ξεκαθαρο... (αυτος που προσπαθει να πεισει τον εαυτο του πως κανει καλη αγορα).. Χαχαχαχα!!!

Οταν γυρισω θα σας γραψω αν πηγαν ολα καλα! :)


Εγώ είχα αγοράσει τον Απρίλιο σφραγισμένο iPhone X και τελικά το έκανα αντικατάσταση σε apple store της Βαρκελώνης, λόγω σκόνης στην κάμερα. Το εχω δυο μήνες και δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα, σκέψου το σφραγισμένο που είχα στον 1,5 μήνα μου είχε χάσει 2% η μπαταρία και ανέβαζε και συχνά θερμοκρασία. Αυτό ούτε θερμοκρασία ανεβάζει εύκολα ούτε η υγεία της μπαταρίας έχει πέσει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#610   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 22/09/2018 - 16:55

kai se mena to idio file... 1 xrono meta me ios 12 einai sto 100% kai to vazw fortisi oli nixta

Εγώ είχα αγοράσει τον Απρίλιο σφραγισμένο iPhone X και τελικά το έκανα αντικατάσταση σε apple store της Βαρκελώνης, λόγω σκόνης στην κάμερα. Το εχω δυο μήνες και δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα, σκέψου το σφραγισμένο που είχα στον 1,5 μήνα μου είχε χάσει 2% η μπαταρία και ανέβαζε και συχνά θερμοκρασία. Αυτό ούτε θερμοκρασία ανεβάζει εύκολα ούτε η υγεία της μπαταρίας έχει πέσει.


Sent from my iPhone using Tapatalk



#611   spetreli64

spetreli64

    iPH Member

  • 345 μηνύματα
  • Twitter:@Spetrelis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/09/2018 - 18:02

Εντάξει σε αυτό...αν και δεν καταλαβαίνω την τρελα του κάθε χρόνου καινούριο τηλέφωνο...
Εγώ άλλο ρώτησα...επειδή δεν θα το αγοράσουν κάποιοι στην Ελλάδα, επειδή στο εξωτερικό μπορεί να πουλήσει...
Ποτέ κατέβηκε η τιμή μοντέλου του μήλου επειδή δεν πούλησε; Ποτέ.
Το iPhone X σε τιμή Σκρουτζ έχει 940 ευρώ...Ακόμη.
Αν έχεις 8 plus και θελεις το ίδιο κινητό με πέρυσι να το κοιτάξεις...


Το κοίταξα και γι’αυτο πούλησα το 8 Plus 64 gb για να πάρω το Xs Max 256 gb

#612   JohnSerres

JohnSerres

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 22/09/2018 - 19:25

και τη δική μου συσκευή την είχα επιστρέψει επειδή έκανε επανεκκινήσεις συνέχεια (καινούργια 1 μήνα) και αυτή που μου έστειλαν πάει μια χαρά χωρίς κανένα θέμα εδώ και 1 χρόνο :)

 

Εγώ είχα αγοράσει τον Απρίλιο σφραγισμένο iPhone X και τελικά το έκανα αντικατάσταση σε apple store της Βαρκελώνης, λόγω σκόνης στην κάμερα. Το εχω δυο μήνες και δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα, σκέψου το σφραγισμένο που είχα στον 1,5 μήνα μου είχε χάσει 2% η μπαταρία και ανέβαζε και συχνά θερμοκρασία. Αυτό ούτε θερμοκρασία ανεβάζει εύκολα ούτε η υγεία της μπαταρίας έχει πέσει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

John στα χρηματα αυτα ειναι δελεαρ, στο θεμα της εγγυησης δεν ξερω τι γινεται, οπως ειχα γραψει ειχα μπει και εγω στην διαδικασια μεταχειρισμενου ομως αλλα ζητουσα και αλλα μου εδειχναν.

Ολα γινονται για καποιον λογο... Ελπιζω δηλαδη! Ξεκινησα να φυγω απο Σερρες για Θεσσαλονικη, μιας και εκει ηταν η συσκευη... Και 10 λεπτα αφου ξεκινησα μου στελνει μηνυμα ο τυπος πως βρηκε να το δωσει σε καποιον 800 ευρω αντι 700 που ειχαμε συμφωνησει μαζι.....αρα ακυρο! Τελος παντων... Καθε εμποδιο για καλο που λεμε! Το ζητημα ειναι οτι ετοιμαστηκα να τσιμπησω καινουργιο... Και βλεπω στο bestprice πως για καποιον περιεργο λογο στο ιδιο καταστημα το space grey κοστιζει 910 εναντι του silver που το εχουν στα 845... Μεχρι πριν μερικες μερες ηταν στα 840 και τα δυο... F*&ck!



#613   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 22/09/2018 - 19:35

Εγώ τελικά θα πουλήσω το 7αρι που έχω στα 400€, έχω ήδη βρει αγοραστή λογω δουλειάς και θα πάω σε iPhone Xs 64Gb, θα δώσω μπροστά τα μισά και τα αλλά σε 10 άτοκες, έχουν βάλει προσφορά εδώ σε μια αλυσίδα στην Ιταλία

Θα πήγαινα σε iPhone X που το βρήκα στα 830€ αλλά από μαγαζί που πουλάει στο αντίστοιχο ιταλικό Σκρουτζ, όμως ανακάλυψα κάτι, αγοραζοντας από σκρουτζ στην Ελλάδα που δεν έχουμε επίσημο Apple Store αναγνωρίζουν κανονικά τον δεύτερο χρόνο ακόμα και οι επίσημοι και δεν σου δημιουργούν προβλήματα, το πας κατευθείαν σε αυτους με την αποδειξη, στην Ιταλία επειδή υπάρχει επίσημα η παρουσία της Apple αν πας με την απόδειξη κατευθείαν στην Apple ή σε premium reseller μόλις δουν ότι είναι εισαγωγής σου λένε ότι για τον δεύτερο χρόνο πας στον πωλητή.

Που είναι το πρόβλημα θα μου πείτε? Το πρόβλημα είναι ότι όταν αγοράζουμε ένα κινητό από Σκρουτζ είναι ολα ωραία και καλά αλλά αν χρειαστείς κάτι όσον αφορά την εγγύηση κάνουν όλη την πάπια και δεν βγαζεις άκρη και κατεβαζεις καντίλια οπότε σκέφτηκα ότι είναι καλύτερα να δώσω κάτι παραπάνω και να πάρω κάτι που δεν είναι εισαγωγής γιατί κακά τα ψέμματα κοστίζει και ακριβά η επισκευή σε περίπτωση προβλήματος!

Εδώ πάντως επίσημη τιμή 1189€, Ελλάδα ποσό πάει το μαλλί?


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk

#614   Evaggelostzi

Evaggelostzi

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Twitter:@euaggelos6
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 22/09/2018 - 19:39

@JohnSerres κάτι τέτοια κουφά μου τύχαιναν και εμένα όποτε είπα καινούργιο πρώτο χέρι κτλπ.
910 e το silver και τέλος, κρίμα για αναξιοπιστία κάποιων.
Εσυ ξέρεις το μπατζετ σου όποτε η περιμένεις την επόμενη ευκαιρία η προχωράς σε αγορά νέου.

#615   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 22/09/2018 - 19:59

Εγώ τελικά θα πουλήσω το 7αρι που έχω στα 400€, έχω ήδη βρει αγοραστή λογω δουλειάς και θα πάω σε iPhone Xs 64Gb, θα δώσω μπροστά τα μισά και τα αλλά σε 10 άτοκες, έχουν βάλει προσφορά εδώ σε μια αλυσίδα στην Ιταλία

Θα πήγαινα σε iPhone X που το βρήκα στα 830€ αλλά από μαγαζί που πουλάει στο αντίστοιχο ιταλικό Σκρουτζ, όμως ανακάλυψα κάτι, αγοραζοντας από σκρουτζ στην Ελλάδα που δεν έχουμε επίσημο Apple Store αναγνωρίζουν κανονικά τον δεύτερο χρόνο ακόμα και οι επίσημοι και δεν σου δημιουργούν προβλήματα, το πας κατευθείαν σε αυτους με την αποδειξη, στην Ιταλία επειδή υπάρχει επίσημα η παρουσία της Apple αν πας με την απόδειξη κατευθείαν στην Apple ή σε premium reseller μόλις δουν ότι είναι εισαγωγής σου λένε ότι για τον δεύτερο χρόνο πας στον πωλητή.

Που είναι το πρόβλημα θα μου πείτε? Το πρόβλημα είναι ότι όταν αγοράζουμε ένα κινητό από Σκρουτζ είναι ολα ωραία και καλά αλλά αν χρειαστείς κάτι όσον αφορά την εγγύηση κάνουν όλη την πάπια και δεν βγαζεις άκρη και κατεβαζεις καντίλια οπότε σκέφτηκα ότι είναι καλύτερα να δώσω κάτι παραπάνω και να πάρω κάτι που δεν είναι εισαγωγής γιατί κακά τα ψέμματα κοστίζει και ακριβά η επισκευή σε περίπτωση προβλήματος!

Εδώ πάντως επίσημη τιμή 1189€, Ελλάδα ποσό πάει το μαλλί?


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk


Και εγώ για Χs 64 ψηνομαι εδώ Ελλάδα πάει 1229€ (λέω τα μισά μπροστά και τα αλλά σε 6 ατοκες) και στους επισήμους και στο skroutz.

Πρόβλημα εγγύησης δεν υπάρχει από όπου και αν το αγοράσεις 2 έτη είναι και το πας αντιπροσωπεία κατευθείαν για ότι συμβαίνει.

Σκέφτομαι να το πάρω με τιμολόγιο εταιρικό που η τιμή θα πέσει στα 991€ (μέσω τραπεζικού εμβασματος της εταιρειας) αλλά θα χάσω τον δεύτερο χρόνο εγγύησης λόγω επαγγελματικού. Από την άλλη με 100€ το ασφαλίζω κιόλας για τυχόν ζημιές.

Προβληματίζομαι ποια λύση θα είναι συμφερότερη .... είδωμεν.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες