Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPhone Xr: Επίσημη παρουσίαση


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
146 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   thanosbx

thanosbx

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 29/10/2018 - 14:21

Για αυτό που προσφέρει είναι ακριβό για τα ελληνικά δεδομένα. Επίσης λίγο μεγάλο.Ελπίζω στο μέλλον να μην χρειαζόμαστε να κουβαλάμε τσάντα για να βάζουμε το κινητό μέσα ....



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   SmartSteli0s

SmartSteli0s

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/11/2018 - 10:16

ηρθε η ωρα να παραθεσω την αποψη μου σαν κατοχος πλεον ενος XR BLUE

καμμια σχεση με την αρχικη μου αποψη.

το τηλεφωνο ειναι τιμιο.

οθονη παρα πολυ καληηηηη!!!μονο με ειδικο εξοπλισμο εντοπιζει κανεις την διαφορα της αναλυσης.

πολυ ομορφα χρωματα.crispy.punchy,

μπαταρια ΑΨΟΓΗ καλυτερη απο οποιοδηποτε αλλο iPhone.

καμερα αψογη.

με λιγα λογια ενα παρεξηγημενο τηλεφωνο που θα κερδισει το εδαφος του το χαμενο οσονουπο.



#108   arispz

arispz

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/11/2018 - 11:34

Λογικο ειναι να ειμαστε χαρουμενοι για την επιλογη μας, αλλα προβλεπω σε μερικους μηνες να αναζητουμε τροπους απαλαγης απο τη συγκεκριμενη συσκευη λογο μεγεθους, βαρους, ασθητικη bazels. 

Νομιζω οτι η μακροχρονια συνηπαρξη μετ την συγκεκριμενη συσκευη θα ειναι αρνητικη!



#109   SmartSteli0s

SmartSteli0s

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/11/2018 - 14:07

Λογικο ειναι να ειμαστε χαρουμενοι για την επιλογη μας, αλλα προβλεπω σε μερικους μηνες να αναζητουμε τροπους απαλαγης απο τη συγκεκριμενη συσκευη λογο μεγεθους, βαρους, ασθητικη bazels. 

Νομιζω οτι η μακροχρονια συνηπαρξη μετ την συγκεκριμενη συσκευη θα ειναι αρνητικη!

δεν νομιζω.το μεγεθος ειναι ιδανικο καθοτι ειναι μιρκοτερο απο το MAX και ελαχιστα μεγαλυτερο απο XS.

ελαφρυτερο 

επομενως τι;;;;

τα bezels μια χαρα ειναι εμενα προσωπικα δεν με ενοζλουν καθολου.



#110   gianton

gianton

    iPH Enthousiast

  • 463 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 05/11/2018 - 14:21

δεν νομιζω.το μεγεθος ειναι ιδανικο καθοτι ειναι μιρκοτερο απο το MAX και ελαχιστα μεγαλυτερο απο XS.

ελαφρυτερο 

επομενως τι;;;;

τα bezels μια χαρα ειναι εμενα προσωπικα δεν με ενοζλουν καθολου.

+1 Το έχω συνηθήσει και δεν με ενοχλεί τίποτε. Το κινητό είναι άψογο σε όλα και δεν έχει κανένα πρόβλημα στις 10 μέρες που το έχω.



#111   arispz

arispz

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/11/2018 - 14:41

Μιλησα μονο για την δικη μου αποψη, και την δικια μου ασθητικη, και τελικα κατεληξα να αγορασω το 8 (προηγουμενη συσκευη το 6s 64gb) θεμα τιμης δεν υπηρξε διοτι το XR στα 715 ευρω το 8 στα 610 ευρω.

κυριως με απετρεψε η αισθητικη λογο παχους και bezels, νομιζω οτι οι επομενες συσκευες θα ειναι λεπτοτερες.



#112   SmartSteli0s

SmartSteli0s

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/11/2018 - 14:54

Μιλησα μονο για την δικη μου αποψη, και την δικια μου ασθητικη, και τελικα κατεληξα να αγορασω το 8 (προηγουμενη συσκευη το 6s 64gb) θεμα τιμης δεν υπηρξε διοτι το XR στα 715 ευρω το 8 στα 610 ευρω.

κυριως με απετρεψε η αισθητικη λογο παχους και bezels, νομιζω οτι οι επομενες συσκευες θα ειναι λεπτοτερες.

τελοσπαντων γουστα ειναι αυτα απλά φιλικα θα πω οτι δεν μπορεις να λες για bezels σε κινητο που ειναι ΟΛΟ ΟΘΟΝΗ και να παιρνεις για αυτο το λογο 8 που εχει μονο bezels.

κατα τα αλλα μεγεια σου



#113   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 05/11/2018 - 14:57

Ε έχει δίκιο ο Στέλιος δεν μπορείς να μιλάς για bezels σε συσκευή από 8 και κάτω.. Είναι κάπως οξύμωρο. Βέβαια όπως λες γούστα είναι αυτά


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#114   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 05/11/2018 - 15:34

Μιλησα μονο για την δικη μου αποψη, και την δικια μου ασθητικη, και τελικα κατεληξα να αγορασω το 8 (προηγουμενη συσκευη το 6s 64gb) θεμα τιμης δεν υπηρξε διοτι το XR στα 715 ευρω το 8 στα 610 ευρω.
κυριως με απετρεψε η αισθητικη λογο παχους και bezels, νομιζω οτι οι επομενες συσκευες θα ειναι λεπτοτερες.

Σοβαρά τώρα σε ενοχλούν τα bezels περιμετρικά στο Xr που είναι όλο οθόνη και δεν σε ενοχλεί που στο 8 η μισή οθόνη είναι bezels;;;;
Δεν ξέρω αλλά μένω άναυδος με αυτό που έγραψες.


Sent from my iPad using Tapatalk

#115   arispz

arispz

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/11/2018 - 15:35

Να τα ξαναπουμε σε μερικους μηνες οταν εχει περασει η "μαγεια" του καινουργου, και θα εχει αρχισει να σου χτυπαει το "μαυρο" παραθυρο γυρω-γυρω το ματι, οταν αρχισεις να ψαχνεις λεπτη θηκη διοτι το κινητο δειχνει σαν hot-dog, και βεβαια το βαρος (συσκευη + θηκη + tempered glass).........και ερθει καπακι τα rumors που θα λενε οτι τα επομενα κινητα θα ειναι κατα 20% - 40% λεπτοτερα!!!!!!!!



#116   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 05/11/2018 - 18:00

Να τα ξαναπουμε σε μερικους μηνες οταν εχει περασει η "μαγεια" του καινουργου, και θα εχει αρχισει να σου χτυπαει το "μαυρο" παραθυρο γυρω-γυρω το ματι, οταν αρχισεις να ψαχνεις λεπτη θηκη διοτι το κινητο δειχνει σαν hot-dog, και βεβαια το βαρος (συσκευη + θηκη + tempered glass).........και ερθει καπακι τα rumors που θα λενε οτι τα επομενα κινητα θα ειναι κατα 20% - 40% λεπτοτερα!!!!!!!!


Φιλε, δεν υπάρχει λόγος να δικαιολογείς την απόφαση σου, να το χαρείς ειλικρινά, και έχεις δίκιο για το πάχος του XR, αλλά όχι ρε συ για τα Bezels σε σύγκριση με το 8!!! Μη μας παρεξηγείς που κάνουμε και λίγο χαβαλέ παραπάνω, είναι έξοχο και το 8άρι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#117   arispz

arispz

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/11/2018 - 12:04

Συνεχή υποχώρηση σημειώνουν οι μετοχές των υποκατασκευαστών και προμηθευτών της Apple στην Ασία, μετά τη γνωστοποίηση ότι η εταιρεία από το Κουπερτίνο ζήτησε να σταματήσουν τα σχέδια για πρόσθετες γραμμές παραγωγής του iPhone XR. https://www.liberal.gr/sh/227019



#118   SmartSteli0s

SmartSteli0s

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/11/2018 - 13:52

Συνεχή υποχώρηση σημειώνουν οι μετοχές των υποκατασκευαστών και προμηθευτών της Apple στην Ασία, μετά τη γνωστοποίηση ότι η εταιρεία από το Κουπερτίνο ζήτησε να σταματήσουν τα σχέδια για πρόσθετες γραμμές παραγωγής του iPhone XR. https://www.liberal.gr/sh/227019

 

 

ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ



#119   SmartSteli0s

SmartSteli0s

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/11/2018 - 13:59

Συνεχή υποχώρηση σημειώνουν οι μετοχές των υποκατασκευαστών και προμηθευτών της Apple στην Ασία, μετά τη γνωστοποίηση ότι η εταιρεία από το Κουπερτίνο ζήτησε να σταματήσουν τα σχέδια για πρόσθετες γραμμές παραγωγής του iPhone XR. https://www.liberal.gr/sh/227019

επίσης καμμία κακή κριτική ή κάποιο άρθρο δεν θα με αποτρέψει από την αγορά ενός κινητού που εμένα με καλύπτει.

αυτό θα σήμαινε ότι είμαι κενός και χωρίς βούληση και ότι πάω με την μάζα.επομένως τέλειο το άρθρο.

καλή και εν δυνάμει κατάργηση εμένα με εξυπηρετεί οπότε κομπλέ!



#120   arispz

arispz

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/11/2018 - 14:34

Apple reportedly asked smaller Taiwanese assembler Wistron to prepare for rush orders, but it won't be getting XR orders this holiday season.

However, Apple has ordered around 5 million more iPhone 8 models (mostly made by Pegatron) and iPhone 8 Plus models (primarily from Foxconn), bringing the order for those to 25 million, the report said. The two 2017 iPhone 8 models start at $600 and $700 respectively, compared to $750 for the XR.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες