Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone Xs/Xs Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2531 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2018 - 09:00

Tο συγκεκριμένο θέμα, αφορά τις εντυπώσεις του νέου iPhone Xs και iPhone Xs Max.

https://www.apple.com/iphone-xs/

https://www.apple.com/gr/iphone-xs/

Οι πωλήσεις επίσημα ξεκινούν την Παρασκευή 21 Σεπτεμβρίου 2018 και στην Ελλάδα την Παρασκευή 28 Σεπτεμβρίου 2018.

 

Καλές παραλαβές!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 21/09/2018 - 09:08

Αυτο ειναι το σωστο!



#3   SmartSteli0s

SmartSteli0s

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/09/2018 - 09:12

Tο συγκεκριμένο θέμα, αφορά τις εντυπώσεις του νέου iPhone Xs και iPhone Xs Max.

https://www.apple.com/iphone-xs/

https://www.apple.com/gr/iphone-xs/

Οι πωλήσεις επίσημα ξεκινούν την Παρασκευή 21 Σεπτεμβρίου 2018 και στην Ελλάδα την Παρασκευή 28 Σεπτεμβρίου 2018.

 

Καλές παραλαβές!

οι προπαραγγελιες ξεκινησαν επισημα σημερα και οι επισημη πωληση διαθεση 28/09



#4   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 21/09/2018 - 09:15

οι προπαραγγελιες ξεκινησαν επισημα σημερα και οι επισημη πωληση διαθεση 28/09

ναι μας τα ζαλισαν στα email πρωι πρωι και στα τηλεφωνα φιλε

Μαλλον βλεπουν οτι λιγακι "ακριβουτσικα" και ειπανε να αρχισουν τον βομβαρδισμο και την πλυση εγκεφαλου  :D

καλημερα



#5   SmartSteli0s

SmartSteli0s

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/09/2018 - 09:16

ναι μας τα ζαλισαν στα email πρωι πρωι και στα τηλεφωνα φιλε

Μαλλον βλεπουν οτι λιγακι "ακριβουτσικα" και ειπανε να αρχισουν τον βομβαρδισμο και την πλυση εγκεφαλου  :D

καλημερα

καλημερα.η document δεσμευτηκε οτι από την ημερομηνια επισημης διαθεσης ητοι 28/09 σε 20 ημερες θα μπορουν να καλυψουν την προπαραγγελια.



#6   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 21/09/2018 - 09:18

καλημερα.η document δεσμευτηκε οτι από την ημερομηνια επισημης διαθεσης ητοι 28/09 σε 20 ημερες θα μπορουν να καλυψουν την προπαραγγελια.

ναι καλα...

τα ιδια μουπαν και στο πλαισιο της Αγιας Παρασκευης

 

Τα λεφτα να δουμε πως θα τα καλυψουμε χαχαχαχα



#7   SmartSteli0s

SmartSteli0s

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/09/2018 - 09:18

ναι καλα...

τα ιδια μουπαν και στο πλαισιο της Αγιας Παρασκευης

 

Τα λεφτα να δουμε πως θα τα καλυψουμε χαχαχαχα

χαχαχαχα 

ελα μωρε τι ειναι 1080 ευρω;μολις δυο μισθοι....



#8   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2018 - 11:14

οι προπαραγγελιες ξεκινησαν επισημα σημερα και οι επισημη πωληση διαθεση 28/09

H πρεμιέρα των πωλήσεων επίσημα ξεκινάει σήμερα, και στην Ελλάδα θα διατεθεί την Παρασκευή 28/9.

Οι προπαραγγελίες στην Ελλάδα ξεκίνησαν σήμερα Παρασκευή 21/9.

f1536777648.jpg
 


Τελευταία επεξεργασία από: ipacbros, 21/09/2018 - 11:18


#9   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/09/2018 - 11:23

Πρώτες εντυπώσεις για XS Max:

Για το nickel δεν πεθαίνω, χίλιες φορές να το έκαναν matte, βέβαια του φοράω θήκη της Apple αλλά ακόμα κι αυτό το λίγο που φαίνεται, δεν....

Το μέγεθος της οθόνης εξαιρετικό, βέβαια το iPhone τώρα μου φαίνεται λίγο πιο στενό σε σχέση με το 8 Plus, μάλλον επειδή πήρε ύψος.

Τα χρώματα μου φαίνονται πολύ διαφορετικά σε σχέση με iMac 27αρι τελευταίας γενιάς , iPad Pro τελευταίας γενιάς και iPhone 8 Plus. Ενώ στις τρεις συσκευές που προανέφερα υπάρχει μια σχετική ομοιομορφία, το XS Max διαφέρει κατά πολύ το οποίο δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό. Αυτά με True Tone ενεργό και μη ενεργό.

Από ταχύτητα φυσάει, το έξτρα GB της RAM είναι εμφανέστατο, το συγκρίνω με 8 Plus που είναι φρεσκοσεταρισμένο με iOS 12.

Το χέρι μου θα χρειαστεί κάποιο χρόνο να συνηθίσει την έξτρα διαδρομή που χρειάζεται να διανύσει για να εμφανίζει το Notification/Control Center. Για την ώρα δυσκολεύομαι κάπως, βάλε και τα νέα gestures λόγω έλλειψης button, τα έχω βρει λίγο σκούρα :P

Επίσης, με δυσκολεύει στο πληκτρολόγιο το ότι έχει μεταφερθεί από κάτω το κουμπί για εναλλαγή γλώσσας . Αυτή η έξτρα γραμμή από κάτω, αισθητικά είναι ενοχλητική, ευελπιστώ να το προσαρμόσουν κάπως αλλιώς εν καιρώ...

Δεν έχει αναβαθμιστεί καμία εφαρμογή που έχω, ούτε καν Facebook/Instagram. Ξενέρωμα αυτό...

Γενικώς μ´αρέσει, δεν έχω πάθει κοκομπλόκο όπως περίμενα, κυρίως επειδή έχω προβληματιστεί με τα χρώματα.

Για τα θέματα με Wifi και Mobile Data δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη γιατί μέχρι τώρα έχω τέλειο σήμα κι απ´ότι θυμάμαι το πρόβλημα εμφανίζεται όταν υπάρχει ασθενές σήμα.

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 28/09/2018 - 11:27


#10   baspil66

baspil66

    iPH Enthousiast

  • 432 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 28/09/2018 - 11:47

Πρώτες εντυπώσεις για XS Max:

Για το nickel δεν πεθαίνω, χίλιες φορές να το έκαναν matte, βέβαια του φοράω θήκη της Apple αλλά ακόμα κι αυτό το λίγο που φαίνεται, δεν....

Το μέγεθος της οθόνης εξαιρετικό, βέβαια το iPhone τώρα μου φαίνεται λίγο πιο στενό σε σχέση με το 8 Plus, μάλλον επειδή πήρε ύψος.

Τα χρώματα μου φαίνονται πολύ διαφορετικά σε σχέση με iMac 27αρι τελευταίας γενιάς , iPad Pro τελευταίας γενιάς και iPhone 8 Plus. Ενώ στις τρεις συσκευές που προανέφερα υπάρχει μια σχετική ομοιομορφία, το XS Max διαφέρει κατά πολύ το οποίο δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό. Αυτά με True Tone ενεργό και μη ενεργό.

Από ταχύτητα φυσάει, το έξτρα GB της RAM είναι εμφανέστατο, το συγκρίνω με 8 Plus που είναι φρεσκοσεταρισμένο με iOS 12.

Το χέρι μου θα χρειαστεί κάποιο χρόνο να συνηθίσει την έξτρα διαδρομή που χρειάζεται να διανύσει για να εμφανίζει το Notification/Control Center. Για την ώρα δυσκολεύομαι κάπως, βάλε και τα νέα gestures λόγω έλλειψης button, τα έχω βρει λίγο σκούρα :P

Επίσης, με δυσκολεύει στο πληκτρολόγιο το ότι έχει μεταφερθεί από κάτω το κουμπί για εναλλαγή γλώσσας . Αυτή η έξτρα γραμμή από κάτω, αισθητικά είναι ενοχλητική, ευελπιστώ να το προσαρμόσουν κάπως αλλιώς εν καιρώ...

Δεν έχει αναβαθμιστεί καμία εφαρμογή που έχω, ούτε καν Facebook/Instagram. Ξενέρωμα αυτό...

Γενικώς μ´αρέσει, δεν έχω πάθει κοκομπλόκο όπως περίμενα, κυρίως επειδή έχω προβληματιστεί με τα χρώματα.

Για τα θέματα με Wifi και Mobile Data δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη γιατί μέχρι τώρα έχω τέλειο σήμα κι απ´ότι θυμάμαι το πρόβλημα εμφανίζεται όταν υπάρχει ασθενές σήμα.

καλορίζικο,

δες λίγο πιο επισταμένα για το σήμα σε άσχημες συνθήκες ισχύς όπως και το wifi.θα μας βοηθήσεις πολύ.

ευχαριστώ.



#11   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/09/2018 - 13:04

Και μια δίπλα στο 8 Plus μετά το restore from backup:

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 28/09/2018 - 13:05


#12   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.407 μηνύματα

Δημοσίευση 28/09/2018 - 13:08

Ξέρω ότι δεν μπορείς να κρίνεις 100% από φωτό αλλα γιατί μου φαίνονται λίγο θαμπά τα χρώματα στο xs; Είναι καλύτερα έτσι;, εσυ ξέρεις καλύτερα


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: ikaros13, 28/09/2018 - 13:09


#13   zpaf

zpaf

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2018 - 13:13

Ξέρω ότι δεν μπορείς να κρίνεις 100% από φωτό αλλα γιατί μου φαίνονται λίγο θαμπά τα χρώματα στο xs; Είναι καλύτερα έτσι;, εσυ ξέρεις καλύτερα


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk


Πιο θερμά θα έλεγα εγώ.
Ίσως και το True Tone να κάνει διαφορετική διαχείρηση.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#14   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/09/2018 - 13:15

Ξέρω ότι δεν μπορείς να κρίνεις 100% από φωτό αλλα γιατί μου φαίνονται λίγο θαμπά τα χρώματα στο xs; Είναι καλύτερα έτσι;, εσυ ξέρεις καλύτερα
Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Δε θα έλεγα ακριβώς θαμπά, διαφορετικά σίγουρα, αν διαβάσεις πιο πάνω στο άλλο post που γράφω εντυπώσεις αναφέρω σχετικά ότι δεν είμαι σίγουρη για τα χρώματα αν μου αρέσουν....

#15   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.407 μηνύματα

Δημοσίευση 28/09/2018 - 13:17

Ναι συγνώμη πιο θερμά μου φαίνονται. Πχ ενώ το πρόσωπο μου φαίνεται πιο φυσικό, αντίθετα τα μαλλιά μου βγάζουν μια κιτρινιλα


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες