Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone Xs/Xs Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2531 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1561   mixalis1323

mixalis1323

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeDet
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 13/12/2018 - 15:12

Το mate 20 pro είναι κορυφαίο δε βλέπω το λόγο για αλλαγή εκτός αν θες να έχεις το οικοσύστημα της apple και το iOS. Μήπως έχεις τη πράσινη οθόνη στο pro ?


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapat

 

 

όχι δεν μου βγάζει την πράσινη  οθόνη όλα κομπλέ άπλα έλεγα να ξαναγυρίσω στο ios  είναι πιο smooth  έχει και μεταπώληση άπλα δεν ξέρω αν αξίζει μπαταριά και κάμερα;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1562   evangelos37

evangelos37

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 13/12/2018 - 15:17

το i phone 6 plus φευγει...... το i phone XS max ηρθε....!

και εχω και ολα τα απαραιτητα ευτυχως! ευχαριστω οσους βοηθησαν να επιλεξω τα συνοδευτικα του κινητου

ωρα να πουλησω το 6 plus πλεον

 

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: evangelos37, 13/12/2018 - 15:18


#1563   spyros6spl

spyros6spl

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα

Δημοσίευση 13/12/2018 - 18:50

Το mate 20 pro είναι κορυφαίο δε βλέπω το λόγο για αλλαγή εκτός αν θες να έχεις το οικοσύστημα της apple και το iOS. Μήπως έχεις τη πράσινη οθόνη στο pro ?


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapat


όχι δεν μου βγάζει την πράσινη οθόνη όλα κομπλέ άπλα έλεγα να ξαναγυρίσω στο ios είναι πιο smooth έχει και μεταπώληση άπλα δεν ξέρω αν αξίζει μπαταριά και κάμερα;

Καλύτερα να σου απαντήσουν όσοι το έχουν. Πάντως το mate 20 θεωρώ πως είναι καλύτερο σε μπαταρία και φωτό με χαμηλό φωτισμό


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#1564   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 13/12/2018 - 19:22

Το mate 20 pro είναι κορυφαίο δε βλέπω το λόγο για αλλαγή εκτός αν θες να έχεις το οικοσύστημα της apple και το iOS. Μήπως έχεις τη πράσινη οθόνη στο pro ?


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapat


όχι δεν μου βγάζει την πράσινη οθόνη όλα κομπλέ άπλα έλεγα να ξαναγυρίσω στο ios είναι πιο smooth έχει και μεταπώληση άπλα δεν ξέρω αν αξίζει μπαταριά και κάμερα;



Εγώ με xs max είμαι πολύ ευχΑριστημενος κι από κάμερα και από μπαταρία..Δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη συγκριτικά με mate 20 pro αλλά θεωρώ πως αν αλλάξεις πας μόνο για max...Όσον αφορά την μεταπωλητική αξία πιστεύω πως το max σε δυο χρόνια θα το δώσεις περιςσοτερο απ όσο θα πουλούσες σε 6 μήνες από τώρα το mate......


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1565   mixalis1323

mixalis1323

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeDet
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 13/12/2018 - 20:29

Εγώ με xs max είμαι πολύ ευχΑριστημενος κι από κάμερα και από μπαταρία..Δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη συγκριτικά με mate 20 pro αλλά θεωρώ πως αν αλλάξεις πας μόνο για max...Όσον αφορά την μεταπωλητική αξία πιστεύω πως το max σε δυο χρόνια θα το δώσεις περιςσοτερο απ όσο θα πουλούσες σε 6 μήνες από τώρα το mate......


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Καλύτερα να σου απαντήσουν όσοι το έχουν. Πάντως το mate 20 θεωρώ πως είναι καλύτερο σε μπαταρία και φωτό με χαμηλό φωτισμό


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις ναι σε χαμηλό φωτισμό λογικά είναι καλύτερο, το xs το απλό η μονή διάφορα είναι μπαταριά και οθόνη;



#1566   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 13/12/2018 - 20:33

Δεν θα πας για το xs αλλά για το xs Max που είναι στο ίδιο μέγεθος με το δικό σου εκτός αν θέλεις μικρότερη συσκευή.
Μπαταρία βγάζει 1,5 μέρα ανετοτατα με αρκετή χρήση.
Κάμερα όπως είπες λίγο χειρότερο σε βραδινές αλλά έχει καλύτερο βίντεο


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#1567   mixalis1323

mixalis1323

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeDet
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 13/12/2018 - 20:44

το ίδιο μέγεθος θέλω άπλα είναι και πανάκριβο το max ευχαριστώ 



#1568   evangelos37

evangelos37

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 14/12/2018 - 19:14

παιδια πολυ ωραια οθονη. τωρα το ξεκινησα και το σεταρω. επομενες μερες θα σας πω


Τελευταία επεξεργασία από: evangelos37, 14/12/2018 - 19:22


#1569   evangelos37

evangelos37

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 14/12/2018 - 23:35

να ρωτησω κατι για το οποιο θελω να ειμαι σιγουρος. για να κλεισουμε τις εφαρμογες που ειναι ανοιχτες και να μην τρεχουν στο υποβαθρο αρκει αυτο που λεει η οδηγια? δαχτυλο απο κατω προς τα επανω απο την δεξια γωνια? μονο αυτο? η ετσι τις βγαζουμε απο την οθονη, χωρις ομως να κλεισουν......! γενικα μου ηταν ευκολη εως τωρα η μεταβαση απο 6 plus σε xs max αλλα αυτο με το κλεισιμο των ανοιχτων εφαρμογων με μπερδεψε λιγο....!



#1570   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/12/2018 - 23:39

Δε υπάρχει λόγος να κλείνεις τις εφαρμογές απο το Switcher.

 

Δε κερδίζεις κάτι.. Δεν είναι Android εδώ..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1571   evaki17

evaki17

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 14/12/2018 - 23:40

να ρωτησω κατι για το οποιο θελω να ειμαι σιγουρος. για να κλεισουμε τις εφαρμογες που ειναι ανοιχτες και να μην τρεχουν στο υποβαθρο αρκει αυτο που λεει η οδηγια? δαχτυλο απο κατω προς τα επανω απο την δεξια γωνια? μονο αυτο? η ετσι τις βγαζουμε απο την οθονη, χωρις ομως να κλεισουν......! γενικα μου ηταν ευκολη εως τωρα η μεταβαση απο 6 plus σε xs max αλλα αυτο με το κλεισιμο των ανοιχτων εφαρμογων με μπερδεψε λιγο....!


Αν και με μπέρδεψε λίγο η περιγραφή σου, φτάνεις το δάχτυλο μέχρι τη μέσγ της οθόνης, ώστε να εμφανιστούν οπλες οι ανοιχτές καρτέλες και μετά την κάθε καρτέλα που θέλεις να σβήσεις προς τα πάνω. Κι έτσι σβήνει, δε χρειάζεται κάτι άλλο.

#1572   evangelos37

evangelos37

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 14/12/2018 - 23:46

Αν και με μπέρδεψε λίγο η περιγραφή σου, φτάνεις το δάχτυλο μέχρι τη μέσγ της οθόνης, ώστε να εμφανιστούν οπλες οι ανοιχτές καρτέλες και μετά την κάθε καρτέλα που θέλεις να σβήσεις προς τα πάνω. Κι έτσι σβήνει, δε χρειάζεται κάτι άλλο.

συγνωμη αλλα με μπερδεψατε και οι δυο. το Switcher τι ειναι? γιατι να μην κλεινω τις εφαρμογες αφου τρωνε ενεργεια αν μεινουν ανοιχτες...!

λοιπον στο 6αρι εως τωρα οταν ησουν σε μια εφαρμογη παταγε το κουμπι κατεναινε η εφαρμογη και ανοιγες αλλη και αλλη και αλλη, σωστα? μετα για να τις κλεισεις ολες τις "πεταγες" προς τα επανω και ετσι εκλειναν. σωστα?

με το xs και τι ios 12 πως γινονται αυτα τωρα?

ειμαι βαιπερ και μιλαω, θελω να φυγω απο βαιπερ και να ανοιξω φβ. πως το κανω????

και οταν θα εχω 3-4 ανοιχτες εφαρμογες πως τις κλεινω?



#1573   evangelos37

evangelos37

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 14/12/2018 - 23:48

αααααααααααα τωρα το βρηκα! τωρα καταλαβα! οκ παιδια, διαφορετικα το ειχα καταλαβει εγω. συγνωμη :)



#1574   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/12/2018 - 23:55

συγνωμη αλλα με μπερδεψατε και οι δυο. το Switcher τι ειναι? γιατι να μην κλεινω τις εφαρμογες αφου τρωνε ενεργεια αν μεινουν ανοιχτες...!

Δε καταναλώνουν οι εφαρμογές που παραμένουν ανοιχτές εκεί.

 

Το iOS δε λειτουργεί όπως το Android.

 

Αντίθετα όταν θα τις έχεις αφαιρέσει απο εκεί και θα τις ανοίξεις ξανά, τότε θα έχεις μεγαλύτερη κατανάλωση.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1575   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 15/12/2018 - 12:19

Αν έχεις ανοιχτές δυο ή παραπάνω εφαρμογές και θέλεις να κανεις γρήγορα εναλλαγές μεταξύ τους,μπορείς να συρεις το δάχτυλο τέρμα κάτω στην οθόνη (εκεί που είναι η μαύρη γραμμουλα) από αριστερά προς τα δεξιά


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες