Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone Xs/Xs Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2531 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1666   Dejang

Dejang

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 24/12/2018 - 19:30

Σήμερα πήρα το Χs.
Παρατήρησα όμως το εξής: Το Χ που είχα, όταν το άνοιγα το πρωί, bootαρε με το που πάταγα το πλαϊνό power button στιγμιαία. Σε αυτό , θέλει παρατεταμένο πάτημα περίπου 5-6 δευτερόλεπτα. Στα δικά σας πως είναι ;


Sent from my iPad using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1667   ramnoz

ramnoz

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 24/12/2018 - 20:45

Μετα την τελευταία αναβάθμιση θέλει κάποια δευτερόλεπτα! Δε χάλασε ο κόσμος. Άριστο το κινητό πάντως!

#1668   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 24/12/2018 - 20:47

Σήμερα πήρα το Χs.
Παρατήρησα όμως το εξής: Το Χ που είχα, όταν το άνοιγα το πρωί, bootαρε με το που πάταγα το πλαϊνό power button στιγμιαία. Σε αυτό , θέλει παρατεταμένο πάτημα περίπου 5-6 δευτερόλεπτα. Στα δικά σας πως είναι ;


Sent from my iPad using Tapatalk

Καλοριζικο!!!
Πάντως για μένα δεν υπάρχει λόγος να πάει κάποιος από το Χ στο Χs.Εκτος κι αν είναι το Max.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1669   johnythedirector

johnythedirector

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/12/2018 - 20:58

Μεταβαση απο 6s σε xs.
Πριν το αποκτησω και το βιωσω ελεγα σιγα μωρε την οθονη, ενταξει λιγο καλυτερη...
Η αληθεια ομως ειναι μια: τετοια χρωματα, τοσο ξεκουραστα και φυσικα δεν ξαναειδα.
Τς υπολοιπα ειναι οδοντοκρεμες, να χαμε να λεγαμε.
Ειναι συγκλονιστικη πραγματικα.
Το θεμα μου ειναι αλλο: χτες αμφιταλαντευομουν μεταξυ αυτου και του max και τελικα επελεξα αυτο ...το μικρο.
Ηδη πρεπει πολλες φορες να χρησιμοποιω και τα 2 χερια και μου φαινεται οκ..
Εσεις ειχατε τετοιο διλημμα;
Και οσοι πηγατε σε max πως το βολευετε το μεγεθος;
Προφανως δεν ειχα ποτε plus μοντελο και δεν εχει περασει ουτε μια μερα οποτε δεν ειμαι και ο πιο καταλληλος για να μιλαω...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1670   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 24/12/2018 - 21:04

Μεταβαση απο 6s σε xs.
Πριν το αποκτησω και το βιωσω ελεγα σιγα μωρε την οθονη, ενταξει λιγο καλυτερη...
Η αληθεια ομως ειναι μια: τετοια χρωματα, τοσο ξεκουραστα και φυσικα δεν ξαναειδα.
Τς υπολοιπα ειναι οδοντοκρεμες, να χαμε να λεγαμε.
Ειναι συγκλονιστικη πραγματικα.
Το θεμα μου ειναι αλλο: χτες αμφιταλαντευομουν μεταξυ αυτου και του max και τελικα επελεξα αυτο ...το μικρο.
Ηδη πρεπει πολλες φορες να χρησιμοποιω και τα 2 χερια και μου φαινεται οκ..
Εσεις ειχατε τετοιο διλημμα;
Και οσοι πηγατε σε max πως το βολευετε το μεγεθος;
Προφανως δεν ειχα ποτε plus μοντελο και δεν εχει περασει ουτε μια μερα οποτε δεν ειμαι και ο πιο καταλληλος για να μιλαω...


Sent from my iPhone using Tapatalk


Έκανα αντίστοιχα την ίδια μετάβαση με σένα μόνο που είχα το 6s+ και πήγα στο Max. Δεν θα μπορούσα σε καμία περίπτωση να πάω σε μικρότερο όσες φορές και αν έπιασα στα χέρια μου xs μου φάνηκε υπερβολικά μικρό και στον «όγκο» που έχει σαν συσκευή στα χέρια μου και σαν οθόνη κυρίως.. Είναι καθαρά θέμα συνήθειας και πως βολεύεται ο καθένας. Χρησιμοποιώ αρκετά και τα δυο χέρια και έχω συνηθίσει έτσι που ακόμη και μικρότερη συσκευή να μου δώσεις το ίδιο κάνω


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#1671   spyros6spl

spyros6spl

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα

Δημοσίευση 24/12/2018 - 21:07

Εγώ χθες πήρα το max προερχόμενος από 6s plus. Οφείλω να ομολογήσω ότι αν και το plus δούλευε άψογα, η μικρή μου εμπειρία με το max είναι καταλυτική. Εκπληκτική οθόνη, κάμερα, ήχος και Face ID. Πραγματικά η αναβάθμιση αξίζει αν μπορεί κάποιος να δώσει τα χρήματα που ζητά (αν και χθες ο Γερμανός το έδινε 200€ φθηνότερα ). Καμμία ενόχληση με το μέγεθος αφού και το plus το ίδιο ήταν. Εμφανισιακά είναι πανέμορφο σαν κόσμημα ! Δεν χορταίνω να το χαζεύω!
Μόνο λίγο περίεργο το True Tone αλλά θα το συνηθίσω.
Τέλος να πω πως και το 6 s plus που με συντρόφευσε 3 χρόνια ίσως να είναι από τα καλύτερα και πιο πετυχημένα iPhone ever.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1672   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 24/12/2018 - 21:54

Εμένα εκεί που με έχει αφήσει έκπληκτο είναι οι νυχτερινές λήψεις. Λόγω γιορτινών ημερών το τίμησα αρκετά και μπορώ να πω πως σίγουρα είναι από τις κορυφαίες κάμερες που βρίσκονται εκεί έξω, μην πω η κορυφαία γιατί τα χρώματα είναι φυσικά χωρίς να τα «αναβαθμίζει» όπως κάνουνε άλλες δυνατές κάμερες. Το smart hdr εντομεταξύ κάνει καταπληκτική δουλειά ακομη και με απλό Tap με την μαμά εφαρμογή το αποτέλεσμα είναι εκπληκτικό


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#1673   Dejang

Dejang

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 24/12/2018 - 22:09

Μετα την τελευταία αναβάθμιση θέλει κάποια δευτερόλεπτα! Δε χάλασε ο κόσμος. Άριστο το κινητό πάντως!

Δηλαδή δεν σου ανοίγει με στιγμιαίο πάτημα του κουμπιού ; Επίσης όταν ξεκίναγε , μου έκανε και ειδοποίηση με το led του φλας. Σε αυτό τίποτα ...


Sent from my iPad using Tapatalk

#1674   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 24/12/2018 - 22:20

Εγώ το μόνο που έχω παρατηρήσει, είναι πως όταν οδηγάω, δυσκολεύομαι να το ξεκλειδωσω. Σαν να μην κάνω κάτι καλά. Σαν να μην με βλέπει. Κ μιλάω όταν το έχω στο χέρι κ όχι σε καμία βάση.

Αντίστοιχα στο κρεβάτι ξαπλωμένος κ με το χέρι ξέρω γω να κρύβει το μισό πρόσωπο, μια χαρά πιάνει.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#1675   thanoslam

thanoslam

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 24/12/2018 - 22:52

Εγώ το μόνο που έχω παρατηρήσει, είναι πως όταν οδηγάω, δυσκολεύομαι να το ξεκλειδωσω. Σαν να μην κάνω κάτι καλά. Σαν να μην με βλέπει. Κ μιλάω όταν το έχω στο χέρι κ όχι σε καμία βάση.
Αντίστοιχα στο κρεβάτι ξαπλωμένος κ με το χέρι ξέρω γω να κρύβει το μισό πρόσωπο, μια χαρά πιάνει.
Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Όταν οδηγάς καλύτερα που δεν ξεκλειδώνει γιατί απαγορεύεται. Κόλπο της apple είναι.

#1676   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 24/12/2018 - 23:51

Όταν οδηγάς καλύτερα που δεν ξεκλειδώνει γιατί απαγορεύεται. Κόλπο της apple είναι.


Κ αν είμαι συνοδηγός;;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#1677   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 25/12/2018 - 02:32

Σου βγάζει μήνυμα πρώτα και πρέπει να πατήσεις ότι δεν οδηγάς για να ανοίξει.

Από την άλλη αν θες αυτό με την οδήγηση το απενεργοποιεί να μην σε καταλαβαίνει.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#1678   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 25/12/2018 - 08:52

Παιδιά όχι. Δεν έχω ενεργοποιήσει ποτέ την λειτουργία οδήγησης. Δεν εννοώ αυτό φυσικά.

Απλά αναφέρω σαν περιστατικό ότι τις περισσότερες φορές που οδηγάω με δυσκολεύει να το ξεκλειδωσω. Σαν να μην βλέπει τα μούτρα σωστά. Κ κάπως αργεί κιόλας.






Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#1679   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 25/12/2018 - 10:52

Για εμένα το plus ή Max είναι μονόδρομος. Σίγουρα τα «μικρότερα» μοντέλα πιο βολικά στις μετακινήσεις άλλα αν το θέλεις για εργαλείο δουλειάς τότε size does matter :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1680   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 25/12/2018 - 13:29

Παιδιά όχι. Δεν έχω ενεργοποιήσει ποτέ την λειτουργία οδήγησης. Δεν εννοώ αυτό φυσικά.

Απλά αναφέρω σαν περιστατικό ότι τις περισσότερες φορές που οδηγάω με δυσκολεύει να το ξεκλειδωσω. Σαν να μην βλέπει τα μούτρα σωστά. Κ κάπως αργεί κιόλας.






Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Γιατί πρέπει να κοιτάς την κάμερα του κινητού και όχι να κοιτάς απλά προς αυτό

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες