Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone Xs/Xs Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2531 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#196   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 30/09/2018 - 15:45

Εγώ είχα iphone 3gs μετά πήγα σε samsung s series και μετά σε 5s. Μετά το 5s πήρα δωρεαν σε samsung a5 2016 & μετά a5 2017 που έχω μέχρι τώρα.

Galaxy s3 galaxy s4 ήταν τραγικά κινητά. Γύρισα στο 5s Και είπα βρήκα την υγειά μου. Έκτοτε όμως τα πράγματα άλλαξαν. Το android βελτιώθηκε και η samsung βγάζει εξαιρετικές συσκευές. Είχα ένα θέμα πριν λίγο καιρό με το α5 2017 που κόλλαγε τρομερά. Αποδείχτηκε όμως θέμα κακής αναβάθμισης και μόλις κυκλοφόρησε ενημέρωση κ την έβαλα το κινητό συνήλθε πλήρως.
Αν κ το έχω από τον προηγούμενο Αύγουστο κι ειναι mid range πάει μια χαρά, οποτς η λογική λέει πως η ναυαρχίδα θα είναι μπόμπα.

Είμαι απαιτητική χρηστρια. Σε tablet έχω μόνο iPad , με τελευταίο που χρησιμοποιώ ως σήμερα το 9.7 pro που το πήρα μόλις βγήκε. Επίσης σε υπολογιστές έχω iMac 27" 2010 & MacBook pro που το πήρα πέρυσι κοντά στις 2.500€ built to order.
Θέλω να πω ότι ξέρω καλά το οικοσύστημα της apple και έχω δώσει πολλά χρήματα για προϊόντα της.

Πλέον όμως οι τιμές των iPhone Έχουν ξεφύγει ΤΟΣΟ πολύ που νομίζω δε δικαιολογούνται. Θα πάρω κ εγώ ναυαρχίδα κ σκέφτομαι samsung ή apple. Σίγουρα το iOS Θα είναι smooth και σε 3 4 χρόνια από τώρα. Αξίζει η τόσο μεγάλη χρηματική διαφορά μόνο κ μόνο γι αυτο;;
Σε 4 χρόνια θα χω ξενερώσει και θα το χω βαρεθεί έτσι κι αλλιώς.

Προτιμώ την ελευθερία που μου δίνει το android.
Μιλώντας πάντα για out of the box χρήση. Τα πράγματα με τις ρυθμίσεις δεν είναι τόσο τραγικά, συνηθίζονται γρήγορα.
Εγώ τείνω προς samsung. Απλώς επειδή τώρα πάλι δωρεάν θα μου ρθει α8 2018, θα περιμένω μάλλον το s10.

Καλύτερα να πας μια ώρα χωρίς κόσμο σε κατάστημα να δεις μόνος σου το μενού του note. Είναι τρομερή συσκευή με οθοναρα, εξαιρετική κάμερα, γρήγορο, με μεγάλη μπαταρία και φυσικά με το pen που λες ότι θα σε βολέψει


Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Συγνώμη αλλα τα 2500 που έδωσες για υπολογιστη τα θεωρώ πολύ περισσότερο «περιττά» από αυτά που έχει ένα iPhone. Με τόσα λεφτά φτιάχνεις τούμπανο pc πολύ ανώτερο από αυτό που έχεις αλλα τέλος πάντων γούστα είναι αυτά..
Κακά τα ψέματα και τα Samsung μια χαρά είναι ειδικά οι ναυαρχιδες αλλα τα iPhone εμπνέουν μια σταθερότητα ειδικά αν τα κρατάς καιρό. Στο σπιτι παίζουν επίσης s8, A5 αλλα δεν λες θα κρατήσουν εξίσου σε απόδοση μετά από 1-2 χρόνια


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#197   marga

marga

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 30/09/2018 - 16:33

Δεν γυρίζω σε Windows με καμία Παναγία, το Mac OS για μένα ειναι μονόδρομος. Συνεπώς για να παρω ενα futureproof 13άρι για τα δικά μου δεδομένα, χρειαζόταν built to order και αυτο το ποσό.

Τους υπολογιστές τους κρατάω πολλα χρονια το κινητό δεν το μπορω το ίδιο διάστημα, βαριέμαι. Όποτε το να δώσω τόσα παραπάνω χρήματα για το πιο smooth λειτουργικό στην τριετία όταν αυτή τη στιγμη παίρνω τούμπανο Samsung τόσο φθηνότερα για μένα ειναι too much γι αυτο και τείνω προς τα εκει.

(Α8 περιμένω, mid range κι αυτο, δε θα χα ποτέ αυταπάτες οτι θα βγαζε τριετία σαν iPhone)


Sent from my iPad using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: marga, 30/09/2018 - 16:35


#198   sotzyg

sotzyg

    iPH Member

  • 266 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:iphone 12 pro max

Δημοσίευση 01/10/2018 - 09:01

Ανέφερα σε προηγούμενα μου post για το θέμα με την κύλιση της οθόνης στο iphone xs max.

Προσπαθώ να διαπιστώσω αν το κάνει μόνο το δικό μου ή είναι γενικά συμπεριφορά της OLED οθόνης του.

Αυτό λοιπόν που κάνει η δική μου οθόνη είναι σχεδόν το ίδιο με αυτό που αναφέρεται στο παρακάτω βίντεο:

Στα δικά σας κινητά έχει τέτοια συμπεριφορά η κύλιση?

(για την ακρίβεια στο δικό μου αυτό που βλέπετε στο βίντεο το κάνει στην γρήγορη κύλιση. Στην αργή κύλιση δεν το εμφανίζει και πάει ομαλά)

 


Τελευταία επεξεργασία από: sotzyg, 01/10/2018 - 09:06


#199   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2018 - 09:07

Ανέφερα σε προηγούμενα μου post για το θέμα με την κύλιση της οθόνης στο iphone xs max.
Προσπαθώ να διαπιστώσω αν το κάνει μόνο το δικό μου ή είναι γενικά συμπεριφορά της OLED οθόνης του.
Αυτό λοιπόν που κάνει η δική μου οθόνη είναι σχεδόν το ίδιο με αυτό που αναφέρεται στο παρακάτω βίντεο:
Στα δικά σας κινητά έχει τέτοια συμπεριφορά η κύλιση?
(για την ακρίβεια στο δικό μου αυτό που βλέπετε στο βίντεο το κάνει στην γρήγορη κύλιση. Στην αργή κύλιση δεν το εμφανίζει και πάει ομαλά)
 


Μήπως φοράς κανένα tempered?

#200   sotzyg

sotzyg

    iPH Member

  • 266 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:iphone 12 pro max

Δημοσίευση 01/10/2018 - 09:12

Μήπως φοράς κανένα tempered?

Ναι, αυτό απο το Πλαίσιο:

https://www.plaisio....Mauro-Frame.htm



#201   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2018 - 09:17

Ναι, αυτό απο το Πλαίσιο:
https://www.plaisio....Mauro-Frame.htm



Να ξέρεις και αυτά επηρεάζουν. Εγώ θα ξεκινούσα από το να το αφαιρέσω να δω αν βελτιώνεται για να δω ότι δεν είναι hardware πρόβλημα και θα πήγαινα σε πιο αξιόπιστη εταιρία αν έφταιγε το γυαλί.

#202   sotzyg

sotzyg

    iPH Member

  • 266 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:iphone 12 pro max

Δημοσίευση 01/10/2018 - 09:19

Να ξέρεις και αυτά επηρεάζουν. Εγώ θα ξεκινούσα από το να το αφαιρέσω να δω αν βελτιώνεται για να δω ότι δεν είναι hardware πρόβλημα και θα πήγαινα σε πιο αξιόπιστη εταιρία αν έφταιγε το γυαλί.

Θα πάω το μεσημέρι στο istorm να βάλω το tempered της Belkin



#203   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2018 - 09:21

Θα πάω το μεσημέρι στο istorm να βάλω το tempered της Belkin


Μέχρι να βάλεις, βγάλε το για κανένα δίωρο και δοκίμασε το χωρίς γυαλί. Θα σου πρότεινα το TemperedCurve της belkin. Έχει εξαιρετική υφή και δυο επίπεδα πάνω από το invisiglass της belkin.

#204   sotzyg

sotzyg

    iPH Member

  • 266 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:iphone 12 pro max

Δημοσίευση 01/10/2018 - 09:38

Μέχρι να βάλεις, βγάλε το για κανένα δίωρο και δοκίμασε το χωρίς γυαλί. Θα σου πρότεινα το TemperedCurve της belkin. Έχει εξαιρετική υφή και δυο επίπεδα πάνω από το invisiglass της belkin.

Ok σε ευχαριστώ πολύ. Θα ξεκινήσω με αλλαγή τζαμιού και βλέπουμε.

αυτήν την στιγμή δεν μπορώ να αφαιρέσω το τζάμι που φοράει γιατί είμαι σε εξωτερικό χώρο και δεν θέλω να φάει καμία γρατζουνιά (καινούργιο βλέπεις και αξίζει όσο ένα καλό μεταχειρισμένο αυτοκίνητο...)



#205   panos027

panos027

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:PANOYKLAS027

Δημοσίευση 01/10/2018 - 09:40

Καλημερα παιδια σε αυτο αναφερομουν χθες !  Under the camera lens οπως λεει και καποιος στο συγκεκριμενο post !

 

 

https://www.reddit.c...ax_overheating/ 



#206   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2018 - 09:58

Ρώτα τα public νομίζω και αυτοί το περνάνε. Εγώ θα επέλεγα TemperedCurve όπως προείπα σε σχέση με το invisiglass πάλι της belkin διότι έχει πολύ πολύ μεγαλύτερη αντοχή. Υπάρχουν και σχόλια στο Amazon που το επιβεβαιώνουν.

 

ρωτησα για τοποθετηση για τζαμακι στα bublic και μου ειπαν και αυτοι περνανε, αλλα χωρις μηχανημα , δηλαδη στο περνανε με το χερι.  Να το ρισκαρω η θα εχει διαφορα στην εφαρμογη?



#207   sotzyg

sotzyg

    iPH Member

  • 266 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:iphone 12 pro max

Δημοσίευση 01/10/2018 - 10:04

Μέχρι να βάλεις, βγάλε το για κανένα δίωρο και δοκίμασε το χωρίς γυαλί. Θα σου πρότεινα το TemperedCurve της belkin. Έχει εξαιρετική υφή και δυο επίπεδα πάνω από το invisiglass της belkin.

Πρέπει να έχεις δίκιο ότι φταίει το τζαμάκι στο πρόβλημα της κύλισης, αφού με πονήρεψες έκανα την δοκιμή να βλέπω το κινητό υπο γωνία και να δω αν έχει ακόμα την ίδια αίσθηση η κύλιση. Φαίνεται ότι λειτουργεί οκ. Αρα όταν το κοιτάω απο πάνω δείχνει προβληματική κύλιση, όταν το κοιτάω όμως απο γωνία φαίνεται σαν να είναι νορμάλ.

Περισσότερα θα πω το μεσημέρι που θα αλλάξω τζάμι για να μην την πατήσουν και άλλοι.



#208   Leonidas009

Leonidas009

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 01/10/2018 - 10:36

Παιδιά το πρόβλημα με το σήμα κ τις ταχύτητες ισχύει...? Τι ακριβώς συμβαίνει ?

#209   sotzyg

sotzyg

    iPH Member

  • 266 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:iphone 12 pro max

Δημοσίευση 01/10/2018 - 10:41

Παιδιά το πρόβλημα με το σήμα κ τις ταχύτητες ισχύει...? Τι ακριβώς συμβαίνει ?

Στο δικό μου δεν έχω διαπιστώσει αυτό το πρόβλημα, αν υπάρχει μία μικρή διαφορά δεν ειναι πάντως αντιληπτή.



#210   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/10/2018 - 10:43

Καλημερα παιδια σε αυτο αναφερομουν χθες !  Under the camera lens οπως λεει και καποιος στο συγκεκριμενο post !

Το θέμα είναι πότε έχεις το παραπάνω.

 

Τσέκαρε υπ. συστήματος και χρόνους χρήσης αν είναι παρόμοιοι.

 

Παιδιά το πρόβλημα με το σήμα κ τις ταχύτητες ισχύει...? Τι ακριβώς συμβαίνει ?

Διάβασε.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες