Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone Xs/Xs Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2531 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2221   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 17/02/2019 - 16:57

Οχι δεν το πιστευω οτι ειναι απολυτο το face id

 

Xαχαχαχαχα απλά το βλέπω μόνο όταν θέλω να τσεκάρω αν συνεχίζει κ το κάνει  :D  :lol: Ξέχασα να αναφέρω ότι εγώ δεν φοράω γυαλιά αλλά αυτός φοράει. Το δοκιμάσαμε με κ χωρίς γυαλιά να περάσει εκ νέου νέο το face id κ συνέχισε όχι καπάκι αλλά μετά από ώρα-μέρα να μου δίνει το δικαίωμα να μπαίνω. Καλά σιγά το θέμα απλά το ανέφερα.

δοκιμασα να βαλω selfie απο αλλο κινητο και εγινε unlock.... αυτο και αν ειναι θεμα....... 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2222   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 17/02/2019 - 17:13

Άλλαξε κινητό με τον αδελφό σου...


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#2223   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 17/02/2019 - 17:23

δοκιμασα να βαλω selfie απο αλλο κινητο και εγινε unlock.... αυτο και αν ειναι θεμα....... 

Σιγουρα. Απλα δεν ηταν iPhone αυτο που δοκιμασες. 


Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#2224   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 17/02/2019 - 17:51

Σιγουρα. Απλα δεν ηταν iPhone αυτο που δοκιμασες. 

iphone xs με 12.1.4 εχει bug με το face id...  εχω ψαξει τα παντα απο bugs.. οποτε μην λες τπτ και  δοκιμασε να βγαλεις μια καλη selfie και βαλε κοντα στο face ID να δεις πως γινετε unlock...  :)


Τελευταία επεξεργασία από: omorfonios, 17/02/2019 - 17:52


#2225   gastonegr

gastonegr

    iPH Member

  • 228 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Sbxgr

Δημοσίευση 17/02/2019 - 20:30

Παιδιά καλησπέρα, λίγο πολύ έχουμε τα xs κ xs plus στα χεριά μας. Από την ημέρα αγορά του κινητού κ μιας κ κάθε μέρα πάνω κάτω γίνεται η ίδια χρήση, κατά πόσο έχει πέσει η υγεία της μπαταρίας?

Προσωπικά το έχω 1 μήνα και 11 μέρες έπεσε στο 99%. Ένα κ ένα για των omorfonio είναι το θέμα :P  :D  :lol: 

 

αν εχεις mac υπολογιστη κατεβασε το coconut battery και θα σου πει την πραγματικη υγεια της μπαταριας.

Επίσης μη το φορτιζεις στο αυτοκινητο ποτε καθως διαφερει η ταση .

ποτε δεν ειναι ακριβης με αποτελεσμα να σου χαλαει την μπαταρια γρηγορα ισχυει για ολες τις συσκευες και oχι μονο για το iphone.



#2226   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 18/02/2019 - 01:20

 

Παιδιά καλησπέρα, λίγο πολύ έχουμε τα xs κ xs plus στα χεριά μας. Από την ημέρα αγορά του κινητού κ μιας κ κάθε μέρα πάνω κάτω γίνεται η ίδια χρήση, κατά πόσο έχει πέσει η υγεία της μπαταρίας?

Προσωπικά το έχω 1 μήνα και 11 μέρες έπεσε στο 99%. Ένα κ ένα για των omorfonio είναι το θέμα   :D  :lol:

 

αν εχεις mac υπολογιστη κατεβασε το coconut battery και θα σου πει την πραγματικη υγεια της μπαταριας.

Επίσης μη το φορτιζεις στο αυτοκινητο ποτε καθως διαφερει η ταση .

ποτε δεν ειναι ακριβης με αποτελεσμα να σου χαλαει την μπαταρια γρηγορα ισχυει για ολες τις συσκευες και oχι μονο για το iphone.

 

χαχαχα coconutbattery ειμαι στο 87.6 health.... και στο xs μου 94% διχνει... :lol:

 

θα δεις... σε 3 μηνες θα παω για αλλαγη μπαταριας.....!!!!!  -_-



#2227   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 557 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/02/2019 - 20:17

Παιδιά λίγο τα φώτα σας. Αγοράσαμε μαζί με τον αδελφό μου 2xs. Στην αρχή της αγοράς κ μετά από δυο μέρες λειτουργίας παρουσιάζει το εξής: με αναγνωρίζει το κινητό του κ ξεκλειδώνει (face id) και το δικό μου όχι. Κάνει νέο face id κ δεν με αναγνωρίζει αλλά μετά από ώρες-μέρες με αναγνωρίζει κ πάλι. Περάσαμε την 12.1.4 κ το ξανακάνει αλλά μονό το δικό του με δέχεται. Δεν ήμαστε δίδυμοι αλλά μοιάζουμε. Τι παίζει γνωρίζουμε κάτι? Αν φορέσει μάσκα η κράνος? :P :D

Ξανά κάντε την διαδικασία faceid από την αρχή, και προσπάθησε να περιστρεφεις το κεφάλι σου πιο αργά (ομοίως ο αδελφός σου στο δικό του).

#2228   teogn7

teogn7

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 18/02/2019 - 20:39

Ξανά κάντε την διαδικασία faceid από την αρχή, και προσπάθησε να περιστρεφεις το κεφάλι σου πιο αργά (ομοίως ο αδελφός σου στο δικό του).

Και στα 2 κινητά εννοείς? 



#2229   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 557 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/02/2019 - 20:45

Και στα 2 κινητά εννοείς?


Ναι, μου είχε συμβεί μια φορα που το είχα κάνει βιαστικά και άνοιξε με το πρόσωπο της γυναικας μου. Το ξαναέκανα πιο αργά και πλέον ξεκλειδώνει μονο με το δικό μου (το δοκίμασα σε αρκετά διαφορετικά πρόσωπα). Επίσης, έχε υποψην ότι όσο το χρησιμοποιείς, τόσο βελτιώνεται διότι μαθαίνει την μορφολογία των χαρακτηριστικών σου.

#2230   teogn7

teogn7

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 18/02/2019 - 20:52

Ναι, μου είχε συμβεί μια φορα που το είχα κάνει βιαστικά και άνοιξε με το πρόσωπο της γυναικας μου. Το ξαναέκανα πιο αργά και πλέον ξεκλειδώνει μονο με το δικό μου (το δοκίμασα σε αρκετά διαφορετικά πρόσωπα). Επίσης, έχε υποψην ότι όσο το χρησιμοποιείς, τόσο βελτιώνεται διότι μαθαίνει την μορφολογία των χαρακτηριστικών σου.

 

Στου αδελφού μου μπαίνω εγώ, πρέπει να το κάνω κ στο δικό μου? Γιατί στο δικό μου δεν τον αφήνει να μπει.



#2231   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 557 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/02/2019 - 20:54

Στου αδελφού μου μπαίνω εγώ, πρέπει να το κάνω κ στο δικό μου? Γιατί στο δικό μου δεν τον αφήνει να μπει.

Θα το κάνετε και οι δυο από την αρχή, ο καθένας στο δικό του. Φρόντιστε να γινει σε ένα δωμάτιο με επαρκές φως.



#2232   teogn7

teogn7

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 18/02/2019 - 21:01

Θα το κάνετε και οι δυο από την αρχή, ο καθένας στο δικό του. Φρόντιστε να γινει σε ένα δωμάτιο με επαρκές φως.

Οκ πιστεύεις ότι στο φως της μέρας θα είναι καλύτερα? 



#2233   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 557 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/02/2019 - 21:17

Οκ πιστεύεις ότι στο φως της μέρας θα είναι καλύτερα?

Όχι όμως με ντάλα ήλιο. Σε ένα καλοφωτισμενο δωμάτιο θα είσαι μια χαρά.

#2234   teogn7

teogn7

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 19/02/2019 - 03:02

Όχι όμως με ντάλα ήλιο. Σε ένα καλοφωτισμενο δωμάτιο θα είσαι μια χαρά.

Ok θα το δοκιμάσουμε σήμερα κ θα σου πω, να σαι καλά!!



#2235   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 19/02/2019 - 12:39

έλεος..... σήμερα ξεκλείδωσε το FaceID με την φάτσα του σκύλου μου.... εγώ απλά φιλάκια του έδινα και μάλλον πηρε λίγο απο το dna μου... άντε την επόμενη θα γινει και με τον βάτραχο και θα λέμε αυτα τα παραμύθια βγήκαν αληθινά.... α ρε apple...... ήρθες εσύ για να μου αλλάξεις οτι ήξερα μέχρι σημερα.... εχει κανένας κανέναν βάτραχο? θα τόν επιστρέψω σε λίγες μέρες brand new...

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: omorfonios, 19/02/2019 - 12:40


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες