Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone Xs/Xs Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2531 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#481   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 03/10/2018 - 21:23

Πρέπει να έχουν χαοτική διαφορά. Φέτος η παρουσίαση της Apple ήταν βιαστική και δεν εστίασε στην πραγματική αναβάθμιση που είναι η κάμερα.


Σωστά τώρα ειδικά που θα βγει το s10 με τριπλούς φακούς και θα πάρει πάλι κεφάλι, είναι μονόδρομος του χρόνου η Apple να ακολουθήσει...Λες να περιμένω του χρόνου; γιατί βλέπω προς άνοιξη να ρίχνουν τα περισσότερα ανταγωνιστικά σε κάμερα στο max...


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#482   dgeorge4

dgeorge4

    iPH Enthousiast

  • 489 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 03/10/2018 - 21:25

Το λεγόμενο smart hdr πρέπει να κάνει δουλίτσα, είναι μια παραλλαγή του HDR+ της goggle και βοηθάει πολύ ειδικά το βράδυ. Βέβαια και ως χρήστης Samsung, αυτό το beauty mode το απαιχθάνομαι


Sent from my iPhone using Tapatalk

#483   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2018 - 21:28

Σωστά τώρα ειδικά που θα βγει το s10 με τριπλούς φακούς και θα πάρει πάλι κεφάλι, είναι μονόδρομος του χρόνου η Apple να ακολουθήσει...Λες να περιμένω του χρόνου; γιατί βλέπω προς άνοιξη να ρίχνουν τα περισσότερα ανταγωνιστικά σε κάμερα στο max...
Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk


Εγώ δε νομίζω να πάμε σε 3πλους φακούς και προσωπικά το θεωρώ υπερβολή. Η Apple με το επόμενο μοντέλο θα κεντήσει τόσο σε καμερα(κάτι που το έκανε από το 3g που έβγαζε εκπληκτικές φωτογραφίες) όσο και με την αναβάθμιση που έρχεται στην εμφάνιση. Η «απουσία» του notch με την επιλογή του wallpaper μας υποδηλώνει κατ εμέ πως το notch στην επόμενη έκδοση μας αποχαιρετά.


Υγ: Κρατιέμαι οριακά να κρατήσω για φέτος το 8αρη και να πάω στο επόμενο iPhone.

#484   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 03/10/2018 - 21:33

Εγώ δε νομίζω να πάμε σε 3πλους φακούς και προσωπικά το θεωρώ υπερβολή. Η Apple με το επόμενο μοντέλο θα κεντήσει τόσο σε καμερα(κάτι που το έκανε από το 3g που έβγαζε εκπληκτικές φωτογραφίες) όσο και με την αναβάθμιση που έρχεται στην εμφάνιση. Η «απουσία» του notch με την επιλογή του wallpaper μας υποδηλώνει κατ εμέ πως το notch στην επόμενη έκδοση μας αποχαιρετά.


Υγ: Κρατιέμαι οριακά να κρατήσω για φέτος το 8αρη και να πάω στο επόμενο iPhone.


Αστα να πάνε.. Αν μου έλεγε κάποιος με σιγουριά ότι του χρόνου θα πάμε χωρίς notch και με τούμπανο κάμερα (αφήνω στην άκρη την επιστροφή του touch στην οθόνη πλέον!) θα πήγαινα καρφί εκεί.. Κρατιέμαι με το ζόρι και περιμένω μεχρι αρχές του χρόνου μπας και μάθουμε κανα νέο που έτσι και αλλιώς τότε θα ψώνιζα


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#485   marga

marga

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 03/10/2018 - 21:34

Όποιος έχει αγγίξει έστω και μια φορά iPhone δεν πρόκειται ποτέ, μα ποτέ, μα ποτέ όμως να πάει σε samsung. Απλώς οι αντιδράσεις και οι ανασφάλειες πολλών νέων κατόχων των XS/XS MAX εδώ μέσα είναι από υπερβολικές έως υστερικές... Κουλάρετε λίγο... B)

Καλά εντάξει υπερβάλλεις λιγαααακι. Είχα iPhone 3gs και 5s είχα και galaxy s3 και εχω α5 2017.

Κάποτε το iPhone απείχε στη φωτός. Πλέον δεν είναι ίδιο το χάσμα.

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#486   johnythedirector

johnythedirector

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2018 - 21:37

Η camera πρεπει να ειναι οντως εμφανώς καλύτερη σε σχέση με το περσινό X. 

Αυτό επιβεβαιώνεται από τα περισσότερα reviews σε sites και youtube από τους ειδικούς.

Το P2 pro  υπερτερεί ελάχιστα και κατά βάση σε νυχτερινές συνθήκες.

Όμως όταν κοστίζει 600 ευρώ το ένα και το άλλο 1200 ευρώ, υπάρχει θέμα και μάλιστα σοβαρό...

Είπαμε το ios είναι όμορφο, λειτουργικό, αξιόπιστο..αλλά το αν αξίζει τα διπλά από το android...χμμμμ....



#487   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2018 - 21:42

Αστα να πάνε.. Αν μου έλεγε κάποιος με σιγουριά ότι του χρόνου θα πάμε χωρίς notch και με τούμπανο κάμερα (αφήνω στην άκρη την επιστροφή του touch στην οθόνη πλέον!) θα πήγαινα καρφί εκεί.. Κρατιέμαι με το ζόρι και περιμένω μεχρι αρχές του χρόνου μπας και μάθουμε κανα νέο που έτσι και αλλιώς τότε θα ψώνιζα
Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Εάν είσαι με 6s plus και θες να κάνεις οικονομία για ακόμα μια χρονιά μπορείς να το κρατήσεις. Και εγώ θα κάνω υπομονή αν και με κούρασαν τα bezel τύπου οικόπεδο. Τώρα από εκεί και πέρα η λογική, αν την έχω καταλάβει, έχει αλλάξει για την Apple πουλάει συσκευές ποιοτικές και δεν στοχεύει στους πελάτες που θα αλλάζουν κάθε χρόνο. Έχει δημιουργήσει κοινό που σε βάθος 3ετιας αλλάζει τη συσκευή του και αυτός είναι ο λόγος που βλέπουμε μια σημαντική αύξηση και στην τιμή.

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 03/10/2018 - 21:45


#488   dimitrisnt

dimitrisnt

    iPH Contributor

  • 1.166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/10/2018 - 22:00

Δεν ειναι χαοτικη η διαφορά μην επηρεαζομαστε απο τις τιμες των μετρησεων εργαστηριου

IPhone 14 pro - Macbook air m2


#489   dimitrisnt

dimitrisnt

    iPH Contributor

  • 1.166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/10/2018 - 22:06

Καλά εντάξει υπερβάλλεις λιγαααακι. Είχα iPhone 3gs και 5s είχα και galaxy s3 και εχω α5 2017.
Κάποτε το iPhone απείχε στη φωτός. Πλέον δεν είναι ίδιο το χάσμα.
Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ειχα ip4 πήρα s4 πηρα ip6 μετα s7 edge κ τέλος Χ

Ε τα Samsung ειναι υπερτιμημενα πολυ
Κακη εφαρμογή Android κ προβλήματα hardware
Ενω σε specs φαίνονται υπεροχα η εφαρμογή δεν είναι

Επισης βλέπω πολλά ip6 6s ακόμα και ip4
Ε αν δεις galaxy s4 πχ σφυρα μου...
Αυτό είναι πολύ σημαντικό

Τελευταία επεξεργασία από: dimitrisnt, 03/10/2018 - 22:11

IPhone 14 pro - Macbook air m2


#490   marga

marga

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 03/10/2018 - 22:14

Ειχα s4 πηρα ip6 μετα s7 edge κ τέλος Χ

Ε τα Samsung ειναι υπερτιμημενα πολυ
Κακη εφαρμογή Android κ προβλήματα hardware
Ενω σε specs φαίνονται υπεροχα η εφαρμογή δεν είναι

Επισης βλέπω πολλά ip6 6s ακόμα και ip4
Ε αν δεις galaxy s4 πχ σφυρα μου...
Αυτό είναι πολύ σημαντικό

Επί εποχής s3 s4 τα κινητά δεν ήταν αξιόπιστα, το iPhone απείχε πολύ. Εδώ και καιρό δεν ισχύει το ίδιο. Κάποτε το touch wiz ήταν της πλάκας, πλέον είναι πολύ καλό.
Σαφώς υπάρχει και ο υποκειμενικός παράγοντας βέβαια!


Αυτό που έχει ακόμα το iOS αντικειμενικα είναι το smooth μετά από χρόνια. Ναι είναι κατόρθωμα 5s με iOS 11 να τρέχει μπόμπα.
Για όποιον ομως δε σκοπεύει να κρατήσει κινητό για τόσα διαστημα δεν αξίζει να ρίξει τόσο παραπάνω χρήμα για Xs. Εκτός αν του περισσεύουν και δε θα του λείψουν από αλλού.

Ας μη χαλάμε όμως το θέμα , αν είναι να τα πούμε σε νέο τοπικ!

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#491   dimitrisnt

dimitrisnt

    iPH Contributor

  • 1.166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/10/2018 - 22:36

Επί εποχής s3 s4 τα κινητά δεν ήταν αξιόπιστα, το iPhone απείχε πολύ. Εδώ και καιρό δεν ισχύει το ίδιο. Κάποτε το touch wiz ήταν της πλάκας, πλέον είναι πολύ καλό.
Σαφώς υπάρχει και ο υποκειμενικός παράγοντας βέβαια!
Αυτό που έχει ακόμα το iOS αντικειμενικα είναι το smooth μετά από χρόνια. Ναι είναι κατόρθωμα 5s με iOS 11 να τρέχει μπόμπα.
Για όποιον ομως δε σκοπεύει να κρατήσει κινητό για τόσα διαστημα δεν αξίζει να ρίξει τόσο παραπάνω χρήμα για Xs. Εκτός αν του περισσεύουν και δε θα του λείψουν από αλλού.
Ας μη χαλάμε όμως το θέμα , αν είναι να τα πούμε σε νέο τοπικ!
Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Έχει ενδιαφέρον αυτή η κουβεντα κ στο επίπεδο που την τοποθετεις

Τέλος το έκτος θέματος

IPhone 14 pro - Macbook air m2


#492   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 03/10/2018 - 22:49

Ήθελα να ακούσω την γνώμη του Νίκου για το θέμα σήμα διότι δεν έχει πει κάτι καθαρά και εμπεριστατωμένα .
Από τα λεγόμενα εδώ μέσα ( αμφιβάλλω πολύ γιαυτο) λίγοι είναι αυτοί που αντιμετωπίζουν πρόβλημα σήματος και χάνουν κάποιες κλήσεις;!
Ας αναφέρουμε εν ήδη γκάλοπ σε αυτό το θέμα.

Είχα γράψει στις αρχές που εμφανίστηκε πως δε μου φαίνεται τόσο για Software, αλλά για Hardware.

 

Αμφιβάλω αν θα καταφέρουν να το διορθώσουν με επόμενο Update.

 

Δε θα μου έκανε εντύπωση αν βγεί κάποιο πρόγραμμα αντ/στασης.

 

Επίσης για όποιον ενδιαφέρεται.

 

https://www.wiwavele...-can-apple.html

 

Παιδιά ποιο τζαμάκι προτείνετε για το Max;

Have a look.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 03/10/2018 - 22:50

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#493   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 03/10/2018 - 23:16

Από ότι λένε και στις απαντήσεις του άρθρου πιθανόν να υπάρχει θέμα η μάλλον επίπτωση και στο gps. Αυτό είναι αρκετά σοβαρό και πλέον αν αληθεύει μπαίνουμε σε περιπέτειες.. Από ότι φαίνεται δε είναι hardware ας ελπίσουμε στις επόμενες παρτίδες να φτιάξει


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#494   panos027

panos027

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:PANOYKLAS027

Δημοσίευση 03/10/2018 - 23:28

Απο ρυθμίσεις, Contacts - Short Name και παίξει με τους διακόπτες.

 

Reboot και τσεκάρεις ξανά.

Νικο θα ξανακανω restore and set up as new μιας και το προβλημα με την θερμοκρασια μετα απο κανονικη χρηση , εστω και μικρη θερμοκρασια , υφισταται ακομη ! Το κανω set up as new και μετα απλα παιρνω τα αρχεια απο το icloud backup ετσι ? 



#495   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/10/2018 - 00:51

Νικο θα ξανακανω restore and set up as new μιας και το προβλημα με την θερμοκρασια μετα απο κανονικη χρηση , εστω και μικρη θερμοκρασια , υφισταται ακομη ! Το κανω set up as new και μετα απλα παιρνω τα αρχεια απο το icloud backup ετσι ? 

Το να είναι κάπως πιο ζεστη η συσκευή κατά τη χρήση, δεν είναι ιδιαίτερο θέμα.

 

Σκοπός είναι να μη καταλήξει να καίει.

 

Αν θες να κάνεις πάλι As New απλά εν/ποιείς τους διακόπτες απο iCloud και επαναφέρεις χειροκίνητα ο,τι θες όπως εδώ.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)