Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone Xs/Xs Max - Εντυπώσεις


  • Please log in to reply
2531 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#571   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 05/10/2018 - 08:34

Και για την Apple και για τους developers είναι νωρίς ακόμα . Σε λίγο καιρό η οθόνη θα δείξει τα δόντια της όταν αρχίσουν να την εκμεταλλεύονται . Η μεγάλη οθόνη ήρθε για να μείνει και στα επόμενα μοντέλα . Όποτε οψόμεθα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#572   thief7710

thief7710

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Twitter:@@naivethief
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:naivethief

Δημοσίευση 05/10/2018 - 08:41

Ρε συ για τους developers το καταλαβαίνω. Αλλά για την Apple όχι. Αν δεν είναι ετοιμο μην το βγάζεις. Δηλαδη να το πάρεις τώρα να το κρατήσεις ένα χρόνο και να είναι σα να το έχεις στο ζουμ και μετά να κάνουν αναβάθμιση στο iOS 13 και να σου πούνε
-Τώρα το iOS εκμεταλλεύεται πλέον την οθόνη του Max?

#573   SmartSteli0s

SmartSteli0s

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/10/2018 - 08:44

Ρε συ για τους developers το καταλαβαίνω. Αλλά για την Apple όχι. Αν δεν είναι ετοιμο μην το βγάζεις. Δηλαδη να το πάρεις τώρα να το κρατήσεις ένα χρόνο και να είναι σα να το έχεις στο ζουμ και μετά να κάνουν αναβάθμιση στο iOS 13 και να σου πούνε
-Τώρα το iOS εκμεταλλεύεται πλέον την οθόνη του Max?

ναι γιατι που ειναι το παραλογο;;;;;απο το 5αρι ετσι δεν εγινε το ιδιο;;;

η apple ξερει για εσας οχι εσεις!!!!!χαχαχα



#574   thief7710

thief7710

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Twitter:@@naivethief
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:naivethief

Δημοσίευση 05/10/2018 - 09:14

Είμαι 99,9% σίγουρος ότι με το 5 δεν είχε γίνει αυτό το πράγμα. Συν ότι δεν είχες δεύτερο μοντέλο να το συγκρίνεις.
Οι άλλες εφαρμογές των developer είχαν πάνω κάτω μια μαύρη μπάρα μέχρι να τις κάνουν update. Το iOS έδειχνε περισσότερα στην οθόνη του 5 day one.

#575   SmartSteli0s

SmartSteli0s

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/10/2018 - 09:30

Είμαι 99,9% σίγουρος ότι με το 5 δεν είχε γίνει αυτό το πράγμα. Συν ότι δεν είχες δεύτερο μοντέλο να το συγκρίνεις.
Οι άλλες εφαρμογές των developer είχαν πάνω κάτω μια μαύρη μπάρα μέχρι να τις κάνουν update. Το iOS έδειχνε περισσότερα στην οθόνη του 5 day one.

τι εννοεις;ηταν το πρωτο που εγινε 4 ιντσες και φυσικα πηρε και δυο χρονια καποιες εφαρμογες να γινουν στο νεο aspect ratio αναλυση 



#576   thief7710

thief7710

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Twitter:@@naivethief
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:naivethief

Δημοσίευση 05/10/2018 - 09:40

Ναι πολλές εφαρμογές άργησαν να γίνουν update. Το iOS όμως από την πρώτη μέρα εκμεταλλεύτηκε τον έξτρα χώρο. Δεν έκανε απλά ζουμ στην οθόνη σε σχέση με το 4. Έδειχνε περισσότερα πράγματα.

#577   thief7710

thief7710

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Twitter:@@naivethief
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:naivethief

Δημοσίευση 05/10/2018 - 09:40

Ναι πολλές εφαρμογές άργησαν να γίνουν update. Το iOS όμως από την πρώτη μέρα εκμεταλλεύτηκε τον έξτρα χώρο. Δεν έκανε απλά ζουμ στην οθόνη σε σχέση με το 4. Έδειχνε περισσότερα πράγματα.

#578   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12,705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 05/10/2018 - 13:38

Είχα και εγώ σήμερα την ευκαιρία να ασχοληθώ για λίγη ώρα με ένα XS Max.

Είχα σκοπό να μην μπω στην διαδικασία να σκεφτώ να αλλάξω το X που έχω τώρα αλλά δυστυχώς η οθόνη του XS MAX δεν μου άφησε άλλη επιλογή. Άντε να πείσω την γυναίκα μου τώρα να μπω και σε αλλά έξοδα.

#579   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12,838 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 05/10/2018 - 13:40

πες ότι το έβαλες το Χ στο πλυντήριο και ξεχείλωσε :D  



#580   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12,705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 05/10/2018 - 13:41

Δεν θα πιάσει αυτό γιατί θα δει την κίνηση της κάρτας.

#581   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12,838 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 05/10/2018 - 13:43

καλά εσείς δείχνεται την κίνηση της κάρτας στην γυναίκα  :lol:



#582   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12,705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 05/10/2018 - 13:46

Επειδή λείπω καιρό από Ελλάδα μεσα στον χρόνο έχει τα στοιχεία της κάρτας και αναγκαστικά τα βλέπει. Άσε έχω μπλέξει αλλά έχω δει και οικονομία. :)

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 05/10/2018 - 13:47.


#583   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12,838 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 05/10/2018 - 13:47

άμα είναι έτσι πάω πάσο :rolleyes:  . 



#584   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 05/10/2018 - 14:52

Προσωπικά σήμερα κλείνω 2 εβδομάδες με το XS Max είμαι ενθουσιασμένος.

Πριν το πάρω είχα αμφιβολίες περισσότερο με το ύψος της τιμής, αλλά εκ των υστέρων δε το μετάνοιωσα ούτε δευτερόλεπτο.

Θα ήμουν απογοητευμένος αν είχα συμβιβαστεί με XS ή XR γιατί το κυριότερο που απολαμβάνω στο κινητό είναι η οθόνη.

Επίσης δεν θα ήξερα τι έχανα αν είχα μείνει στο 6S plus γιατί η κάμερα είναι το κάτι άλλο.



———
Γκλίτσα από καρυδιά και ένα iPhone XS Max 256GB

#585   sk7lafkos

sk7lafkos

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2018 - 15:55

Παιδιά ήρθε και η σειρά μου να γράψω την άποψή μου για το Xs MAX

Το έχω 4 μέρες τώρα και θα αρχίσω από τα gates

 

Charge gate δεν αντιμετώπισα μέχρι τώρα. Δοκίμασε σε όλες τις συνθήκες και με αναμονές κτλ κτλ αλλά δεν είχα θέμα

Antenna gate -  στο wifi όχι πιο αργό από το Χ αλλά και πιο αποδοτικό αφού πιάνει καλύτερες ταχύτητες μακριά απο το modem πάλι σε σχέση με το Χ. Ωστόσο, στο cellular νομίζω ότι όντως υπάρχει ένα θέμα αλλά επειδή γενικά κινούμαι σε περιοχές που έχει καλό σήμα δε μπορώ να είμαι 100% σίγουρος. Παρόλα αυτά δεν είχα θέμα με κλήσεις και επίσης όταν πέσει το σήμα επανέρχεται πολύ πιο γρήγορα! Η μετάβαση δηλαδή όταν βρει σημα σε 4g είναι πολύ καλή!

Κουμπιά και τέτοια όλα καλά!

 

Οθόνη δε το συζητώ την ευχαριστιέμαι αν και αρχικά είχα τους δισταγμούς μου για το μέγεθός της.

Η ταχύτητα απόκρισης με προσπερνάει, αλήθεια! Είχα το Χ και έλεγα οκ πόσο πιο γρήγορο; Κ όμως, η απόκριση και γενική η ροή σε μενού και εφαρμογές είναι για σεμινάριο!

 

Κάμερα εξαιρετική αν και είχα συνηθίσει στις πολύ καλές λήψεις του Χ αλλά πάλι υπάρχουν βελτιώσεις! Μακάρι να κάνει κάτι η Apple σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού, που πιστεύω ότι ανέκαθεν υστερούσαν τα iPhones (και το λέω έχοντας τα όλα - ακόμα και το πρώτο - δεν καυχιέμαι αλλά νομίζω πως έχω μέτρο σύγκρισης)

 

Ηχεία τύπου - στο Θεό με πάει - εκπληκτικά και η stereo ηχογράφιση στα βίντεο είναι επίσης καλή και την απολαμβάνω (χωρίς να μιλήσω για σταθερότητα λήψης κ έτσι γιατί είναι εξαιρετική)

 

Το μόνο που με χαλαέι είναι ότι οι εφαρμογές δεν έχουν αναβαθμιστεί ακόμα και χάνουμε τις δυναντότητες του μεγέθους της οθόνης δυστυχώς. Δε μπορώ να βλέπω εφαρμογές να τρέχουν λες και έχω βάλει μεγενθυντικό φακό! Δε μπορώ να είμαι στο messenger και να μη βλέπω ή να αλληλεπιδράσω με τα suggestions σε όσα γράφω στη συνομιλία! Δεν αντέχω να έχω μεγαλύτερη οθόνη και να βλέπω ότι έβλεπα και με τη μικρότερη που είχα.

 

Αυτά από εμένα, ελπίζω να βοήθησα και αν κάποιος έχει απορία μπορεί να απαντήσει εδώ.

 

Ευχαριστώ!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 13

0 μέλη, 13 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες