Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone Xs/Xs Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2531 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#676   sotzyg

sotzyg

    iPH Member

  • 266 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:iphone 12 pro max

Δημοσίευση 11/10/2018 - 21:37

Δεν διαφωνώ όσο αγορά τον σχεδιασμό, αλλά ότι η apple αλλάζει τακτικά εξωτερικά τα κινητά της, απλά δεν το κάνει.
Ότι οι άλλοι είχαν βάλει oled οθόνες χωρίς πλαίσια όταν εμείς είχαμε στα χέρια μας το iPhone 7 είναι γεγονός.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#677   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 11/10/2018 - 21:37

Ούτε με την παλιά συσκευή αλλά και με τη νέα από χθες που την έχω δεν είδα κάποιο πρόβλημα στο σήμα (Vodafone).

#678   Franjelisco

Franjelisco

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 11/10/2018 - 22:56

Εγω μια ερωτηση θελω να κανω?

Εκτος απο τον Μανο που ξερω οτι το εστειλε πισω λογω προβληματος με την ενταση ηχου, υπαρχει καποιο μελος που
το γυρισε λογω antenna gate?
Ρωταω γιατι αν και ειχα γενικα διαβασει πολλα για το συγκεκριμενο θεμα και εδω μεσα, και επειδη ειχα κανα δυο τρεις φορες περιπτωσεις που σκαγανε κλησεις λογω κακου σηματος - που μπορει ναναι και τυχαιο, ελεω vodafone, πηγα σημερα στο istorm στο golden hall. (Το τηλεφωνο το πηρα απο media m)
Στο istorm λοιπον τρεξανε διαγνωστικα και μου ειπαν οτι το τηλεφωνο ειναι αριστο και χωρις κανενα θεμα σηματος, αλλα αν ηθελα, επειδη το πηρα σαββατο, θα μπορουσα να το επεστρεφα στο Media M και να πηγαινα για DOA.
Απλα τλκ μηπως εχουμε διαβασει πολυ για το antenna gate και ακομη και αριστες συσκευες, νομιζουμε οτι εχουν προβλημα?

Απλα χαθηκα λιγο και γιαυτο ρωταω μηπως καποιος το εστειλε πισω και οντως του βγαλανε off το τηλεφωνο λογω σηματος.
Ευχαριστω

αυτό που τα παίρνετε από όπου να 'ναι αλλά τελικά το istorm βγάζει το φίδι απ'την τρύπα με ξεπερνάει :Ρ 



#679   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 11/10/2018 - 23:59

Μα το iStorm διαθέτει επίσημο service της Apple . Υποχρεωμένο είναι όπως και κάθε εξουσιοδοτημένο Apple Premium Service
Και τα Media Markt δεν τα λες και ότι ναναι . Προμηθεύουν τα τηλέφωνα του επίσημου εισαγωγέα της Apple στη Ελλάδα

Τελευταία επεξεργασία από: Valmac, 12/10/2018 - 00:01


#680   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 12/10/2018 - 06:05

αυτό που τα παίρνετε από όπου να 'ναι αλλά τελικά το istorm βγάζει το φίδι απ'την τρύπα με ξεπερνάει :Ρ


Τι σε ξεπερναει ακριβως μου λες;
Και ποια τρυπα βγαζει;
Η isystem τα δινει σε ολους και σε βοντα κ σε γερμανο και σε media και σε κωτσοβολο.
Και πιο φιδι βγαζει;;;
Δηλ αν το παρεις απο καιζερ πχ (δηλ σκρουτζομαγαζο) παλι την εγγυηση της apple δεν θα εχεις;;;;
Το απο οπου ναναι δηλ πως ακριβως το λες;

Δεν ειναι απο ουγκαντα

#681   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 12/10/2018 - 06:08

Εμένα το φίδι από την τρύπα το έβγαλε η infoquest


Sent from my iPad using Tapatalk

#682   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 12/10/2018 - 07:01

Εμένα το φίδι από την τρύπα το έβγαλε η infoquest


Sent from my iPad using Tapatalk

xaxaxaxa

Μαίμου φιδι εχεις φιλε

 

Καλημερα στην ομορφη Κρητη :)



#683   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 12/10/2018 - 07:32

xaxaxaxa
Μαίμου φιδι εχεις φιλε

Καλημερα στην ομορφη Κρητη :)




Sent from my iPhone using Tapatalk

#684   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 12/10/2018 - 08:27

H Apple δεν ακολουθει κανεναν στο σχεδιασμο φιλε μου γιατι πολυ απλα ο Ive εχει εδω και καιρο διαμορφωσει δικη του αποψη για το πως πρεπει να μοιαζει ενα κινητο:

 

"Apple’s chief designer Jony Ive has long said his eventual goal for the iPhone is for it to be a single piece of glass, but there are obvious technological hurdles that come with such a design.

Bloomberg’s report explained, however, that Apple considered making the jump to a port-less iPhone with the iPhone X, but that it just wasn’t feasible at the time."

 

 

Διαβαστε και αυτο (απο το 2014). Ισως να μην συμφωνουν ολοι οι πελατες σε ολα οσα σκεφτεται, αλλα σιγουρα δεν τον λες σχεδιαστη χωρις οραμα:

 

http://time.com/jona...pple-interview/

Επειδή το είχα διαβάσει το άρθρο , ήθελα να προσθέσω και το εξής:

 

Apple executives say the iPhone X is about charting a course for where Apple’s products are headed. “This phone really sets us up well for the next 10 years,” says Dan Riccio, Apple’s senior vice president of hardware engineering.

Είναι πολλά τα 10 χρόνια αλλά δεν περιμένω και τρομερές αλλαγές σε design.Η βάση θα είναι το Χ μάλλον για πολλά χρόνια..



#685   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/10/2018 - 10:06

Δεν διαφωνώ όσο αγορά τον σχεδιασμό, αλλά ότι η apple αλλάζει τακτικά εξωτερικά τα κινητά της, απλά δεν το κάνει.
Ότι οι άλλοι είχαν βάλει oled οθόνες χωρίς πλαίσια όταν εμείς είχαμε στα χέρια μας το iPhone 7 είναι γεγονός.


Θεωρώ λανθασμένη την άποψη ότι η Apple υιοθετεί πρώτη καινούργιες τεχνολογίας.

Πολλές τεχνολογίες, από το copy paste στο iOS 3.0 μέχρι και τις OLED οθόνες η Apple δεν της υιοθετεί όταν βγαίνουν, σε αντίθεση με τους άλλους κατασκευαστές, αλλά μόνο όταν ικανοποιήσουν τα δικά της σχεδιαστικά και ποιοτικά κριτήρια.

Συγκεκριμένα για τις οθόνες, οι OLED στο iPhone XS είναι μακράν οι καλύτερες.



———
Γκλίτσα από καρυδιά και ένα iPhone XS Max 256GB

#686   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 12/10/2018 - 14:44

Έπιασα στα χέρια μου το Huawei P20 pro . Αυτό με την εξαιρετική κάμερα . Λοιπόν μπορεί να έχει καλή κάμερα Leica κλπ αλλά όλα τα αλλά σε σχέση με το Max Είναι ΠΟΛΥ Υποδεέστερα . Θα μου πεις άλλη κατηγορία τιμής . Ναι απλά είναι μια απόδειξη ότι τα iphones προσφέρουν εξαιρετικά χαρακτηριστικά σαν σύνολο . Λένε κάποιοι πάρτε το p20 για κάμερα , λένε πάρτε s9 για ταχύτητα κ.ο.κ . Τα iphonακια μας τα έχουν όλα και συγκεντρωτικά . . Δεν ξέρω αν τα έχουν όλα καλύτερα από τον ανταγωνισμό , αλλά σίγουρα είναι πολύ κοντά στο top αν όχι top

Τελευταία επεξεργασία από: Valmac, 12/10/2018 - 14:46


#687   dgeorge4

dgeorge4

    iPH Enthousiast

  • 489 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 12/10/2018 - 15:10

Ναι τα αιφονάκια τα έχουν όλα κοντά στο top αλλά πληρώνουμε πλέον 1200€ για το iOS, ευχαριστώ αλλά δε θα πάρω... ή μάλλον δώσαμε ρε παιδί μου, δώσαμε....


Sent from my iPad using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: dgeorge4, 12/10/2018 - 15:10


#688   lefteros

lefteros

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2018 - 15:35

Μια ερώτηση κι από μένα. Όσον αφορά στο προστατευτικό οθόνης, προτείνετε Belkin TemperedCurve ή Belkin InvisiGlass? 
ή κάποιο άλλο?

Ευχαριστώ και μεγειά σε όλους



#689   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 12/10/2018 - 16:01

Υπάρχουν καλύτερες επιλογές απο Belkin.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#690   lefteros

lefteros

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2018 - 19:10

Υπάρχουν καλύτερες επιλογές απο Belkin.

μπορώ να έχω κάποια παραδείγματα παρακαλώ? Με ενδιαφέρει να το βρω κάπου άμεσα μιας και θα παραλάβω αύριο το κινητό.
Και μια άσχετη ερώτηση: οποιοδήποτε τζαμάκι και να πάρω μπορώ να πάω σε κάποιο από τα μαγαζιά που έχουν το μηχάνημα κ να ζητήσω να μου το περάσουν?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες