Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone Xs/Xs Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2531 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#721   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 14/10/2018 - 16:49

Και σου ξαναθυμιζω τι εγραψες....

Ε ναι, μα αμα τα πηρες απτο μιντια γιατι δεν πας στο μιντια να το φτιαξουν; Αυτο λεω, τα αγοραζετε απο οπου να ναι αλλα οταν εχετε προβλημα τσουπ στην ιστορμ, τσουπ στην ντοκιου, τσουπ στην ισυστεμ.... αλλα να πατε να αγορασετε απο εκει ουτε λογος ...


Αντικειμενικος 100%

Τεσπα το σταματαω εδω...
Ειμαστε οff topic και sorry στο φορουμ που βγηκα και εγω εκτος θεματος...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#722   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2018 - 16:51

Τι γελας ρε που σε κραζει ολο το φορουμ...
Αν θες μπαινεις και στο myphone που ειμαι απο το 2003...
Τωρα το να ασχολουμαστε μαζι σου χασιμο χρονου ειναι υπαλλαλακο του istorm
Ηρθες ξαναλαεω απο το πουθενα και αρχισες τσουπ τσουπ οπως ειπες, να μας την λες που ψωνιζουμε απο τις αλλες αλυσιδες και οχι απο το μαγαζακι που εισαι...
Και ειρωνικα την ειπες στο παλικαρι για τα τζαμακια- που μπορει να ειχε λαθος.
Αν θες λοιπον εδω βαζουμε και ενα στοιχηματακι με ολα τα παιδια εδω μαρτυρες οτι απο οπου και να το αγορασεις, και ειδικα απο κωτσο,μιντια,βοντα κτλ document, istorm και isquare μια χαρα τα δεχοντε...
Σου βαζω το xs μου και αν λεω μακακιες στο χαριζω, αν λες ομως εσυ μαζευεις κουβαδακια και σε αλλη παραλια


Εγώ από το istorm της Αθήνας δηλώνω ικανοποιημένος. Οι άνθρωποι είναι έστω ευγενικοί για την ταλαιπωρία που υπέστη και με πήραν τηλέφωνο να μου ζητήσουν συγγνώμη αν και δεν ευθύνονται οι ίδιοι για την ταλαιπωρία μου. Για της Θεσσαλονίκης δεν θέλω να ξαναμιλήσω προτιμώ να σιωπήσω.

#723   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 14/10/2018 - 17:04

Εγώ από το istorm της Αθήνας δηλώνω ικανοποιημένος. Οι άνθρωποι είναι έστω ευγενικοί για την ταλαιπωρία που υπέστη και με πήραν τηλέφωνο να μου ζητήσουν συγγνώμη αν και δεν ευθύνονται οι ίδιοι για την ταλαιπωρία μου. Για της Θεσσαλονίκης δεν θέλω να ξαναμιλήσω προτιμώ να σιωπήσω.


Μα ρε billara εννοειτε πως κανουν ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ την δουλεια τους τα παλικαρια στο istorm.
Επειδη ειχα αμφιβολια για το σημα του κινητου μου, πηγα στα παιδια στο goldenhall και μια χαρα με εξυπηρετησαν εκει .
Τσεκαραν, ετρεξαν διαγνωστικα, δωρεαν εννοειτε και μαλιστα μου ειπανε οτι αν ειχα θεμα θα το εστελναν.
Το θεμα μου ηταν με το «φιλο» εδω μεσα που ντε και καλα πρεπει να ψωνιζουμε μονο απο τους επισκευαστες εδω.

#724   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 14/10/2018 - 17:28

Το ίδιο προϊόν το αγοράζεις από εκεί που το βρίσκεις φθηνότερα η από εκεί που σου κάνει κέφι έτσι απλά. Προσωπικά σκέφτομαι να αγοράσω από Skroutz άμα έχει καμία 100€ φθηνότερα..γιατί θα τους τα χαρίσω η θα πληρώνω την μόστρα του κάθε μαγαζιού;


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#725   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 14/10/2018 - 18:03

Εισαι μελος απο το 2014 και ΕΓΩ μπαινω σαν το αλεξιπτωτο ;

Αφου εκανες τον κοπο να κοιταξεις στο προφιλ του απο ποτε ειναι μελος, κανε και ενα κοπο να κοιταξεις ποσες φορες προθυμοποιηθηκες εσυ (και μυριοι αλλοι "αρχαιοι" εδω μεσα βαση ημερομηνιας εγγραφης) να γραψεις κατι χρησιμο για καποιον συμφορουμιτη που ζητησε τη βοηθεια μας.

Αντε, γιατι εχει παραγινει το κακο με πολλους εδω μεσα με ημερομηνια εγγραφης κοντα δεκα χρονια πριν που εχουν 0-10 συνολικα post και το πρωτο τους μηνυμα συνηθως ειναι φετος και στο στυλ "καλησπερα, κολλησε το κινητο μου, βοηθεια"...

Αν και θα συμφωνησω 100% με το πνευμα του σχολιου σου που αναψε τα αιματα, η ολη σου συμβολη στο thread ποια ακριβως ηταν εως σημερα; 

Δηλαδη μπαινουμε, διαβαζουμε και μαθαινουμε καθημερινα οσα με κοπο/χρονο/χρημα εμαθαν οι αλλοι, και οταν καποιος ρωτησει κατι που μπορει να φανουμε χρησιμοι...σιωπη. Αλλα αν εχουμε εμεις καποιο θεμα ξεκιναμε thread στις 04:07 τα ξημερωματα...και κανουμε up 10 λεπτα μετα γιατι ενοχληθηκαμε που δεν μας απαντησε κανεις ακομα...


Τελευταία επεξεργασία από: Dkoukou, 14/10/2018 - 18:03


#726   kalotina

kalotina

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 14/10/2018 - 18:52

ατιμο πραγμα το μηλο......μεχρι ο αδαμ και η ευα τσακωθηκαν  :D



#727   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 16/10/2018 - 14:33

Επιτέλους...
4-B7-C2632-4-DBF-4586-90-CE-4-D22930-B6-

#728   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 16/10/2018 - 14:39

Καλοριζικο ! Ο φορτιστής ποιος είναι ;
Εγώ τώρα το φορτίζω με τον φορτιστή του iPad και πάει πολύ καλά !

Τελευταία επεξεργασία από: Valmac, 16/10/2018 - 14:40


#729   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 16/10/2018 - 14:43

Καλοριζικο ! Ο φορτιστής ποιος είναι ;
Εγώ τώρα το φορτίζω με τον φορτιστή του iPad και πάει πολύ καλά !

http://www.iphonehel...m/topic/168776-καλώδιο-φόρτισης-iphone-x/page-3

Ευχαριστώ πολύ ...

Τελευταία επεξεργασία από: GiannisSot, 16/10/2018 - 14:45


#730   Leftflowers

Leftflowers

    iPH Contributor

  • 1.029 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:leftflowers

Δημοσίευση 16/10/2018 - 16:24

Ios 12.1 Beta 4 ..... let'see .... 



#731   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 16/10/2018 - 17:09

Καλοριζικο ! Ο φορτιστής ποιος είναι ;
Εγώ τώρα το φορτίζω με τον φορτιστή του iPad και πάει πολύ καλά !

http://www.iphonehel...-3#entry1965886

 

Ξανακάνω δημοσίευση για να βάλω σωστά το λινκ από το laptop αυτή τη φορά. 

Μπες στο λινκ και θα θα βρεις τι έχω γράψει. Και ποσοστά φόρτισης παρακάτω. 



#732   thelos257

thelos257

    iPH Member

  • 278 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:thelos257

Δημοσίευση 16/10/2018 - 20:27

Την καλησπερα μου παιδια και καλως σας βρηκα τελικα το πηρα και εγω το iPhone XS MAX 64GB Gold και ειναι τελειο πραγματικα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εχω και το Samsung Note 9 6.4 οθονη και το Samsung S9 Plus με 6.2 οθονη αλλα σαν αυτο 6.5 οθονη δεν υπαρχει πραγματικα ξετρελλαθηκα.

 

1.jpg

10.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

 

Να ρωτησω το Wifi σας σε ποια συχνοτητα το εχετε στο auto ή σε μια συγκεκριμενη συχνοτητα ; Επειδη δυστοιχως δεν ανεβαινουν οι φωτο μου στο ινσαγραμ και fb τουχαλιστον ετσι ηταν στο iPhone Χ μου.
 



#733   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 16/10/2018 - 20:51

Μου έκαναν δώρο έναν ασύρματο φορτιστή της anker κάποιες φορές όταν σηκώνω το xsακι είναι περισσότερο ζεστό από ότι με την φόρτιση με καλώδιο. Φορτιστή στο anker έχω βάλει το μπριζακι του αιφον το μαμά. Παίζει να έχω κάποιο πρόβλημα αργότερα με την μπαταρία;

Και άλλη μια οφτοπικ ερώτηση αν ξερει κανείς. Είχα πάρει ένα iPhone 7 αλλά δεν ξέρω από πιο κατάστημα είναι το πήγα σε ένα εξουσιοδοτημένο σέρβις στην Γλυφάδα για ένα πρόβλημα που έχει και μου ζήτησαν 350 ενώ είναι μέσα στην εγγύηση για τον λόγο ότι είναι αγορασμένο από σκρουτζομαγαζο Η να το πάω στο κατάστημα από το οποίο το αγόρασα για να με καλύψει η εγγύηση. Δεν θυμάμαι από πιο μαγαζί το έχω πάρει γιατί έχασα την απόδειξη. Υπάρχει κάποιος τρόπος να βρω το μαγαζί βάση ιμει συσκευής;

Τελευταία επεξεργασία από: morganito, 16/10/2018 - 20:53


#734   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 16/10/2018 - 20:52

Την καλησπερα μου παιδια και καλως σας βρηκα τελικα το πηρα και εγω το iPhone XS MAX 64GB Gold και ειναι τελειο πραγματικα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Εχω και το Samsung Note 9 6.4 οθονη και το Samsung S9 Plus με 6.2 οθονη αλλα σαν αυτο 6.5 οθονη δεν υπαρχει πραγματικα ξετρελλαθηκα.

1.jpg

10.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

Να ρωτησω το Wifi σας σε ποια συχνοτητα το εχετε στο auto ή σε μια συγκεκριμενη συχνοτητα ; Επειδη δυστοιχως δεν ανεβαινουν οι φωτο μου στο ινσαγραμ και fb τουχαλιστον ετσι ηταν στο iPhone Χ μου.

Στο αυτόματο εννοείτε.
Μήπως έχεις πειράξει κάποια ρύθμιση ;

#735   corsair65

corsair65

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 16/10/2018 - 21:00

Καλησπέρα κι από μένα….χθες και χωρίς καμιά απολύτως προηγούμενη προσπάθεια πήγα στο istorm στην Τσιμισκή και πήρα το Xs max σε dark grey 256GB.

Αν εξαιρέσει κανείς ότι προσπάθησα πάνω από 30 (!!!!!) φορές να κάνω ανάκτηση αντιγράφου μέσω του itunes και κάθε φορά μου έβγαζε τα περί ενημέρωσης ή επαναφοράς και στο τέλος ξαφνικά προχώρησε κανονικά, δε φαίνεται να παρουσιάζει κανένα από τα προβλήματα που έχουν αναφερθεί  από διάφορους κατόχους.

Πάντως για να είμαι ειλικρινής σπάστηκα πολύ με την όλη διαδικασία και μου συνέβει για πρώτη φορά, παρόλο που την ακολουθώ χρόνια, Από το πρώτο iphone και για το κάθε ένα που έχει βγει μέχρι σήμερα.

Πιστεύω ότι για κάποιον που είναι 40+ είναι το καλύτερο iphone που έχει βγει και η μεγάλη οθόνη του λύνει όλα τα προβλήματα, που μπορεί να είχε κάποιος όπως εμένα με το μικρότερο Χ. Το κακό είναι ότι οι τιμές φυσικά και έχουν ξεφύγει και είναι πλέον πολύ δύσκολο για κάποιον να δώσει αυτά τα χρήματα, αν δεν έχει να πουλήσει κάποιο προηγούμενο τηλ με σκοπό να …μετριάσει λίγο τη δυσκολία της απόκτησης.

Εν ολίγοις, είμαι απόλυτα ευχαρισημένος από την αγορά του και για μένα η μεγαλύτερη οθόνη ήταν πραγματική αναβάθμιση - κυρίως βεβαίως για λόγους ξεκούρασης των ματιών.

Εύχομαι σε όλους τους φίλους που το θέλουν και δεν το έχουν αποκτήσει ακόμα, γρήγορα να το έχουν στα χέρια τους και καλορίζικο σε όσους το έχουν αποκτήσει!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (3)