Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone Xs/Xs Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2531 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#766   dgeorge4

dgeorge4

    iPH Enthousiast

  • 489 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 17/10/2018 - 21:34

Έχω dslr και βγάζω φωτογραφίες τις οποίες κινητό θα τις φτάσει μετά από δεκαετίες. Τις στέλνω μέσω Bluetooth στο iPhone και μια στις τόσες που θα ανεβάσω σε social όλοι κάθονται και χαζεύουν και θαυμάζουν με τα σχόλια τους. Και ας κάτσουν όλοι οι υπόλοιποι με τις σούπερ συσκευές τους να φιλτράρουν τα πρόσωπα τους και από ζόμπι να γίνονται πρίγκιπες και πριγκίπισσες μήπως πάρουν κανένα λαικ και τους αγαπήσουν

Αυτό που κάνεις εσύ με τη DSLR το κάνω εγώ με κινητό. Γιατί πολύ απλά τις καλύτερες φωτός θα τις βγάλεις στην καθημερινότητα σου. Η Dslr φυσικά βγάζει ποικιλοτρόπως ανώτερα, αλλά θέλει χρόνο από το χρόνο σου, είναι ένα μοναχικό χόμπυ που πρέπει να "κλείνεις" ραντεβού μαζί του για να κάνεις παπάδες.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#767   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 17/10/2018 - 21:35

Οκ δεν έχει νόημα εσυ ασχολείσαι αν ανοίγει μια εφαρμογή ένα κλάσμα του δευτερολέπτου πιο γρήγορα.. Γούστα είναι αυτά βέβαια απλά λέμε τι θα μπορούσε να αλλάξει προς το καλύτερο. Αλλιώς να λέμε Apple Uber Alles μόνο


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#768   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2018 - 22:31

Ακριβως αυτο.

Η απλ ξερει οτι οι χρηστες των σχεδιασμενων-στην-καλιφορνια (ιφονς) κοιμουνται με τις κοτες και δε βγαζουν νυχτερινες φωτος. :P


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

και εσυ απο αυτους που βγαινουν για ποτακι και ολη την ωρα παιζουν με το ρημαδι? Οι νυχτερινες σας μαραναν :P



#769   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 17/10/2018 - 22:35

και εσυ απο αυτους που βγαινουν για ποτακι και ολη την ωρα παιζουν με το ρημαδι? Οι νυχτερινες σας μαραναν :P


Έλα να κεράσω... :P


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

You'll Never Walk Alone


#770   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 17/10/2018 - 23:07

Πάντως οι κάμερες του iPhone XS Max (εμπρός & πίσω) είναι εξαιρετικές. Και προέρχομαι από S9+, P20pro, Mate10pro, S8+ και έχω και ένα iPhone 7 Plus 128άρι. 

Just sayin'. 



#771   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 18/10/2018 - 00:00

Πάντως οι κάμερες του iPhone XS Max (εμπρός & πίσω) είναι εξαιρετικές. Και προέρχομαι από S9+, P20pro, Mate10pro, S8+ και έχω και ένα iPhone 7 Plus 128άρι.
Just sayin'.

Και βέβαια είναι εξαιρετικές μιας και στο βγήκαν στην δεύτερη θέση στον κοσμο μετά το huawei pro 20 το οποίο ήταν με τρεις κάμερες

#772   teogn7

teogn7

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 18/10/2018 - 01:53

Την ώρα που το Ηawaii 5-0 έχει 3 κάμερες για να πιάσει κορυφή σε αντίθεση 2 του ΧS, την ώρα που το νέο Hawaii διαθέτει δαχτυλικό αποτύπωμα, αναγνώριση προσώπου 3D καθώς και 3D live emoji  κάτι δλδ όλα σε ένα, του χρόνου με τα 1100e που θα κοστίζει θα φτιάχνει και καφέ 3D με λειτουργικό android χαχαχαχα

Και μόνο που νέο κινητό πλασάρετε από μεγάλες εταιρίες με κάθε αγορά του, δώρο και ένα Ηawaii watch gt (i 2.L) χαχαχαχα λέει πολλά. Ας δωρίζουν και γυαλιά 3D με τόσα 3D που έχει πάνω!! Η φθήνια σε όλη της το μεγαλείο.


Τελευταία επεξεργασία από: teogn7, 18/10/2018 - 02:02


#773   baspil66

baspil66

    iPH Enthousiast

  • 432 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 18/10/2018 - 09:51

καλημέρα,

γράψτε και κάτι για τισ εντυπώσεις σας επί του τηλεφώνου ρε παιδιά. έλεος με τούς διαξιφισμούς.



#774   teogn7

teogn7

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 18/10/2018 - 10:31

καλημέρα,

γράψτε και κάτι για τισ εντυπώσεις σας επί του τηλεφώνου ρε παιδιά. έλεος με τούς διαξιφισμούς.

Eχουν περάσει 52 σελίδες πόσο ακόμα? :D  :D (αστειεύομαι)αχααχαχαχα ας τρολαρουμε λίγο τα κινέζικα στρατόπεδα :P  :D

Το XS κ μόνο που θα το δεις φτάνει!! Ένα κόσμημα που στολίζει το κάθε κατάστημα που κανείς δεν πρόκειται να φτάσει κ να πιάσει ένα Apple χρόνια τώρα, όσα κ να προσφέρουν IOS ποτέ δεν θα γίνουν.


Τελευταία επεξεργασία από: teogn7, 18/10/2018 - 10:33


#775   stifler

stifler

    iPH Addict

  • 772 μηνύματα
  • Twitter:@stiflerakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:MrJail

Δημοσίευση 18/10/2018 - 10:36

καλημέρα,

γράψτε και κάτι για τισ εντυπώσεις σας επί του τηλεφώνου ρε παιδιά. έλεος με τούς διαξιφισμούς.

Εαν ενδιαφερεσαι για αγορα εχω να σου πω τα εξης :

Εχω το xs max περιπου 20 μερες.Απο ταχυτητα δεν εχω να πω κατι , παει σφαιρα οπως καθε μηλοφωνο.

Απο οθονη ειναι σιγουρα καλυτερο απο τους προκατοχους του.

Καμερα πολυ καλη χωρις ιδιαιτερα μενου ωστε να χρειαζεσαι μεταπτυχιακο για να τραβηξεις μια καλη φωτο. (Σε σχεση με το P20 pro που ειχα πριν μου αρεσει περισοτερο-πιο φυσικες φωτος)

Μου την σπαει που δεν εχει αποτυπωμα μιας και το εχω συνηθισει . Στο 8 πλας με βλεπω να γυρναω παλι... Εισαι στο γραφειο και το εχεις διπλα σου.Ερχεται μια ειδοποιηση και θες να την διαβασεις. Με το αποτυπωμα απλα το παταγες διπλα σου και διαβαζες οτι ηθελες να διαβασεις. Πλεον πρεπει ειτε να σηκωσεις την συσκευη για να δει το προσωπο σου ειτε να σηκωθεις για να σε δει η συσκευη. ΗΛΙΘΙΟ αν με ρωτας. Εχουμε καταντησει να κοιταζουμε την συσκευη σαν καθρευτακι...

Μπαταρια .... Εγω πιστεω πως το 8 πλας ηταν ενα κλικ πανω. Δεν βγαζω την μερα αν το δουλεψω .Αυτο βεβαια ειναι υποκειμενικο για τους αλλους καθως αλλη χρηση κανω εγω αλλη εσυ κοκ. Με την δικια μου χρηση παντως ψηφιζω 8 πλας.

 

Εαν αξιζει τωρα να δωσεις τοσα λεφτα?? Επισης υποκειμενικο. Εξαρταται και σε ποια συσκευη εισαι τωρα. Εγω θα το πουλησω παντως και θα περιμενω το επομενο (που ελπιζω να βαλει αποτυπωμα στην οθονη). Ως τοτε 8 πλας και τα μυαλα στα καγκελα...



#776   baspil66

baspil66

    iPH Enthousiast

  • 432 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 18/10/2018 - 10:39

Εαν ενδιαφερεσαι για αγορα εχω να σου πω τα εξης :

Εχω το xs max περιπου 20 μερες.Απο ταχυτητα δεν εχω να πω κατι , παει σφαιρα οπως καθε μηλοφωνο.

Απο οθονη ειναι σιγουρα καλυτερο απο τους προκατοχους του.

Καμερα πολυ καλη χωρις ιδιαιτερα μενου ωστε να χρειαζεσαι μεταπτυχιακο για να τραβηξεις μια καλη φωτο. (Σε σχεση με το P20 pro που ειχα πριν μου αρεσει περισοτερο-πιο φυσικες φωτος)

Μου την σπαει που δεν εχει αποτυπωμα μιας και το εχω συνηθισει . Στο 8 πλας με βλεπω να γυρναω παλι... Εισαι στο γραφειο και το εχεις διπλα σου.Ερχεται μια ειδοποιηση και θες να την διαβασεις. Με το αποτυπωμα απλα το παταγες διπλα σου και διαβαζες οτι ηθελες να διαβασεις. Πλεον πρεπει ειτε να σηκωσεις την συσκευη για να δει το προσωπο σου ειτε να σηκωθεις για να σε δει η συσκευη. ΗΛΙΘΙΟ αν με ρωτας. Εχουμε καταντησει να κοιταζουμε την συσκευη σαν καθρευτακι...

Μπαταρια .... Εγω πιστεω πως το 8 πλας ηταν ενα κλικ πανω. Δεν βγαζω την μερα αν το δουλεψω .Αυτο βεβαια ειναι υποκειμενικο για τους αλλους καθως αλλη χρηση κανω εγω αλλη εσυ κοκ. Με την δικια μου χρηση παντως ψηφιζω 8 πλας.

 

Εαν αξιζει τωρα να δωσεις τοσα λεφτα?? Επισης υποκειμενικο. Εξαρταται και σε ποια συσκευη εισαι τωρα. Εγω θα το πουλησω παντως και θα περιμενω το επομενο (που ελπιζω να βαλει αποτυπωμα στην οθονη). Ως τοτε 8 πλας και τα μυαλα στα καγκελα...

το έχω από την πρώτη μέρα .για το LTE ενδιαφέρομαι.



#777   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 18/10/2018 - 11:04

το έχω από την πρώτη μέρα .για το LTE ενδιαφέρομαι.

Εσυ δεν θέλεις με λίγα λόγια να μιλήσουμε για τις εντυπώσεις μας που λες πιο πάνω. Σε πείραξαν οι διαξιφισμοί αλλά θέλεις να μιλάμε για το σήμα που έχει ειπωθεί χίλιες φορές.

#778   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 18/10/2018 - 12:41

Αστείο να λέμε "μου λείπει το touchID" τη στιγμή που από πέρσι η Apple σου έχει δείξει το μέλλον και κανένας μα κανένας ανταγωνιστής δεν μπορεί να την πλησιάσει καν σε αυτό. 

Δείτε με πιο καθαρό μυαλό τι έχει παιχτεί από πέρσι. 

Από τη μια έχουμε μια εταιρία που αφαίρεσε εντελώς ένα βιομετρικό μοναδικό αναγνωριστικό και πήγε σε βιομετρική αναγνώριση προσώπου, όντας και πάλι το αποκλειστικό μοναδικό κλείδωμα συσκευής πέραν των κωδικών & PIN. 

Την ίδια στιγμή άλλες εταιρίες, ανταγωνίστριες και μη, παλεύουν με κάτι αστεία face unlock που δεν έχουν βιομετρική χρήση γιατί δεν είναι ασφαλή, και πως να είναι όταν κάτι λειτουργεί με την εμπρόσθια κάμερα έτσι απλά; έχουμε τη Samsung να έχει ένα finger scanner που είναι πιο αργό και από Xiaomi των 150 ευρώ, να έχει IRIS scanner που λειτουργεί υπό συνθήκες απόλυτης ευθείας, φωτισμού, χωρίς γυαλιά κλπ και είναι και πάλι ΑΡΓΟ και άλλες εταιρίες να προσπαθούν όπως όπως να πλασάρουν το in screen finger scanner. Και λέω όπως όπως γιατί όποιος έχει παρακολουθήσει την εξέλιξη της τεχνολογίας, θα διαπιστώσει ότι ούτε ταχύτατο είναι όπως τα κλασσικά finger scanner, ούτε ακριβές (κάποιες φορές). 

 

Και σου προσφέρει η Αpple το Face ID, που είναι ID και όχι απλά unlock και έχουμε κόσμο να παραπονιέται ή να ζητάει το finger scanner το οποίο το Face ID το έκανε να δείχνει παρωχημένο. Πραγματικά, είμαι δημοκρατικός άνθρωπος, ακούω όλες τις απόψεις, σε άλλες δίνω περισσότερο προσοχή, σε άλλες λιγότερο, αλλά όταν γράφουμε κάτι σημαντικό δημόσια, σε ένα forum καλή ώρα, όπως μια κριτική, μήπως θα πρέπει να δικαιολογούμε και την άποψή μας; 

Ξέρετε ότι μέσα από αυτό μπορεί να δοθεί λάθος feedback στις εταιρίες; Τροφή για σκέψη για μερικούς... 



#779   stifler

stifler

    iPH Addict

  • 772 μηνύματα
  • Twitter:@stiflerakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:MrJail

Δημοσίευση 18/10/2018 - 12:51

Νομιζω πως δικαιολογησα υποκειμενικα την αποψη περι touch id και εφερα και παραδειγμα.

Επισης ειπα οτι αφορα εμενα και την δικη μου αποψη που για να ειναι ορθη δεν ειναι απαραιτητο να ταιριαζει με την δικη σου.

Εχεσθην λοιπον ποιος δειχνει το μελλον και με ποιο τροπο... Εμενα μου αρεσει περισοτερο το touch id για τους δικους μου λογους που σε εσενα μπορει να φαινονται αστειοι .

Παρολαυτα μιας και μιλας για τον ανταγωνισμο , μια χαρα εβαλε touch id στην οθονη ο ανταγωνισμος και μια χαρα επισης εβαλε το face id επισης στην ιδια συσκευη.



#780   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 18/10/2018 - 12:59

Σοβαρά ε; 

Πάμε να δούμε τι δικαιολόγησες. 

Θέλεις κινητό που να είναι αφημένο στο γραφείο και να βλέπεις τις ειδοποιήσεις: 

 

-Αν είναι το iPhone 8 etc... (προϊόντα Apple), θα είναι με παλιά αναλογία οθόνης και κουμπί εμπρός ---> ΠΑΡΩΧΗΜΕΝΟ

-Αν έχεις το δαχτυλικό αποτύπωμα στην πλάτη όπως σε Note 9, S9 plus, Mate 10 pro κλπ, θα πρέπει να σηκώσεις στο χέρι σου το τηλέφωνο και να βρεις τον τομέα επαφής ----> ΠΑΡΩΧΗΜΕΝΟ

-Αν έχεις το δαχτυλικό in screen, δεν θα μπορείς να διαβάσεις καν ειδοποίηση, γιατί θα ξεκλειδώσει, άρα θα πρέπει να κατεβάσεις μπάρα ειδοποιήσεων. ----> ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ

 

Για τη συσκευή που υπονοείς, το Mate 20 Pro, θα μπορείς να μπεις σε τραπεζική εφαρμογή με το Face ID; Αν ναι, τότε μπράβο. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (3)