Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone Xs/Xs Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2531 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1321   applyr

applyr

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/11/2018 - 21:24

To κατάστημα είναι το γνωστό Kaisershop στην Ομόνοια. Σε ότι αφορά το DOA βρίσκω αυτό https://www.kaizersh...IZERSHOPDOA.pdf

 

 

D.O.A

Η Υπηρεσία D.O.A. (Dead On Arrival) σας παρέχεται αν το προϊόν είναι                      

ελαττωματικό κατά την παραλαβή του. Για να ισχύσει η υπηρεσία αυτή, θα πρέπει                        

εντός 7 ημερολογιακών ημερών να ενημερώσετε σχετικά και να επιστραφεί το                    

προϊόν στο κατάστημα kaizershop.gr (3ης Σεπτεμβρίου 1, Αθήνα,) ώστε να                  

ελεγχθεί από εξουσιοδοτημένοservice για τη φύση του ελαττώματος.

 

Αν αποδειχθεί από το επίσημο service της εκάστοτε αντιπροσωπείας, ότι το προϊόν                      

έχει κατασκευαστικό ελάττωμα, γίνεται αντικατάσταση του προϊόντος με ίδιο ή                  

ίδιων προδιαγραφών - δυνατοτήτων. Σε περίπτωση που δεν υπάρχει απόθεμα για                    

αντικατάσταση μπορεί να γίνει και επιστροφή χρημάτων. Αντικατάσταση ΔΕΝ                

γίνεται σε περίπτωση αναβάθμισης λογισμικού, αντικατάστασης αποσπώμενων            

μερών της συσκευής (καλύμματα, καπάκια, κλπ) καθώς και των παρελκομένων                  

της συσκευασίας (ακουστικά,φορτιστής,κλπ).

 

Ο χρόνος αναμονής για την ολοκλήρωση της διαδικασίας ποικίλλει για λόγους                    

που σχετίζονται με αργίες, καθυστέρηση της αντιπροσωπείας λόγω ελλείψεων                

ανταλλακτικών ή μεγάλου φόρτου εργασίας κλπ. Η διαδικασία αυτή προωθείται το                    

συντομότερο από το κατάστημα,καθώς επιθυμούμε άμεση επίλυση-εξυπηρέτηση.

Σε διαφορετική περίπτωση για την αμεσότητα της ενημέρωσης σας για την                    

εξέλιξη της επισκευής, μπορείτε να αποστείλετε εσείς τη συσκευή στην                  

αντιπροσωπεία και να προσκομίσετε/αποστείλετε την επισκευασμένη συσκευή με              

την αναφορά επισκευής της επίσημης αντιπροσωπείας σε εμάς, ώστε να γίνει                    

άμεση αντικατάσταση (Η συσκευή πρέπει να έχει παραδοθεί για επισκευή στην                    

αντιπροσωπεία εντός 7 ημερολογιακών ημερών από την ημερομηνία αγοράς-                

παραλαβής).

Δεν μου φαίνεται και τόσο DOA με μια πρόχειρη ανάγνωση.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1322   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/11/2018 - 21:33

Αν είσαι εντός ημερών να το πας αύριο.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1323   applyr

applyr

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/11/2018 - 21:36

Θα πάρω αύριο το πρωί να ρωτήσω.



#1324   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.407 μηνύματα

Δημοσίευση 17/11/2018 - 14:36

Να γράψω και εγώ τις εντυπώσεις μου μετά από 2 μέρες χρήσης του xs max
Για την μπαταρία δεν θα πω πολλά είναι άλλωστε καινούργια συσκευή, με πολύ ξεζουμισμα βγάζει άνετα μέρα, με την καθημερινή μου σύνηθες χρήση σίγουρα πολύ παραπάνω
Η διάφορες από το 6s plus είναι σίγουρα αισθητές σε πολλούς τομείς. Συγκεκριμένα στην κάμερα, καλά η οθόνη δεν έχει αντίπαλο, και στην ταχύτητα αν και ένας μέσος χρήστης δεν θα χάσει και το σαγόνι του όπως άλλωστε και στα μεταξύ τους μοντέλα η ταχύτητα είναι κάτι που είναι και θέμα καθημερινης συνήθειας κατά τη γνώμη μου.
Εμφανισιακά φαίνεται η ποιότητα κατασκευής κάτοχοι plus μοντέλων δεν θα ξεβολευτούν είναι ακριβώς το ίδιο, η οθόνη όμως και πάλι είναι κορυφή
Θέλει θήκη οπωσδήποτε ακόμη και για αισθητικούς λόγους ειδικά στο μαύρο που πήρα αφήνει δακτυλιες.. Άσε που το τζαμί στην πλάτη δεν σου αφήνει πολλά περιθώρια να το ακουμπάς έτσι απλά
(Έβαλα της spigen rugged armor τζαμάκι δεν το σκέφτομαι ακόμη ίσως βάλω αυτό που περνάει η istorm)
Κλείνοντας είχα πολλούς ενδοιασμούς κάποτε για δυο θέματα. Πρώτον για το faceid και δεύτερον για το notch
Το faceid με εξέπληξε πραγματικά δεν περίμενα το ποσό αστραπιαία ξεκλειδώνει ούτε το ποσό βολικό είναι να μην έχει κουμπί. Λάθος μου που πίστευα το ανάποδο
Το notch τέλος ναι συνεχίζει να μην μου αρέσει το συνηθίζεις μεν αλλά ναι υπάρχει
Αυτά τα λίγα ελπίζω να βοήθησα κάπως


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#1325   spyros6spl

spyros6spl

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα

Δημοσίευση 17/11/2018 - 15:27

Ευχαριστούμε για το review. Είμαι κι εγώ με το 6splus του οποίου άλλαξα μπαταρία και είναι απροβλημάτιστο, αλλά το σκέφτομαι για την αλλαγή μάλλον κοντά στις γιορτές. Η τιμή είναι υπερβολική αλλά τουλάχιστον θα το κρατήσω σίγουρα για τρία χρόνια


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#1326   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/11/2018 - 16:01

Αξίζει μετάβαση σε xs από 7 plus?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Δεν νομίζω ότι αξίζει.

Πήρα XS MAX από 6S plus και 1μιση μήνα μετά δεν μπορώ να πω ότι βλέπω διαφορά που δικαιολογεί τη διαφορά του κόστους και τα χρήματα που έδωσα.

Προφανώς το κινητό είναι σαφώς καλύτερο από το προηγούμενο, αλλά ανοίγοντας το προηγούμενο μερικές μέρες πριν δεν είδα την διαφορά που περίμενα.


Sent from my iPad using Tapatalk

#1327   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 17/11/2018 - 16:39

Δεν νομίζω ότι αξίζει.

Πήρα XS MAX από 6S plus και 1μιση μήνα μετά δεν μπορώ να πω ότι βλέπω διαφορά που δικαιολογεί τη διαφορά του κόστους και τα χρήματα που έδωσα.

Προφανώς το κινητό είναι σαφώς καλύτερο από το προηγούμενο, αλλά ανοίγοντας το προηγούμενο μερικές μέρες πριν δεν είδα την διαφορά που περίμενα.


Sent from my iPad using Tapatalk


Δυστυχώς το επιβεβαίωσα και μόνος μου..Ναι μεν οθοναρα (xs max πήρα) αλλά μέχρι εκεί..Από 7 plus μηδαμινές διάφορες και αυτές όχι με γυμνό μάτι..μόνο αν τα βάλω δίπλα δίπλα το καταλαβαίνω..Στη καθημερινή χρήση το 7 plus εξακολουθεί να είναι παρά πολύ καλό για ένα μέσο χρήστη και νομίζω πως ψιλομετανιωσα που προχώρησα σε αλλαγή λόγω του πολύ μεγάλου κόστους του xs max...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1328   spyros6spl

spyros6spl

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα

Δημοσίευση 17/11/2018 - 16:42

Δηλ να περιμένουμε τον επόμενο Σεπτέμβριο ; Που και πάλι μικρές θα είναι οι αλλαγές.


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#1329   kouroupelos

kouroupelos

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 17/11/2018 - 16:54

Παιδια παρηγγειλα απο "skroutzomagazo" το Xs Max. Θα ηθελα παρακαλω να μου πειτε 

1) Αν μπορω πριν ανοιξω να δω ποια παρτιδα ειναι

2) Αν γενικα συνεχιζουν να υπαρχουν προβληματα οπως με κεραια, κυλιση κλπ 

ευχαριστω 



#1330   sotzyg

sotzyg

    iPH Member

  • 266 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:iphone 12 pro max

Δημοσίευση 17/11/2018 - 17:07

Παιδια παρηγγειλα απο "skroutzomagazo" το Xs Max. Θα ηθελα παρακαλω να μου πειτε
1) Αν μπορω πριν ανοιξω να δω ποια παρτιδα ειναι
2) Αν γενικα συνεχιζουν να υπαρχουν προβληματα οπως με κεραια, κυλιση κλπ

ευχαριστω


Να δεις την παρτίδα του κινητού από το κουτί δεν ξέρω αν γίνεται, γιατί να το ανοίξεις πριν το αγοράσεις και να το ελέγξεις το αποκλείω.
Το σήμα εξακολουθεί να είναι ελαφρά χαμηλό αλλά τουλάχιστον εμένα δεν έχω διαπιστώσει κάπου να μου βγάζει πρόβλημα στην χρήση.
Η κύλιση - τρέμουλο (γιατί εγώ ήμουν αυτός που το ανέφερα στο φόρουμ) είναι κάτι που το έχουν όλα X, XS, XS MAX και έχει να κάνει με την διαφορετικής τεχνολογίας οθόνης που φοράνε. Το μάτι το συνηθίζει και μετά δεν σε ενοχλεί. Άλλωστε σε λίγους φάνηκε ως πρόβλημα, οι περισσότεροι το έβλεπαν φυσιολογικό.

#1331   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 17/11/2018 - 17:08

Παιδια παρηγγειλα απο "skroutzomagazo" το Xs Max. Θα ηθελα παρακαλω να μου πειτε
1) Αν μπορω πριν ανοιξω να δω ποια παρτιδα ειναι
2) Αν γενικα συνεχιζουν να υπαρχουν προβληματα οπως με κεραια, κυλιση κλπ

ευχαριστω


Μην το ψειριζεις τόσο, άνοιξε το να το χαρείς! Για τις παρτίδες όλα είναι «κουβέντα να γίνεται». Απόλαυσε το και μην αγχώνεσαι καθόλου. Άριστη συσκευή είναι!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1332   Spyros3636

Spyros3636

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 17/11/2018 - 17:11

Δυστυχώς το επιβεβαίωσα και μόνος μου..Ναι μεν οθοναρα (xs max πήρα) αλλά μέχρι εκεί..Από 7 plus μηδαμινές διάφορες και αυτές όχι με γυμνό μάτι..μόνο αν τα βάλω δίπλα δίπλα το καταλαβαίνω..Στη καθημερινή χρήση το 7 plus εξακολουθεί να είναι παρά πολύ καλό για ένα μέσο χρήστη και νομίζω πως ψιλομετανιωσα που προχώρησα σε αλλαγή λόγω του πολύ μεγάλου κόστους του xs max...


Sent from my iPhone using Tapatalk

συμφωνώ με τους προλαλήσαντες. χρησιμοποιώ καθημερινά το 7 plus και εδώ και δύο εβδομάδες αγόρασα το xs. Οπωσδήποτε είναι πιο εξελιγμένο, δεν θα γινόταν κι αλλιώς, επειδή ωστόσο με το ios 12 που έχω περάσει και στο 7 plus και στο 6s plus που τα λειτουργώ, τα τηλέφωνα πηγαίνουν σφαίρα, σε καμία περίπτωση η μετάβαση από αυτά τα μοντέλα σε xs/xs max δεν αποτελεί ανάγκη αλλά καθαρά επιθυμία. ναι, αν δεν είχες το x από πέρυσι, σίγουρα η νέα τεχνολογία σε προκαλεί να περάσεις περισσότερο χρόνο με ένα xs/xs max(που μεταξύ μας μόνο καλό δεν καταλήγει τελικά να μένουμε κολλημένοι σε μια οθόνη....), αλλά τα iphone 6s/6splus,7/7plus/8/8plus/x σε καλύπτουν απόλυτα και χωρίς συμβιβασμό. αν πάλι θέλουμε να μεταμφιέσουμε τη κάβλα μας/επιθυμία σε ανάγκη για να δικαιολογήσουμε τέτοιο μεγάλο έξοδο, εδώ θα είμαστε και του χρόνου Θεού θέλοντος να μιλάμε για το καινούργιο nochless iphone που θα πρέπει οπωσδήποτε να αποκτήσουμε:)



#1333   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.407 μηνύματα

Δημοσίευση 17/11/2018 - 17:28

Παιδιά οι διάφορες στις συσκευές από το 6 μέχρι σήμερα είναι πάντα ένα μικρό κλικ καλύτερα specs το επόμενο από τα προηγούμενα. Ακόμη και σχεδιαστικά αν τα δεις 6/7/8 είναι σχεδόν πανομοιότυπα με τα x/xs να διαφέρουν και στην οθόνη. Εξωτερικά θα πρέπει να δεις τις λεπτομέρειες για να τα ξεχωρίσεις.
Αν πούμε λοιπόν για ένα μέσο χρήστη που απλά θέλει μια καλή συσκευή να κάνει τη δουλειά του προφανώς καλύπτεται και από παλιότερα μοντέλα άνετα. Το σαγόνι θα πέσει αν πχ μιλάμε για έναν κάτοχο mid range συσκευών (προφανώς άλλου λειτουργικού) η κανα 4ρι 5ρι iPhone.
Το ίδιο πάνω κάτω αναμένεται να συμβεί και του χρόνου. Άντε να φύγει το notch, ο Α12 να γίνει Α13, να μπει τριπλός φακός... Αυτά...
Η τεχνολογία πλέον έχει φτάσει κάπου ταβάνι και δεν έχουμε ραγδαίες επαναστατικές αλλαγές. Κατά βάθος καλό είναι αυτό, να σε βγάζει η κάθε συσκευή για 3 και πάνω χρόνια ανετοτατα χωρίς να νιώθεις ότι υπολείπεται σε κάτι. Το κάθε χρόνο παίρνω και άλλη συσκευή ας παραδεχτούμε ότι είναι υπερβολή επιτέλους και αν δεν είσαι πραγματικά χομπίστας δεν προσφέρεται για κάτι άλλο


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#1334   spyros6spl

spyros6spl

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα

Δημοσίευση 17/11/2018 - 17:43

Σωστός Ικαρε


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#1335   kouroupelos

kouroupelos

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 17/11/2018 - 17:47

Ρωταω και το ψειριζω γιατι μετα απο 5 χρονια με iPhone πηρα το Huawei mate 20 pro και μου ειχε πρασινη οθονη. Σιχαθηκα και το Android, περιμενα να ειναι βελτιωμενο αλλα εινια για κλαματα.
Ειπα λοιπον να επιστρεψω σε iphone και δε στο xs max και μπηκα να διαβασω και ψιλοτρομαξα.

Θα το ανοιξω λοιποβ κανονικα και ελπιζω να ειναι ολα ΟΚ.

Αλλιως απο οτι καταλαβα, θα χρησιμοποιησω το DOA.

 

Τελος θα ηθελα να ρωτησω αν γωνριζει καποιος για αγορα απο skroutz αν εχω δυο η ενα χρονο εγγυηση, γιατι μου ειπαν παρολο που ειναι ευρωπαικο ειναι ενας χρονος.

ευχαριστω



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες